Zawartość dodana przez Michaswawa
-
Czy dwumasy beda pasowaly
Panowie i panie czy dwumas z 1.4 T-JET bedzie pasowal do 1.3 Multi-jet 75KM
-
Co ze swiecami sie stało
> Do tego ja bym robil silnik tak by go krecic wyzej....a to juz drugi worek a co takiego trzeba zrobić ??
-
Co ze swiecami sie stało
> Wossner robi dobre, możesz śmiało brać, ale cena to taka normalna W se5pect maja wossnera w dobrej cenie tylko teraz szukam korb
-
Co ze swiecami sie stało
mamy kogos co by wiecej powiedzial o tych tlokach ?? http://www.ebay.com/itm/FIAT-NEW-500-ABA...E-/270959753193
-
Mamenty dokrecania srub w silniku 1.4 16V T-jet
Panowie potrzebuje info o momentach dokrecania srub w silniku dokladnie chodzi mi o caly dół i glowice. wal korbowy panewki glowice
-
Problem z hamulcami...potrzebujemy porady
> a nie lepiej takie? > Tanie i nowe: > http://allegro.pl/korektor-sily-hamowania-opel-astra-f-ate-kpl-2szt-i4516737422.html Ja mam takie tylko ze od palio i elegansio hamuje
-
Co ze swiecami sie stało
> podstawowa zasada stojenia.... auto ma być sprawne mechanicznie i "elektrycznie" > jak czujnik nie domagał... trzeba było wymienić... > od Mastersa na kopach wyleciałem jak chciałem żeby stroił na skopanym czujniku temp silnika Nigdy nie milem problemu z tym czujnikiem a teraz raptem niesprawny trzeba kupic tloki zawory i skladac.
-
Co ze swiecami sie stało
> qpy się nie trzyma... > czujnik nie przestawia zapłonu, ECU to robi wg tego co ustawił stroiciel. > jak dokładasz zapłonu (rozumiem że chodzi o przyśpieszenie zapłonu na mapie .....) to czujnik nie > wariuje... czujnik albo czyta albo nie... wariować może ECU... stroiciel wymowke ma ze to wina czujnika, od dwóch dni scinalo zaplon na mocniejszej mapie, no i jak poprawil to widac co mamy
-
Co ze swiecami sie stało
> przy stukowym to kucizna nie pomoże.... Btw michaś musialo ci szelescic jak glupie nic nie > slyszales? powiedzcie mi w jaki sposób te kawalki z pierwszego tloka znalazly sie na 2,3i 4 tloku ?? byl szelest jak dolozyl zaplonu,stroiciel ma wymówkę ze czujnik polozenia walu szfankowal i przestawial zaplon i w momencie kiedy stroiciel dolozyc zaplonu zwariowal czujnik, chce dowiedziec sie czy to jest wina materialu czy strojenia.
-
Co ze swiecami sie stało
> PS Gdzie kupie kute tloki pracuje już nad tym
-
Co ze swiecami sie stało
> u mnie praktycznie zaraz po założeniu t-jet'a, parę jazd próbnych było. Dałem mu w palnik na 3 > biegu i... podobnie jak u ciebie, zgasł i brak kompresji. > Głowica zdjęta a tam półka na tłoku ukruszona... Nie wiedziałem o co kaman, zamówiłem tłok, > pierścienie i założyłem. Pojeździłem dłużej i przed zawodami (w drodzę na zawody) na 6 biegu > replay.... znów zgasł i brak kompresji. Efekt podobny. > Kolega z AK poradził abym zajrzał w wałki i dowalił śrubę większym momentem dodając kleju do > gwintów - po dziś dzień zapitala - ponad rok. > Co się stało, nie wiem, nie znam się, foty zrobiłem przed chwilką tego co znalazłem jeszcze w > garażu. Tłok z ukruszoną półką, świeca sklepana U mnie jest tak samo z pierwszym tlokiem tylko ze resztki tloka sa na 2,3,4 tloku i jak sie tam znalazly ?? mam dwie termo i na dwuch byla podobna temp. niedlugo beda fotki, najbardziej ucierpialydwa zawory jeden wydechowy i jeden ssacy na przeciwko siebie z pierwszego tloka.
-
Co ze swiecami sie stało
> Zgniecione przez ciśnienie w cylindrze? Albo stuk...? Białe też coś są... tak wlasnie podejrzewam.wlasnie wlasnie.
-
Co ze swiecami sie stało
> Za długie były? Coś do cylindrów nie wpadło? Tłoki nie są poobijane? zauwaz ze tylko na 3 tylindrach tak sie stalo swiece ori, nic nie wpadlo, przekladka 2mm wiec nie ma mozliwosci aby tloki uderzyly
-
Co ze swiecami sie stało
Powiedzcie mi od czego tak mogły sie popsuc swiece niechciał mi zapalic hehe
-
wieksza pompa hamulcowa i serwo ??
> Komplet pkt czyli serwo i pompa. Ewentualnie serwo p1 i pompa p2. > Miałem i polecam, różnica bardzo duża Z jakiego sinika pompa i serwo ? wchodz to p&p ??
-
wieksza pompa hamulcowa i serwo ??
Panowie i panie od czego mozna dopasowac wieksze serwo i pompe hamulcowa aby pasowało p&p do seicento pod 257 ??
-
co to jest?
> fiat sc 1.1 > czy to jest czujnik temperatury? > normalnie jest to na przewodzie płynu chłodzącego? włącznik wentylatora to jest napewno
-
zbior wykresow z hamowni !!
> Masz tam max momentu, gdzie u mnie jest już koniec wszystkiego - ciekawie musi to jeździć Nie narzekam,trzeba ogarnac wieksze doladowanie i bedzie git
-
zbior wykresow z hamowni !!
Nazwa użytkownika: Michaswawa Sterowanie EMU Odprezenie 2 mm + dwie stalowe uszczelki Samochód: Fiat SC Jednostka: 1.4 t-jet Skrzynia:500 abarth Turbo TD05 Wtryski GT2
-
koszta t jet/porada
> Pisałem o skrzyni. Kucie tjeta sensu nie ma, bo i tak do końca potencjału w cento się ciężko > zbliżyć (miejsce, ciężko jest wcisnąć duże turbo, choć niektórzy to robią ) a i skrzynia w > serii nie wytrzyma. Jak zmienisz skrzynię, to już inna zabawa, ale też koszta tej operacji są > wysokie. > Więc w konkluzji - generalka 1.2 czy innego fire połączona z odprężeniem i uturbieniem = wsadzenie > tjeta i zbudowanie osprzętu. Oczywiście mogą wystąpić różnice w zależności od zastosowanych > klocków, moce też będą inne (w tjecie większe) ale co kto lubi. Jeśli chcesz latać na 1/4 to > tjet będzie rozsądniejszym wyborem, natomiast 8vt/16vt i tak zapewni Ci sporą nadwyżkę mocy do > zabawy Co wy sie tak czepiacie tych skrzyn? Nie rpzumiem. Wiekszosc turbawek 8Vjak i t-jetow smiga na seri skrzyni i jakos nie widac tego problemu ..
-
koszta t jet/porada
> Jak się mówi że zrobienie tjeta 10-15 kpln, to prawdy jest w tym dużo Oj nie przesadzaj, jak tam twoj t-jet?
-
koszta t jet/porada
> rozumiem,chyba trzeba zostać przy 1.1 bo to duuzo nizsze koszta > a tak btw to koszt swapu t jeta oscyluje w okolicy??? > i jeszcze pytanie,odprezac 1.1 by dmuchnąć tego bara? > zastanawia mnie czy gt2056s będzie dla mnie odpowiednie... Te 2056s bedzie dobre Jak bedziesz potrzebowal to dmuchniesz wiecej zawsze mozesz pomyzlec o K03
-
Wzmocnienie sprzęgła??
> Ktoś bawił się we wzmacnianie sprzęgła?? > Powoli mi umiera i przy wymianie można by coś pomyśleć. > Przejrzałem parę tematów i podobno całkiem sprawdza się dołożenie starej sprężyny(słoneczka)do > nowego docisku. Zacisk we fiacie jest nie do wzmocnienia tak mi powiedzieli u Radzikowskaiego. Ale po co wzmacniac jak seria sprzeglo 1.4 16V wytrzyma spokojnie ponad 200KM. > Ktoś już testował i coś by podpowiedział??
-
Max usztywnienie tyłu
> W jaki sposób można na maksa usztywnić tył? > Aktualnie zawias: przód kit fk -7, tył mts -4 cięty o dwa zwoje + gumy usztywniające na amorze kyb > excel-g + alu 8j przy serii budzie (zaklepane ranty) i seryjnym odboju Problem polega na tym > że przy prędkości powyżej 60 km/h na dziurach czasem dobija do budy i strasznie mnie to > irytuje Oczywiście kanapa z tyłu i pasażerowie > Nie chcę wypychać nadkoli może jest jakaś alternatywa? Inne amory... W takim przypadku zastosuj odboje od pandy , jest to pelna lana guma a nie tak jak w seicento ze pianka. koszt góra 10złszt
-
TURBO zrób Se sam
> Zadziałać zadziała, ale czy się zmieści? tylko ciecie pasa to sie zmiesci