Zawartość dodana przez Rober
-
ASO SKODA
Z nimi to jak walka z wiatrakami, ale temat ruszył bo dziś telefonicznie poprosiłem o rozmowę z kierownikiem oczywiście wywiad co i jak, że zaraz spróbujemy kontaktować się z producentem i po godzinie telefon zwrotny, że producent wyraził zgodę na wymianę zbiorniczka. Ale co z tego jak zbiorniczka nie ma na magazynie zmówili będzie jutro a auto w piątek o 12 ma być podstawione do wymiany... mam nadzieję, że oddadzą ,,,dlatego też grzecznie poprosiłem doradcę żeby to sprawnie poszło Co do usterki to zgłaszał co jakiś czas niski poziom płynu chłodzącego gdzie płyn był na max. Po diagnostyce błędów nie było dlatego musiałem chwycić moment gdy pokazał na wyświetlaczu błąd + stan płynu i im to wysłać.... Takie to perypetie potem znowu auto do diagnozy błędów brak i zatrzymali w serwisie do wyjaśnienia z producentem jak mają dalej działać.
-
ASO SKODA
Twierdzą ,że nie mają wszystkie rozdane, proponują z ubezpiecznia , nie chodzi o to bo mam czym się poruszać ale taka pierdoła jak zbiorniczek nie kosztuje 1000zł cena śmieszna na znanym portalu ale u nich pewnie z 300zł samochodem można się poruszać ale nie chcą oddać bo jak twierdzą usterka może się pogłebić
- ASO SKODA
-
ASO SKODA
Chcę zapytać szanownych użytkowników marki Skoda ,czy serwisach z których korzystacie podczas gwarancji też jest taka polityka ,że po wykryciu usterki która wiąże się z wymianą części, serwis zwraca się do producenta o zweryfikowanie lub zgodę na wymianę tejże wadliwej części? Obecnie auto stoi na serwisie tydzień z wskazaniem uszkodzenia czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku. Serwis czeka na odpowiedź i ewentualną zgodę na wymianę przez co czas naprawy się wydłuża. Pytam bo nie znam dzisiejszych realów działania serwisów gwarancyjnych czy tylko mój diler z okolicy takie ma procedury czy inni też... Mile widziane odpowiedzi.
-
Poziom oleju
Temat poruszyłeś na kąciku skody ale tam mały ruch. Zostawiłem Ci tam info ten bagnet jakiś lewy chyba bo oryginał wygląda inaczejhttps://www.skodaczesci.pl/sklep/2857/Miarka_oleju_bagnet_Skoda_Octavia_I_1_6_1_8_oryginal-06A115611Q_O
-
Smar na swiece
To teraz puki świeżo złożone wypadało by zdemontować i prysnąć w fajki....?
- Smar na swiece
-
Smar na swiece
Ok czekam na pójdzie,mile widziana fotka opakowania smaru...
-
Smar na swiece
Podpowie ktoś czym a dokładniej może jakiej marki smarem smaruje ceramiczne główki świec zapłonowych. No masakra jakaś ale udało mi się zdemontować cewki z świec. Czymś to trzeba nasmarować bo już następnym razem chyba urwe cewkę. Pacjent 1.4 tsi oktavia3. Pierwsze podejście po 60kkm bezproblemowe ale teraz po 120 już nie.
-
Nabłyszczenie lakieru a ceramika
Co do myjni to się zgadzam ciężko powiedzieć co tam za chemia jest używana ,pracownik który robił ceramikę poradził mi żeby nie używać piany a środek natryskowy do mycia felg lub opryskiwania szyby czy przodu auta ubitego w owadach 🤔 spryskać całość chwilę poczekać i spłukać , trochę mi to nie leży za mocne to chyba na całą karoserię. Co któreś tam mycie stosuje piane i potem ręcznie rękawicą czy swoją szczotką delikatnie przelecę całość... Dam rady w końcu to tylko samochód😀 dzięki za dyskusję👍
-
Nabłyszczenie lakieru a ceramika
Ale co pytać, że zostają plamy czym mogę dodatkowo sobie przetrzeć? Gość specyficzny...po odbiorze auta zasugerował,że myjnie bezdotykowe to zło, automatycznie też. Poleca myć auto u niego dał karteczkę do zbierania pieczątek a co 5 mycie za darmo..tylko że jedno mycie 150pln.🙃 Mam myjnie praktycznie na osiedlu nowa gość dba o to by było wszystko ok dużo stanowisk możliwość mycia szczotką dozująca szampon(ale jak to ludzie myją tym koła więc nie używam) w zamian za to używam swojej szczotki i rękawicy za 10-12 zł mam czyste auto. Chłopaki wyżej podrzucili kilka specyfików coś sobie dobiorę i sprawdzę.
-
Nabłyszczenie lakieru a ceramika
Dziękuję za namiary coś wybiorę
-
Nabłyszczenie lakieru a ceramika
Szary Grafit
-
Nabłyszczenie lakieru a ceramika
Witam. Mam położona ceramikę na samochodzie🙂 i tak po umyciu na myjni staram się wycierać lakier żeby ograniczyć jakieś tam plamy po wyschnięciu mimo to zawsze coś tam zostanie... Chodzi mi po głowie żeby sobie w garażu jakby mnie naszły chęci a nie zawsze, prysnąć go jakimś mleczkiem czy środkiem nabłyszczającym by zlikwidować plamy a i możliwe wydobyć jeszcze z niego nieco lepszy efekt koloru czy tam połysku.... Pytanie czy można? czy nie wpłynie to negatywnie na ceramikę? jeśli można to co polecacie?🙂
-
Mleczko uszczelniające do opon,detek
Właśnie dziura mniejsza niż średnica szpilki.... Kupuję mleko dzisiaj i leje... Zobaczymy
-
Mleczko uszczelniające do opon,detek
Chyba nie było skoro takie mini się pojawiło
-
Mleczko uszczelniające do opon,detek
Hulajnoga Ruptor R3 z Media expert nie wiem czy dają do takich ?
-
Mleczko uszczelniające do opon,detek
Jak w tytule, chcę dopytać może ktoś używa, używał... Jest hulajnogą na oponach 10" bezdętkowych i jest w niej mikro dziurka centralnie po środku opony stykającej się z jezdnią w 2 tygodnie z 3 atmosfer spada do 1 . Czy można użyć owego produktu da to radę uszczelnić? Problem w tym, że akurat jest to koło tylne w którym jest silnik i tak patrząc na to nie widzę żadnej wtyczki z możliwością odpięcia kabla i zabrania koła do naprawy. No chyba, że po odkręceniu nakrętek koła jakimś dziwnym trafem to się oddziela od silnika,ale na razie chodzi mi po głowie zaryzykować z tym mlekiem uszczelniającym. Ktoś coś w temacie?
-
Skoda i nowe skrzynie manualne
Powitać wszystkich. Ma ktoś wiedzę czy nowe skrzynie manualne w grupie vw. zostały już poprawione i nie występują w nich grzechotki tarcia itp. Co do napraw to piszą o magicznej śrubie i jej dokręceniu, był jeszcze problem z hałasem dwumasy... Jakieś sprawdzone informacje mile widziane. Pytając w ASO pewnym głosem usłyszałem, że problemów było mało i zostały już wyeliminowane ale jakoś w nich nie wierzę...
-
Popełnienie wykroczenia w Austrii.
Jak wyżej kolega radzi,lepiej zapłacić....a kto jechał nie ważne.
- Mandat z Austrii
-
Mandat z Austrii
Lepiej było odebrać i zapłacić,tak mnie poinformował kolega który jeździ jako kierowca zawodowy. Przy kolejnym wjeździe do Austrii zostaniesz namierzony przez systemy a dalej to już nie wnikam.... Ja 2lata temu dostałem zwykłym listem elegancko przetłumaczony zapłacilem w tym roku przejechałem Austrię jadąc do Chorwacji,policja mnie wyprzedzała były też radiowozy na poboczach Panowie z lornetkami.... bez żadnych problemów więc zostałem odhaczony i mam czyste konto
-
Opony - ocena czy wszystko w porządku z zawieszeniem
Na pierwszy strzał to za niskie ciśnienie w oponach,ale niech inni coś powiedzą
-
Pedał sprzęgła
W woli wyjaśnienia wszystko wróciło do normy,odpowietrzenie sprzęgła,dokręcenie jakieś śrub przy pedałach i przesmarowanie czegoś tam w mechanizmie pedału. Wszystko zrobione na poczekaniu.
-
Pedał sprzęgła
Pedał sprzęgła na budzie nic nie drga W tygodniu wybiorę się do mechanika z polecenia kolegi...