Zawartość dodana przez tarna
-
[L] Szybkie pytanka korek chłodnicy / podświetlenie pokręteł
> No to znowu cos wiem wiecej Tobie już to nie potrzebne jesteś klasę wyżej
-
[L] Szybkie pytanka korek chłodnicy / podświetlenie pokręteł
> Płyn leciał tą dziurą w podłużnicy, czy otworem po wykręceniu ? Otworem.
-
[L] Szybkie pytanka korek chłodnicy / podświetlenie pokręteł
> Pytam, bo w Astrze tez mialem cos podobnego do korka co nie było korkiem Tak to jest korek łatwo się odkręcił, łatwo się zakręcił i trzyma.
-
[L] Szybkie pytanka korek chłodnicy / podświetlenie pokręteł
> Podswietlanie pokręteł jest.Wyjąć regulator i rozebrać po bokach zapadki.Żarówka taka jak w > panelach samochodowych lutowana do płytki.Wymienić na żarówkę 14v.Całość operacji to 15min jak > ma sie żarówkę pozdr. Po wymontowaniu mam 2 przełączniki (zaznaczone na zdjęciu) w nich są te żarówki? (zdjęcie z sieci bo jak wymontowałem nie miałem aparatu).
-
[L] Szybkie pytanka korek chłodnicy / podświetlenie pokręteł
> Nie, nie miałem co z płynem zrobić (w porównaniu do oleju - na niego mam sposób) więc oddałem > mechanikowi. > Ale wiadomo, że lepiej wąż odpiąć, bo ten korek może się "ukręcić" No ja właśnie będe termostat wymieniać a robię to sam bo w chłodnicy woda jak mi na trasie obudowa termostatu pękła to H2O zalałem bo klejony był na szybko a zlać też mam gdzie stare szabo wapnem i gruzem wysypane to wodę z resztką płynu przyjmie a olej to mechanikowi pod bramom zostawiam zawsze się cieszy
-
[L] Szybkie pytanka korek chłodnicy / podświetlenie pokręteł
Dziękuję
-
Auto do 15 000zl
> Chce zakupić jakiś samochodzik i nie wiem kompletnie za czym się rozglądać > Preferował bym : > -coś w miarę młodego z klimatyzacją > - obojętnie czy kombi czy hatchback > -5d > -Nie podaję przebiegów bo z tym będzie bywać różnie. > Czy zakup Toyoty Yaris II to dobry pomysł czy raczej same ulepy w tych cenach? > Fabia I lub II ? Jakie silniki tam są sensowne, SDI ? > Ogólnie może ktoś z Was podsunie mi coś sensownego(czyt. coś co będzie dobre za te pieniądze z > perspektywą auta na dłużej w jednych rękach). > Nie wiem czy nie za wysoko wybiegam z tym Yarisem. > Jak widac wymania chyba nie duże Każdy chwali swoje polecałbym Chevroleta Lacetii czy to kombi czy HB naprawy są taniutkie, awaryjność niska a dużo mogą i dużo wytrzymują.
-
[L] Szybkie pytanka korek chłodnicy / podświetlenie pokręteł
Jak w temacie: 1) gdzie znajdę korek spustowy chłodnicy i czy będzie potrzebny kanał? 2) czy jest podświetlenie pokręteł do ustawienia wysokości świateł i mocy podświetlenia (bo nie pamiętam i nie wiem czy nigdy tam nie było czy coś mi nie świeci)?
-
[L] Obudowa termostatu plastik
Witam no i posypało się jadę sobie spokojnie na działkę (80 km) zatrzymuję się przy sklepie 6km przed celem i po odpaleniu przejechałem z 700m za autkiem dym temp. na max. Była to niedziela. Otwieram maskę a tu na zgrzewie obudowa termostatu powiedziała papa. Jakaś dobra dusza zaholowała nas na miejsce. Jako, że na wiosce jeden mechanik więc zadzwoniłem i pojawił się i stwierdził, że w poniedziałek zamówi obudowę... No i pojawił się w poniedziałek, ja szczęśliwy mówię InterCars działa ale tu pupa bo przywieźli mu do renzzo a tam jest inny kąt wlotu szlaucha od chłodnicy Po paru próbach stwierdził że pieprzy to i "zespawał" stary, no i tak już jeżdżę 800km i nic i tu pytanie do Was bo wymienić by to trza a może nie? Dawać ten z temp. otwarcia 92 st.? a jeśli tak to podajcie najlepiej w linku gdzie kupię go z obudową pasującą. Czyli jak radzicie jeździć ze zespawanym, kupić taki jak był czy może ten 92 st.?
-
Wina gazu czy nie?
> Witam, > auto Corsa D 1.2 80KM. Instalacja Stag chyba 300. > Po uruchomieniu (niechętnym ) zimnego (czyli teraz ok 20C) i przed przełączeniam na gaz auto nie > chce jechać. Tak jakby nie miało mocy. Po jakiś 100m wszystko OK. Co to może być? Zerknij na wykresy lambd.
-
Żalę się lacetti pompa :(
> Po czym się zorientowałeś? Płyn uciekł? Hałas był? Laweta czy dojechałeś na miejsce? Wiesz jaką Ci > wsadzili i czy na pewno Ci wymienili? Płyn uciekł 3 km od domu zobaczyłem kałużę, dojechałem do domku (temp. ok) nowa kałuża sprawdzenie poziomu płuny poniżej min. 2km do warsztatu i już wszystko wiadomo. To czy u Muchy wymienili pompę nie wiadomo wiadomo, że w styczniu 2011 roku zleciłem wymiane rozrządu i pompy za to skasowali. Teraz zrobi to mój mechanik wtedy człowiek był głupi i chciał 1szy raz po zakupie by było "oryginalnie" w opel/chevrolet zrobione.
-
Żalę się lacetti pompa :(
No i po 47 tyś. padła (rozciekła się) pompa wody Oczywiście w Opel Mucha Tychy powiedzieli mi, że w styczniu minęły 2 lata od montażu więc gwarancji już nie ma No i tym razem dałem mojemu mechanikowi zrobić rozrząd bo samej pompy nie będę wymieniał. Pierwsza poważna usterka lacetti od 3 lat posiadania, z drugiej strony jest to część eksploatacyjna a zaś patrząc z innej strony to powinna do tych 60 tyś. wytrzymać by przy rozrządzie dopiero wymieniać.
-
Czy w grupie sa wlasciciele Rezzo?
> PW Piszcie otwarcie a nie na PW każdy chce poznać jakie są plusy, minusy i o co pytać
- lacetti
-
Przewody zapłonowe 1,4/1,6 16V 96450249
> Ja też jeżdżę na LPG, a świece (takie jak mają być - dwuelektrodowe) wymieniam co zalecane 60kkm. > Kable w aucie są oryginalne, więc jest duża szansa, ze od nowości - 170 kkm na blacie. > To, o czym piszesz, było bardziej zasadne w przypadku instalacji mieszalnikowych, gdzie dokładność > regulacji składu mieszanki była raczej taka sobie. Występowało przyspieszone zużycie elementów > układu zapłonowego a potem uwypuklały się jego wszelkie niedomagania. > Dla poprawnie działającej instalacji wtrysku gazu nie ma to sensu. szkoda czasu, pieniędzy i gwintu > pod świece w głowicy. Może masz rację (a najprawdopodobniej masz ) wszystko ok zacznę to olewać ale co to za świece dwuelektrodowe? ja kupuje NGK zgodne z symbolem z książeczki choć ostatnio się pomyliłem i kupiłem z tym samym symbolem ale z serii V były 2x droższe.
-
Przewody zapłonowe 1,4/1,6 16V 96450249
> Ale po co? Bo na LPG jeżdżę więc świece 2x do roku a, że kable takie tanie to raz na rok.
-
Przewody zapłonowe 1,4/1,6 16V 96450249
> Te zamienniki są od ręki w każdym InterCarsie po 44 zł w detalu. Zgadza się je kupuję i co rok wymieniam taka nadwrażliwość przy LPG świece 2x w roku kable 1x na rok
-
Przewody zapłonowe 1,4/1,6 16V 96450249
> Cześć, > Wygooglałem, że kable zapłonowe od Chevroleta o numerze 96450249 podejdą do Lanosa 16V i stąd mam > pytanie, gdzie można nabyć takie kable w rozsądnej cenie. Niestety w Potaku brak na stanie, a > w ASO krzyczą 250 zł. > pozdrawiam spróbuj_tu_zadzwoń_do_nich_ja_tam_do_1.6_kupuję_ale_zamienniki_po_50_PLN_i_pięknie_działają.
-
Szukam "service / repair manual" do Aveo 2005 r.
> Koledzy szukam książki z opisem czynności serwisowych / napraw do Aveo 2005, silnik 1,2 8V. > Może ktoś jest w posiadaniu PDF? Czy istnieje coś takiego w wersji papierowej? > Pozdrawiam, > Griba Święty TIS online: TO_TU w 08/2008 i 11/2008 masz po polsku od aveo 2006 a w 12/2011 masz aveo 2005 ale tylko cyrylicą.
-
[L] Manual do rozebrania panelu klimy
> Ze względu na prawdopodobnie zimne luty na słynnej płytce muszę się do niej dostać najlepiej nie > robiąc strat Ma ktoś linka do takiego manuala ? > ja znalazłem takie coś tyle że z sedana: jakiś tekst Też z tego poradnika korzystałem wszystko poszło jak należy, jedyne co to jak chcesz jechać ze zdemontowanym "środkiem" podepnij wtyczkę od awaryjnych bo świateł nie będzie Elektryk w 15 min przylutował mi płytkę koszt jakieś 15-20 PLN w jakimś temacie wcześniej dokładniej pisałem ale już nie pamiętam na ten czas 1,5 roku i wszystko chodzi pięknie. PS: od razu jak demontowałem wyprowadziłem AUX z fabrycznego radia do schowka.
-
Pytanie na szybko - co ile wymieniacie końcówki kierownicze?
> To nie był od razu w stanie stwierdzić, czy ma luz, czy nie? Powiedział mechanik że tak ciężko coś stwierdzić i jedynie jakby zdemontował to na stole jest w stanie ją ocenić.
-
Pytanie na szybko - co ile wymieniacie końcówki kierownicze?
Wymienione na niemieckie MOOGi zobaczymy co z tym ale zmartwił mnie mechanik bo mówi, że miał ze zbieżnością problem i mówi, że łożyskowania wszystko ok jedyne co zostało do sprawdzenia to przekładnia
-
Pytanie na szybko - co ile wymieniacie końcówki kierownicze?
> W Lacetti które sprzedałem z przebiegiem 117 kkm miało oryginalne zawieszenie oprócz jednego > sworznia wahacza, a jeździło po polskich drogach > Z częściami zamiennymi potem bardzo różnie bywa. Delphi jednak niezbyt trwałe elementy robi. W marea byłem zadowolony z Delphi a w Lacetti nie licząc wymiany łączników stab. (TRW przy 120kkm) to rok temu jak pisałem te gałki no i teraz znó reszta nic wszystko chodzi hmm co dziwne parę numerów auto świat do tyłu zjechali chevroleta lacetti/aveo/spark za bardzo słabe zawieszenie.
-
Pytanie na szybko - co ile wymieniacie końcówki kierownicze?
> A jakiej firmy były te Twoje? > Moje obecne (CTR) mają około 50 kkm, poprzednie były jeszcze oryginalne i zrobiły przynajmniej 110 > kkm, ale auto śmigało na nich po drogach Burgundii a nie Małopolski. No właśnie oryginalne nastukały 140kkm a teraz delphi tak ciała dały
-
Pytanie na szybko - co ile wymieniacie końcówki kierownicze?
> Może być normalne, ale nie musi być normalne. > Poruszasz się po równych drogach czy bruku i dziurach ? Sam musisz ocenić jaka jest eksploatacja > auta. > Jeden będzie się poruszał po autostradach i zawieszenie wytrzyma 500k a drugiemu się rozpadnie po > 50k. Pytanie o przebieg przy częściach zawieszenia w/g mnie jest bez sensu. Hehe znajdź w Polsce drogę bez dziur ale fakt w ostatnim roku więcej dziur niż wcześniej.