Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

marekpast

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez marekpast

  1. > Sony to no name? Może nie noname ale ostatni w kolejce z rozpoznawalnych marek. Nawet za moich młodzieńczych lat jak był wybór to wybierało sie np. Sanyo, kenwood, Philips... Sony tylko wtedy gdy nie było nic innego.
  2. marekpast 1. Lewis Hamilton 2. Kimi Räikkönen 3. Sebastian Vettel 4. Mark Webber 5. Fernando Alonso 6. Romain Grosjean 7. Jenson Button 8. Felipe Massa PP Hamilton
  3. marekpast odpowiedział rwIcIk na temat - MotoSport
    > chyba 1s/1km, ale niech ktoś mądrzejszy ewentualnie mnie poprawi > po 3 odcinkach Kubica o 7,3s wyprzedza Kościuszkę > Klik Po 4 odcinkach Kościuszkę już dwóch wyprzedza z WRC2 Code: 1. J. LATVALA M 47:26.3 0.0 0.0 2. T. NEUVILLE M 47:30.7 +4.4 +4.4 3. D. SORDO M 47:40.5 +9.8 +14.2 4. M. HIRVONEN M 47:51.9 +11.4 +25.6 5. M. ÖSTBERG M 48:31.1 +39.2 +1:04.8 6. M. PROKOP M 49:39.7 +1:08.6 +2:13.4 7. N. AL-ATTIYAH M 49:43.3 +3.6 +2:17.0 8. R. KUBICA WRC2 50:00.6 +17.3 +2:34.3 9. E. EVANS WRC2 50:14.2 +13.6 +2:47.9 10. M. KOSCIUSZKO M 50:20.6 +6.4 +2:54.3 I myślę że w zasięgu Kubicy jest jeszcze dwóch kierowców WRC.
  4. > czemu tak jest, ze tania farba jest rzadka i, choc wiecej razy trzeba malowac, a sama farba to > badziew, malowanie nia jest po prostu bajka. > Ale wezmie czlowiek sie postawi kupi drozsza farbe z gornej, badz gornej sredniej polki, dostanie > dos o konsystencji prawie majonezu, co nawet rozcienczone wypruwa juz czlowieka po 20m2. > Namachac sie cholera trzeba, cisnac tym walkiem, a jeszcze zuzycie 50-70% wyzsze, niz podaje > producent. O co kaman? Zły wałek lub zła technika malowania. Dobrym wałkiem wymalowałem więcej dobrą farbą niż podaje producent, a krycie kolorem równomierne jakby po natrysku było.
  5. marekpast odpowiedział kojdus na temat - MotoSport
    No i Kubek jest drugi. A w klasyfikacji generalnej WRC2 już na trzecim. Teraz 22 - 25 Aug 2013 Rallye Deutschland i pewnie będzie pierwszy w generalce.
  6. > Jest starszy dom, położony jest w nim dawno, dawno temu tynk wapienny. Przez ileś tam lat było to > malowany dawnym sposobem emulsją mieszaną z wapnem. Jak wiadomo po iluś malowaniach na > scianach zrobiła się gruba warstwa "farby" i miejscami ta warstwa poprostu poodpadała tworzac > ubytki o głębokośći grubości tej warstwy. > Czym i jak po kolei wykonać uzupełnienie tych ubytków, żeby to trochę wytrzymało ma ścianie a nie > odpadło zaraz po pomalowaniu? Szpachelka w dłoń i "poodpadaj" tyle farby ile samo zlezie, bez zbyt dużego szarpania się z tym (aż do momentu gdy ruszenie szpachelką nie spowoduje odpadnięcie kolejnego płata farby), gips szpachlowy dość mokry bo ściana będzie chłonna i by Ci to zaszpachlowane nie odpadło pod farbą, wyrównujesz dużą pacą metalową na gładź, czekasz az wyschnie, kładziesz drugi raz cieniutka warstwę gładzi, wyrównujesz, czekasz aż wyschnie, farbą malujesz tylko raz cienką warstwę by zagruntować. Po całkowitym wyschnięciu tej warstwy farby nakladasz właściwą warstwę farby, dobrą farbą do jednokrotnego malowania. I gotowe. Efekt będzie się trzymał nawet i 10 lat. Wiem bo sam to "musiałem" robić , bo jak piszesz "nie i basta, tylko łatanie ubytków". Na starszych ludzi nie poradzisz. Powodzenia.
  7. > 307 jest znacznie lepszy pod względem zawieszenia. Zwłaszcza tylnego. Rzekłbym, że w porównaniu z > 206, tylna belka jest niemal bezobsługowa. > Za tę cenę? Mi by się kontrolka w głowie zapaliła. Ja wiem, że to nie są chodliwe auta, ale 9kzł za > 2003r... przetrzepałbym go solidnie. > No chyba, że to wersja max bieda, bez klimy. Albo z mega przebiegiem. No przebieg prawie 200k - co mnie nie straszy - liczę na jazdę 50k-80k w ciągu najbliższych 5 lat i .... zmiana na inne - pewnie już powoli emeryckie .
  8. > za mało informacji by móc doradzić. ten http://www.gumtree.pl/cp-samochody-osobo...5-000-501524622
  9. By nie mnożyć wątków... ... mam nadzieję, że te wszystkie uwagi dotyczące P206 dotyczą również jego nieco większego brata P307. Jeśli tak to mam takiego na oku 10letni za 9k z silnikiem 1.6 benzyna - brać?
  10. marekpast 1. Vettel 2. Webber 3. Raikkonen 4. Alonso 5. Hamilton 6. Massa 7. Rosberg 8. Grosjean PP - Vettel
  11. marekpast 1 Sebastian Vettel 2 Lewis Hamilton 3 Nico Rosberg 4 Mark Webber 5 Kimi Räikkönen 6 Fernando Alonso 7 Romain Grosjean 8 Felipe Massa PP Vettel
  12. Są dwa wyjścia w takiej sytuacji (a w zasadzie trzy - ale to trzecie mniej polecane czyli urządzenie zastepujace taśmę katetową): 1. albo trzeba zdobyć dokladny schemat radia i poszukać czy na płytce nie ma złacza AUX, dorobić takie złacze i wyprowadzić kabelki, albo 2. jeśli jest wyjście na zmieniarkę to zastosować odpowiedni kabelek do tego wyjścia - lub jak w przypaku powyżej sprawdzić czy na płytce nie ma takiego złacza i do niego dorobić specjalny kabelek. Dorabiałem tak w moim bardzo starym Kenwoodzie serii 9xx wyjścia AUx.
  13. > Poziom paliwa w komorze pływakowej ustawiony? > Zawór odcinający dopływ paliwa do gaźnika w dobrym stanie? > Dysze w gaźniku czyste i o prawidłowych przelotach? > W jakim stanie jest o-ring na dyszy składu mieszanki biegu jałowego? > Jaki jest stan sprężynek ciężarków zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu w aparacie zapłonowym? > Czy styki przerywacza w aparacie zapłonowym są czyste? > Jeżeli masz malucha z podwójną cewką to sprawdź czy w czasie pracy silnika nie występuje nadmierne > iskrzenie na stykach przerywacza - wtedy kondensatory należy wymienić na sprawne > (niekoniecznie nowe). > Często problemy z biegiem jałowym i odpalaniem występowały w przypadku zużycia krzywek walka > rozrządu, lub nieprawidłowym ustawieniu kół rozrządu w czasie wymiany łańcuszka. Poza tymi pytaniami , ważnymi o do usatwienia, celowałbym jednak w "lewe" powietrze w gaźniku - nierówna praca silnika na to wskazuje. Najmniej spodziewanym miejscem i najczęsciej olewanym przez mechaników są uszczelki na osi przepustnicy, takie dwie małe gumowe (chyba z silikonu) wygladajace jak koreczki, kosztowały grosze a bez ich wymiany samochód doprowadzał mnie do szewskiej pasji ze swoja nierówną pracą silnika, kiedy wszystko sie sprawdzało, ustawiało po 10 razy a i tak nierówno pracował. Polecam je sprawdzić autorowi wątku.
  14. > na pewno za tydzień dopiero jest GP No to ja się zasugerowałem datami wstawionymi przez kol. Manxa do wątku o typowaniach, wiedząc że nie będę miał pod koniec tygodnia czasu aby sie skupić nad wynikami treningów i typowaniem, więc typowałem teraz. Ale za tydzień będzie jeszcze mniej czasu, dwa zebrania i walne... chyba dobrze, że typowałem już teraz - w ciemno.
  15. marekpast 1 Fernando Alonso 2 Sebastian Vettel 3 Kimi Räikkönen 4 Lewis Hamilton 5 Felipe Massa 6 Mark Webber 7 Romain Grosjean 8 Nico Rosberg PP Vettel
  16. > Ja kiedyś zgodnie z rada hydraulika puściłem gorącą wode na dłuższy czas. Chyba po godzinie się > odetkało Hmm, ale rada. Godzina czyli 60 min, spływa np. 15l na minutę, czyli wylewamy 900l wody. Przy zaokrągleniu 1m3 wody, wg. moich stawek za wodę i ścieki jestem 13zł w plecy, doliczyć do tego pracujący przez godzinę piecyk gazowy, który ma grzać na gorącą czyli na pełny gaz, to . W blokach za gorącą wodę też chyba mają jakąś ekstra stawkę. Taniej i pewniej chyba będzie jednak kupić chińską żmijkę, piwo i zrobić to raz a porządnie.
  17. Oglądam live_timing, co takie słabe czasy? Pada tam? Czy co?
  18. > Witam > U rodziców jest zrobiony sufit z płyt G-K.Ostatnio podczas wymiany rurek od CO została zrobiona > dziura w suficie i teraz straszy > Czy koledzy mogliby podpowiedzieć czym teraz "załatać" tą dziurę? Dostęp jest tylko od dołu (tak > jak widać na zdjęciach). Tam z lewej chyba już widać profil, sprawdź z prawej ile masz do profilu, wytnij na równo ten kawałem -na prostokąt od profilu do profilu, wstaw nowy prostokąt, przykręć do profili, sklej taśmą i wyrównaj gipsem a następnie wygładź.
  19. > Termostat? No właśnie ciekawe czy otwiera mu duży obieg. Czy można to na szybko sprawdzić (ten termostat) sprawdzając czy jest ogrzewanie?
  20. > Ale bezpiecznik od czego? Nie dodałem, że była taka sytuacja podczas tych moich testów, że > temperatura dobiła do powiedzmy 98 stopni, wiatrak się nie włączył, płynu trochę się wylało, > zgasiłem silnik, odkręciłem korek, ale bardzo delikatnie i na wyłączonym silniku wiatrak się > włączył i schłodził płyn o 10 stopni. > Czyli że wiatrak jest raczej ok To na 90% problemem jest masa. Pod akumulatorem masz taką "choinkę" z wtykami masy, popraw te wtyki i będzie ok.
  21. marekpast 1 Fernando Alonso 2 Lewis Hamilton 3 Kimi Räikkönen 4 Sebastian Vettel 5 Nico Rosberg 6 Felipe Massa 7 Romain Grosjean 8 Mark Webber PP Alonso
  22. marekpast odpowiedział mat3011 na temat - Uno
    > cewki praktycznie w 1,4 nie padają. [...] > pozdr Padają, padają. Ja w moim 1.5 musiałem wymieniać bo pękła obudowa ta plastykowa, wilgoć dostawala się do środka i po deszczowej nocy praktycznie niemożliwe było odpalenie. Po wymianie samochód odżył.
  23. > a cos co poloze be uzycia wykwalifikowanego sprzetu typu palnik i butla bo kupowac specjalnie nie > bede a pozyczyc nie mam od kogo Taką papę przymocowałem długimi zszywkami za pomocą takera. Trzyma już nie wiem który rok - 8-9
  24. > Jednak w Monako da sie wyprzedzac i to takiego miszcza jak Alonso. Aby wyprzedzać to jeździli "po bandzie".
  25. marekpast odpowiedział Olleo na temat - Zrób to sam
    > O kazda [motyla noga] > mam sie na AK pytac? Na to wychodzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.