Zawartość dodana przez rciepluch
-
Mocniejsze auto głównie w mieście jaki wybrać typ opon...
od stycznia jeżdżę ma crossklimatach w identycznym aucie z takim samym rozmiarem opon i dają radę na suchym, na mokrym i na śniegu (sprawdzone), do tego bardzo ciche, polecam
-
Na co byście zmienili Astrę H ?
Twoje uwielbienie Opla jest bezgraniczne
-
Assistance- gdzie wykupić
na wakacje kupiłem2 tygodniowy pakiet w www.starter24.pl zobaczymy co to warte
-
Jak wyciagnac radio ?
Miałem to samo w bravo. Aso odmówiło mi usługi wyjęcia w momencie jak się zorientowali, że fabrycznym kluczem nie wyciągną, ale zaoferowali się , że mogą wyrwać Podziękowałem i pojechałem do prywatnego warsztatu zajmującego się car-audio, męczyli się 1,5 godziny ale bez żadnych uszkodzeń wyjęli, jeden zatrzask był urwany, koszt 40 zł.
-
Dywaniki gumowe??
polecam polskiego producenta FROGUM (jego produktów jest duzo na aledrogo). Wczoraj odebrałem dywaniki gumowe do FIata BRAVO II - bardzo solidne i idealnie pasują
-
Problem z rozruchem
w skrzynce wymienili jeden bezpiecznik (taki duzy czerwony chyba 50A ), przeczyścili styki tego przekaźnika który jest na grodzi silnika i jak narazie wszystko jest ok
-
Problem z rozruchem
problem rozwiązany! Dopiero elektryk za drugim razem sobie poradził. Podobno padał (bo jeszcze ostatecznie nie padł) bezpiecznik, który jest odpowiedzialny za prąd idący z wiązki na świece. Nowy bezpiecznik, przeczyszczone styki i chodzi jak burza
-
Problem z rozruchem.
Witam, Mam problem z BRAVO II 1.9 JTD 120 Miesiąc temu miałem wymieniany komplet świeć żarowych (BERU) i przez jakiś czas wszystko było ok. Od tygodnia mam problem z odpalaniem. Czasami za pierwszym razem zapali ale pod dośc długim kręceniu (4-5s), czasami zapala normalnie (temperatura zewnętrzna raczej nie ma znaczenia, zdaża sie to jak jest 1 lub 10 stopni). Jeśli zagrzeje świece 2 razy to za drugim strzałem pieknie odpala ZAWSZE bez żadnych problemów . Po odpaleniu pojawia sie komunikat "skontroluj świece żarowe", podpięcie pod kompa pokazało błąd P0683 (który jest dośc ogólnie opisany i nie wskazuje na cos konkretnego). Wczoraj został podmieniony moduł podgrzewania świeć (tak sugerowali w Fiacie) i dalej jej to samo dziś rano odpalił od pierwszego strzału ale wali dalej komunikatem... Ktoś przerabiał podobny problem ? Gdzieś w czeluściach internetu przeczytałem, że mozna spróbować podładować akumulator, przeczyścić wszytkie styki i sprawdzić kable idące do świeć (może gdzie być przebicie). Jakieś inne sugestie..??
-
Problem z rozruchem
bąk jest biały .... mam się zacząc bać ?
-
Problem z rozruchem
a ten bąk przy zapalaniu ? pojadę chyba najpierw zczytać błedy...
-
Problem z rozruchem
Witam, Mam jakis problem z rozruchem po dłuższym postoju. Pacjent to JTD 120 koni. Po nocy lub postoju w pracy, niezależnie od temperatury zewnętrznej pierwsza próba odpalenia kończy sie nie powodzeniem (kaszle ale nie chce zakręcić), przy drugiej próbie odpala od strzała, ale puszcza bąka (niestety nie zauważyłem jakiego koloru). Silnik pracuje równo, nic nie strzela nic się nie trzęsie, nie ubywa oleju ani płynu chłodzącego Co ciekawe jeśli od razu zagrzeje 2 razy świece, to pięknie zapala i nie puszcza baką Jak silnik rozgrzany problem wogóle nie występuje. Oczywiście pojawia sie komunikat o sprawdzeniu świec żarowych (komplet BERU wymieniony miesiąc temu). Jakieś pomysły czy muszę jechać zczytać błędy ?
-
świece żarowe
no i jest mały problem . Chciałem wymienić przed zimą świece i niestety druga od stronu rozrządu jest zapieczona i ni cholery nie chce póścić dostałem namiar na firmę TESAM z Nowego Sącza jako specjalistów w tym temacie. Może któryś z Was zna kogoś w Krakowie lub bliższych okolicach u kogo można by to zrobić? Są jacyś mobilni "specjaliści" na telefon, ale tego wolałbym uniknąć za dużo do spiep....
-
świece żarowe
Witam Od 2 tygodni jestem posiadaczem Bravo 1.9 JTD 120 koni. Auto ma zrobione 115tkm. Rano po odpaleniu, przez klika sekund miga kontrolka świeć i pojawia się komunikat na wyświetlaczu " sprawdź stań świec żarowych". Świece miały iśc do wymiany ale muszę jechać dziś w trasę na 4 dni i mogę je wymienić dopiero w poniedziałek. Bać się tego komunikatu czy jeszcze ze 4 dni dadzą radę? pozdrawiam
- VIN CITROEN
-
VIN CITROEN
Witam Czy pomógłby mi ktoś roszyfrować VIN Citroena C4 VF7LCNFUC74671026 dzięki
-
GWK kupię utwardzacz do lakieru samochodowego?
wątek do skasowania - pomyłka
-
Jakies prezenty dla swoich francuzikow ostatnio zrobiliscie?
wymiana oleju + fitry - to jutro ostatnio - szlifowanie kloszy lamp - efekt, wyglądają jak nowe
-
scenic I ph I wspomaganie...
Nie wiem czy u Ciebie może być to samo, ale u mnie były zatarte łożyska amortyzatora. Kierownica chodziła dość cieżko, skokowo, czasmi nie wracała do właściwej pozycji po wykonanym skręcie. Wymieniłem łożyska i wspomganie jest jak fabryczne jednym palcem chodzi. Radzę sprawdzić, koszt wymiany niewielki a może to być to..
-
Problem z Xsarą.
Witam Po dwóch latach całkowicie bezawaryjnej eksploatacji ukochanej francy, pojawił się problem Objawy są następujące : po dłuższym postoju (np.po nocy) podczas ruszania z prawej strony (chyba) dobiega odgłos metalowego tarcia (??), brzmi to trochę tak jak bym ciągnął po drodze jakiś metalowy pręt. Dodatkowo, układ wspomagania zrobił się dość "gumowy", działa tak zero-jedynkowo, bez płynności i odczuwalnie ciężej. Auto trochę myszkuje na drodze, trzeba delikatnie kontrować żeby jechać prosto. W przednim zawieszeniu NIE MA ŻADNYCH LUZÓW, tarcze i klocki wymienione 3 dni temu. Wydaje mi się że jest jeszcze jeden objaw, kierownica nie do końca odbija przy skręcie, tak jakby delikatnie zostawała skręcona. W środę jadę do speców i szukam porady, może ktoś coś miał coś podobnego Moje podejrzenia (optymistyczne): - pompa wspomagania (ale działa) - krzyżak zapieczony - problem z łożyskami amortyzatorów (ku temu się skłaniam) Pesymistyczne: - maglownica P.S. Wykluczam amortyzatory i sprężyny - sprawne Prośba o sugestie i rady
-
Rozrząd i reszta
> A powiedzcie mi koledzy gdzie w Krakowie tanio wymienie rozrzad AUTO-SERVICE Paweł Jaglarz ul. Sadowa 34 32-020 Wieliczka, spec od VW i Opli,bardzo solidnie i za rozsądną kasę
- Żarówki
-
Żarówki
> Ale z tego co pamietam z manuali to zwykłe ledy zcinalo sie na stozek > ale w druga stronę, a tutaj stozek jest odwrotnie wiec tez > powieksza kąt?? W miniony wekend bawiłem się z ledami od www.modi.pl. Kupiłem jasne białe. Zależy kto czego oczekuje ja założyłem w miejsce oryginalych żarówek i efekt jest taki sobie światło rozproszone, podświetlona dolna częśc licznika, górna gorzej. Głwnym problemem tych ledów są marnej jakośc blaszki przewodzące napięcie, nie wiem z czego są zrobione ale są zbyt giętki, odkształacają się i często nie kontaktują... trzeba sie mocno nakombinować żeby spasowały
-
Oleje
> Gdzie ta odma ? u mnie są 3 lub cztery gumowe rurki idące od komory silnika, kwestia odpięci ich i przeczysczenia, mechanik zrobił mi to w 10 min a zapachane były taką mazią paskudną , przedmuchał, przerczyszcił i odpowietrzenie silnika zdecydowanie się poprawiło > ----------- > Astra F 12.94r > 174kkm,HB > X16XEL,0,8l/1kkm
-
Oleje
> to daj znac jak Ci na 6000 nic nie weźmie, to też zmienie inna sprawa ze przy wymianie wyczysciłem odmy, były troche zapchane, nie wiem byc może to ma jakieś znaczenie na mniejsze zapotrzebowanie oleju ale fakt faktem ze widac i czuć różnice i to jest krzepiące
- Oleje