Zawartość dodana przez Rober
-
Pedał sprzęgła
Ja nie bronie się przed wymianą tylko czy to będzie strzał w 10-kę...
-
Pedał sprzęgła
Witam, Moja skodzina dobija do 100kkm i albo wcześniej na to nie zwracałem uwagi albo cos się dzieje z sprzęgłem... Bo rzadko wkręcam silnik przy rozpędzaniu na większe obroty.... Jeśli podkręcę przy rozpędzaniu i wciskam sprzęgło do zmiany biegu czuję takie jakby wibracje, mrowienie nie idzie pedał płynnie przy wciskaniu najbardziej z 1 na 2 dalej 3 potem już jest to mniej wyczuwalne ,mowa tu o obrotach powyżej 2800 przy niższych chodzi gładko. Żadnych odgłosów żadnych szarpań... jedynie przy powrocie sprzęgła skrzypi gdzieś na łapie ale to tak praktycznie od 80kkm jak się rozgrzeje cisza. Piszą że w dieslach to norma bo dwumasa itp tu PB dwumasy chyba raczej brak bo skrzynia manual... Co to może być łożysko oporowe ,poduszka skrzyni miał ktoś coś podobnego ? W toyocie czy w renault ojca wszystko płynie chodzi.... Nie jest to jakoś mocne odczucie ale występuje im wyżej obroty tym się wzmaga nawet na postoju przegazuje i wciskając pedał da się to wyczuć. Muszę jeszcze gdzieś sprawdzić bo wydaje mi się że gdy wychodzę np. z ronda w prawo i zmieniam bieg gdy auto pochylone to owe mrowienie nie występuje, ale to też ciężko sprawdzić bo z takimi obrotami ciężko gdzieś wyjść z ronda ,nie występuje też gdy rozpędzę na 3 do 4tyś puszę gaz hamując silnikiem wcisnę sprzęgło to idzie gładko.. Jakby ktoś coś nakierował. Kurde po mechanikach nie jeżdżę bo auta w miarę świeże, eksploatację ogarniam sobie sam. Przyjdzie się wybrać do jakiegoś ale nawet w okolicy nie wiem gdzie kto jest uczciwy.... Pierwszy lepszy to zaraz kpl. sprzęgła będzie wymieniał....
-
1,2Tce - poprawiony?
https://www.facebook.com/share/r/KASyhN9b92wigpCf/ jednak to prawda że wszystko ma podsłuch,bo już mi fc film wskoczył i to z rzekomo poprawionego silnika.
-
1,2Tce - poprawiony?
A gwarancji nie obiecywali dożywotniej👌🤣
-
1,2Tce - poprawiony?
Może trochę źle to opisałem ale wytłumaczę jeszcze raz. Auto z roku 2016 po awarii rozrządu przy 16 tyś.km dowiedziałem się,że w samochodzie po kodzie silnik był wyprodukowany w 2013 r. i dopiero po 3 latach na magazynie, trafił do mojego auta czyli był wadliwy.... Bo jak mnie wtedy uświadomili w 2014r.Renault zmienił dostawcę pierścieni i dostawcę pompy oleju,odpowiedzialnej za ciśnienie oleju a przy okazji za napinacz łańcucha. Pierścienie ponoć te pierwsze były lipne i wycierały się co sprawiało słabą szczelność.... Pocieszali mnie że producent najprawdopodobniej podejmie decyzję o objęciu takich silników dożywotnią gwarancją normalnie rozbawili mnie ale to już historia. Możliwe,że nie jeden z nas słyszał o tym że afera była i jest na grubo po w różnych krajach toczą się sprawy sądowe o odszkodowania od Renault.... Myślę,że teraz bardziej zrozumiale opisałem.
-
1,2Tce - poprawiony?
Od 2014 miał być poprawiony tzn.zmienilindostawce pierścieni+ pompę oleju co to miała problem z napięciem łańcuch rozrządu. A na co można było liczyć to na moim przykładzie kupiłem Megane z 2016 roku z mają a silnik przypasował i mi z 2013roku( taki leżak magazynowy) i po 16tyś poszedł rozrząd z pompą do wymiany a po okoł 30tyś zaczął hlać olej pozbyłem się w miarę szybko.
-
Błąd czujnika kąta skrętu
Witam. Kolega przeskanował mi oktavię ,było kilka błędów mało istotnych i zamrożonych udało się je skasować oprócz jednego. Chodzi o taki kod błędu C10AC07 układ kierowniczy mechaniczna usterka, jest on zamrożony i nie można go usunąć ,dodam że nic na desce się nie świeci. Skoda Oktavia 3 1,4 tsi 2018rok. W necie piszą coś o aktualizacji sterownika ,potem jest coś o audi ale bez jakichkolwiek sukcesów.... Przejmować się tym czy olać temat
-
Ozonowanie auta
Dezynfekcja przeprowadzona wszyscy żyją tzn samochód i ja😜 Kółeczka zmienione na lato w punkt bo dziś w naszym regionie 25*C i do środy co dzień 2* w górę a potem zonk 12* w dół😝
-
Ozonowanie auta
Nie wiem ile obecnie kosztuje ozonowanie u magika od klimatyzacji ale napewno koło (strzelam) 80zł przy 2óch autach które ozonuje na wiosnę i jesień to za tą kasę co dałem już mi się zwrócił. Nie liczę, że jeszcze w domu też można sobie zapuścić.... Byłem kilka razy w warsztatach od klimatyzacji z poprzednimi autami i każdy ozonował przy włączonej klimatyzacji. A jak już tu ktoś wspomniał i ja też to doczytałem to bardziej zaleca się ozonowanie suchego parownika.
-
Ozonowanie auta
Ma się rozumieć,że zabieg robi się bez filtra,ja już dzisiaj jadąc do pracy wyłączyłem klimatyzację żeby parownik się osuszył.
-
Ozonowanie auta
Odnajdę się po środku. Nie robię tego pierwszy raz , wcześniej miałem taki słaby ozonator,ten widać jest trochę mocniejszy sprawdzałem w mieszkaniu,dezynfekująć pomieszczenia i moc jest wyraźna bo czuć jeszcze kilka dni, pomijając to że po zabiegu jest wietrzone intensywnie. Z racji tego że jest trochę mocniejszy to chciałem zaczerpnąć wiedzy żeby nie przesadzić....
-
Ozonowanie auta
Dziękuję za informację,dostosuje się do zaleceń 👌👍
-
Ozonowanie auta
- Ozonowanie auta
Witam. Zakupiłem sobie ozonator ktoś obeznany może podać na jaki czas ustawić żeby nie przesadzić. Chodzi o ozonowanie samochodu osobowego w załączniku foto sprzętu- Samochód firmowy za granicą (*)
At.3 to za granicą nie honorują zaświadczeń papierkowych o przeglądzie ,tylko aktualny dowód rej. z aktualnym przeglądem.- Mandaty z Austrii
Ja dostałam po 2,5miesiąca za przekroczenie 7km/h w terenie zabudowanym 50€ Też bez zdjęcia ,orginalne w języku niemieckim+ tłumaczenie na polski,list przyszedł zwykły nie żaden polecony, zapłaciłem,bo ponoć tam jest tak że jak wjadę na ich teren kamery ściągają tablice rejestracyjne i zaraz pojawia się policja. Wtedy płacisz na miejscu z odsetkami,jak nie to konfiskata auta🤨 Ale czy to faktycznie prawda?- czym teraz wyciera się szyby? pytanie o wycieraczki....
Tak napiszę bo mnie naszło,w Oktavii mam Bosch dokładnie od sierpnia 2020r. przebieg tak blisko 60kkm jak nie wiecej jedno ale; kupiłem je będąc u znajomych w Luksemburgu kosztowały chyba coś koło 400zł w przeliczeniu na zł produkcja Germany nie jakieś China. Namówił mnie znajomy który tam mieszka do dziś nie narzekam auto co prawda garażowane ale co dzień w pracy stoi te 8h na parkingu więc warunki pogodowe przyjmują. Ale jak mówi kolego u nich droże, ale nie będziesz żałował....coś w tym jest,bo Denso u żony w toyocie po 2gim roku już marze.... kupione u nas auto też garażowe i na godziny pracy stacjonuje na parkingu.- Optymalizacja kół.
W sezonie który się obecnie zaczyna to jakby tak każdy miał optymalizować,to 50% klientów nie wymieniła by opon na zimowe. Dzisiaj takich zakładów i fachowców jest niewiele....- Autostrada A1
Miałem na myśli to jak było kiedyś, żeby pobrać bilet to trzeba było wcisnąć przycisk.....- Autostrada A1
Jak już przejadę przez bramka to napiszę. Ale pewnie srebrny jak na A4 😁 🙄 kurde a może tam zielony.... Nie wiem a tyle razy tam już jeżdżę 😜- Autostrada A1
Ok właśnie sprawdziłem przez street view.- Autostrada A1
Dziękuj bardzo za info. Pobiera się podobnie jak na A4, było przez guzik czy ktoś wydaje z okienka? Pytam bo jadę tą drogą pierwszy raz😀🙃- Autostrada A1
Tak na szybko bo w nocy mam wyjazd . Wiadomo, że jest bezpłatna od września ale coś kiedyś obiło mi się o uszy, że trzeba pobrać bilet przy bramce prawda to? Jadę odcinek Nowe Marzy do Gdańska.- Sprzedaż auta Ukraińcowi
Też sprzedałem Lanosa Ukraińcowi. Jak kolega kaczorek 79 pisał umowa kupna sprzedaży nabywca spisany z dokumentu imię nazwisko normalnie literami polskimi na drugi dzień do UK odnotować sprzedaż do ubezpieczenia i po problemie. Choć adres kupującego chciałem odnaleźć w Google maps i nie dało rady🤨. Był z nim wtedy Polak mówił że jest ich kilku kupują auta i wracają do Ukrainy tam są one rozbierane na części. To było z 5-6 lat temu.- Golf VII po 3 latach eksploatacji
Ja u siebie w Oktavi robiłem tak samo tylko odkręciłem jeden bolec,lewy jak stoisz przed autem bez blokowania wodzikiem i bez wymiany oringu. Nic nie cieknie i nic się nie rozpadło,znalazłem manualna na innym forum Skoda Octavia tam tak gościu udokumentował fotkami i opisał. Zlałem 2,1 a wlałem przez czujnik wstecznego 2,2 też Fusch. Dokupiłem jeszcze litr i wymieniłem w Toyocie Yaris,pod doborze oleju na stronie Fuscha wyszedł ten sam więc wszystko zostało wykorzystane i hula. - Ozonowanie auta
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.