Skocz do zawartości

A4 - między Wrocławiem a Legnicą


JacWeg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj miałem przyjemność przejażdżki autostradą A4 od Katowic prawie do Legnicy. Zaciekawił mnie odcinek między Wrocławiem, a Legnicą. Dawniej były tam poniemieckie płyty, teraz nawierzchnia jest gładka jak stół, wiadukty wyremontowane, tylko DLACZEGO NIE ma pasa awaryjnego??? Są tylko co kilometr-dwa zatoczki serwisowe. Aż tak musieli oszczędzać na kosztach remontu tego odcinka??

Oczywiście udało mi się spotkać na takim odcinku bez pasa i zatoczki Golfa "świeżo" sprowadzonego, któremu pękła chłodnica i pareset metrów dalej jego kolege, który wracał do golfa "cofając" zewnętrznym pasem. Coś takiego jak "trójkąt ostrzegawczy" nie było oczywiście znane driverowi tego golfa sciana.gifsciana.gifsciana.gif.

I drugie pytanko: Czy te wielkie tablice świetlne zamontowane co kilka kilometrów nad jezdniami są jakoś sprężone z radarami/fotoradarami, czy tylko wykrywają przejazd pojazdu poprzez pętlę prądową. Próbowałem je troche potestować: pod niektórymi przejeżdżałem wolniej, pod innymi szybciej i nie bardzo moge skumać jak to działa (bo raz przy prędkości niższej mi się zaświeciło a innym razem nie, to samo przy większej).

P.S.

Pozdrowienia do kierowcy bordowego mondeo, który przed każdą tablicą świetlną deptał po hamulcach, a potem gaz w podłogę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mnie frustruje ten brak pasa awaryjnego i ograniczenie do

> 110km/h.

to jest polska własnie ktoś wzioł kasę a teraz ktoś kapnął że coś nike halo z tą "autostrada".

w wtorek jechałem A2 to mobilki w radiu mówili że będą dobudowywać ten pas awaryjby ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie przystępowania do przebudowy tego odcinka nie była uregulowana sprawa z gruntami "obok" autostrady i nie możnabyło poszerzyć. Teraz już jest ok i w momencie przekazania drogi koncesjonariuszowi, to on ma dobudować pas awaryjny. Przynajmniej takie mam ostatnie wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tablicach jest tylko fotokomorka ktora wykrywa pojazd i zapala

> znak, ot oszczedzanie energii. Nie ma tam zadnych radarow.

A dlaczego ta fotokomórka nie wykrywa pojazdów ciężarowych??? Mi się wydaje, że są jakieś czujniki na jezdni.. Jak jedzie auto osobowe to sie zapala, a jak ciężarowe to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolo zielonej gory (nie autostrada) jest podobna (betonowa) i juz sie

> pokazaly, to jest wlasnie polska "oszczednosc"

No jechałem po wakacjach z niemiec, nie było kolein, pare dni temu jechałem za wrocław i też nie było kolei ...

To już raczej porządna autostrada więc na betonie szybko się koleinki nie pokażą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jechałem po wakacjach z niemiec, nie było kolein, pare dni temu

> jechałem za wrocław i też nie było kolei ...

> To już raczej porządna autostrada więc na betonie szybko się koleinki

> nie pokażą!

pewnie jechales autostrada ze zgorzelca 270751858-jezyk.gif

u mnie na obwodnicy w zielonej jest tez betonowka, jak jest sucho to nic nie widac, ale jak popada to juz zaczyna sie cos tworzyc frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zwróciłeś uwagę na żółte rury na poboczu co 10-20m ?

> Te rury to "odwodnienia", to dopiero jest technologia, w całęj

> europie

> takich nie widziałem...

no a ja sie zastanawialem po co sa tam te rury. Ale tak na oko to woda musiala by plynac pod gorke chyba, preciez one leza na powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie jechales autostrada ze zgorzelca

> u mnie na obwodnicy w zielonej jest tez betonowka, jak jest sucho to

> nic nie widac, ale jak popada to juz zaczyna sie cos tworzyc

Jechałem od bolesławca do opola A4. Teraz tylko kawałek za wrocław więc też widziałem jedynie kawałek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem od bolesławca do opola A4. Teraz tylko kawałek za wrocław

> więc też widziałem jedynie kawałek!

czyli zgorzelec boleslawiec opole grinser006.gif

to ta sama linia, ostanio tam nie jechalem, ale u mnie na obwodnicy juz sa pierwsze oznaki rynienek

ciekawe co bedzie z A4..... zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to drugie wynika z pierwszego. Bez pasa awaryjnego to coś nie jest

> autostradą i nie może na tym być dopuszczona większa prędkość.

Dodatkowo, pomijajac takie "gadżety" jak ogrodzenie (którego brakuje) to pasy sa za wąskie jak na autostrade-maja po 3,5 m zamiast autostradowych 3,75 m. Tak wiec autostrada kończy sie na Bielanach Wr. a dalej jest ekspresówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo, pomijajac takie "gadżety" jak ogrodzenie (którego brakuje)

> to pasy sa za wąskie jak na autostrade-maja po 3,5 m zamiast

> autostradowych 3,75 m. Tak wiec autostrada kończy sie na

> Bielanach Wr. a dalej jest ekspresówka.

Ale znak "autostrada" stoi.... i wali głupa!

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.