Zawartość dodana przez Rober
-
Dźwięk klik,klik,klik...
Temat ciągnę dalej jest teraz tak iż gdy autem jadą pasażerowie to praktycznie za każdym razem słychać przy ruszaniu i końcówce przed zatrzymanie te klikanie muszą być lekko koła skręcone na wprost nic cisza przy ruszaniu i zatrzymaniu. Dźwięk też nie występuje gdy jadę sam im więcej osób tym bardziej słychać 🤔. Jedno co zdjagnozowalem to prawa strona ma luz na samej tarczy tzn.na obrocie z 3 może 5mm w tym czasie półoś jest bez ruchu a tarcza minimalnie po obrocie. Porównując lewą stronę tam 0 luzu. Czyżby to przegub? który dopiero przy obciążeniu się udziela? Nagrałem krótki filmik ale nie mogę go tu wstawić bo niby za długi i zbytnio nie wiem jak to zmniejszyć
-
fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego
Ale jak to tak od razu czy przychodziło coś wcześniej? Jeśli były sygnały wcześniej trzeba było regulować a teraz to....płacz i płac bo licznik bije.... Co to za wykroczenie,że aż taki koszt to od sąsiada z zachodniej granicy czy gdzieś dalej?
-
Dźwięk klik,klik,klik...
Wewnętrzny raczej nie ma wpływu na skręt kół chyba. Na biegu ciężko to sprawdzić bo jest już mała prędkość i raczej trzeba wcisnąć sprzęgła bo inaczej zduszę silnik...
-
Dźwięk klik,klik,klik...
Przy końcu to już sprzęgło raczej wciśnięte,ale robiłem różne kombinacje i zawsze gdy hamuje,przegub wewnętrzny słynie z drgań przenoszonych na auto a tu tego niema.
-
Dźwięk klik,klik,klik...
Witam Jest sobie moja Oktavia od jakiegoś czasu pojawiają się dźwięki jak w tytule przy małej prędkości skręconych kołach obojętnie czy w prawo czy w lewo i hamowaniu tuż przed zatrzymaniem. Byłem na stacji kontroli, luzów brak manewrowałem na placu różnie cisza ,ruszałem na skręconych kołach cisza czyli raczej nie przegub(w sumie to przegub strzela) kliki słychać przy małej prędkości tylko przy hamowaniu na skręconych kołach, hamując na wprost jest cicho. Ktoś coś takiego przerabiał? dziwne zjawisko🤔
-
Przejazd przez Austrie z kamera samochodowa
Wiedeń 😃 a miałem nie jechać minąć inna drogą bo bardzo dłuży się tam przejazd ale kolega namówił żeby nie kombinować.... On miał przekroczone 8km i też 50€ ja jechałem 1 on pewnie chciał podjechać bliżej mnie i się załapał😀
-
Przejazd przez Austrie z kamera samochodowa
Poszli z górnej półki 50€ a mogli 20😏
-
Przejazd przez Austrie z kamera samochodowa
Mandat dostałem w Austrii już na odcinku który czy bym minął autostradę czy nie i tak tam bym jechał....
-
Przejazd przez Austrie z kamera samochodowa
Austria dziwny kraj 🙄po powrocie z HR w Słowenii na przejściu czepili się dlaczego jadę przez to przejście a nie przez autostradę,bagażnik im otwórz, no i mandat za przekroczenie prędkości o 5km/h. Mandat przyszedł po 6tyg.zwykłym listem ciekawe co by było jakby listonosz się pomylił w skrzynce,lub list by zaginął 🤔pewnie 5000€ kary jak to tam dla strachu napisali. Swoją drogą za te przekroczenie to też z najwyższej półki ale cóż się jechało się zapłaciło.
-
Dyskretny wideorejestrator
Oki dzięki. Jeszcze jedno moje głupie pytanie;jeśli tak to złącze to mam nadzieję,że w kamerce jest gdzieś wyłącznik nagrywania parkingowego? Bo po co ma mi nagrywać gdy samochód stoi w garażu lub np.u rodziny na podwórku....
-
Dyskretny wideorejestrator
To tego specjalnego dedykowanego kabla nie trzeba tylko taki myk. Kpl.nie znam się dlatego pytam.... Czy jednak musi być ten specjalny kabel z przełącznikiem i jego łącze z bezpiecznikiem?
-
Dyskretny wideorejestrator
Pytanko. Czy używa ktoś kamery Viovo119V3 o której tu mowa w oktavi 3 tam jest stale zasilanie na USB i zapalniczce. Pytanie jest takie czy po podłączeniu tego do USB kamera przełączy się na tryb parkingowy? Generalnie auto stoi w garażu w pracy na parkingu zamkniętym ale czasami gdzieś pod marketem i chodzi o to czy pociągnie to ryb parkingowy na jakąś np.godzine pobytu w sklepie.czy potrzeby ten specjalny kabel do wpięcia w Aku?
-
Hiundai i20 1.2 2014r pytania
Wszystko dawno zrobione działa.... Ale dzięki za zainteresowanie sprawą😀
-
Hiundai i20 1.2 2014r pytania
Tempomat ogarnięty działa,ale telefon nie🤨 siostra walczyła na różne sposoby... BT w aucie jest aktywny lecz telefon go nie wykrywa czy to możliwe,że marka Xioami by nie chciała współpracować z Hiundai🤔 W piątek podjadę i sprawdzę ze swoim telefonem choć to też Xioami ale jeszcze w szafce leży stary LG 🤪 Słaby tu ruch na tym profilu hiundai... Może by tak go na chwilę podczepić na ogólnym ,,motokacik"? To pytanko już do moderatora😀 czy jest tak możliwość.
-
Hiundai i20 1.2 2014r pytania
Witam Siostra stała się posiadaczką takiego autka i teraz pomagam jej ogarnąć autko ,mam 2 pytania; 1. jak uruchomić tempomat? jadę 50km/h uruchamiam przycisk na kierownicy później przyciskiem + i nic się nie dzieje.... 2 parowanie telefonu z radiem odpalam BT. w telefonie na radio wg instrukcji po chwili system woła podać nazwę tel. mówię nazwę radio powtarza po chwili kolejny komunikat chyba proszę lub dalej i tu nie wiem co mam mówić ,potem kolejny komunikat na końcu hasło dziękuję lub anulowano i po ptokach... nie woła kodu 0000 i telefonu nie widzi. W ustawieniu widzę, że BT. w radio jest ON. czyli włączony... Jakby ktoś tak po chłopsku wyjaśnił byłbym wdzięczny. Dodam że auto ze skrzynią manualną.
-
Elektryka
Obecnie jestem w pracy na 2zm,po 15 był elektryk wymontował uszkodzony bezpiecznik i tymczasowo podpiął pod kuchnie.Kazał kupić bo oni nie mają. W pracy elektryk przynosił coś takiego i powiedział że fachowiec będzie wiedział jak to podłączyć.... Zagra to bo jak nie to jutro do południa kupię,żeby przed gościem nie świecić oczami jak przyjdzie. W skrzynce mam inne ale czy takie jeszcze występują...
-
Elektryka
Hehe może i ubogo blok z 2004 roku to już nie do mnie z tym.... 17 lat działa więc chyba ktoś się pod tym podpisał....
-
Elektryka
Tak w bloku siła chyba jest bo na fakturze jest jakaś opłata za 3 fazy.... Nie wiem nie znam się kpl.na prądzie mogę jedynie gniazdka zmienić zrobić przedłużacz,do takich rzeczy jak skrzynka elektryczna nie dotykam się... Po 15 ma być elektryk z spółdzielni podesłany bo zgłosiłem im problem.
- Elektryka
-
Elektryka
Przycisk test działa. Ale jak widać coś się przypaliło będzie trzeba wymienić to chyba najlepiej do spółdzielni dzwonić oni mają dostęp do skrzynki na korytarzu... A czy grzałka czasami nie pomogła w tym przepleniu?
-
Elektryka
Mógł tak sam z siebie paść,czy szukać gdzieś indziej?
-
Elektryka
-
Elektryka
Jak to zdjąć bo nie zabardzo chce zejść po luzowaniu sróbek
-
Elektryka
-
Elektryka
Witam żona odpaliła pranie podczas gdy pralka zaczęła podgrzewać wodę w przedpokoju zaczął snuć się zapach spalenizny. Otworzyłem skrzynkę z bezpiecznikami a tam dość ciepły bezpiecznik właśnie od gniazdek w łazience a co za tym idzie to i zapach intensywny z skrzynki. Teraz gdy pralka już nie podgrzewa a dalej pierze czuć na dotyk że włącznik się wychładza. Nie znam się więc podpytam czy to coś z grzałką czy owy bezpiecznik się sypie?