Skocz do zawartości

tomi84

użytkownik
  • Liczba zawartości

    341
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tomi84

  1. Czyli brakuje jeden przerywacz i jeden przekaźnik tak ? A co z klaksonem ?
  2. Skrzynka obecnie wygląda tak ... jak można powiedzieć w jakie miejsce ma być przekaźnik a w jakie przerywacz ? i do czego jest ta niebieska końcówka widoczna przy skrzynce ? Uno 0.9 Nie umiem znaleźć w necie opisu jaki bezpiecznik do jakiego miejsca w skrzynce ma być... obecnie są bezpieczniki tak bele jak i wszystko w sumie działa po za oczywiście wspomnianymi awaryjnymi, kierunkowskazami i klaksonem.
  3. Jestem świeżo po wkradnięciu się do mojego unoka, zabrali jedynie panel z radia (radia już nie bo widać spieszyli się ) i pewne elementy skrzynki z bezpiecznikami... zabrali wszystkie bezpieczniki (złodzieje bezpieczników po 5 gr ? ). Włożyłem bele jakie bezpieczniki w brakujące miejsca i nie mam klaksonu, awaryjnych i kierunkowskazów. Światła mijania są, nawiew działa, lampka przy otwieraniu drzwi również... no i wskazówka paliwa bo jak nie było żadnych bezpieczników to nawet się nie dźwigła. Nie mam też tego niebieskiego/szarego przekaźnika (czy jak to sie nazywa) w kształcie kwadracika, czy to może być właśnie powód dla którego niema klaksonu, awaryjnych i kierunkowskazów ?
  4. Czy jest tak samo jak z hamulcami tylnymi że po 93 roku była zmiana i są inne wymiary łożysk na przednią oś ? Czy łożyska pasują do wszystkich roczników unolotów ? a jeśli tak to wymiary standardowe to: średnica wewnętrzna 30 średnica zewnętrzna 60 szerokość 37
  5. tomi84

    pomocy...

    Dlatego Uno to przygoda, przeżycia, wspomnienia, frajda no i najważniejsze usmiech na twarzy sorry za offtop
  6. tomi84

    pomocy...

    Gdy kupiłem uno była to zima odrazu mi się trafił ten sam problem, na stacji przy dystrybutorze stałem jakieś 3 - 5 minut zanim rozmroziłem zamek (tarcie korka, podgrzewanie kluczyka, stukanie itp.) gdzie było to okropnie irytujące dla mnie i dla ludzi czekających za mną. Wziołem korek do domu i zobaczyłem co z nim jest. Przekręcanie kluczyka ściąga lekko sprężyne i plastikowe ząbki przeskakują stopień i później już idą po prowadnicy z górki. Gorącym płaskim śrubokrętem zdrałem ten pagórek w korku który powodował najtrudniejsze pierwsze ruszenie kluczykiem. Obecnie już 4 zime nie mam z tym korkiem żadnych problemów i nie boje się na stacji że ułamie kluczyk. U mnie wygląda troszke inaczej ale chodzi mniej więcej o to samo.
  7. Jak w temacie... zastanawia mnie to czy to opony szumią czy może łożyska ? Auto toczy się powoli ale jednak nie tak jak to jest w nowych autach gdzie czuć jak wręcz ślizga się. Przy zimnych kołach (uruchomienie silnika) czuć lepsze toczenie przy wolnej jeździe lecz po 15 km czuć już że auto toczy się trudniej. Czym lub jak odróżnić takie szumy ?
  8. Kolejna rzecz, kolejny dylemat ... czy mnie sie wydaje czy w uno są różne rodzaje linek np. - tutaj pisze w tytule aukcji że od 1983 - 2000 http://allegro.pl/linka-hamulca-recznego-fiat-uno-1983-2000-i4700167486.html - tutaj od 1983 - 1990 http://allegro.pl/linka-hamulca-recznego-fiat-uno-12-515-lewa-i4729553720.html - a tutaj że tylko do 1990 - 1995 (według rysunku, po za jednym wyjątkiem fiat uno 55 1.0) http://allegro.pl/linka-hamulca-recznego-le-fiat-uno-i4777722538.html Bądź pan tu mądry i wybierz co należy. Mój rocznik 2000 z tym "nowszym" systemem szczęk. Wiem tylko tyle że u mnie końcówki linek w rozpierakach są z jednej strony bolec typu "L" (strona lewa, krótka) a z drugiej (strona prawa, długa) końcówka jest taka http://allegro.pl/linka-hamulca-recznego-fiat-uno-prawa-dluga-linex-i4760058107.html Rozumiem że końcówki linek czy to bolec taki czy taki to bez różnicy ? Pytam bo ostatnio kupiłem szczęki do uno bez opisu że są do 93 i musiałem kupić drugi komplet po 93.
  9. Po zakupie węży nr 3 i 4 można powiedzieć że nr 4 jest chyba za długi o jakieś 15 do 25 cm. Dziś po ściągnięciu koła prawego tylnego zobaczyłem trójniczek przymocowany do belki/wachacza i okazuje się że 45 cm to zdyt długi kawałek. Między cylinderkiem a trónikiem jest jakieś zaledwie 20 do (na oko) 30 cm. No ale lepiej mieć dłuższy przewód niż krótszy to na warsztacie skrócą, zaprasują i będzie gitara. A co do przewodu tego między korektorem a trójnikiem (sztywny, na fotce) trzeba ściągać zbiornik paliwa aby go gdzieś tam poprowadzić/przymocować ?
  10. tomi84

    Uno stanęło w polu....

    To już wiem czemu mój czujnik był tak mocno przykręcony kiedyś jak chciałem go odkręcić ... pewnie dlatego aby się nie obluzował
  11. > Na aukcji masz przewody od trójnika na belce do tylnych kół. To w jaki sposób te przewody do trójnika się wymienia ? lutuje się przewody na twardy lut czy może na te zwykłe skrętki ? Nigdy wcześniej nie widziałem tego trójnika.
  12. Odświeże stary temat bo potrzebuje podpowiedzi otóż chce wymienić przewody twarde z tyłu od korektora do samych zacisków bo dziś zauważyłem przy ściąganiu kół że osłonka już wydrapana a pod spodem ruda na przewodzie. Chciałbym też się dowiedzieć jak to jest z przewodami i korektorem na tył ... z pompy wychodzą dwa przewody do tyłu do korektora tak (zasilanie i powrót ? lub jeden ?) a za korektorem jest trójnik rodzielający własnie na lewe i prawe koło ? Czy korektor już jest tym trójnikiem ? Na allegro jest jedna jedyna aukcja z takimi przewodami z opisu 3 i 4 więc to są te przewody o które mi chodzi ? http://allegro.pl/przewody-hamulcowe-przewod-hamulcowy-fiat-uno-i4659504821.html
  13. Dziś przy wymianie oleju jak wślizgnąłem się pod auto zobaczyłem że mam nie równo zjechane opony na przodzie, a dokładnie są zjechane od wewnętrznych stron (oba koła). Zima się zbliża, wiem że zbieżność dużo nie kosztuje ale mam troszke ambicji i chce się czegoś nauczyć robić to samemu. Rozumiem że zbieżność ustawia się na drążkach na których jest gwint wraz z kontrującą nakrętką (klucz 17 19 ? ), zamierzam go przetrzeć najpierw szczotką drucianą, później troszke wd40, troszke popukać jakimś młotkiem delikatnie i próbować odkręcić nakrętke. Jeśli już mi się to uda (a nie mam kanału) to wówczas drążek w takiej sytuacji (opony zjechane od wewnątrz) odkręcam tak aby wysunął opone w płaszczyżnie pionowej tak ? Jeśli dobrze to rozumuje to zaznacze sobie punkt jeszcze przed odkręcaniem drążka np. mazakiem czarnym i ile powinienem zrobić obrotów ? 1, 2, 3 ?
  14. tomi84

    Pendrive

    Genialnie wyszło... sam bym chciał takiego malucha yyy pendriva mieć
  15. tomi84

    Żal. pl

    Na czym się dokładnie rozszczelniło ?
  16. Na tej stronce http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,204.html ktoś wymienia szczęki, zauważyłem że są inne niż te które kupiłem. Na allegro sa chyba dwa rodzaje szczęk i w każdej aukcji pisze że są do Uno. Nie mam możliwości rozebrania bębna aby to sprawdzić ale te które kupiłem wyglądają tak a te które montuje koleś wyglądają tak Zatem kupiłem złe szczęki ?
  17. tomi84

    Korektor siły hamowania

    > Jak będziesz chciał zakupić nowy korektor hamowania to polecam najpierw wykręcić stary bo do mkII > jak kupowałem to za drugim razem dopiero trafiłem jakiś LPR taki jak miałem wcześniej Nie mam jak tego zrobić (brak kanału)... jeśli będzie innej firmy to nie będzie pasować ? z tego co widze po zdjęciach to wyglądają chyba identycznie. A ten LPR to ten tak ? Ten drugi to NK
  18. tomi84

    Korektor siły hamowania

    > ale słabo czy nierówno? > czy jedno i drugie? Słabo czyli 0,30 na rolkach i nie równo tj. lewe np. 0,28 - prawe np. 0,50 z tego co pamiętam > jak znam życie to masz urwaną sprężynę korektora lub wytartą i sprężynę i otwory w których ona > siedzi - to jeśli jest słaba siła. Sprężyna jest nie urwana, tylko to moge stwierdzić, pan na przeglądzie starał się ruszać tą dźwignią która jest przymocowana do sprężyny i ona nie chciała się ruszać. Uzył dużo siły a ona nic nie chciała się poruszyć. > Trzeba wtedy dać nową sprężynę i metodą spawania zmniejszyć otwory w na sprężynę. > a co różnicy miedzy lewą i prawą stroną to najcześciej zdazra sie przytarty cylinderek lub brudne > okładziny (najczęściej z lejącego cylinderka) - trzeba bębny ściągnąć i zobaczyć co tam się Przy wolnym toczeniu się i lekkim hamowaniu odczuwam lekki "efekt" jajowatego bębna na jednym z tylnych kół. Tak samo miałem kiedyś w cinquecento.
  19. Słabo hamują tylne hamulce, na przeglądzie facet mówił że to prawdopodobnie korektor siły hamowania więc będe to musiał wymienić ale chce tylko zapytać czy jak to zostanie wymienione to jest możliwość że hamulce dalej będą hamować nierówno tzn. na rolkach lewa strona miała dużą różnice z prawym kołem ok. 0,30 nawet. Jakie znaczenie ma sprężyna korektora ? Co gdy jest mowiąc już "stara" zapieczona itp. ? Czytam różne wypowiedz związane z słabymi tylnymi hamulcami i ludzie piszą że wymienili szczęki, cylinderki itp a dalej hamuje słabo ale nie wymienili korektora siły hamowania.
  20. tomi84

    Trudny start

    Olej był złocisty (więc sądziłem że jest nowy ? niezużyty) jak go kupiłem 104 tyś km ... następna wymiana było 117 tyś km a teraz ma niecałe 129 tyś km i ma 10W40 półsyntetyk Lotosa. Oleju nic nie bierze.
  21. tomi84

    Trudny start

    Od jakiegoś czas uniak ma problemy przy rannym zimnym uruchomieniu silnika w postaci klekoczących zaworów ? czy czegoś tam ale tylko do momentu zgaśnięcia kontrolki z oleju. Olej ma przejechane jakieś niecałe 12 tyś km ... Uruchamiam silnik ... kle kle kle jak w dizlu, gaśnie kontrolka oleju i kle kle kle zamienia się w normalne obroty. Czy to zwyczajny objaw już silnika po przejechaniu 130 tyś km czy jakiś czujnik już zaczyna mówić papa ?
  22. Kabel przecięty szlifierką w ścianie w tynku 3 x 1,5 kwadrat.
  23. Witam Jak wygląda sprawa z przerwanym kablem (miedziany) w mieszkaniu, czy jak połączy się go jakąś szybko złączką czy kostką czy jak to mówią elektrycy na "wago" to jak długo taka złączka kabla nie będzie sprawiać problemów ? 5 lat ? 10 ? a może więcej... ?
  24. Odrazu podam rzecz przez którą tak się dzieje W zimne, wilgotne dni wszystko działa ale w upalne i gorące dni gdy przerywają kierunkowskazy musze poruszać tą niebieską kostką i wtedy działają na np. 3 sekundy. Próbowałem to wyciągnąć ale pewnie trzyma na jakiś zatrzaskach i wole zapytać zanim coś urwe, jak to wymontować i czy da się to kupić w sklepie no i jak się to fachowo nazywa ?
  25. Przejechałem uniakiem już dobre 23 tyś bez zmiany świec czy kabli wn a słyszałem że tak 15 tyś to już należy wymienić... od dłuższego czasu zastanawiam się czy wymieniać również kostki zapłonowe. Ale nasuwa się pytanie po co skoro wszystko dobrze chodzi... może i jest minimalne wypadanie zapłonu ale nie jestem fachowcem by to stwierdzić (co jakiś czas zapłon jakby się opóźniał lub jeden zapłon jest jakby mocniejszy a kolejny normalny) Jak ogólnie moge stwierdzić że świece są do wymiany ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.