Zawartość dodana przez marekpast
-
zabija świece nr 4
> zabija tzn, nie pali na ten cylinder w ogóle, po wsadzeniu nowej świecy wszystko ok ale max miesiąc > zabita świeca w sumie sam nie wiem jaki ma kolor.. nie chce w błąd wprowadzać ale chyba troche > ciemniejszy niż normalnie Ma czarny nolot na elektrodach, biały taki kamienisty? czy po prostu nie daje iskry nawet po przeczyszczeniu?
-
Typowanie wyników F1 2013 - Monako
marekpast 1. Alonso 2. Massa 3. Raikkonen 4. Grosjean 5. Webber 6. Vettel 7. Rosberg 8. Hamilton PP. Alonso
-
F1 GP Monako Dyskusja
No i już po 1-wszym treningu, brylują znowu Merce i Ferrari. 1 Nico Rosberg Mercedes 2 Fernando Alonso Ferrari 3 Romain Grosjean Lotus-Renault 4 Felipe Massa Ferrari 5 Lewis Hamilton Mercedes 6 Pastor Maldonado Williams-Renault 7 Mark Webber Red Bull Racing-Renault 8 Jenson Button McLaren-Mercedes 9 Sergio Perez McLaren-Mercedes 10 Sebastian Vettel Red Bull Racing-Renault 11 Kimi Räikkönen Lotus-Renault 12 Paul di Resta Force India-Mercedes 13 Adrian Sutil Force India-Mercedes
-
F1 GP Monako Dyskusja
To już jutro pierwsze testy. Czy i w tym roku znowu Web wygra?
-
Hydrofor - bardzo konkretnie
> Sprzedawcy pomp takich danych nie podają. > Kupię pompę, która z jednego kW zużytej energii wypompuje największą ilość wody. A zbiornik kupię > największy jaki przejdzie mi przez właz do piwnicy. Ograniczę ilość startów pompy (pomijam > zużycie mechaniczne) i strat energii podczas rozruchu. > Dobrze kombinuję? Kombinujesz dokładnie tak jak ja bym kombinował. Do tej kombinacji dodałbym optymalizację pod względem ceny zakupu, czasu używania (sporadycznie/ciągle), gwarancji producenta, wymiany części (np. przepony jesli kupisz zbiornik przeponowy), ilości rzeczywiście potrzebnej wody (bo może okazać się że potrzebujesz 10l na tydzień na działce, a do tego wystarczy nr.1), kontroli ciśnienia w zbiorniku (by za szybko nie włączał się hydrofor i/lub za szybko nie zużyła sie przepona) itd. itp. Sam zbieram też takie dane, bo akurat jestem na etapie wymiany starego hydroforu na jakiś nowy.
-
Hydrofor - bardzo konkretnie
> Oo.. o to mi chodzi. Źle zadałem pytanie. Zapytam raz jeszcze, ale inaczej. > Który układ z podanych powyżej jest najsprawniejszy? Z danych które podałeś, o sprawności będzie świadczyć współczynnik moc/ilość m szesc w tym samym czasie. z tych trzech to chyba??!! (bo brak innych danych) zestaw nr 3, nie dość że wypompuje w dwa razy krótszym czasie niż nr 2 tą samą ilość wody to i zużyje mniej prądu, bo jej moc (kW) jest o 1/3 mniejsza. Dane o sprawności powinieneś mieć w parametrach podanych do danego sprzętu (silnika).
-
Hydrofor - bardzo konkretnie
> Który zestaw pobierze mniej energii, aby wypompować tę sama ilość wody z tej samej głębokości? > 1. Popierdółka - 250 W /230 V + zbiornik 24 litry, wydajność: 2,1 m3/h > 2. Pompa ssąca - 2.2 KW 400 V, wydajność: 4,5 m3/h + zbiornik 300 litrów > 3. Pompa głębinowa - 1,5 kW / 400 V o wydajności 10 m3/h + zbiornik 300 l Z fizyki wynika że ilość energii potrzebna na przetransportowanie takiej samej ilości wody na tą sama wysokość jest stała - bez względu na użyte środki transportu. Wartością która wpływać będzie na ilość zużytej energii elektrycznej będzie w tym wypadku sprawność - jako wielkość fizyczna n(eta) - urządzenia.
-
malowanie dachu - blacha ocynk?
> Witam, > macie może doświadczenie w malowaniu dachu wykonanego z blachy ocynkowanej? > Dotychczas dach był malowany chlorokauczukiem, co wystarczało na 5-10lat, po czym się farba zaczyna > łuszczyć... przed każdym malowaniem dach zmatowiony szczotką drucianą, a odstające płaty farby > zbierane szpachelką... > Teraz nadeszła ponowna pora malowania, ale chciałbym coś bardziej trwałego ( o ile istnieje) - > możecie polecić jakieś sprawdzone farby, którym nie przeszkadzałyby resztki chlorokauczuku na > blasze (wszystkiego nie ma szans zedrzeć do gołej blachy)? Też kiedyś malowałem dach co 5 lat, aż do momentu gdy ponad 10 lat temu zleciłem tą robotę fachowcom i dach bez najmniejszego złuszczenia jest do dziś, a zapowiada się że i przez następne lata nic się z nim nie stanie. Goście wyczyścili dach maszynowo (szczotki druciane na na wiertakach ) po czym zmyli wodą, a następnie zmyli jakimś środkiem - chyba cynkol W do odtłuszczania (zostało mi jedno opakowanie, ale nie wiem czy po nich czy z mojej roboty) - dach był tak śliski, że nie sposób było się na nim utrzymać nawet na najmniejszych spadkach (po których wcześniej chodziłem normalnie bez zabezpieczenia) i pomalowali dach... nooo właśnie czym, i tu jest problem z moją pamięcią. Z puszek które mi zostały wynika, że to była albo Śnieżka na dach poliwinylowa na powierzchnie ocynkowane, albo... albo Lowicyn z polifarbu łódź - farba poliwinylowa do malowania blachy ocynkowanej. O ile mnie pamięć nie myli to ta druga była jednak używana przeze mnie do malowania dachu na tarasie, spory kawał dachu. Kupiłem wtedy blachę ocynkowaną i sam malowałem według tego co widziałem jak to robili fachowcy. Ten dach również do dziś jest bez zarzutu mimo upływu 8-9 lat. Nie wiem czy dziś produkują takie farby i czy w ogóle te fabryki farb istnieją, ale jeśli miałbym coś polecić to tylko taki rodzaj farby jaką mam u siebie na dachach - poliwinylowa na ocynk. Z odpowiednio zrobionym podkładem, dobrze odtłuszczona powierzchnia przed malowaniem i jest spokój na lata.
-
Barcelona - bedzie dyskusja?
> Niewielkie emocje tutaj ostatnio. > No, ale Mercedesy nas oszukaly - kto na nie stawial w Q? A możesz cos więcej napisać, cały dzień upieprzony robotą bylem u rodziny, tak że nic nie wiem o kwalifikacjach, a poza AK nie chce mi sie - nie mam już siły dzisiaj na nic a zwłaszcza na klikanie po googlach.
-
Typowanie wyników F1 2013 - Hiszpania
marekpast 1. Alonso 2. Raikkonen 3. Grosjean 4. Vettel 5. Hamilton 6. Rosberg 7. Webber 8. Maldonado PP. Alonso
- *** Manx ***
-
Typowanie wyników F1 2013 - Bahrajn
marekpast 1 Alonso 2 Räikkönen 3 Hamilton 4 Vettel 5 Massa 6 Webber 7 Button 8 Rosberg PP Alonso
-
[RzAK] odświeżanie mebli ogrodowych
> raczej barwione Ale słoje drewniane bez powłoki?
-
[RzAK] odświeżanie mebli ogrodowych
> Nie wiem czym maluje producent, to wygląda tak jakby się ścierało, blakło To pewnie coś jak bejca lub jakaś uproszczona lakierobejca, w której oni w procesie produkcji zanurzają na chwilę całe elementy. Aby wypróbować co zadziała, ja na spodniej części (niewidocznej w razie czego) wypróbowałbym czy da sie to zmyć, wyczyścić, zedrzeć papierem ściernym lub zdzierakiem i jak na tym będzie wyglądało ewentualne nowe malowanie lakierem lub lakierobejcą. Czerwony to pewnie jakiś mahoniowy kolor. W sklepie powinieneś dostac próbki i tym potestuj co przyniesie najbardziej porzadany efekt. Czy czyszczenie i malowanie czy może wystarczy samo malowanie.
-
kosiarka spalinowa
> Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa... > rozglądam sie za kolejną.. Z chinolem jest tak, że silnik rzeczywiście może być dobry, ale pozostałe elementy jak nie zadbasz to będziesz kupował za dwa-trzy lata nową kosiarkę. Farba z blach odłazi juz po roku, nalezy konserwować blachę bo inaczej za trzy lata poza silnikiem to będzie tylko kupa rdzy. Kupowałem też taniego chinola 5 lat temu i widzę że jakbym nie zadbał o kosiarkę po każdym koszeniu (mycie blach i konserwacja co najmniej raz na rok) to dziś do koszenia pozostała by mi tylko kosa (taka prawdziwa nie spalinowa - a tak pytanie poza konkursem kto jeszcze potrafi sie taką obsłużyć ). Nie wiem z czego oni to dziś robią, ale poprzednia moja kosiarka Panonia pracowała ponad 20 lat bez przerwy i nigdy nie miałem z nią problemu blacharskiego.
-
[RzAK] odświeżanie mebli ogrodowych
> Najchętniej ten sam kolor, lub bezbarwny. > Jakieś miękkie drewno, jak to w marketach budowlanych. Lakierobejcę nakłada się na czyste drzewo, bez wierzchnich warstw. Jeśli chcesz tak to musisz oczyścić meble z poprzedniego malowania do czystego drewna i wtedy malować bezbarwnym lub lakierobejcą. Jeśli mebel już był malowany olejną na kolor to tylko zmatowić poprzedną warstwę i pomalować olejną na taki sam kolor.
-
[RzAK] odświeżanie mebli ogrodowych
> Mam taki komplet stół i krzesła na balkonie i wypadałoby odświeżyć kolor. > Nie wiem co to, ale jakieś drewnopodobne > Czy nadaje się do tego coś poza olejem, czy ew. jakaś lakierobejca itp. Co dla Ciebie oznacza odświeżyć kolor? Oczyścić z osadów? Czy pomalować na ten sam kolor? Co dokładnie oznacza wg Ciebie drewnopodobne?
-
Typowanie wyników F1 2013 - Chiny
marekpast 1 Räikkönen 2 Alonso 3 Rosberg 4 Massa 5 Webber 6 Hamilton 7 Sutil 8 Vettel PP Räikkönen
-
Problem z nie-Uno brata ;)
> Nie zawadzi tego sprawdzić. > Z płynem chłodniczym miał problem kilka tygodni wcześniej - wyciekł przez termostat. W zasadzie od > tego wszystko się zaczęło - chciał dolać płyn do spryskiwaczy, przy okazji popatrzył na poziom > innych płynów i zauważył w zbiorniku wyrównawczym suszę. Dolał wody - uciekła Wymiana > termostatu na nowy pomogła, ale po tygodniu zaczęło się z gaśnięciem, szarpaniem, etc. Mój poprzedni silnik miał podobny objaw, okazało się że przy tym chwilowym braku płynu pierścienie powiedziały papa a zarazem popękały tłoki na tych wypustkach co utrzymują pierścienie. Zimny jechał ale ciepły szarpał, a najgorzej było gdy padał deszcz. Skończyło się wymianą silnika (taniej) bo akurat znalazłem taki sam 1.5 do mojego UNO.
-
kopci na czarno uno 1.4
> bo dopóki silnik nie nagrzałby by się do takiej temp przy której zaczyna pracować sonda to nie > miała by ona wpływu na skład mieszanku. > stan świec - czy nie zalana któraś, > czy przebić nie ma, > czy wody tam gdzie nie ma być itp. > to tak na szybko... > pozdr No własnie, poza tym kolega wspomniał że czarny dym ma jak ostro przegazuje na zimnym, czy może w takim przypadku przy zimnych zaworach ogień iść w rury i kolega po prostu wypala nagar i sadzę? Zwłaszcza że samochod stał i narażony był na mrozy, których do tej pory nie było*. /* - przynajmniej na południu Polski nie było do tej pory pożądnego mrozu, aż do zeszłego tygodnia.
-
Typowanie wyników F1 2013 - Malezja
marekpast 1 Alonso 2 Räikkönen 3 Vettel 4 Massa 5 Webber 6 Hamilton 7 Grosjean 8 Rosberg PP Vettel
-
F1 Australia- dyskusja
> Skoro ma być eko, to może ustalmy, że maksymalne zużycie paliwa > to 100l na wyścig i co roku 5 litrów mniej, Ale taki ogranicznik już mają, nie ma tankowań tylko to co w baku na starcie.
-
F1 Australia- dyskusja
Kończą te kwalifikacje cze nie? Musiałem wyjść więc nie wiem.
-
Typowanie wyników F1 2013 - Australia
marekpast 1 Vettel 2 Webber 3 Räikkönen 4 Grosjean 5 Alonso 6 Hamilton 7 Massa 8 Rosberg PP Vettel
-
Przejsciówka z CD na USB
> zobacze jak wroce z pracy a jak jest to rozumiem jest swiatelko w tunelu jakby nie bylo to lipa > tak ? wybacz ale na audio itp sie nie znam kompletnie Tak. Jak jest takie wyjście to są przejściówki, szukasz wtedy albo Auto car usb adapter cd changer albo na stronach po polsku z hasłem zmieniarka - USB.