Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. > Proszę bardzo oto mini manual. Potrzebne narzędzia: mały śrubokręt. > Pozdrawiam Czy wymiana to po prostu: wyrzuć stary, wstaw nowy, czy trzeba robić jakieś magiczne sztuczki, żeby np. nie zapowietrzyć układu??
  2. > Czasami błędnym. Najczęściej odczytanie błędów wystarczy. > No i się nie pomylili. Tego nie byłbym pewien. Sugestia awarii sterownika jest standardowym zagraniem fachowców z ASO, gdy nie wiedzą, co robić - przerabiałem to kiedyś na własnej skórze. Chcieli mi wymienić sterownik, gdy awarii uległ przepływomierz powietrza.... Na szczęście im nie uwierzyłem i poszukałem prawdziwego fachowca.
  3. > Dlaczego? Poza ceną nie mam zarzutów wobec ASO. Kolega chyba mało uważnie czyta kącik. Z opisanych tu różnych historii o ASO można byłoby niezłą książkę złożyć
  4. > Powiedzcie mi, jak i dlaczego klima jest połączona z układem > chłodzenia silnika, bo właśnie przy włączonej klimie wentylator > pracował na najwyższych obrotach? Przyjrzyj się. Skraplacz klimy jest zamontowany bezpośrednio przed chłodnicą. W Twojej astrze jest jeden wspólny wentylator dla chłodnicy i skraplacza.
  5. Zauważ, że ten silnik ma wysoko położony maksymalny moment (około 4000 obr./min.), więc przy ruszaniu i tak ma ciężko. Jak pojawia się dodatkowe obciążenie w postaci sprężarki klimy, to faktycznie trzeba trochę mocniej przygazować na starcie.
  6. > Wyrazny gwizd podczas zwiękaszania obrotów,jak są stabilne to jest > cicho.Występuje to jednak tylko wówczas gdy w gorący dzień > poruszam sie po mieście(czyli tam gdzie jest klima najbardziej > potrzebna ) i układ sie wyraznie zagrzeje. Kiedyś drążyłem tutaj ten temat. U mnie klima wyje zwłaszcza przy schodzeniu z wysokich obrotów, ale tylko przy temperaturach powyżej 30C. Podobno jest to normalne.
  7. > niepotrzebnie sobie tworzysz dylemat, jakie ma znaczenie sprężarka? > może przecież ona być z lodówki Mińsk > filtr siedzi w obudowie wentylacji i tutaj ma znaczenie producent, > jeżeli obudowa wentylacji jest Behra to taki typ filtra > pyłkowego tam będzie, W sumie to nie problem. Na podstawie dyskusji tutaj prowadzonych wydawało mi się, że układ klimy jest jednego albo drugiego producenta, więc trochę mnie zdziwiło, że mieszanka też się zdarza. A sprężarka od lodówki Mińsk to chyba miałaby za małą moc
  8. Powszechnie wiadomo, że w AII z klimą występują 2 rodzaje filtru kabinowego, w zależności od tego, czy klima jest firmy Delphi czy Behr. Wiadomo też, że po wyjęciu schowka w konsoli środkowej można zobaczyć napis Delphi lub Behr. Dowcip polega na tym, że u mnie jest tam nalepka z napisem Behr, natomiast sprężarka klimy jest Delphi. Czyżby żart gliwickiej fabryki Opla? Ktoś jeszcze tak ma? Jaki w takim razie mam kupić filtr kabinowy? Czy pozostaje mi tylko wydłubać stary i zabrać do sklepu jako wzór?
  9. Ponawiam pytanie (które postawiłem w nowym wątku, wyciętym brutalnie przez admina ). Jak polecacie serwisować sprawnie działającą klimę we w miarę nowym samochodzie? Znam skrajne opinie, począwszy od "jak działa to nie dotykać", skończywszy na "co roku albo i co pół pełny przegląd, uzupełnienie czynnika, wymiana osuszacza i filtrów, odgrzybianie". Pozdrawiam, k.
  10. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > Jako że stare zarówki jeździły u mnie ponad 3 lata, a wczesniej to > nie wiem kiedy były wymieniane, wiec postanowiłem kupić osram > night breaker. Na zdjeciu małe porównanie:) Teraz jazda nocą to > przyjemność a nie jak to było do tej pory wyzwanie Ciekaw > jestem ile mi wytrzymaja Szczerze mówiąc, niewiele wynika z tego zdjęcia, poza tym, że kolor światła jest inny...
  11. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > W związku z krótką żywotnością mam do Was pytanie: Czy macie jakieś > sposoby i pomysły na zabezpieczenie żarówek przed zbyt częstym > przepalaniem? > Bo zasadniczo jakość światła jest lepsza w porównaniu ze > standardowymi żarówkami ale średnio się to kalkuluje finansowo. Mam dobre zdanie o Philips PREMIUM H7 12V 55W, +30% - jasne światło, dość tanie (na Allegro kilkanaście zł za sztukę) i starczają na około 30kkm.
  12. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > Dokupienie tylko jednej żarówki spowoduje, że w niedługim czasie > dokupisz jeszcze jedną. U mnie od przepalenia jednej do drugiej > OSRAM NB minęło zaledwie 2 tygodnie a u kumpla prawie 4 tyg. 12 kkm to chyba trochę mało? A może standard dla tego typu żarówek? k.
  13. A możecie polecić czernidło do opon, ale takie, które: 1. ma faktycznie jakieś własności konserwujące, 2. przywraca czarny kolor, ale nie świeci się jak .... .... 3. wytrzymuje dłużej niż do najbliższego deszczu lub mycia samochodu Pozdrawiam, k.
  14. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > Witam > Co myślicie o tym oleju link Czy jest to orginał czy podróba Może > ktoś kupował u tego sprzedawcy. Na oko jest ok. Z drugiej strony, jak się ma pecha to i w sklepie można podobno trafić na podróbę...
  15. kjk odpowiedział mates na temat - Opel
    > A z resztą i tak z gwarancji nici bo wymieniałem sam. Jak na razie > dają radę. Moje też świetnie dawały radę, zanim pojawił się wyciek (w jednym z czterech).
  16. kjk odpowiedział mates na temat - Opel
    > Po wymianie zrobiłem kilkanaście km i jestem w szoku! Każda > nierówność nawierzchni przenosi się na karoserię... Komfort > jazdy spadł na łeb, na szyję... Jak pojeździsz, to trochę zmiękną, a trochę się przyzwyczaisz. > Jutro chyba wybiorę się na ścieżkę diagnostyczną i je obadam... Przypuszczam, że wszystko ok. Mi akurat odpowiada twarde zawieszenie.
  17. kjk odpowiedział mates na temat - Opel
    > ooo, Sachs... przy okazji wymiany się nawet zastanawiałem, ale cena > mnie odstraszyła A ja kiedyś się skusiłem na gazowe Sachsy (co prawda nie w Astrze). Ich specyfika bardzo mi odpowiadała, tylko że jeden zaczął przeciekać po 40kkm, chyba ze 2 tygodnie po zakończeniu gwarancji. To mnie zraziło do Sachsa, natomiast o KYB złego słowa nie powiem.
  18. kjk odpowiedział osiem na temat - Opel
    > Pierwsze - czy przy niskiej temprtaturze i przechodzonym oleju (8 tyś > km) a więc dość gestym cały olej spływa do miski czy zostaje > troche nai silniku. Ale zakładam, że spuszczasz olej po jeździe jak jest gorący? > Drugie - czy przy mrozie rano i przechodzonym oleju jest normalne ze > czasami przez jakieś 10 sek po odpaleniu słychać zawory? (takie > klepanie)/ Po chwili to ustaje. Pewnie jak się olej rozejdzie po > silniku Jeżeli tylko 10 s to raczej nie ma sie czym martwić. Po wymianie oleju ten czas powinien sie skrócić. k.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.