-
Pękniecie szyby a przegląd
Witam. Zwracam się z pytaniem - czy każde uszkodzenie/pękniecie szyby czołowej dyskwalifikuje samochód podczas corocznego przeglądu technicznego? Czytam właśnie w różnych artykułach teorie, że uszkodzenie musi być w polu widzenia kierowcy. A pytam, ponieważ kilka dni temu, rano wsiadając do samochodu ujrzałem to, co na zdjęciu 😪 W moim przypadku pęknięcie jest niestety spowodowane korozją i sama wymiana szyby nie rozwiaże problemu. Termin przeglądu mija mi w poniedziałek i zastanawiam się, czy jest sens jechać na SKP? Wczoraj dostałem mandat (w dzień) i panowie policjanci nic nie zauważyli, ale jak diagnosta wsiądzie do środka, na 99,9% to niestety zauważy, ponieważ przy naświetleniu tego miejsca uszkodzenie sie uwydatnia, i to mnie bardzo martwi. Będę wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam.
-
Co to za auto?
Ford Anglia?
-
Sprzęgło Valeo czy Luk?
A u mnie najkorzystniej wyszedł zestaw właśnie Luk-a. We wrześniu będą 3 lata i lata bez zarzutu...
-
czym teraz wyciera się szyby? pytanie o wycieraczki....
Również mam i polecam.
-
Będzie zmieniony rozmiar tablic rejestracyjnych?
W Polsce nie można mieć tablicy dwurzędowej z przodu - nie wydadzą kompletu 2r. Ale jest na to patent - gość, być może, wziął normalny komplet jednorzędowa + dwurzędowa, a po paru tygodniach zamówił sobie dwurzędowy wtórnik, dzięki czemu ma dwie dwurzędówki z tym samym numerem. Tylko numerek na hologramie się nie zgadza
-
Pytanie może głupie, ale je zadam. Czy można zagazować diesla?
Tak nawiasem mówiąc, co do tego weluru na drzwiach w Oplach - dla mnie to udręka. W Omedze mam szary welur i po stronie kierowcy to non stop jest brudne... Wolałbym zwykły plastik
-
Zakup Passata B6 - na co zwrócić uwagę?
Hehe, zobaczymy. To ta sztuka: http://ah-zachod.pl/auto.php?id=13 Jednak 116 koni, FSI. Pierwszy rok produkcji, słaby silnik, słabe wyposażenie, to i w sumie nic dziwnego, że dość tanio poszedł. Kolor sugeruje, że to samochód z floty. Jak już kiedyś wspominałem, przyszły-niedoszły teść ma od nowości sedana 2.0 TDI, rok 2008/9, przebieg obecnie lekko ponad 60 tysięcy km. Wziąłbym go z pocałowaniem ręki
-
Zakup Passata B6 - na co zwrócić uwagę?
Swoją drogą, już nieźle pospadały z ceny te B6. W piątek sąsiad kupił muła 1.6 102 koników za 15 tysi ^^
-
Mazda RX8 na dojazdy do pracy
O, akurat w najnowszym odcinku "Zakupu kontrolowanego" była m.in. Mazda RX8
-
Wymiana amortyzatora przedniego
Od kiedy na przeglądach nie sprawdzają amorów? W lutym tego roku mi normalnie sprawdzali procentowo.
-
Uratowałem komuś zdrowie lub życie...
Tak mi się skojarzyło: http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/miedzyrzecz/a/cud-ze-nie-doszlo-do-tragedii-60latka-jechala-pod-prad-trasa-s3-wideo,10605048/
- Ceny LPG/CNG Wrzesień 2016
-
Co się dzieje z tymi młodymi kierowcami?
Ja zaraz po zdaniu prawda wsiadłem do Omegi (136 koników), którą zresztą kupiłem ze dwa tygodnie wcześniej i do tej pory, czyli od 2011 nic mi się nie stało. Mam różnych znajomych - trochę młodszych, rówieśników, trochę starszych, dysponujących różnymi samochodami: od Cuore, Golfa III 1.4, 80 B4 2.0, przez E46 330D, A4 B7 2.5 TDI, aż po A7 z 3.0 TFSI pod maską i nie zauważyłem jakiejś specjalnej brawury, bezmyślności czy "zabijania się". Paaanie, takie rzeczy to tylko w TV. Chociaż wiadomo - wszystko zależy od najbliższego otoczenia.
-
Czym pomalować nowe alusy?
A ja zaprzeczę tezie, że alusy niszczeją zimą. Mam komplet firmy Shaper (nie wiem, czy to dobre czy tanie ze słabym lakierem). Od 2011 jeżdżę na nich także zimą i nic złego się z tego tytułu nie stało. Poprzedni właściciel też na nich jeździł po śniegu i soli
-
Sklep z częściami godny polecenia
Po przeczytaniu samego tytułu tematu chciałem polecić właśnie iparts.pl. Porządny sklep, zamawiałem u nich parę grubszych rzeczy i nie mam żadnych zastrzeżeń - zarówno co do samych części, jak i obsługi i wysyłki.