Zawartość dodana przez janist
-
Kodowanie kluczyka Corsa D
Witam, rozpadał mi się kluczyk więc kupiłem nowy. Przełożyłem bebechy i się rozkodował. Próbowałem zakodować tak jak w instrukcji, czyli po prostu włożyć do stacyjki i przełączyć na zapłon. Oraz tak jak jest to opisywane w sieci: zapłon i przycisk przez ok. 3 sekundy. Wszystko bezskutecznie. Może ktoś podpowie co zrobić?
-
Corsa D wskaźnik rezerwy
Witam, Auto jeździ na gaz i benzynę tankuję rzadko. Jednak jakoś tak jak zapali się kontrolka rezerwy to wskazówka poziomu paliwa zasuwa do zera w zastraszającym tempie. Znacznie szybciej niż normalnie. Czy tak to jest zaprojektowane? Ile benzyny jest na rezerwie?
-
pytanie do posiadaczy cromy z silnikami na Pb
> Pytam z niedowierzaniem, ze takie male spalanie na 1500kg auto w miescie ale Oława to luzniej nize > we wro:) Racja Oława mniejsza. Chccesz dokładniej popatrzeć patrz tutaj > A o wersje pytam bo jak szukalem dla siebie to widzialem, ze w NoPb to najczesciej byly slabsze > wersje. > Mi sie trafila Emotka i raduje sie jazda niezmiernie. Dla mnie najniższa wersja ma wszystko co potrzebuję, moze poza większą ilością schowków ale to niezalezene od wersji.
-
pytanie do posiadaczy cromy z silnikami na Pb
> A w jakim miescie masz takie spalanie? Oława+10km do wiochy obok. Ja jeździłem trochę dalej za Oławe. > W jakiej wersji masz cromke? Szczerze to nie pamiętam. Business? Najniższa w 2009. Czemu pytasz?
-
pytanie do posiadaczy cromy z silnikami na Pb
> witam koledzy- chciałbym się dowiedzieć jak spisują się silniki benzynowe 1.8 i 2.2 w cromach - jak > z ich awaryjnością, dynamiką i czy ktoś z kolegów gazował takie autko > na wiosnę będę przymierzał się do kupna autka i chciałbym poznać wasze opinie Mam 1.8. Spisuje sie OK. Od 50kkm żadnych problemów. Ostatnio zaczął nieco więcej palić ale teraz jeździ żona i jeździ więcej po mieście. Teraz jest ok. 9l ja miałem spalanie na poziomie 8.3l. Dynamika dla mnie OK ale to indywidualna sprawa. Croma nie skłania do dynamicznej jazdy. Co do gazu to nie mam pojęcia.
-
Zdjęcie z fotoradaru - odpowiedzta mi panowie :)
> ... a potem się obudziłeś. > SM prosi Cię o wskazanie osoby kierującej. > Nie wywiązujesz się z obowiązku - leci z paragrafu "nie wskazanie". prrr szalony. nie tak hop-siup
-
Zdjęcie z fotoradaru - odpowiedzta mi panowie :)
>Może zostać ukarany jedynie za > nieujawnienie sprawcy. Niekoniecznie.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> A jezdziles 1.9, tym bardziej po wirusie? W tym silniku bez problemu mozna osiagnac pod 160KM sama > zmiana softu. To jest ten sam silnik co w np: w Grande Punto, nawet turbo ma identyczne. Jak dla mnie to A4 2.0 140KM była tragedia. A3 z tym samym silnikiem było znosnie ale i tak trzeba się było powachlować biegami. Mam Corsę 80KM i jest OK. Generalnie ja z tych co diesel jest be. Albo raczej 5 biegów i elastyczny silnik jest lepszy niż 6 biegów.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> Przynajmniej bedzie znosnie sie odpychal i nie trzeba go krecic wysoko w porownaniu do wolnossacego Nie wydaje mnie się.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> Auto przewidziane w 90% do miasta. > Też się przychylam do 1.9. diesel na miasto?
-
Jak podejsc do tematu (w serwisie zepsuli)
> Masz jakieś kwity na zlecenie naprawy czy wszystko umawiane "face to face"? Da sie załatwić. Powinien pójść i porozmawia. Tak, żeby w trakcie rozmowy zostało powiedziana co miało być zrobione, jak zostało uszkodzone i jakie sa tego skutki. Rozmowę nagrać. Potem naprawa. Jeśli będą chcieli kasy to absolutnie sie nie godzić bo przecież jest oczywiste, że jeśli zepsuli to musza naprawić. Jeśli nie beda chcieli wydać auta to wezwać policję. Nie maja prawa nie wydać. W razie sprawy w sadzie jest nagranie. Ja nie godziłbym się na spawanie.
-
Akumulator - wymieniać czy nie
> oczywiście to loteria i nikt nic nie zagwarantuje, ale ja nie zmieniałbym tzn zmieniłem > prewencyjnie ale po 9 latach a nie 5... OK. zastosuję się. Na Waszą odpowiedzialność.
-
Akumulator - wymieniać czy nie
Auto to corsa D 1.2. Ma 5 lat i akumulator od nowości. 0 problemów z odpalaniem. Kupować już nowy czy jeździć? Kiedyś miałem podobną sytuację i jak auto postało przez weekend a było -20C to w poniedziałek ani me ani be ani nawet kukuryku. Przy -23C zapychałem do pracy jakimś kombinowanym transportem a po południu wymieniałam akumulator przy równie "niesprzyjającej" aurze.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> Jeżeli kupować SUVa to tylko 4x4, Tyle, że wg mnie nie powinno się wyłączać powyżej 40km/h a jeśli już to powinno się włączyć z powrotem jak prędkość zejdzie niżej 40.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> Do 2009r wszystkie 4x4 były z Węgier, a 2x4 były i z Węgier i z Japonii (ale tylko SX4). A były SX4 2x4 z Węgier? Bo IMO nie.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> Znaczy auto bez potrzeby nadzwyczajnej troski. Raczej tak. Mnie uderzyło to, że to auto jest zrobione jeko efekt redukcji kosztów co jest w tym przypadku... zaletą. Komora silnika bez żadnych osłon, dupereli itp. wsze łatwy dostęp. Żadnego siłownika do maski tylko pręt. Wieżę, że tak jest z innymi rzeczami dco dla mnie oznacza, ze nie ma co się zepsuć a jak sie juz zepsuje to koszt naprawy niewielki. Dodatkowo prześwit 19 cm, auto krótkie ale wysokie. Czyli wszędzie wjedzie, wygodnie wsiadać i nie straszne krawężniki.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> A jaki to silnik? 1.6 benzyna 107KM.
-
Suzuki SX4 / Fiat Sedici
> z jednej linii produkcyjnej przecież zjeżdżają. Niekoniecznie. Benzynowe suzuki z napędem na 2 kola są robione (albo były jeszcze kilka lat temu) w Japonii. Pozostałe na Węgrzech. Mój ojciec ma taki. 0 problemów. Narzeka trochę tylko, że silnik wysoko trzeba kręcić, a mama, że trochę twardy.