Zawartość dodana przez zabel
-
Znawców od gaźników poproszę ;)
> nie, bo musiałby dorabiać koło pasowe pod digiplexa, w digiplexie ząbki są rozmieszczone co 90 > stopni, a to komplikuje sprawę > nie spotkałem się jeszcze z silnikiem fire na digiplexie Fakt A propos gaźników, które można zastosować to przypomniało mi się stare rozwiązanie z mojego civica 1300 2gen. Włożony tam był gaźnik z yugo. Sprawowało się to pięknie i za skarby nie chciało przekroczyć 5l/100km. Honda wprawdzie uległa już biodegradacji ale gaźnik przechowuję jak najświętszą relikwię.
-
Znawców od gaźników poproszę ;)
> można by zostawić kompa i zapłon z SPI ale trzeba by zrobić taki myk jak robią gazownicy aby odciać > sygnał wtryskiwacza Nie prościej na digiplexie?
-
Znawców od gaźników poproszę ;)
Zapłon robiłem na aparacie z uno, więc podłączyłem zasilanie aparatu, zasilanie cewki + kabel sterujący z aparatu, kabelek dyszy wolnych obrotów, czujnik zegara temperatury, czujnik oleju. Pompę dałem zewnętrzną, elektryczną o ciśnieniu 0,2-0,4 bara. Budowałem na mocno okrojonej instalacji z cc700. Pod maską można było biegać
-
Znawców od gaźników poproszę ;)
Gaźnik to piękna sprawa. Popieram projekt. Miałem kiedyś uno fire na weberze. 4 osoby na pokładzie i 160 km/h nie trzeba było prosić. Później miałem okazję przejechać się nowym uniaczem z takim samym silnikiem ale już na wtrysku. Niestety byłem rozczarowany, auto jakby straciło duszę. Po latach sam zbudowałem cc 1.2 60 na weberze. Palił gumę (175/50) ze startu. Żaden wtrysk nie dał mi więcej satysfakcji. Powodzenia.
-
Nie odpala CC, brak napięcia na pompie
Na przewodach odchodzących od aku są takie dwie duże złączki. Czasami tam robi się mocno "zielono".
-
sterownik i wiazka 1.1 MPI -> 1.2 MPI
> witam, szybkie pytanie komp iaw 49f d1 pasuje pod wiazke z 1.1 mpi ? chodzi mi czy sa te same > wtyczki i czy 1.1 mpi na tym kompie odpali Odpali ale bez drobnej przeróbki będzie kulał. Masa grzałki pierwszej sondy musi zostac podana z zewnątrz.
-
ori central w cc
Potwierdzam Sebaso. Siedziały u Ciebie ori siłowniki (białe) na stelażach. Siedzą zresztą do tej pory. Są dużo sprawniejsze i wytrzymalsze od uniwersalnych. Oryginałów z sc raczej się nie przełoży do cc - zupełnie inna konstrukcja zamka. U tOrO'a w białym agencie też były ricambi.
-
1.1 SPI jak zimny to długo trzeba kręcić aby odpalił...
Coś duży kąt otwarcia P. Z tego co pamiętam to powinno być jakieś 6-7 stopni.
-
1.1 SPI jak zimny to długo trzeba kręcić aby odpalił...
Przyjrzyj się przekaźnikowi odcinającemu wtrysk. Jeśli takowy w tej instalacji istnieje. Nie wiem co tam masz pod maską. Podobnie też sprawdź połączenia bezpieczników zastosowanych przy LPG. Po paru latach użytkowania potrafi to pięknie zaśniedzieć. U siebie ostatnio wymieniałem główny przekaźnik układu wtryskowego. Zdechł a właściwie zdychał przy podobnych objawach jak u Ciebie.
-
Delikatnie się poci prosze o radę
Wprawdzie to nie jest aparat zapłonowy, tylko obudowa cewek, ale tak jest tam oring. Trzy śrubki i gotowe.
-
[CCS] nie da sie wrzucic wstecznego....
> linki sa ok, bo wszystkie biegi wchodza bez zadnego problemu, a wstecznego nie daje sie wrzucic > nawet recznie przesuwajac na wybieraku... - czuc jakby sie o cos opieral.... Dlatego aby wyeliminować wadę linki, odkręć ją od skrzyni i wtedy spróbuj zapiąć wsteka ręcznie na wybieraku.
-
SWAP 1.2 16v -> 1.4 16v dziad nie pali..
Przygięty nie ma nic do gaśnięcia. Nieszczelny ma wpływ na obroty i twardy hamulec.
-
OCB z tym "tyrkoleniem"?
> To tak jeszcze, cobyście się pośmiali, ale kiedyś niedawno mi przeszło przez myśl, że być może w > Punto silnik jest inaczej wypoziomowany i ma to wpływ na to jak i gdzie się paliwo w dolocie > osadza Myślałem, że tylko mi podobne rzeczy do głowy przychodzą. Ale zastanawiałem się nad czymś innym. Tyrkolenie zachodzi przy gwałtownym dodaniu gazu, prawda? W tym momencie cały zespół napędowy ulega mocnemu szarpnięciu. W cc i sc ten ciężki silnik jest ciągle zawieszony na tych słabiutkich poduszeczkach, więc wychyla się dość znacznie. Przyglądałem się rozwiązaniu w puncie i bravo, to nie ma takiego zjawiska. Pewnie kolejna fantazja, ale... Czy takie bujnięcie może mieć wpływ na pracę silnika?
-
SWAP 1.2 16v -> 1.4 16v dziad nie pali..
Odświeżam temat. Wczoraj po paru godzinach poszukiwań ODPALIŁ. Przyczyń było kilka (jak się spodziewałem). Brak masy w paru miejscach. Urwany kabelek od linii L utrudniał diagnozę. Odwrotnie podłączone cewki. Uszkodzona wewnątrz listwa paliwowa (brak ciśnienia).
-
OCB z tym "tyrkoleniem"?
> Tylko czemu modyfikacje ktore ja zrobilem z ecu zlikwidowaly mi tyrkolenie?Skoro nie ma nic > wspolnego z wiazka i sterownikiem? Falujące obroty w 1.2 75 załatwiam na szybko kawałkiem bibuły a problem leży i tak gdzie indziej. Przy okazji: Kto jest w stanie wyjaśnić przypadek nietyrkolącej 1.2 16v jeżdżącej na pompie 1 barowej (z chwilowego braku 3 bar)? Pełne osiągi, brak negatywnych objawów. Ja zglupiałem
-
OCB z tym "tyrkoleniem"?
> Moge tylko napisać ze za tyrkolenie odpowiedzialne jest paliwo-zapłon. Z własnych badań nad tyrkoleniem wydaje mi się, że paliwo-zapłon jest raczej wypadkową innej przyczyny, a nie przyczyną. I oczywiście wykluczam sterownik i wiązkę. Niestety badań nie dokończyłem z braku "narzędzi". Ciągle mam szansę ale jedyny mój ostatnio pacjent wywalił UPG. Pozostała tylko hipoteza
-
SWAP 1.2 16v -> 1.4 16v dziad nie pali..
> no > schemat > wiązke podłącz na krótko i sprawdzisz czy chodzi Dokładnie. Tak jak szykuję wiązki Markowi M. do Buggy. Tu plusy, tu minusy i ma działać. Ale tu znowu schemat kłania się - jak mawiał miszcz yoda Albercik, przyjadę, rzucę parę k...w i zapali.
-
SWAP 1.2 16v -> 1.4 16v dziad nie pali..
> EGR (zwarcie do GND/przerwa) Gdzie jest EGR w 1.2 16V? I to elektryczne. > Czyżby brak masy gdzieś? Baaardzo możliwe. To, że nie ciąłeś wiązki silnikowej nie znaczy, że nie pobaboliłeś czegoś przed nią. Albercik do kąta Musisz prześledzić każdy pin przy ecu. Zasilanie kompa i czujników. Na bank coś wynajdziesz. Schemat w łapkę i do roboty. Szykuje się parę dni wolnych w tym tygodniu, więc służę pomocą