Skocz do zawartości

Prośba - spalanie w MK1 1.2 8v 75


Krzysztof_WP

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> ostatnio zauważylem że moja kropka pali jakby więcej - JAZDA TYLKO PO

> MIEŚCIE

> mam prośbę prosze o wypowiedzi (z gory dziękuję) odnośnie spalania

> waszych kropek chodzi o MK1 1.2 8v 75 - dotyczy Pb benzynki

tzn ile to jest "jakby więcej" hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na trasie ostatnio zszedł poniżej 6 litrów , a w mieście około 7,5 także jak na razie jestem zadowolony smile.gif też nie dawno wymieniałem rozrząd bo w maju pozdro Fatal oczywiście dodam spokojna jazda zlosnik.gif kulturka na drodze i wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi pali między 8.8-9.8l / 100km po mieście na krótkich odcinkach

> (dojazdy po 5-6km).

Mój pali w trasie 6-6,5, po mieście 7,5-8.Tylko to 60SX a nie 75 Zależy dużo od stylu jazdy i samochodu, grinser006.gifjeżeli ktoś potrafi jeździć ekonomicznie to w mieście można dużo zaoszczędzić . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update - właśnie wróciłem z pierwszej dłuższej trasy (2x 260km) i spalanie wyszło 6,4 l/100km - głównie to było A4 Katowice - Wrocław i jazda z prędkością 120-130km/h ale też jakieś 2 x 40km przez wioski i miasta.

W/g książki spalanie przy prędkości 120 km/h wynosi 6,9 l/100km, czyli wyszło mi lepiej niż w książce wink.gif tylko Vmax wyszedł gorzej bo niby ma być 178km/h a mi się nie udało więcej niż 170 km/h (w/g licznika, bo GPS podawał 165km/h) frown.gif

P.S.

Założyłem z powrotem oryginalną sondę lambda, tylko uszczelkę/podkładkę pod nią wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 100km tylko po mieście teraz pali mi około 8.3 litra a jeszcze

> miesiąc temu przed wymianą rozrządu palił około 7

eee to w normie , zalezy od stylu jazdy , korkow itd jakby palil nagle 20/100 to wtedy cos nie tak i sonda do wymiany grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt - 90ka ma 178 a 75ka 170, więc 165 pod lekkie wzniesienie to

> chyba ok.

wg mojego doswiadczenia to dokladnie taka jak powinna byc

moj do ok.180 (wg licznika i GPS'a) wyciaga tylko przy wiatrze w plecy, chlodnniejszym wieczorze i odcinku A4 od Sosnicy do najblizszego wezla (jest troche z gorki) - czyli w bardzo, bardzo szczegolnych warunkach

przelotowa to 160-165, max to 170/173, wzniesienie przychodzi i 150/155...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.