Zawartość dodana przez marekpast
-
Przejsciówka z CD na USB
> Istnieje cos takiego ? mam yarka z radiem fabrycznym na CD pytanie czy jest jakis super dynks > wynalazek zebym mogl pod to podpiac Pendrive z muzyka ? A jest w tym radiu wyjście na zmieniarkę?
-
Kwestie organizacyjne dot. typowań F1 2013
> A czy w ogóle byliby chętni do zabawy w to ? No wiesz? też pytanie. Jakby trzeba było pomocy przy podliczaniu mogę pomóc, ale co do pilnowania czasu składanych typowań i kłódkowania wątku, czy też wysyłania na pv typowań po czasie... Może obeszłoby sie bez kłódkowania wątku, a czas typowania przed czy po rozpoczęciu kwalifikacji z czasu systemowego serwera AK i co za tym idzie czasu postu i typowania po czasie odbywalyby się dalej w tym samym wątku bez wysyłania ich na pv. Po prostu ktoś na minutę przed godzina zero robiłby kopię strony wątku aby był dowód i wystarczy.
-
[Ogród z AK] Drzewo
> Cześć. > Przymierzam się bardzo powoli do posadzenia drzewka w ogrodzie. Nie znam się na drzewach > kompletnie, więc może ktoś z Was podsunie jakiś ciekawy pomysł spełniający poniższe wymagania: > - drzewo liściaste > - w momencie zakupu musi mieć min. 12 cm średnicy pnia na wys. bodajże 1,2 m > - nie może urosnąć wyższe niż 3 - 3,5 m, najlepiej jakby miało ok. 2 - 2,5 metra wysokości jako > dorosły okaz > - drzewo będzie stało w miejscu nasłonecznionym > - powinno być możliwie ozdobne > - budżet póki co nie określony, bo nie mam żadnej orientacji w cenach > Czy ktoś z kolegów/koleżanek ma jakiś pomysł? > Pozdrawiam. Podjechałbym do arboretum, pooglądał na żywo okazy szczepione i naturalne, popytał specjalistów którzy tam pracuja i kupił na miejscu odpowiednią sadzonkę. Tak bym zrobił ja.
-
Niewykorzystana kostka w instalacji elektrycznej - od czego?
> Dzięki. Potwierdź ewentualnie to, co mi powiedział znajomy - śruby od dołu przez kolektor mocują > tylko "poduszkę" pod gaźnikiem, zaś sam jego korpus jest do niej mocowany śrubami od góry, > dostępnymi po zdjęciu obudowy filtra powietrza. I czy tam jest uszczelka, którą trzeba > wymienić, czy starą można wykorzystać? Bo u mnie jakby z tego miejsca się nieco smużyło > brudem. U mnie w 1.5 zdejmuję filtr z gumowym kołnierzem, odkręcam 4 śruby kluczem imbusowym, zdejmuję całość. Część sterowania wtryskiwaczem jest połączona z obudową przepustnicy takimi plastykowymi kołkami rozporowymi. W 1.4 wygląda to nieco inaczej ale idea ta sama. Poza kołnierzem gumowym nie mam uszczelki pod obudową filtra. Zresztą najlepiej samemu sobie poczytać. Prawie cała moja wiedza jest z książki Fiat UNO - Instrukcja, Service And Repair Manual, i kilku opracowań na temat Bosh_Mono-Jetronic_-_Mono-Motronic
-
rozrusznik ?
> Uno 1.0 > objawy : rozrusznik nie może zakręcić silnikiem ( na kablach ledwo daje rade) aku dobry na pewno. > rozrusznik wymieniłem i dalej to samo Wyjąć rozrusznik wyczyścić oś wirnika, kapnąć oleum, będzie kręcił jak nowy. Właśnie w sobotę czyściłem swój, bo nie chciał w ogóle kręcić.
-
Niewykorzystana kostka w instalacji elektrycznej - od czego?
> Dobrze wiedzieć, jakby co, będziesz się chciał pozbyć? Czy obudowę się da przełożyć bez ściągania > kolektora? Bo widziałem, że jest do niego mocowana śrubami na przelot od dołu. Ale pytania zadajesz. I myślisz że po tych 4-5 latach będę pamiętał co i jak było złożone i z pamięci cytował. Tak to ja mogę tylko "Panią Twardowską" wyrecytować. Muszę wziąć element do reki - jak wrócę do domu, olśni mnie i wtedy Ci napiszę co i jak. > Ufff. > Cóż, liczę się także z tym, że być może kiedyś trzeba będzie przerzucić silnik. Ma już koło 270 > tkm. Ale na razie działa.
-
rura od wlewu paliwa do baku
> ostatnio coś mi zalatywało benzyną w garażu po oględzinach okazało się że cieknie z rury od wlewu > paliwa paręnaście centymetrów od baku teraz pytanie: czy taka rura jest dzielona na części i > wystarczy kupić pierwszą część licząc od baku i dołożyć do reszty czy też trzeba kupić całą? > idąc od baku są tam jakieś 2 cybanty i tam gdzieś cieknie - tylko podczas jazdy - jak bujnie > autem to chyba paliwo się cofa do tej rury i cieknie proszę o pomoc Ta rura - przynajmniej u mnie jest z takiego materiału że raczej nie pęknie. najprawdopodobniej pusciło mocowanie tej rury przy baku. Kup silne opaski i ewewntualnie taka gumową osłonke/tuleję która nakłada się z tą rurą na wlot paliwa do baku.
-
Niewykorzystana kostka w instalacji elektrycznej - od czego?
> Dzięki, wygląda, że nieaktualne. Doczytałem później. I zastanawiałem się co poradzić na czujnik położenia przepustnicy, bo walczyłem z nim prawie rok i też walił na odczytach błedami - raz przepustnica raz sonda lambda i jeszcze nie pamiętam co, skończylo się na tym że teraz lezą mi die czy trzy obudowy przepustnicy, a sprawa duszenia sie silnika u mnie to były pęknięte tłoki. Całe szczęście ze nie rozleciały mi się w środku te obrzeżki trzymajace pierścienie, tylko u mechanika w rękach. A nie powiem jeździlem nim w takim stanie po kraju do KRK i Wa-wy. Pomogła wymiana silnika i tak jeżdżę do tej pory. Oby u ciebie tego nie było. > W 1,4 jest zupełnie gdzie indziej - w połowie szerokości komory silnikowej, bo silnik i skrzynia są > poprzecznie, a on jest między silnikiem a skrzynią. Wiem że w niektórych silnikach był > montowany po stronie rozrządu i o tym chyba piszesz. W niektórych.
-
Niewykorzystana kostka w instalacji elektrycznej - od czego?
> Dzięki. Halogeny dawno temu dołożyłem z całkowicie oddzielną instalacją, wykorzystałem tylko ich > lampkę sygnalizacyjną w tablicy zegarów. Zastanawiałem się, czy te przewody od znalezionej > kostki mogą mi się do czegoś przydać. Chyba rzeczywiście wysoko za zegarami jest zaplątana > pusta podstawka przekaźnika, to może być ta. > A żeby nie zakładać nowego wątku - może ktoś zmieniał czujnik położenia wału korbowego, ten w Uno > 1,4 pod pompą wody we flanszy skrzyni biegów? Niewykluczone, że go będę musiał zmienić (ECU > stale wali kod jego błędu i podobno w starszych uniakach potrafią wariować, a mój teraz czasem > dostaje czknięcia na wolnych obrotach) i mam zmot - wygląda, jakby nie miał żadnej regulacji, > ale w serwisówkach piszą o regulacji odstępu od zębów koła zamachowego. Rozumiem, że możliwa > jest podkładkami, ale jak tę szczelinę zmierzyć? W ogóle tam dostęp jest parszywy. Własnie miałem ci pisac że kodta to od halogenów - mam w swoim oryg instalację, ale wyczytałem, że już masz ta informację. czujnik najlepiej oryginalny. Lezy u mnie kupiony do 1,4 Magneti Marelli, nijak nie pasyjący do 1.5, więc sobie leży. jak byłbyś zainteresowany.... W 1.5 najłatwiejszy dostęp jest od strony koła, wymaga zdjęcia koła, osłonki za kołem i wszystkiego na silniku od strony czujnika (jeśli nie chce się dłubać na siłę od góry).
-
Lutowałem switcha w komórce lutownicą transformatorową...
> Właśnie skręcam telefon po wlutowaniu urwanego switcha od włącznika lutownicą transformatorową. > Jak myślicie, odpali? Odpali. Też tak lutowałem sporo elektroniki, nie mając takiej instrukcji lutowania, ale postępowanie podobne, ot jakoś tak sam wydedukowałem że tak trzeba.
-
Pytanie o wypalanie styków w tylnej klapie
> Już drugi z kolei komplet (w sumie to niedużo na 19 lat) mi się wypalił. Zawsze wypalał się styk > plusowy ogrzewania tylnej szyby. I teraz mam pytanie - czy komuś się udało stwierdzić, > dlaczego wypala się tylko styk plusowy (pierwszy od prawej patrząc na bagażnik), a nigdy > masowy - drugi od prawej? W moim 24 letnim i po 8 (9 leci) latach mojego używania ani razu nie miałem takiego problemu. A wszystko działa i ogrzewanie i wycieraczka. Jeśli zgodnie z prawem kirchoffa powinieneś mieć ten problem na obu stykach to znaczy że prąd po przejściu + styku ma inne wyjście do - . Zatem szukaj przebicia w kablach lub stykach wewnątrz tylnej klapy.
-
Koniec F1 w Polsacie?
> nawet to komentowanie tego co z TV widzą nie za bardzo idzie. Oglądam relacje iwdzę co innego a oni > gadają co innego. Aż ręce opadaja. O to to to ...
-
Koniec F1 w Polsacie?
> Mam nadzieje ze wróci do TV4 i skończy się ten cyrk na antenie. Znajdzie się jakis konkretny > prowadzący , bo do Borówy i jego tekstow juz się chyba przyzwyczaiłem ze niemozna na nim > kompletnie polegać. Raczej pozostanie Polsat sport, a co do komentatorów którzy nie są na miejscu tylko komentują tylko to co widzą w okienku telewizora, by za chwilę byc w studiu ....
-
jaka będzie najlepsza antena fm do naszych uniaków?
> Dziękuje koledzy za rady, jutro pokombinuje jeszcze z tą moją oryginalną anteną i zobaczymy... > Generalnie tak myślałem, że fiatowska bedzie najlepsza i ciężko bedzie znaleść dobry zamiennik, no > nic zobaczymy... Ponieważ tak jak piszesz też jeżdżę dużo w terenie i to takim gdzie jest kiepsko z zasięgiem (Bieszczady nie jest dobrym terenem jesli chodzi o odbiór) więc zamiast oryginalnej wkreciłem z małego fiata - taką metrową na spężynce wyglądającej jak cewka. Odbiór idealny w takich miejscach w których bym się nie spodziewał.
-
zapalająca się kontrolka aku
> Uważam podobnie Dzięki za poparcie, bo do końca nie byłem pewien. W Uniaczu jeszcze tego nie miałem, ale pamiętam takie akcje w malaczu kiedy niby wszystkie szczotki w stanie spoczynku (przy wyjętym altku) wyglądały niby dobrze, ale jednak już o te stene części milimetra były za małe. Wymiana przywracała altek do życia i układ ładowania do normalności. Czytałem że trzeba wymienić z całym szczotkotrzymaczem, ale czytalem też że kto obyty z lutownicą poradzi sobie i z zamontowaniem samych szczotek - podobno od malucha pasują kkoszt kilka złociszy - tak czytałem.
-
zapalająca się kontrolka aku
> Witam mam problem z kontrolka aku a mianowicie problem polega na tym że po dłuższej jeździe i po > włączeniu sprzętu grającego zapala się kontrolka ładowania i pod wpływem basu rozjaśnia się > nie wiem o co chodzi z tym proszę o pomoc WG mnie powolutku zaczynają konczyć sie szczotki, a konkretnie jedna szczotka, stąd problemy przy dłuższej jeździe lub włączeniu większego obciążenia.
-
Typowanie wyników F1 2012 - wątek organizacyjny
Gratulacje dla podium. Rzutem na taśme zająłem podobno najdroższą pozycję w rankingu (tak zrozumiałem tłumaczenie Borówy )
-
GP Brazylii dyskusja.
> Nie ma co się dziwić. Ferrari było za słabe w tym sezonie aby walczyć o mistrzostwo świata jako > team to zrobią wszystko (mam nadzieję) aby wyrwać mistrzostwo dla Ferdka Czyli co? Massa kabuum Vettel?
-
Typowanie wyników F1 2012 - Brazylia
marekpast 1. HAM 2. ALO 3. BUT 4. VET 5. MAS 6. RAI 7. GRO 8. WEB PP: HAM
-
GP USA - dyskusja
> To się specjalnie nie udało > Wyścig jutro - będzie wogle w polsacie ? Albo w innej normalnej tv ? > Czy normalnie w RTL ? Chyba normalnie tak jak kwalifikacje , które skończyły sie kilka minut temu, w RTL-u.
-
Typowanie wyników F1 2012 - USA
marekpast 1. HAM 2. ALO 3. BUT 4. VET 5. WEB 6. RAI 7. GRO 8. MAS PP: HAM
-
Abu Dhabi - dyskusja
> Perez wszedł zbyt optymistycznie i od niego się zaczęło. > A swoja drogą, to był jeden z najciekawszych wyścigów tego sezonu Miałem przerwę w wyścigu, widziałem pierwszą neutralizację i wymianę skrzydła u Vet, właczam TV po powrocie a tu widzę Vet walczy o trzecie z But. Jak to się stało?
-
Abu Dhabi - dyskusja
> Ciekawe ile wywalczy walcząc koło w koło, na ile szybki będzie Red Bull żeby wyprzedzać. > Będzie ciekawie. Obawiam się że nie dojedzie.... Mówisz że Kob czuwa...
-
Abu Dhabi - dyskusja
> Vettel wykluczony z kwalifikacji i startuje z ostatniego pola. Nieźle sobie namieszali. > Uzasadnienie: > Uzasadnienie FIA: > „Sędziowie wysłuchali wyjaśnień kierowcy i przedstawicieli zespołu oraz przestudiowali > zapis telemetrii, z którego wynika powód zatrzymania samochodu. > Sędziowie zaakceptowali wyjaśnienia i uznali, że incydent był spowodowany siłą wyższą. > Jednak raport Delegata Technicznego ujawnił, że podczas kontroli po kwalifikacjach stwierdzono > niewystarczającą ilość paliwa do pobrania próbki. > Sędziowie uznają, że stanowi to złamanie Artykułu 6.6.2 Regulaminu Technicznego Formuły 1 i > zawodnik zostaje wykluczony z wyników kwalifikacji. > Zezwala się zawodnikowi na start z końca stawki”. No ładnie, ciekawe co Vettel zrobi swojemu inzynierowi.
-
Problem z hamulcami + alternator
> Tragedia, jeden wężyk nacięty w dwóch miejscach i widać przez te nacięcia zbrojenie jakieś. Moge > ino szybko lecieć do sklepu po nowy. Tylko jak bym chciał to wymienić to widze że musze > najpierw sciągnąć koło, wyciągnąć zacisk, odkręcić część wężyka od zacisku, póżniej część > gdzie się kończy, zatkać palcem najwyzej aby płyn się nie wylewał (bądź też spuścić i nalać > nowy), następnie wrkęcić nowy wężyk w zacisk dalej wężyk z zaciskiem w miejsce gdzie > przechodzi w twardy przewód ale kręcąć wężyk razem z zaciskiem tak ? bo nie wiem czy ten wężyk > ma taki pół śrubunek jak to jest w elemenach do instalacjach wody w domach. > A drugi wężyk sparciały, popekany, tak jak stara opona więc też nie bede ryzykować i wymianie go. Coś tam kiedys pisaliśmy o remontach układów hamulcowych, ja sobie dodałem do ulubionych: 2007, koniec 2007