Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

tarna

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tarna

  1. > No to znowu cos wiem wiecej Tobie już to nie potrzebne jesteś klasę wyżej
  2. > Płyn leciał tą dziurą w podłużnicy, czy otworem po wykręceniu ? Otworem.
  3. > Pytam, bo w Astrze tez mialem cos podobnego do korka co nie było korkiem Tak to jest korek łatwo się odkręcił, łatwo się zakręcił i trzyma.
  4. > Podswietlanie pokręteł jest.Wyjąć regulator i rozebrać po bokach zapadki.Żarówka taka jak w > panelach samochodowych lutowana do płytki.Wymienić na żarówkę 14v.Całość operacji to 15min jak > ma sie żarówkę pozdr. Po wymontowaniu mam 2 przełączniki (zaznaczone na zdjęciu) w nich są te żarówki? (zdjęcie z sieci bo jak wymontowałem nie miałem aparatu).
  5. > Nie, nie miałem co z płynem zrobić (w porównaniu do oleju - na niego mam sposób) więc oddałem > mechanikowi. > Ale wiadomo, że lepiej wąż odpiąć, bo ten korek może się "ukręcić" No ja właśnie będe termostat wymieniać a robię to sam bo w chłodnicy woda jak mi na trasie obudowa termostatu pękła to H2O zalałem bo klejony był na szybko a zlać też mam gdzie stare szabo wapnem i gruzem wysypane to wodę z resztką płynu przyjmie a olej to mechanikowi pod bramom zostawiam zawsze się cieszy
  6. tarna odpowiedział michalkl1 na temat - Motokącik
    > Chce zakupić jakiś samochodzik i nie wiem kompletnie za czym się rozglądać > Preferował bym : > -coś w miarę młodego z klimatyzacją > - obojętnie czy kombi czy hatchback > -5d > -Nie podaję przebiegów bo z tym będzie bywać różnie. > Czy zakup Toyoty Yaris II to dobry pomysł czy raczej same ulepy w tych cenach? > Fabia I lub II ? Jakie silniki tam są sensowne, SDI ? > Ogólnie może ktoś z Was podsunie mi coś sensownego(czyt. coś co będzie dobre za te pieniądze z > perspektywą auta na dłużej w jednych rękach). > Nie wiem czy nie za wysoko wybiegam z tym Yarisem. > Jak widac wymania chyba nie duże Każdy chwali swoje polecałbym Chevroleta Lacetii czy to kombi czy HB naprawy są taniutkie, awaryjność niska a dużo mogą i dużo wytrzymują.
  7. Jak w temacie: 1) gdzie znajdę korek spustowy chłodnicy i czy będzie potrzebny kanał? 2) czy jest podświetlenie pokręteł do ustawienia wysokości świateł i mocy podświetlenia (bo nie pamiętam i nie wiem czy nigdy tam nie było czy coś mi nie świeci)?
  8. Witam no i posypało się jadę sobie spokojnie na działkę (80 km) zatrzymuję się przy sklepie 6km przed celem i po odpaleniu przejechałem z 700m za autkiem dym temp. na max. Była to niedziela. Otwieram maskę a tu na zgrzewie obudowa termostatu powiedziała papa. Jakaś dobra dusza zaholowała nas na miejsce. Jako, że na wiosce jeden mechanik więc zadzwoniłem i pojawił się i stwierdził, że w poniedziałek zamówi obudowę... No i pojawił się w poniedziałek, ja szczęśliwy mówię InterCars działa ale tu pupa bo przywieźli mu do renzzo a tam jest inny kąt wlotu szlaucha od chłodnicy Po paru próbach stwierdził że pieprzy to i "zespawał" stary, no i tak już jeżdżę 800km i nic i tu pytanie do Was bo wymienić by to trza a może nie? Dawać ten z temp. otwarcia 92 st.? a jeśli tak to podajcie najlepiej w linku gdzie kupię go z obudową pasującą. Czyli jak radzicie jeździć ze zespawanym, kupić taki jak był czy może ten 92 st.?
  9. tarna odpowiedział janist na temat - Gaz na ulicach
    > Witam, > auto Corsa D 1.2 80KM. Instalacja Stag chyba 300. > Po uruchomieniu (niechętnym ) zimnego (czyli teraz ok 20C) i przed przełączeniam na gaz auto nie > chce jechać. Tak jakby nie miało mocy. Po jakiś 100m wszystko OK. Co to może być? Zerknij na wykresy lambd.
  10. > Po czym się zorientowałeś? Płyn uciekł? Hałas był? Laweta czy dojechałeś na miejsce? Wiesz jaką Ci > wsadzili i czy na pewno Ci wymienili? Płyn uciekł 3 km od domu zobaczyłem kałużę, dojechałem do domku (temp. ok) nowa kałuża sprawdzenie poziomu płuny poniżej min. 2km do warsztatu i już wszystko wiadomo. To czy u Muchy wymienili pompę nie wiadomo wiadomo, że w styczniu 2011 roku zleciłem wymiane rozrządu i pompy za to skasowali. Teraz zrobi to mój mechanik wtedy człowiek był głupi i chciał 1szy raz po zakupie by było "oryginalnie" w opel/chevrolet zrobione.
  11. No i po 47 tyś. padła (rozciekła się) pompa wody Oczywiście w Opel Mucha Tychy powiedzieli mi, że w styczniu minęły 2 lata od montażu więc gwarancji już nie ma No i tym razem dałem mojemu mechanikowi zrobić rozrząd bo samej pompy nie będę wymieniał. Pierwsza poważna usterka lacetti od 3 lat posiadania, z drugiej strony jest to część eksploatacyjna a zaś patrząc z innej strony to powinna do tych 60 tyś. wytrzymać by przy rozrządzie dopiero wymieniać.
  12. > PW Piszcie otwarcie a nie na PW każdy chce poznać jakie są plusy, minusy i o co pytać
  13. tarna odpowiedział matkm na temat - Chevrolet
    > > To jest to samo - Nubira III - nie , miałem na myśli hatchbacka ! Dalej to samo. PIERWSZY_LINK_Z_GOOGLE
  14. > Ja też jeżdżę na LPG, a świece (takie jak mają być - dwuelektrodowe) wymieniam co zalecane 60kkm. > Kable w aucie są oryginalne, więc jest duża szansa, ze od nowości - 170 kkm na blacie. > To, o czym piszesz, było bardziej zasadne w przypadku instalacji mieszalnikowych, gdzie dokładność > regulacji składu mieszanki była raczej taka sobie. Występowało przyspieszone zużycie elementów > układu zapłonowego a potem uwypuklały się jego wszelkie niedomagania. > Dla poprawnie działającej instalacji wtrysku gazu nie ma to sensu. szkoda czasu, pieniędzy i gwintu > pod świece w głowicy. Może masz rację (a najprawdopodobniej masz ) wszystko ok zacznę to olewać ale co to za świece dwuelektrodowe? ja kupuje NGK zgodne z symbolem z książeczki choć ostatnio się pomyliłem i kupiłem z tym samym symbolem ale z serii V były 2x droższe.
  15. > Ale po co? Bo na LPG jeżdżę więc świece 2x do roku a, że kable takie tanie to raz na rok.
  16. > Te zamienniki są od ręki w każdym InterCarsie po 44 zł w detalu. Zgadza się je kupuję i co rok wymieniam taka nadwrażliwość przy LPG świece 2x w roku kable 1x na rok
  17. > Cześć, > Wygooglałem, że kable zapłonowe od Chevroleta o numerze 96450249 podejdą do Lanosa 16V i stąd mam > pytanie, gdzie można nabyć takie kable w rozsądnej cenie. Niestety w Potaku brak na stanie, a > w ASO krzyczą 250 zł. > pozdrawiam spróbuj_tu_zadzwoń_do_nich_ja_tam_do_1.6_kupuję_ale_zamienniki_po_50_PLN_i_pięknie_działają.
  18. > Koledzy szukam książki z opisem czynności serwisowych / napraw do Aveo 2005, silnik 1,2 8V. > Może ktoś jest w posiadaniu PDF? Czy istnieje coś takiego w wersji papierowej? > Pozdrawiam, > Griba Święty TIS online: TO_TU w 08/2008 i 11/2008 masz po polsku od aveo 2006 a w 12/2011 masz aveo 2005 ale tylko cyrylicą.
  19. > Ze względu na prawdopodobnie zimne luty na słynnej płytce muszę się do niej dostać najlepiej nie > robiąc strat Ma ktoś linka do takiego manuala ? > ja znalazłem takie coś tyle że z sedana: jakiś tekst Też z tego poradnika korzystałem wszystko poszło jak należy, jedyne co to jak chcesz jechać ze zdemontowanym "środkiem" podepnij wtyczkę od awaryjnych bo świateł nie będzie Elektryk w 15 min przylutował mi płytkę koszt jakieś 15-20 PLN w jakimś temacie wcześniej dokładniej pisałem ale już nie pamiętam na ten czas 1,5 roku i wszystko chodzi pięknie. PS: od razu jak demontowałem wyprowadziłem AUX z fabrycznego radia do schowka.
  20. > To nie był od razu w stanie stwierdzić, czy ma luz, czy nie? Powiedział mechanik że tak ciężko coś stwierdzić i jedynie jakby zdemontował to na stole jest w stanie ją ocenić.
  21. Wymienione na niemieckie MOOGi zobaczymy co z tym ale zmartwił mnie mechanik bo mówi, że miał ze zbieżnością problem i mówi, że łożyskowania wszystko ok jedyne co zostało do sprawdzenia to przekładnia
  22. > W Lacetti które sprzedałem z przebiegiem 117 kkm miało oryginalne zawieszenie oprócz jednego > sworznia wahacza, a jeździło po polskich drogach > Z częściami zamiennymi potem bardzo różnie bywa. Delphi jednak niezbyt trwałe elementy robi. W marea byłem zadowolony z Delphi a w Lacetti nie licząc wymiany łączników stab. (TRW przy 120kkm) to rok temu jak pisałem te gałki no i teraz znó reszta nic wszystko chodzi hmm co dziwne parę numerów auto świat do tyłu zjechali chevroleta lacetti/aveo/spark za bardzo słabe zawieszenie.
  23. > A jakiej firmy były te Twoje? > Moje obecne (CTR) mają około 50 kkm, poprzednie były jeszcze oryginalne i zrobiły przynajmniej 110 > kkm, ale auto śmigało na nich po drogach Burgundii a nie Małopolski. No właśnie oryginalne nastukały 140kkm a teraz delphi tak ciała dały
  24. > Może być normalne, ale nie musi być normalne. > Poruszasz się po równych drogach czy bruku i dziurach ? Sam musisz ocenić jaka jest eksploatacja > auta. > Jeden będzie się poruszał po autostradach i zawieszenie wytrzyma 500k a drugiemu się rozpadnie po > 50k. Pytanie o przebieg przy częściach zawieszenia w/g mnie jest bez sensu. Hehe znajdź w Polsce drogę bez dziur ale fakt w ostatnim roku więcej dziur niż wcześniej.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.