Zawartość dodana przez Mobil1
-
Następca Hondy Accord 2010.
Witam, co jest wartego uwagi na rynku nowych aut, które godnie zastąpiło by w.w Accorda? Wymagania to -nowe lub demonstracyjne -w miarę przyzwoite spalanie w trasie (30tys km rocznie) -bogato wyposażone -ten sam segment co Accord -cena do ok 120-130tys zl -w miarę niska utrata wartości po 3 latach. Co polecacie?
-
Jaki środek do głębokich rys lakieru.
> gdyby sie nie podobalo to bym nie kupil > jezeli zastanawiasz sie miedzy VW, a AR wybierz VW Czemu? Moim zdaniem jeśli chodzi o wygląda i to "coś" to VW nawet nie stał przy Alfie
-
Jaki środek do głębokich rys lakieru.
> ja sie nie wypowiadam poki co jezdze od polowy stycznia zrobilem poki co 5tys km To może póki co, mogę prosić o opinię jak auto się podoba?
-
Jaki środek do głębokich rys lakieru.
To ja może zapytam tutaj, żeby nie zakładać nowego wątku: -jakie są opinie o alfie 159? Jak z awaryjności w stosunku do 156? Czy niska cena 159 jest uwarunkowana zła opinią poprzednika i mylnym przekonaniem, ze to awaryjny samochód, czy może rzeczywiście jest wciąż słabo?
-
Brokerzy samochodowi
> Kupiliśmy bez problemu. Auto ze Słowacji, zarejestrowane już w PL. Znajomy 2 albo 3 lata temu kupił Subaru Outback i do tej pory lata, wszystko bez problemów zarejestrowane i problemów z serwisem też nie było. Chociaż ja podchodzę do tego sceptycznie.
-
s80 - przymiarki
> Witam z kacika obok:) > Mozecie mi cos powiedziec o s80? > Szukam podobnego autka i wpadlo mi w oko..2,4d 165ph. > Na co zwrocic uwage,psuje to sie cos? > Mile widziane porady jakie volvo brac..raczej w "traktorku":) Miałem okazję przez pewien krótki okres posiadać Volvo s80 t6 czyli 2.8 biturbo 272 plus do tego gaz. Co do silnika nie miałem zastrzeżeń to mimo w pełni sprawnego zawieszenia auto strasznie skrzypialo, stukalo, masa nie zidentyfikowanych dźwięków, jednak polskie drogi odbiły na nim swoje piętno. Elektryka żyła swoim życiem, a dostanie części w miarę rozsądnej cenie było loteria. Bardzo często z pomocą przychodziło tylko ASO, a tam za kawałek przewodu można było zostawić kilkaset złotych. Polecam, ale raczej z pewnego źródła i zdecydowanie z zagranicy no i dla kogoś kogo na utrzymanie auta stać. Przed zakupem koniecznie sprawdź czy wszystko działa, bo potem możesz zostawić dużo pieniędzy na naprawę.
-
Accord 2010 i sprzęgło.
> Nie obrażaj się, ale teść niech lepiej zmieni serwis. > Zeszklona tarcza kto to wymyśla. > Akordeon ma banalny układ wspomagania sprzęgła który w co drugim egzemplarzu potrafi się > zapowietrzać. > Podobno wina wysprzęglika i zbyt małego ciśnienia przy niskich obrotach. > Kilkukrotne wysprzęglenie przy dużych obrotach załatwia temat. > BTW przejrzyj accordclub i ten temat był. O to chodziło, dzięki
-
Accord 2010 i sprzęgło.
> może jestem laikiem w tym temacie, ale Twoja teoria wydaje się mocno naciągana... Ja też jestem laikiem, ale mówię co słyszałem i co widziałem wcześniej przy jezdzie tym autem, a co się dzieje z nim teraz. Też w to nie wierzę, ale co poradzić. Póki co działa.
-
Accord 2010 i sprzęgło.
> Odpowietrzył układ. To był drugi przypadek kierownika serwisu, za pierwszym razem okazało się po rozebranianiu skrzyni, tarcza, docisk i reszta komponentów było ok, poza tarczą, ktora była lekko zeszkolna z powodu zbyt "oszczednej", emeryckiej jazdy czyli wg wskazań wskazówek "shift up", po agresywniejszej jeździe pod czerwone, problem zniknął jak ręką odjal. Ponowna próba zmuszenia sprzęgła do poślizgu na wysokich biegach przy niskich obrotach nie przyniosła żadnych uślizgów. Morał taki, że teść raz na jakiś czas musi po prostu poczuć werwe:)
-
Accord 2010 i sprzęgło.
> Ustąpił czy nie wystąpił? Jak wyżej napisałem problem ustąpił po katorżniczej jeździe kierownika serwisu. Ktoś może mi to wytłumaczyć na jakiej zasadzie?
-
Accord 2010 i sprzęgło.
Witam, teścia Honda Accord ma 105tys przebiegu, gdzie 95% przebiegu to trasa. Ostatnio zaczęło mu się uslizgiwac sprzęgło. Pojechał do salonu, kierownik serwisu ostro auto przegonil i o dziwo problem ustąpił. Zalecił dynamiczniejsza jazdę. O co chodzi? Jak osoby, które się na tym znają mają na ten temat opinie?
-
Prośba o wycenę naprawy
> a gdzie to ja oceniłem jego auto ? czytałeś ze zrozumieniem czy tak oceniasz ? Kolego spokojnie. Na złego posta odpowiedziałem, chodzilo mi o post wyżej dotyczacy negatywnego spojrzenia na decyzje kolegi Maserti i jego auta. Sorry, za pomyłkę
-
Prośba o wycenę naprawy
Pytał o wycenę naprawy, a nie o ocenę auta. To pierwsze można wycenić widełkami, a ocenę auta to jednak trudno się pokusić. Każdy ma prawo do własnego wyboru, wiec po co to negować? Chce aby "staruszek" wygladał jak przed wypatkiem to niech robi bezgotówkowo. Woli pomelanżować to bierze kasę do ręki i inwestuje w paste tempo i reszte wydaje wedle uznania. Kolega raczej nie ma prawa oceniać czyiś wyborów jak i również stanu pojazdu, którego nigdy nie widział, a jeśli by zobaczył to mógłby się bardzo zdziwić i zawstydzić za wygłaszanie takich dziwnych opinii.
-
Pochwal się swoim łosiem !!!
> staram się a kolor taki sie trafił w stanie super i w dobrej cenie i juz jezdze 3 latka i na > razie nie widzę alternatywy żeby zamienić na coś równie szybkiego i jednocześnie wygodnego > bezproblemowego i stosunkowo taniego w eksploatacji do jazdy na codzień Ile koni siedzi tam pod maską i ile pali w codziennej jezdzie?
- Pochwal się swoim łosiem !!!
-
Pochwal się swoim łosiem !!!
> opisałbyś gdzieś swoje modyfikacje Kurcze, sporo tego, ale nie będę zaśmiecał forum i w skrócie napiszę tutaj: Na początku padła skrzynia, a że seryjna miała okropnie długie przełożenia to wrzuciłem skrzynie biegów od wersji bez turbo czyli 2.0i i od razu wpadło świeże sprzęgło. Jakoś parę miesięcy pojeździlem, wrzuciłem tarcze mikody i klocki ferodo premier, a potem wpadł pomysł aby pojechać do Warszawy, wrzucic intercooler przelotowy od Saaba 93 2.2tid i na seryjnych wtryskach zrobić co się da i wyszło ok 250-260 koni i jakies 380-400Nm, niestety czasu zabrakło, żeby podjechać na hamownie. Niestety po jakimś czasie sprawdzając v-max na własne życzenie "zabiłem" turbosprężarke, której urwał się wirnik wydechowy. Pojawiła się więc okazja, żeby wsadzić coś wydajniejszego i pojawiła się td04-19T razem z wtryskami od mazdy rx8 i z tego wszystkiego wyszło 289koni i 448Nm przy problemach z doładowaniem, które na chwilę obecną zniknęły, więc teraz powinna być 3 z przodu:-) Na żeliwie wydechowym 5cm2 maks co mi się może udać to jakieś 320koni, cały czas jestem w poszukiwaniu 6cm2 do 345 koni. Pominalem filtr stożkowy, zawieszenie koni sport ze sprężynami eibacha, wzmocnienie magla oraz większym wydechem od 93 aero. Czekam na przesyłkę ogromnego Intercoolera który ma mieć wydajność do ok 400 koni i będę próbował dalej coś kombinować:-P Ostatnią rzeczą jaka była robiona niedawno to wymiana uszczelki pod głowica, jej planowanie, wymiana uszczelniaczy zaworowych i póki co spokój:-)
-
Volvo crash test !
Wiadomo, że kiedyś najbezpieczniejszymi autami były Volvo, ale czy oby przeciwnicy tegoż auta na tym filmiku nie byli czasami z papieru, skoro tak łatwo się "składały"?
- Pochwal się swoim łosiem !!!
- Pochwal się swoim łosiem !!!
-
Teść zmienia auto, pomożmy mu:)
> volvo s60 Dziękuję, auto warte zainteresowania
-
Teść zmienia auto, pomożmy mu:)
> W zasadzie ciekawy pomysł, jak na teścia przystało zamieniać Accorda którego ma od nowości z 3 > lata, na używkę z niepewnym pochodzeniem. > Pozdrowienia dla niego Dlaczego niepewnego pochodzenia? Czy ktoś mówi o kupowaniu auta z jakiegoś komisu czy od handlarza? chodzi o samochody z salonu, które są na gwarancji oraz w niektórych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia gwarancji o np następne 2 lata. Tak było w przypadku lexusa, który miał 40tys przebiegu, byl na gwarancji i można było przedłużyć ja o 2 lata lub do 500tys kilometrów. Dokładnie o coś takiego chodzi, a nie jakieś niepewne ulepy. stwierdziłem również, że parcia na auto nie ma i jednocześnie może jeszcze nawet rok się nim bujać, do czasu, aż nie trafi się podobna oferta
-
Teść zmienia auto, pomożmy mu:)
> Nie ogarniam sposobu myslenia. > Ma pewne auto z 2010 i szuka uzywanego 2-3 latka nowszego od tego co posiada? > Albo rybka, albo pipka. > Co do kupna teraz, za pol roku, albo za rok to dziwie sie, ze przedsiebiorca tak podchodzi do kupna > auta (choc nie wykluczam stanu zwanego zachciewajka), albo ma zamortyzowane auto i szuka > kolejnych kosztow teraz, albo za pol roku, albo za rok. > Chyba, ze ma to byc rozeznanie w rynku. Gdyby to była zachciewajka prawdopodobnie auto byłoby już wystawione na jakimś portalu... Ma pewne auto, ale skoro przyzwyczaił sie do zmiany co 3 lata to już teraz sonduje rynek, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia to zamiast po 3 latach pozbyć się 50% wartości auta, to woli kupić auto od kogoś kto miał jeszcze większą zachciewajke i po roku albo dwóch zmienia auto bo poprzedniego miał dosyć i stracić przez kolejne 3 lata tylko 30 procent i jeździć czymś klasę wyżej. Tak trudno to zrozumieć?
-
Teść zmienia auto, pomożmy mu:)
> Moja propozycja to jakiś podemonstracyjny superb z pełną gwarancją. Coś w ten deseń. Właśnie o czymś takim mówię:-)
-
Teść zmienia auto, pomożmy mu:)
> Peugeot 508 > Chevrolet Malibu - choć tutaj może zaważyć fakt, że to tylko Chevrolet > Citroen DS5 > Ford Mondeo - założyłby z przodu extra halogen i nikt by mu w trasie nie podskoczył > Opel Insignia > no i oczywiście jakieś Audi, Bmw, Skody Superb, Octavie (RS), sporo podniesionych aut typu > Quashqai, Mitsu ASX ... > PS: gdyby nie to, że chce 4/5d to bym mu zaproponował Lagunę GT Jeździł DS5, nawet był bardzo przyjemnie zaskoczony. Ktoś z Was jeździł peugotem 508? warto nad tym się zastanowić? czy będzie to zdecydowanie klasa niżej niż accord
-
Teść zmienia auto, pomożmy mu:)
> Znaczy napisałeś, żeby się pochwalić, jakiego masz dzianego teścia... > Ja pier... uwielbiam takie posty. > Może dobierzemy jeszcze furę Bono, albo Rydzykowi, bo się Maybach znudził??? Kolego czy Tobie padło na łeb? Wyjaśnilem sytuacje dlaczego nie chce takiego samego auta jak ma tylko, że nowszego. Daruj sobie komentarze w tym wątku, bo ich poziom zdecydowanie tutaj nie pasuje, jest zdecydowanie za niski.