Zawartość dodana przez Mobil1
-
C4 1.6 hdi 109KM i rozrząd.
Witam, dzisiaj odbieralem swoje auto z serwisu i dowiedziałem się, że należałoby by wymienić rozrząd, ze względu na słyszalny szum po odpaleniu zimnego silnika. O ile dobrze pamiętam, dźwięk ten był już słyszalny dawno temu i mimo, że poprzedni właściciel jeździł do tego samego serwisu, jemu uwagi na to nie zwrócili. Auto ma 90 tyś przebiegu i jest z 2007 roku, olej wymieniany co 10tys, ogólnie pd początku dbane jak należy. Przyczyną niby jest wada konstrukcyjna paska, który jest o ile dobrze pamiętam połączeniem gumy i metalu¿ W każdym razie robota na juz. Czy jest wg Was możliwe aby 30 tys przed planowana wymianą, trzeba bylo ingerować w rozrząd? Pozdrawiam.
-
saab 95 2.0t - nierówna praca silnika
> Gorzej chodzi na LPG. Zdarza się, że chodzi pięknie, a po rozgrzaniu długo nie odpala/gaśnie. > Jak zdiagnozować kasetę? Interfejsem? Opryskując wodą (test przebić)? > PZDR O ile dobrze pamiętam, to przy podłączeniu pod kompa, będzie błąd dotyczący kasety, nie wywala check'a, ale błąd od razu będzie widoczny, albo podmienic kasetę ze sprawnego auta i zobaczyć czy dalej są objawy.
-
Fuel Cut off unavailable nemo 1.4 hdi
> Musi być. Jestem przekonany, że homologacja wymaga. Auto po serwisie: przegryziona wiązka elektrycza, masa błędów m.in. przepływomierza.
-
Fuel Cut off unavailable nemo 1.4 hdi
> W związku z tym, zacząłbym od potraktowania Kontaktem jego złączki. W nemo nie ma tego czujnika. Dzisiaj już kompletnie nie chce odpalić, a przed oststnim zgaszeniem nierówno pracował. Coś z układem wtryskowym? Objawów dymienie nie było, tylko to co wyżej w wątku.
-
Fuel Cut off unavailable nemo 1.4 hdi
> problem z pierwszym rozruchem - kojarze problem z jakims zaworkiem na przewodach paliwowych, który > nie pozwala cofnać sie paliwu do baku. > komunikat - możliwe, że to elektrozaworek podjety do instalacji i jesli jest jakaś niesprawność to > pokaże błąd. > ale fakt najlepiej podpiąc auto pod kompa i sprawdzić Czuć momentami, że auto podczas przyspieszania przerywa. Na dniach będzie umawianie, ale wcześniej chce zasięgnąć wiedzy
-
Fuel Cut off unavailable nemo 1.4 hdi
Witam, w służbowym nemo mam problem, mianowicie od jakiegoś czasu nie chce odpalać za pierwszym razem. Po kilkukrotnych próbach w końcu się udaje, a komputer wyświetla komunikat jak wyżej. Czasami powyższa sytuacja nie występuje, a auto odpala normalnie. Czym może to być spowodowane? Transponder w kluczyku czy szukać przyczyny gdzie indziej? Pozdrawiam.
- Carfax
- Carfax
- Carfax
- Carfax
-
Carfax
Witam, temat powielany po raz setny pewnie, dlatego z góry przepraszam. Czy ktoś z Was może podać wiarygodna stronę do sprawdzenia auta z USA? Lepiej carfax czy autocheck? Jeśli już mam płacić to wolałbym zrobić to w sprawdzonym miejscu. Drugie pytanie, jakie są Wasze opinie o Aucie Saab 9-2x z silnikiem 2.0i N/a? Kiedyś był silnik z turbo, ale zeswapowany na taki bez turbo. Mam do kupienia w fajnych pieniądzach, ale wiedząc, że nikt za prawie darmo nic nie daje, wolałbym nie wejść na mine, a takim autem pewnie jest ten Saab Pozdrawiam.
-
jazda na motorze na prawku kat. B
Jakie osiągi ma taki maxi skuter i jaką osiąga prędkość maksymalną? Chodzi mi Podgladowe dane, ponieważ takim skuterkiem mógłbym juz się wybrać troszkę dalej za miasto, a i po mieście do pracy jeździło by się sprawniej. Takie 10-15 koni przewiezie 2 osoby z prędkością przelotowa 90km/h nie męcząc się za bardzo?
-
Honda Accord VII 2.2 i-CTDi - ślizgające sprzęgło
> Witam > Auto jak w temacie. Efekt ślizgającego sprzęgła który pojawia się tylko w okresach chłodnych czyli > jesień zima. > Miał ktoś takie objawy?? > Co ewentualnie trzeba wymienić?? Teśc przechodził to samo w swoim accordzie przy 110 tys, gdzie auto jeździło tylko w trasie bez żadnego upalania, typowo emerycka jazda. Pojechal do serwisu, serwisant znał to przypadłość, więc wsiadł z teściem za kółko i zrobił kilka kilometrów zmieniając biegi pod czerwonym polem. Jednym słowem konkretnie go przepalil. Od tamtej pory nie bylo mowy o ani jednym uslizgu. Wg serwisanta przy zbyt spokojnej jeździe, na tarczy sprzęgła zbiera się pył czy coś takiego. Objawy identyczne jak u Ciebie, tez bylo to w okresie zimowym i tez było brane pod uwagę wymiana sprzęgła. Może to śmieszne, ale po działało i przez kolejne 30 tys kilometrów wszystko było tak jak powinno być, aż do sprzedaży auta.
-
Jest szansa sprawdzić gdzieś BMW po numerze VIN?
> Co chcesz sprawdzic? Historie serwisowa czy wyposazenie? Historie...
-
Jest szansa sprawdzić gdzieś BMW po numerze VIN?
Witam, istnieje szansa, żeby sprawdzić mi autko po numerze VIN? Ktoś na forum za pewna opłatą, bądź jakąś strona internetowa? Auto stoi w Berlinie, a ponoć BMW nie chce podawać historii auta, bez obecności właściciela. Jestem laikiem w kwestii BMW, więc stąd durne pytanie. Pozdrawiam:D
-
C4 i parę problemów.
> 80kkm całkiem możliwe ze tarcze do wymiany będą. > Osłony z tego co pamiętam to jakieś 400 pln Do kupienia tylko w ASO w.w osłony? Czy może istnieją jakieś zamienniki?
-
C4 i parę problemów.
> obecnie w aso powinny być już ninimalnie zmienione te osłony. trochę mocniejsze mocowania mają, > trzeba pamiętać by wymienić wszystkie 3 i wspornik obowiązkowo !!! bo się rozleci znowu. > Wymiana tylnych tarcz to majątek bo występuje tylko z piastą. po nr vin trzeba sprawdzić czy TRW > czy Bosch. > Co do mocy to można pomodzić ale z doświadczenia wiem że dwumasa nie wytrzyma za długo Jest szansa, żeby po 80 tyś trzeba było wymieniać tylnie tarcze? Klocki nie są już pierwszej świeżości, ale czy tarcze to nie wiem. Te 3 osłony to chyba worek pieniędzy?
-
C4 i parę problemów.
Witam Wszystkich Posiadaczy aut Francuskich Od niedawna jeżdżę Citroenem C4 3D 1.6HDI 110 KM, z 2007 roku i 82 tys przebiegu. Ostatnio silnik zaczął głośniej pracować i dowiedzialem się na motokąciku, że to wina osłony termicznej kolektora wydechowego. Tutaj pojawia się 1 pytanie: Czy istnieje jakiś patent na uciszenie tej rezonujacej obudowy, czy pozostaje wymiana na nową, która prędzejczypóźniej tez zacznie hałasować? Jakie tarcze i klocki polecacie zarówno na przód jak i tył? Jak z podnoszeniem mocy tej jednostki? Warto się w to pchać czy dać mu lepiej spokoj, co by nie kusić losu i dodatkowych awarii? Dziękuję za wszystkie sugestie :-)
-
Głośna praca 1.6 hdi.
> nowa w aso ponad 400zł ... dalej z wadą ... także polecam sobie ponitować z jakimiś dodatkowymi > wzmocnieniami To nie fajnie:/ W takim razie muszę znaleźć jakiegoś magika, żeby mi to porządnie pomocowal:)
-
Głośna praca 1.6 hdi.
> aluminiowa osłona kolektora .... wada fabryczna ... Właśnie! Dzisiaj ją zacząłem macac intensywnie i to ona rezonuje :-)
-
Głośna praca 1.6 hdi.
> Miałem ten silnik w focusie, tyle żę 1.6 hdi 115 km. > Miałem dziwne dźwięki, bo rezonowała mi plastikowa obudowa silnika (ta na górze). Po jej zdjęciu > problem znikł. W ASO Forda powiedzieli mi że to "typowy" problem Właśnie ten odgłos też dochodzi od tej obudowy, musze w takim razie zdjąć, zobaczyć czy pomoże.
-
Głośna praca 1.6 hdi.
Witam, w moim Citroenie C4 1.6hdi 110 KM, od jakiegoś czasu słychać dziwny dźwięk pracy silnika, w środku pojazdu wszystko jest jak być powinno, natomiast z zewnątrz słychać jakby dodatkowy dźwięk, coś na wzór luźnej obudowy plastikowej, silnik pracuje jakby "twardziej". Auto ma przebieg 80 tyś km, olej wymieniany co 10 tyś, jezdzi na motulu. sprawdzałem wszystkie obudowy i nic nie wydaje się luźne. Auto przyśpiesza normalnie, nie dymi pod obciążeniem jakoś strasznie (auto bez dpf, więc w granicach przyzwoitości). Pytam tutaj, bo silnik można spotkać w wielu modelach aut. Ktoś z Was drodzy forumowicze może się spotkał z podobnym objawem? Wiem, ze to wróżenie z fusów, ale dzisiaj niedziela, a dopiero jutro oddam fure do mechanika. Pozdrawiam.
-
1.6 HDI 110 HP, drżenie w przedziale 1600-1900 obr/min
> Potwierdzam. Identyczne objawy, jeden wtryskiwacz lał na przelew, innymi słowy silnik pracował na 3 > cylindrach i cała buda drżała. U mnie to jest w wąskim zakresie od 1600 do maks 1800 obrotów i czuć jak przez auto przechodzi tak jakby "dreszcz". Tak to u Was wyglądało?
-
1.6 HDI 110 HP, drżenie w przedziale 1600-1900 obr/min
> Dla mnie to za małe obroty na przyspieszanie bo założę się, że chodzi o IV bieg i wyższe Nie, każdy.
-
1.6 HDI 110 HP, drżenie w przedziale 1600-1900 obr/min
> ja bym zaczal jednak od EGRa > albo inaczej, zaczalbym od podpiecia do kompa i odczytania bledow Powyższy objaw pasuje również pod awarie egr lub innego podzespołu?