Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

zabel

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez zabel

  1. > nie, bo musiałby dorabiać koło pasowe pod digiplexa, w digiplexie ząbki są rozmieszczone co 90 > stopni, a to komplikuje sprawę > nie spotkałem się jeszcze z silnikiem fire na digiplexie Fakt A propos gaźników, które można zastosować to przypomniało mi się stare rozwiązanie z mojego civica 1300 2gen. Włożony tam był gaźnik z yugo. Sprawowało się to pięknie i za skarby nie chciało przekroczyć 5l/100km. Honda wprawdzie uległa już biodegradacji ale gaźnik przechowuję jak najświętszą relikwię.
  2. > można by zostawić kompa i zapłon z SPI ale trzeba by zrobić taki myk jak robią gazownicy aby odciać > sygnał wtryskiwacza Nie prościej na digiplexie?
  3. Zapłon robiłem na aparacie z uno, więc podłączyłem zasilanie aparatu, zasilanie cewki + kabel sterujący z aparatu, kabelek dyszy wolnych obrotów, czujnik zegara temperatury, czujnik oleju. Pompę dałem zewnętrzną, elektryczną o ciśnieniu 0,2-0,4 bara. Budowałem na mocno okrojonej instalacji z cc700. Pod maską można było biegać
  4. Gaźnik to piękna sprawa. Popieram projekt. Miałem kiedyś uno fire na weberze. 4 osoby na pokładzie i 160 km/h nie trzeba było prosić. Później miałem okazję przejechać się nowym uniaczem z takim samym silnikiem ale już na wtrysku. Niestety byłem rozczarowany, auto jakby straciło duszę. Po latach sam zbudowałem cc 1.2 60 na weberze. Palił gumę (175/50) ze startu. Żaden wtrysk nie dał mi więcej satysfakcji. Powodzenia.
  5. Na przewodach odchodzących od aku są takie dwie duże złączki. Czasami tam robi się mocno "zielono".
  6. > witam, szybkie pytanie komp iaw 49f d1 pasuje pod wiazke z 1.1 mpi ? chodzi mi czy sa te same > wtyczki i czy 1.1 mpi na tym kompie odpali Odpali ale bez drobnej przeróbki będzie kulał. Masa grzałki pierwszej sondy musi zostac podana z zewnątrz.
  7. zabel odpowiedział Camel na temat - Centomania
    Potwierdzam Sebaso. Siedziały u Ciebie ori siłowniki (białe) na stelażach. Siedzą zresztą do tej pory. Są dużo sprawniejsze i wytrzymalsze od uniwersalnych. Oryginałów z sc raczej się nie przełoży do cc - zupełnie inna konstrukcja zamka. U tOrO'a w białym agencie też były ricambi.
  8. Coś duży kąt otwarcia P. Z tego co pamiętam to powinno być jakieś 6-7 stopni.
  9. Przyjrzyj się przekaźnikowi odcinającemu wtrysk. Jeśli takowy w tej instalacji istnieje. Nie wiem co tam masz pod maską. Podobnie też sprawdź połączenia bezpieczników zastosowanych przy LPG. Po paru latach użytkowania potrafi to pięknie zaśniedzieć. U siebie ostatnio wymieniałem główny przekaźnik układu wtryskowego. Zdechł a właściwie zdychał przy podobnych objawach jak u Ciebie.
  10. Wprawdzie to nie jest aparat zapłonowy, tylko obudowa cewek, ale tak jest tam oring. Trzy śrubki i gotowe.
  11. > linki sa ok, bo wszystkie biegi wchodza bez zadnego problemu, a wstecznego nie daje sie wrzucic > nawet recznie przesuwajac na wybieraku... - czuc jakby sie o cos opieral.... Dlatego aby wyeliminować wadę linki, odkręć ją od skrzyni i wtedy spróbuj zapiąć wsteka ręcznie na wybieraku.
  12. Przygięty nie ma nic do gaśnięcia. Nieszczelny ma wpływ na obroty i twardy hamulec.
  13. > To tak jeszcze, cobyście się pośmiali, ale kiedyś niedawno mi przeszło przez myśl, że być może w > Punto silnik jest inaczej wypoziomowany i ma to wpływ na to jak i gdzie się paliwo w dolocie > osadza Myślałem, że tylko mi podobne rzeczy do głowy przychodzą. Ale zastanawiałem się nad czymś innym. Tyrkolenie zachodzi przy gwałtownym dodaniu gazu, prawda? W tym momencie cały zespół napędowy ulega mocnemu szarpnięciu. W cc i sc ten ciężki silnik jest ciągle zawieszony na tych słabiutkich poduszeczkach, więc wychyla się dość znacznie. Przyglądałem się rozwiązaniu w puncie i bravo, to nie ma takiego zjawiska. Pewnie kolejna fantazja, ale... Czy takie bujnięcie może mieć wpływ na pracę silnika?
  14. Odświeżam temat. Wczoraj po paru godzinach poszukiwań ODPALIŁ. Przyczyń było kilka (jak się spodziewałem). Brak masy w paru miejscach. Urwany kabelek od linii L utrudniał diagnozę. Odwrotnie podłączone cewki. Uszkodzona wewnątrz listwa paliwowa (brak ciśnienia).
  15. > Tylko czemu modyfikacje ktore ja zrobilem z ecu zlikwidowaly mi tyrkolenie?Skoro nie ma nic > wspolnego z wiazka i sterownikiem? Falujące obroty w 1.2 75 załatwiam na szybko kawałkiem bibuły a problem leży i tak gdzie indziej. Przy okazji: Kto jest w stanie wyjaśnić przypadek nietyrkolącej 1.2 16v jeżdżącej na pompie 1 barowej (z chwilowego braku 3 bar)? Pełne osiągi, brak negatywnych objawów. Ja zglupiałem
  16. > Moge tylko napisać ze za tyrkolenie odpowiedzialne jest paliwo-zapłon. Z własnych badań nad tyrkoleniem wydaje mi się, że paliwo-zapłon jest raczej wypadkową innej przyczyny, a nie przyczyną. I oczywiście wykluczam sterownik i wiązkę. Niestety badań nie dokończyłem z braku "narzędzi". Ciągle mam szansę ale jedyny mój ostatnio pacjent wywalił UPG. Pozostała tylko hipoteza
  17. > no > schemat > wiązke podłącz na krótko i sprawdzisz czy chodzi Dokładnie. Tak jak szykuję wiązki Markowi M. do Buggy. Tu plusy, tu minusy i ma działać. Ale tu znowu schemat kłania się - jak mawiał miszcz yoda Albercik, przyjadę, rzucę parę k...w i zapali.
  18. > EGR (zwarcie do GND/przerwa) Gdzie jest EGR w 1.2 16V? I to elektryczne. > Czyżby brak masy gdzieś? Baaardzo możliwe. To, że nie ciąłeś wiązki silnikowej nie znaczy, że nie pobaboliłeś czegoś przed nią. Albercik do kąta Musisz prześledzić każdy pin przy ecu. Zasilanie kompa i czujników. Na bank coś wynajdziesz. Schemat w łapkę i do roboty. Szykuje się parę dni wolnych w tym tygodniu, więc służę pomocą

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.