Skocz do zawartości

panda 1.3 multijet


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglad MJ po 20kkm kosztował mnie 34zł a po 40kkm 80zł. To koszt samego przegladu bez materialow eksploatacyjnych, a jeśli ktoś chce przyoszczędzić na materiałach to trzeba je kupic samemu gdzies w sklepie a nie w ASO i im dać by wymienili biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to najlepsze stwierdzenie jakie widzialem.

> jak Ty chcesz jezdzic jak Amerykanie i taki jak oni masz stosunek do

> frajdy z jazdy to my sie nigdy nie dogadamy .

> ale gratuluje poczucia humor - uwielbienie Amerykanow dla V8 jako

> argument przeciwko MJ w pandzie

chłopak nie wie co mówi. nie jeździł dieslem a się mądrzy i dorabia ideologie do swojego niedoświadczenia. u mnie w domu jest trzeci diesel i jakoś nie widziałem przez 400 kkm jakie one przejechały tych problemów i dodatkowych kosztów.

a co do jego argumentów... to własnie brak fiskalizmu w USA powoduje utrzymanie wielkich silników benzynowych o małych mocach. a co do przyjemności z jazdy to V6 ma tylko jedną przewagę nad turbo benzyną. ładny dźwięk...

a turbo benzyna ma przewagę nad turbo dieslem w postaci dużo mniejszej wibracji i ładniejszego dźwięku.

ale w sumie to co komu pasuje i co kto uważa za przyjemność...

jak dla mnie to żadną przyjemnością jest 1,2 16V z LPG... diesel porównywalnej mocy daje IMHO o wiele więcej radości z jazdy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

> odgrzewam posta;)

> jak tam na dzien dzisiejszy sprawuja sie Wasze MultiJet?

dzis mialem przeglad gwarancyjny 40kkm i wszystko w najlepszym porzadku: nic nie stuka nic nie puka nie ma luzow wyciekow reczny zyleta sprawnosc amorkow ok.gif choc jeden byl wymieniany 2-tyg temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzis mialem przeglad gwarancyjny 40kkm i wszystko w najlepszym

> porzadku: nic nie stuka nic nie puka nie ma luzow wyciekow

> reczny zyleta sprawnosc amorkow choc jeden byl wymieniany 2-tyg

> temu

a co sie stalo, ze byl wymieniany? i dlaczego jeden a nie dwa??

kurcze amorek wymieniony po 40 kkm.... ostatni raz zmienialem amory w seju...odkad zmienilem fiata na opla, toyote, skode, to nie pamietam, ze sie amorki wymienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co sie stalo, ze byl wymieniany? i dlaczego jeden a nie dwa??

> kurcze amorek wymieniony po 40 kkm.... ostatni raz zmienialem amory w

> seju...odkad zmienilem fiata na opla, toyote, skode, to nie

> pamietam, ze sie amorki wymienia...

taka przypalosc czasem sie wylewa od tak bo tak zlosnik.gif, a aso jak drugi jest ok wymienia jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chyba ostatnio zaczal wiecej palic, rezerwa mi sie zapala jak mam przejechane ok 500km. To jeszcze w normie jest? sporo stania w korkach w krakowie i dosc szybkie przejazdy na trasach + opony 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co ci takie opony, zastosowanie tak szerokich opon nie ma zadnego uzasadnienia - gorzej sie prowadzi, przyczepnosc wcale nie jest juz wieksza niz przy np. 175, a opory toczenia rosna logarytmicznie. Zaloz jeszcze szersze to bedzie palic 10L/100km lekko. Ciekawe jaki masz profil opony i felgi? Chyba dla szpanu zalozyles takie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi chyba ostatnio zaczal wiecej palic, rezerwa mi sie zapala jak mam

> przejechane ok 500km. To jeszcze w normie jest? sporo stania w

> korkach w krakowie i dosc szybkie przejazdy na trasach + opony

> 195

dzis mi sie zapalila rezerwa przy 656przejechanych jakies 4,6 spalanie srednie, bylo spokoojnei zlosnik.gif kapcie 165/65/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co ci takie opony, zastosowanie tak szerokich opon nie ma zadnego

> uzasadnienia

ma

- gorzej sie prowadzi,

Tylko na koleinach, w zaktętach jest napewno dużo lepiej

przyczepnosc wcale nie jest

> juz wieksza niz przy np. 175, a opory toczenia rosna

> logarytmicznie. Zaloz jeszcze szersze to bedzie palic 10L/100km

> lekko. Ciekawe jaki masz profil opony i felgi? Chyba dla szpanu

> zalozyles takie opony.

waytogo.gif

Wiesz napewno nie słyszałes miłych słów od obcych ludzi którym sie podoba twoja Panda. Koleżanka Elisse może zacytować co usłyszała na parkingu pod marketem o mojej pandzie

Na 195x50 panda pali o 0.5l wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co ci takie opony, zastosowanie tak szerokich opon nie ma zadnego

> uzasadnienia - gorzej sie prowadzi, przyczepnosc wcale nie jest

> juz wieksza niz przy np. 175, a opory toczenia rosna

> logarytmicznie. Zaloz jeszcze szersze to bedzie palic 10L/100km

> lekko. Ciekawe jaki masz profil opony i felgi? Chyba dla szpanu

> zalozyles takie opony.

1. panda 100HP ma takie obuwie wiec widac fiat ma inne zdanie na ten temat niż Ty.

2. Wczesniej mialem pasio 155/80r13, teraz mam uniroyal rainsport 195/45r15 i naprawde roznica w przyczepnosci to masakra. Wg mnie w kazdy zakręt mozna nawet z 10-20km/h szybciej wjechac niz na pasio, wiec na tych oponkach czuje sie zdecydowanie bezpieczniej.

3. Opona niby szeroka ale na mokrym roznica miedzy pasio a rainsport to też przepaść. Wczesniej mi auto pływało po drodze, a teraz jedzie po drodze.

4. hamowanie - różnica też jest bardzo wyraźna.

5. owszem to jest troche dla szpanu i nie widzę w tym nic złego. Widać mam taki dziwny gust, że lubie mieć ładne felgi i porządne opony.

6. Autko jest wyraznie wolniejsze na prostych, ale jakoś mam takie zboczenie, że wole jechać wolniej na prostej, ale mieć za to bardzo dobrą przyczepność na zakrętach.

7. Nie mialbym nic przeciwko zmianie na 185/45/R15 albo nawet 175/45/R15, ale jak znajdziesz ten model opony z takimi parametrami w sklepie to bardzo chętnie poznam Twoje źródło. W szukajce na opony.pl nie ma dla zadnej marki i modelu opon takich parametrów. Mozna szukac dla profilu 50 i 55 i takie wczesniej mialem, ale obcierały i dlatego min zmienilem na 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co ci takie opony, zastosowanie tak szerokich opon nie ma zadnego

> uzasadnienia - gorzej sie prowadzi, przyczepnosc wcale nie jest

> juz wieksza niz przy np. 175, a opory toczenia rosna

> logarytmicznie. Zaloz jeszcze szersze to bedzie palic 10L/100km

> lekko. Ciekawe jaki masz profil opony i felgi? Chyba dla szpanu

> zalozyles takie opony.

Przy 17" pali 5,6 po mieście oink.gif o 10l mozesz tylko pomazyc oink.gif Mowa tutaj o Punto z takim samym silnikiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.