Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Gumy usztywiające zawieszenie. . .

Featured Replies

Napisano

Myślę nad założeniem gum usztywniających do Sieny i tak się zastanawiam zakładać czy też nie niewiem.gif. Spotkałem się z opiniami że przez te gumy mogą pękać sprężyny prawda to czy nie? Zakładał ktoś dają coś czy nie?

Napisano

> Myślę nad założeniem gum usztywniających do Sieny i tak się

> zastanawiam zakładać czy też nie . Spotkałem się z opiniami że

> przez te gumy mogą pękać sprężyny prawda to czy nie? Zakładał

> ktoś dają coś czy nie?

Na początek proponuję sprawdzić organoleptycznie jak zachowuje się sprężyna po zamontowaniu takiej wkładki między zwoje. Spróbuj włożyć w sprężynkę od długopisu cokolwiek i zobacz jak funkcjonuje taka opcja. Owszem dla sprężyn starych mocno wyeksploatowanych jest to na jakiś czas ratunek ale sprężyna traci coś niecoś ze swoich właściwości...

Napisano
  • Autor

> Na początek proponuję sprawdzić organoleptycznie jak zachowuje się

> sprężyna po zamontowaniu takiej wkładki między zwoje. Spróbuj

> włożyć w sprężynkę od długopisu cokolwiek i zobacz jak

> funkcjonuje taka opcja. Owszem dla sprężyn starych mocno

> wyeksploatowanych jest to na jakiś czas ratunek ale sprężyna

> traci coś niecoś ze swoich właściwości...

Tyle że sprężyny nie są aż tak mocno wyeksploatowane po prostu tył sieny jest za miękki i myślałem żeby założyć te gumy może one trochę usztywnią zawieche niewiem.gif

Napisano

> Tyle że sprężyny nie są aż tak mocno wyeksploatowane po prostu tył

> sieny jest za miękki i myślałem żeby założyć te gumy może one

> trochę usztywnią zawieche

To może kolega pomyśli o zmianie amortyzatorów na gazowe KYB? Gwrantuję zdecydowane usztywnienie zawieszenia.

Pozdrawiam.

Napisano

> Tyle że sprężyny nie są aż tak mocno wyeksploatowane po prostu tył

> sieny jest za miękki i myślałem żeby założyć te gumy może one

> trochę usztywnią zawieche

usztywnią trochę napewno - poprostu sprężyna nie będzie pracowała w pełnym zakresie i nie będzie tak mocnego efektu "bujania". Polecałbym jednak tak jak napisał mój przedmówca żebyś założył sztywniejsze amortyzatory albo jeśli Cię stać kupił sportowe sprężyny. Słyszałem też o technologii powtórnego hartownia sprężyn żeby nadać im większą sztywność. Nad trwałością tego drugiego nie będę się rozwodził...

Napisano
  • Autor

> usztywnią trochę napewno - poprostu sprężyna nie będzie pracowała w

> pełnym zakresie i nie będzie tak mocnego efektu "bujania".

> Polecałbym jednak tak jak napisał mój przedmówca żebyś założył

> sztywniejsze amortyzatory albo jeśli Cię stać kupił sportowe

> sprężyny. Słyszałem też o technologii powtórnego hartownia

> sprężyn żeby nadać im większą sztywność. Nad trwałością tego

> drugiego nie będę się rozwodził...

A ma jakieś znaczenie na którym zwoju zamontuje te gumy czy to jest bez znaczenia? Może jest jakieś optymalne miejsce?

Napisano

niestety nie ma sprezyn sportowych do sieny ;-) ale amorki gazowe kayaby powinny troche pomoc smile.gif slyszalem pozytywne opinie o tych amorkach i sam planuje wymienic. a tych gum bym nie stosowal, nie wiem czy one mialy jakis wplyw ale moj znajomy mial zamontowane gumy i mu pekla tylna sprezyna

Napisano
  • Autor

> niestety nie ma sprezyn sportowych do sieny ;-) ale amorki gazowe

> kayaby powinny troche pomoc slyszalem pozytywne opinie o tych

> amorkach i sam planuje wymienic. a tych gum bym nie stosowal,

> nie wiem czy one mialy jakis wplyw ale moj znajomy mial

> zamontowane gumy i mu pekla tylna sprezyna

Tak mi się przypomniało że mój znajomy miał kiedyś sienke i pękły mu dwie sprężyny a nie stosował tych gum. Sam już nie wiem czy zaryzykować i przekonać się na własnej skórze czy gumy mogą doprowadzić do pęknięcia sprężyn spineyes.gif

Napisano

> Myślę nad założeniem gum usztywniających do Sieny i

Przejechałem z gumami (po 3 sztuki na spręzyne) łada 2107 prawie 150 kkm. Nie zauwazyłem negatywnych cech.

Zakladałem dlatego że nieco szersze opony obcierały na wybojach o nadkola. Po zalożeniu samochód poszedł nieznacznie do góry na pusto oraz nieco sie utwardził - co IMO było zaletą.

Delco

Napisano
  • Autor

> Przejechałem z gumami (po 3 sztuki na spręzyne) łada 2107 prawie 150

> kkm. Nie zauwazyłem negatywnych cech.

> Zakladałem dlatego że nieco szersze opony obcierały na wybojach o

> nadkola. Po zalożeniu samochód poszedł nieznacznie do góry na

> pusto oraz nieco sie utwardził - co IMO było zaletą.

> Delco

Postanowiłem że założę gumy co też już uczyniłem i zrobiłem jazdę próbną. Wrażenia : od razu czuć tył sztywniejszy biglaugh.gif o to chodził, ale i tak chyba zainwestuje w nowe amorki gazowe i sprężyny palacz.gif

Napisano

> Postanowiłem że założę gumy co też już uczyniłem i zrobiłem jazdę

> próbną. Wrażenia : od razu czuć tył sztywniejszy o to chodził,

> ale i tak chyba zainwestuje w nowe amorki gazowe i sprężyny

Przez 5 lat jeżdziłem felicją 1,9 z gumami i było git.

Generalnie przód skody z racji ciężkiego silnika często ocierał mi o śpiących lub inne przeszkody. Po założeniu gum, jak ręką odiął. Nic się nie połamało, ani nie uszkodziło.

Napisano

> Postanowiłem że założę gumy co też już uczyniłem i zrobiłem jazdę

> próbną. Wrażenia : od razu czuć tył sztywniejszy o to chodził,

> ale i tak chyba zainwestuje w nowe amorki gazowe i sprężyny

jak kupiłem sienkę gumy miałem już założone na dolnych zwojach sprężyny. przez 13miesięcy zrobiłem ją już prawie 40 tys, często jeżdżę w 3-4 osoby + w bagażniku zbiornik na LPG 60litrowy i nic się ze sprężynami nie stało.

amorki są chyba seryjne.

Napisano

> Przez 5 lat jeżdziłem felicją 1,9 z gumami i było git.

> Generalnie przód skody z racji ciężkiego silnika często ocierał mi o

> śpiących lub inne przeszkody. Po założeniu gum, jak ręką odiął.

> Nic się nie połamało, ani nie uszkodziło.

Ja dokładnie w takim samym aucie stosuje te sprężyny, z przodu włożyłem z powodu jak mówisz F19 jest przód nisko często można było przygrzać zderzakiem (wzmocnieniem) o krawężnik, a na nierównościach skrzynią biegów (najniższy punkt). Miałem tak z przodu przez 2 lata, skoda poszła prawie o wysokość gum do góry, co ciekawe po 2 latach jak wyjąłem te gumy, skodzina z przodu została na tej samej wysokośći ?!?

Z tyłu jeżdze tak od 3,5 roku włożyłem bo wiadomo że w felciach tył "siada" długa sprężyna i drobny zwój, co nie co pomogło.

W międzyczasie zrobiłem sporo kilometrów, nie zauważyłem skutków ubocznych dla zawieszenia.

pzdr.

Napisano

Po dwóch latach jeżdżenia, zdjąłem z przodu gumy ale za to dodałem po jeszcze jednej na tył. Sprężyny są całe i nic się nie uszkodziło. grinser006.gif Niedługo czeka mnie wymiana amorków z tyłu, więc może gumy też zdejme icon_rolleyes.gif

Napisano

Ja włożyłem z tyłu w swojej Corolli po 1 na strone z racji tego że siadła tak nisko że ni cholery nie dało rady wjechać do garażu

teraz juz wjeżdżam chociaż i tak przycieram wydechem który z resztą przez to juz uszkodziłem nieco............. oslabiony.gif

Napisano

moglby mi ktos doradzic jak dobrac takie gumy do auta?

moje auto to Lancia Delta 92 r obnizona o 4cm przod i tyl na mcphersonach

czy do tego auta beda psaowac gumy uniwersalne? czy trzeba pomierzyc srednice sprezyny i odstep miedzy zwojami i na podstawie tych danych dobierac gumy?

Pozdrawiam

Napisano

> Myślę nad założeniem gum usztywniających do Sieny i tak się

> zastanawiam zakładać czy też nie . Spotkałem się z opiniami że

> przez te gumy mogą pękać sprężyny prawda to czy nie? Zakładał

> ktoś dają coś czy nie?

i co myslisz ze bedziesz miał wtedy juz sportowe zawieszenie ?!!

używałem takich gum i to jest dobre tylko po to aby podnieść nieco auto do góry i usztywnić jesli mamy coś cięzkiego do zabrania i boimy się ze koła beda obcierać

generalnie auto zrobi się nieco twardsze ale tez wyzsze

Napisano

no i to kolejny argument dla ktorego bym nie wkladal tych gum ;-) chyba ze naprawde bym mial cos ciezkiego w bagazniku przewiesc....Siena jest juz seryjnie wysoka i jak cos to nalezy ja obnizac a nie jeszcze podwyzszac

Napisano

miałem takie gumy w espero na tyle (założone przez poprzedniego właściciela)...

na dziurach tył skakał jak taczka...... ogólnie jeździło się do d...

Pewnego razu ojciec wyleciał w powietrze na muldzie no i dzięki tym pięknym gumom sprężyny się połamały (obie) , poszył zwoje przy gumach... sprężyna na długości tam gdzie były wsadzone gumy pozostała nienaruszona...

wymieniłem wtedy sprężyny na nowe oryginały + gazowe amorki , po wymianie niebo a ziemia, tył się dość znacznie podniósł no i zawieszenie zaczęło z tyłu pracować....

W życiu bym nikomu tych gum nie polecił....

pozdro

Napisano
  • Autor

> i co myslisz ze bedziesz miał wtedy juz sportowe zawieszenie ?!!

> używałem takich gum i to jest dobre tylko po to aby podnieść nieco

> auto do góry i usztywnić jesli mamy coś cięzkiego do zabrania i

> boimy się ze koła beda obcierać

> generalnie auto zrobi się nieco twardsze ale tez wyzsze

Ja tam nie przypominam sobie abym mówił że po zastosowaniu tych gum będę miał sportową zawiechę. Mówiłem tylko o lekkim usztywnieniu zawieszenia ot co biglaugh.gif

Napisano
  • Autor

> no i to kolejny argument dla ktorego bym nie wkladal tych gum ;-)

> chyba ze naprawde bym mial cos ciezkiego w bagazniku

> przewiesc....Siena jest juz seryjnie wysoka i jak cos to nalezy

> ja obnizac a nie jeszcze podwyzszac

Ja mam w bagażniku butle z gazem 50l tył po włożeniu gum jeśli się podniósł to nieznacznie

Napisano
  • Autor

> moglby mi ktos doradzic jak dobrac takie gumy do auta?

> moje auto to Lancia Delta 92 r obnizona o 4cm przod i tyl na

> mcphersonach

> czy do tego auta beda psaowac gumy uniwersalne? czy trzeba pomierzyc

> srednice sprezyny i odstep miedzy zwojami i na podstawie tych

> danych dobierac gumy?

> Pozdrawiam

Jak kupowałem w sklepie te gumy to były dwa rodzaje jedne małe drugie większe. Te gumy pasują do wszystkich osobówek nie ma jakiś specjalnych gum do każdego samochodu tak mi się wydaje biglaugh.gif

Napisano

> Jak kupowałem w sklepie te gumy to były dwa rodzaje jedne małe drugie

> większe. Te gumy pasują do wszystkich osobówek nie ma jakiś

> specjalnych gum do każdego samochodu tak mi się wydaje

zgadza sie, tyle ze nie do wszystkich samochodów podejdą te gumy.

pzdr.

Napisano

> W życiu bym nikomu tych gum nie polecił....

Jak sie nie ma z tyłu amortyzatorów to sie gum, nie zakłada (głupota).

Ja mam z tyłu amortyzatory, mam gumy, czasem (rzadko) załaduję auto że tył siedzi na odobjnikach.

Tył mi nie skacze, sprężyny nie pękają.

Swoją drogą nie wiem jak w espero ale w lanosie to nie nowość że sprężyny z tyłu strzelają.

pzdr.

Napisano

> Myślę nad założeniem gum usztywniających do Sieny i tak się

> zastanawiam zakładać czy też nie . Spotkałem się z opiniami że

> przez te gumy mogą pękać sprężyny prawda to czy nie? Zakładał

> ktoś dają coś czy nie?

Złamałem 3 sprężyny przez te gumy.

Schemat zawsze był ten sam - tylne sprężyny, po 2 gumy na stronę, wszystko idealnie do czasu aż zabrałem 2, 3 osoby na tył... następnego dnia pach i sprężyna pęknięta - i tak 3 razy identycznie.

Z przodu też mam po 2szt na stronę i lata już ponad rok bezproblemowo, może dlatego że mam silnik 899 a sprężyny od 1400.

Jak dasz po 1szt. to niewiele odczujesz a jak po 2 to będzie ok, pod warunkiem że nie będziesz tego obciążał.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.