Zawartość dodana przez Michaswawa
-
czy ktos tu sie zna na fiatowskich silnikach?
> Jakie ? lądowanie idealne i nie graja zawory
-
czy ktos tu sie zna na fiatowskich silnikach?
> czy ktos tu sie zna na fiatowskich silnikach? Najlepiej jakby bywal na Pradze i mogl poswiecic > chwile czasu na diagnoze/naprawe Cinquecento 900...? Nie dokladna informacja o jaka Prage chodzi
-
podstawka pod filtr oleju do T-Jet'a
> nie zgnije ta buda do zerkowa lekki nalot tylko w tym miejscu, jeszcze przeżyje parę lat.
-
podstawka pod filtr oleju do T-Jet'a
> potrzebujesz dorobic przejsciowke pod te podstawke + dluzsza sruba > Wtedy tez przechadzisz na szeroki filtr > Patrz jak to TRS ogarnal > Napisz do nich moze Ci odsprzeda secik > http://trs-racing.pl/fiat-seicento-1-2-16v-swap-na-1-4-t-jet/ A ja mam zwykly plaskownic alu 10mm jako przejsciuwkę daje rade i tak sie zastanawiam czy tego plaskownika nie przyspawac do podstawki na stale
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> Panowiem mam pytanie. Probowal ktos wkrecac te korektory z punto bezposrednio w cylinderki z tylu > lup pomiedzy przewod elastyczny na wahaczu z przewod hamulcowy ?? Bo z tego co mi sie wydaje > ciezko bedzie zmiescic te korektory na seryjnej pompie i seryjnym zbiorniczku Ja mam założone w wahacz miedzy elastyczny a miedzialny i jest dobrze. w cylinderek nawet nie próbowałem.
-
Sprężyny obniżające a klimatyzacja w SC ?
> ile ludzi tyle szkół ja dałem na dołu ja np. zakladam tak jak sa napisy na sprezynie nie do góry nogami
-
Jakie świece zapłonowe kupic to t-jeta
> Ja mam denso irydowe chyba Ale widze róznice że Denso iridium ma 0.4mm a NGK ma 0.6mm
-
Jakie świece zapłonowe kupic to t-jeta
Musze wymienic swiece zaplonowe i tak sie zastanawiam jakie kupic, doradzicie coś dobrego ?? Czego szukac ?? co wybrac
-
OCB z tym "tyrkoleniem"?
> odkopuje trupa > wymyślił ktoś lekarstwo ??? Tak wsadzić hybryde
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> dziergania ciąg dalszy, na obecną chwilę zrobione tak: > wszelką racjonalną krytykę przyjmę, do alfy i omegi mi daleko, a to w końcu układ hamulcowy > pedał się trochę podniósł, ale do przyjęcia. Przy okazji nowe nakładki powiem ci ze dziwnie wysoko masz ten pedl, ja mam tez sie ak wywiercony ten pręt i mam o wiele nizej.
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> to po prawej co światło odbija, to zbiornik? Zostawiłeś oryginał? > robiłeś w końcu otwór dodatkowy w serwie na pedał? masz jakieś foto, w którym miejscu? Pewnie zrobił, ja jednak tez zrobilem i o wiele lepiej jest naciskac Wiertło 10 i wiercisz.
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> Słabe z was majstry, wyjąłem to serwo bez żadnych kombinacji, a to z Punto opuściłem silnik na > jednej łapie i ładnie weszło. dobrze mówisz ale u karana przepustnica jest po innej stronie ja juz sprawdzalem i jest dobrze
-
T-jet a 1,2 16vT - za i przeciw
> Ja takiej nie mam to ci nie powiem, ale o ile dobrze pamiętam widziałem że tutaj na tym forum > niektórzy mają takie skrzynie z dorabianymi półosiami i mocowaniami np ahamay, zapytaj sie go > on napewno nie ma seryjnej dlatego trzeba napisac ze nie kazda t-jetowska wejdzie ja tez nie mam seryjnej tylko od 500abarth c 510
-
T-jet a 1,2 16vT - za i przeciw
> jak się jeździ normalnie (czyli nie strzela ze sprzęgła, rozpędza płynnie na każdym biegu, sprzęgło > wciska do końca z puszczaniem gazu podczas zmiany biegów i nie przepina ich zbyt szybko) to > się nic nie stanie, trzeba też mieć na uwadzę nawierzchnię, bo gdy koło traci kontakt z > podłożem i go odzyskuje to wtedy można pourywać przeguby gwałtownymi zmianami obciążenia, ale > większośc tutaj buduje takie auta aby nie jeździć normalnie tylko do zabawy tak że lepiej > zapodać tijetowską t-jetowska ?? czyli jaką bo od bravo II to nie ma hu... aby weszla. Moja zostala zabita na strojeniu co moge sie zalozyc ze zostal zle wbity bieg.
-
T-jet a 1,2 16vT - za i przeciw
> Powyzej 180-200PS skrzynia sie szybko poddaje oj nie przesadzaj ze tak szybko, jak sie zle biegi wrzuca to tak bywa. ja tyle czasu jezdzilem na skrzyni z P2 i nie narzekalem
-
Miska olejowa T-jet a 1,2 16V
> Słowo odma słyszał? nie lepiej dac dwie odmy na górze silnika ??
-
Miska olejowa T-jet a 1,2 16V
> Można też TIG-iem. > Ja wspawałem sobie króciec z kwasówki z gwintem 3/8, a dopiero do tego wkręcę co będę chciał. > A z drugiej strony króciec do ewentualnego odpowietrzenia skrzyni korbowej. Rozwiń ta mysl po co dokladnie ten drugi kruciec ?? i co sie z tym wiąze .
-
T-jet a 1,2 16vT - za i przeciw
> Cześć, > Jak w temacie - pytanie czy dla mocy rzędu 150/160 KM warto pchać się w T-jeta mając zdrowe 1.2? > Docelowo stroić chciałbym to na kompie z 1.2 8v MPi + DET III. Zastanawiam się, czy ma sens > pompowanie kasy w nowy słupek. Może mentalnie wolałbym ten słupek, bo wiem co w nim mam. > Czy głowica z 1,2 16V i T-jeta jest taka sama (mam na myśli mocowanie do bloku i mocowanie > kolektorów)? Jezeli chodzi tylko o mocowanie do bloku i kolektorów to tak.
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> Domyślam się, że teraz jest ta łatwiejsza część > Mało czasu wczoraj miałem, to na szybko wszystko chciałem. > Ale w tygodniu na spokojnie pokombinuję zdejmij wybierak zawsze wiecej miejsca i nie wiem czy przejdzie ci kolo dolotu. ja musialem troche podgiąć ta blach nad serwem aby weszlo. Ja mam skrzynie c510 i hydrauliczne sprzeglo w miejscu linki sprzegla to musialem ciachnac przeciwage i lekko podgiac serwo bo inaczej nie weszlo by
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> no chyba tak będzie trzeba, bo wszystkie biegi sprawdzałem i niestety nie idzie... zobaczysz jaki będzie problem jak będziesz wkladal serwo P 1 Pamietaj Cierpliwość
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> no dobra, to tak to na przymiarkach mniej więcej wygląda: źle kolektory zamontowane obydwa po prawej stronie musza byc.
-
wróżymy z fusów - moje 1.2
> Na ciepłym okay? > Stawiam na upg > Sprawdz kompresję jeszcze dziura w tloku na tym garze albo bral komprechy.
-
Budowa pompy hamulcowej cc/sc?
> Odkopię trupa trochę > Jak macie podłączone lub jak należy podpinać przewody hamulcowe do pompy hamulcowej - sekcja > przednia przód, tylna - tył, czy na krzyż? I dlaczego? jestem bardzo ciekaw jak trzeba poprawnie podlaczyc bo zawsze mam z tym problem .
-
Jaki olej na dotarcie silnika swiezo po remoncie
> Świetnie, profesjonalny wybór . Tylko teraz ostrożnie z silnikiem, przynajmniej na początku. Mnie > nie zawsze udawało się powstrzymać emocji, zwłaszcza spod świateł. No ale co ja biedny mam > zrobić, skoro jakaś beemka czy audiczka ze średnim skutkiem chciały coś tam udowodnić . Na > pierwsze dotarcie polecam jaką spokojną, wycieczkę z żoną . Najwazniejsze ze silnik juz odpalony , trzeba zlozycz reszte i mozna zaczac docieranie
-
Rodzaje pompy hamulcowej PUNTO
> No dobra, załóżmy, że google mówi 22,2, ale nie zwóciłem uwagi na jedną rzecz, a przynajmniej nie > rzuciła mi sie na zdjęciach. Mianowicie wyjścia na przewody. Oryginalnie w seju są 4 wyjścia. > Ta na zdjęciu powyżej ma 2. > Czy to ją dyskwalifikuje, czy wystarczy taki trójnik zastosować i będzie to zgodne ze sztuką, a co > najważniejsze poprawnym działaniem? > trójnik po co kombinować z trójnikami jak mozna odrazu kupić dobra pompe