Zawartość dodana przez kjk
-
Samodzielna wymiana filtra paliwa
> Proszę bardzo oto mini manual. Potrzebne narzędzia: mały śrubokręt. > Pozdrawiam Czy wymiana to po prostu: wyrzuć stary, wstaw nowy, czy trzeba robić jakieś magiczne sztuczki, żeby np. nie zapowietrzyć układu??
-
O naprawie Twinporta jeszcze raz
> Czasami błędnym. Najczęściej odczytanie błędów wystarczy. > No i się nie pomylili. Tego nie byłbym pewien. Sugestia awarii sterownika jest standardowym zagraniem fachowców z ASO, gdy nie wiedzą, co robić - przerabiałem to kiedyś na własnej skórze. Chcieli mi wymienić sterownik, gdy awarii uległ przepływomierz powietrza.... Na szczęście im nie uwierzyłem i poszukałem prawdziwego fachowca.
-
O naprawie Twinporta jeszcze raz
> Dlaczego? Poza ceną nie mam zarzutów wobec ASO. Kolega chyba mało uważnie czyta kącik. Z opisanych tu różnych historii o ASO można byłoby niezłą książkę złożyć
-
Klimatyzacja - działa, nie działa, śmierdzi, co i jak
> Powiedzcie mi, jak i dlaczego klima jest połączona z układem > chłodzenia silnika, bo właśnie przy włączonej klimie wentylator > pracował na najwyższych obrotach? Przyjrzyj się. Skraplacz klimy jest zamontowany bezpośrednio przed chłodnicą. W Twojej astrze jest jeden wspólny wentylator dla chłodnicy i skraplacza.
-
Klimatyzacja - działa, nie działa, śmierdzi, co i jak
Zauważ, że ten silnik ma wysoko położony maksymalny moment (około 4000 obr./min.), więc przy ruszaniu i tak ma ciężko. Jak pojawia się dodatkowe obciążenie w postaci sprężarki klimy, to faktycznie trzeba trochę mocniej przygazować na starcie.
-
Klimatyzacja - działa, nie działa, śmierdzi, co i jak
> Wyrazny gwizd podczas zwiękaszania obrotów,jak są stabilne to jest > cicho.Występuje to jednak tylko wówczas gdy w gorący dzień > poruszam sie po mieście(czyli tam gdzie jest klima najbardziej > potrzebna ) i układ sie wyraznie zagrzeje. Kiedyś drążyłem tutaj ten temat. U mnie klima wyje zwłaszcza przy schodzeniu z wysokich obrotów, ale tylko przy temperaturach powyżej 30C. Podobno jest to normalne.
-
Klimatyzacja - działa, nie działa, śmierdzi, co i jak
> niepotrzebnie sobie tworzysz dylemat, jakie ma znaczenie sprężarka? > może przecież ona być z lodówki Mińsk > filtr siedzi w obudowie wentylacji i tutaj ma znaczenie producent, > jeżeli obudowa wentylacji jest Behra to taki typ filtra > pyłkowego tam będzie, W sumie to nie problem. Na podstawie dyskusji tutaj prowadzonych wydawało mi się, że układ klimy jest jednego albo drugiego producenta, więc trochę mnie zdziwiło, że mieszanka też się zdarza. A sprężarka od lodówki Mińsk to chyba miałaby za małą moc
-
Klimatyzacja - działa, nie działa, śmierdzi, co i jak
Powszechnie wiadomo, że w AII z klimą występują 2 rodzaje filtru kabinowego, w zależności od tego, czy klima jest firmy Delphi czy Behr. Wiadomo też, że po wyjęciu schowka w konsoli środkowej można zobaczyć napis Delphi lub Behr. Dowcip polega na tym, że u mnie jest tam nalepka z napisem Behr, natomiast sprężarka klimy jest Delphi. Czyżby żart gliwickiej fabryki Opla? Ktoś jeszcze tak ma? Jaki w takim razie mam kupić filtr kabinowy? Czy pozostaje mi tylko wydłubać stary i zabrać do sklepu jako wzór?
-
Klimatyzacja - działa, nie działa, śmierdzi, co i jak
Ponawiam pytanie (które postawiłem w nowym wątku, wyciętym brutalnie przez admina ). Jak polecacie serwisować sprawnie działającą klimę we w miarę nowym samochodzie? Znam skrajne opinie, począwszy od "jak działa to nie dotykać", skończywszy na "co roku albo i co pół pełny przegląd, uzupełnienie czynnika, wymiana osuszacza i filtrów, odgrzybianie". Pozdrawiam, k.
-
Żarówki
> Jako że stare zarówki jeździły u mnie ponad 3 lata, a wczesniej to > nie wiem kiedy były wymieniane, wiec postanowiłem kupić osram > night breaker. Na zdjeciu małe porównanie:) Teraz jazda nocą to > przyjemność a nie jak to było do tej pory wyzwanie Ciekaw > jestem ile mi wytrzymaja Szczerze mówiąc, niewiele wynika z tego zdjęcia, poza tym, że kolor światła jest inny...
-
Żarówki
> W związku z krótką żywotnością mam do Was pytanie: Czy macie jakieś > sposoby i pomysły na zabezpieczenie żarówek przed zbyt częstym > przepalaniem? > Bo zasadniczo jakość światła jest lepsza w porównaniu ze > standardowymi żarówkami ale średnio się to kalkuluje finansowo. Mam dobre zdanie o Philips PREMIUM H7 12V 55W, +30% - jasne światło, dość tanie (na Allegro kilkanaście zł za sztukę) i starczają na około 30kkm.
-
Żarówki
> Dokupienie tylko jednej żarówki spowoduje, że w niedługim czasie > dokupisz jeszcze jedną. U mnie od przepalenia jednej do drugiej > OSRAM NB minęło zaledwie 2 tygodnie a u kumpla prawie 4 tyg. 12 kkm to chyba trochę mało? A może standard dla tego typu żarówek? k.
-
Smary, kleje, szuwaksy i inne preparaty.
A możecie polecić czernidło do opon, ale takie, które: 1. ma faktycznie jakieś własności konserwujące, 2. przywraca czarny kolor, ale nie świeci się jak .... .... 3. wytrzymuje dłużej niż do najbliższego deszczu lub mycia samochodu Pozdrawiam, k.
- Oleje
-
amortyzatory KYB czy bilstein ?
> A z resztą i tak z gwarancji nici bo wymieniałem sam. Jak na razie > dają radę. Moje też świetnie dawały radę, zanim pojawił się wyciek (w jednym z czterech).
-
amortyzatory KYB czy bilstein ?
> Po wymianie zrobiłem kilkanaście km i jestem w szoku! Każda > nierówność nawierzchni przenosi się na karoserię... Komfort > jazdy spadł na łeb, na szyję... Jak pojeździsz, to trochę zmiękną, a trochę się przyzwyczaisz. > Jutro chyba wybiorę się na ścieżkę diagnostyczną i je obadam... Przypuszczam, że wszystko ok. Mi akurat odpowiada twarde zawieszenie.
-
amortyzatory KYB czy bilstein ?
> ooo, Sachs... przy okazji wymiany się nawet zastanawiałem, ale cena > mnie odstraszyła A ja kiedyś się skusiłem na gazowe Sachsy (co prawda nie w Astrze). Ich specyfika bardzo mi odpowiadała, tylko że jeden zaczął przeciekać po 40kkm, chyba ze 2 tygodnie po zakończeniu gwarancji. To mnie zraziło do Sachsa, natomiast o KYB złego słowa nie powiem.
-
Olej
> Pierwsze - czy przy niskiej temprtaturze i przechodzonym oleju (8 tyś > km) a więc dość gestym cały olej spływa do miski czy zostaje > troche nai silniku. Ale zakładam, że spuszczasz olej po jeździe jak jest gorący? > Drugie - czy przy mrozie rano i przechodzonym oleju jest normalne ze > czasami przez jakieś 10 sek po odpaleniu słychać zawory? (takie > klepanie)/ Po chwili to ustaje. Pewnie jak się olej rozejdzie po > silniku Jeżeli tylko 10 s to raczej nie ma sie czym martwić. Po wymianie oleju ten czas powinien sie skrócić. k.