Skocz do zawartości

podłączenie subofera bez wzmacniacza


Mefisto

Rekomendowane odpowiedzi

> mam pytanie jak mozna podłączyc suba jesli radio ma wyjscia na 4

> głosniki które są podpięte ??

A co miałoby zasilać ten sub?

To tak, jakbyś podłączył głośniki pod wyjście na słuchawki w walkmanie - coś to zagra, ale na pewno nie basy, więc suba nie ma najmniejszego sensu tak podłączać (nawet, gdybyś podłączył zamiast tylnych głośników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli bez wzmacniacza sie nie obejdzie ??

Ile W ma ten sub?

Najmocniejsze radyjka mają 50W max, czyli 27W RMS. Wzmacniacze radiowe nie mają możliwości mostkowania. Czy wzmacniacz powinien mieć więcej W czy głośniki - głosy są podzielone. Jednak ja mam odczucie, że wygrywa opcja z silniejszym wzmacniaczem.

Czyli ile mocy zabraknie radyjku? 90%? 95%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile W ma ten sub?

> Najmocniejsze radyjka mają 50W max, czyli 27W RMS. Wzmacniacze

> radiowe nie mają możliwości mostkowania. Czy wzmacniacz powinien

> mieć więcej W czy głośniki - głosy są podzielone. Jednak ja mam

> odczucie, że wygrywa opcja z silniejszym wzmacniaczem.

> Czyli ile mocy zabraknie radyjku? 90%? 95%?

27W... ale nie na kanał a na 2... najmocniejsze radio ma chyba 16W RMS na kanał o ile dobrze pamietam i do tego nie bardzo radyjk alubia mostkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>najmocniejsze radio ma chyba 16W

> RMS na kanał o ile dobrze pamietam

Na 100% więcej - moje zabytkowe KEH-P8400 ma 35Wx4 max, 22W RMS. A jestem pewien, że widziałem w instrukcji któregoś Pioneera, co ma 4x50W max, że to 4x27W RMS (a najprawdopodobniej nie było to radyjko o najmocnieszym wzmacniaczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co miałoby zasilać ten sub?

> To tak, jakbyś podłączył głośniki pod wyjście na słuchawki w

> walkmanie - coś to zagra, ale na pewno nie basy, więc suba nie

> ma najmniejszego sensu tak podłączać (nawet, gdybyś podłączył

> zamiast tylnych głośników).

> powiem Ci ze podlaczylem Phase linear'a pod samo > radyjko i calkiem niezle zagralo, zadna rewelacja, ale odziwo byl basik, nawet plecki masowal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie jak mozna podłączyc suba jesli radio ma wyjscia na 4

> głosniki które są podpięte ??

bez wzmacniacza nawet słabego o subie zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podepnę. Chcę zakupić subwoofer o niewielkich gabarytach i niedużej mocy. Chciałbym wrzucić toto pod siedzenie pasażera, prosze o poradę.

Chciałbym nabyć Pioneera TS-SW124D, dobry wybór?

Kolejna sprawa, jak podpiąć suba pod samo radio (wyjście tył, Pioneer DEH 3700) bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ja się podepnę. Chcę zakupić subwoofer o niewielkich gabarytach i

> niedużej mocy. Chciałbym wrzucić toto pod siedzenie pasażera,

> prosze o poradę.

> Chciałbym nabyć Pioneera TS-SW124D, dobry wybór?

> Kolejna sprawa, jak podpiąć suba pod samo radio (wyjście tył, Pioneer

> DEH 3700) bez wzmacniacza.

przeciez piszemy od rana o podpinaniu suba pod radio...czytales w ogole posty w tym temace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez piszemy od rana o podpinaniu suba pod radio...czytales w

> ogole posty w tym temace?

Czytałem, ale nie dowiedziałem się nic nt. podpinania jednego suba pod dwa wyjścia w radiu. Wiem, ze najlepiej pod wzmacniacz puścić, ale po kiego grzyba mi wywalać koło 1 000zł na wzmak+ głośnik? Przecież nie bedę dźwiękiem strącał samolotów. To ma grać kapkę głośniej od pracy silnika (nie lubię głosnej muzy). Druga alternatywa to kupić kiepski wzmacniacz i kiepski głośnik za niewielkie pieniądze, ale co to mi da? wzmacniacz będzie grał gorzej od radia (Pioneer 3700), a głośnik bedzie dudnił i się rozleci po roku (jak nie szybciej).

Prosze o opinie nt. Boschmanna B55P. Co to jest i jak toto gra (przypuszczam, że obudowa to plastik, ale jaki głosnik jest w środku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem, ale nie dowiedziałem się nic nt. podpinania jednego suba

> pod dwa wyjścia w radiu. Wiem, ze najlepiej pod wzmacniacz

> puścić, ale po kiego grzyba mi wywalać koło 1 000zł na wzmak+

> głośnik? Przecież nie bedę dźwiękiem strącał samolotów. To ma

> grać kapkę głośniej od pracy silnika (nie lubię głosnej muzy).

> Druga alternatywa to kupić kiepski wzmacniacz i kiepski głośnik

> za niewielkie pieniądze, ale co to mi da? wzmacniacz będzie grał

> gorzej od radia (Pioneer 3700), a głośnik bedzie dudnił i się

> rozleci po roku (jak nie szybciej).

> Prosze o opinie nt. Boschmanna B55P. Co to jest i jak toto gra

> (przypuszczam, że obudowa to plastik, ale jaki głosnik jest w

> środku).

oj nie obraz sie ale pojecie masz słabe... jaki 1000 na sub plus wzmak?! chlopie! pol roku temu mialem w aucie subwoofr zbudowany na glosniku 25cm z gieldy [888 :D] za ktorego dalem 40 zeta zabudowanego w skrzyni BR 45l... i co? i gral pedzony z gta 2100 [200zeta]... czyli za 300 - 350 masz ssubwoofer, mega kiepski ale lepszy od tuby czy innch aktywnych patentów... jest to rozwiazanie budzetowe ale w tamtym czasie to i tak mnie sieknelo po kieszenie... mostkowanie kanałów na radu to zly pomysl [ tez tak kiedys mialem...] jakosc rania i grzanie radia to zle znaki... poza tym radio nie jest przystosowane do mostka

wedlug mnie kup najprostszego z mozliwych suba zrob mu najprostsza z mozliwych skrzynie, napedz go najprostszym z mozliwych wzmaków a potem najprosciej jak to mozliwe powiesz dziekuje...

ja wiem ze niektorym na tym forum taka druciarnia powoduje gesia skórke, ale w swojej krókiej zabawie z CA mialem juz wszelkie budzetowe rozwiazania i dopiero od niedawna mam audio a nie... costam... dlatego radze ci zebys nie katowal radia i nie wywalal kasy na jakiegos buszmena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co miałoby zasilać ten sub?

> To tak, jakbyś podłączył głośniki pod wyjście na słuchawki w

> walkmanie - coś to zagra, ale na pewno nie basy, więc suba nie

> ma najmniejszego sensu tak podłączać (nawet, gdybyś podłączył

> zamiast tylnych głośników).

bez przesady ;-/ mam tak u siebie, bo notorycznie nie mam czasu na polozenie kabli i podlaczenie wzm, wiec 30cm podpiete jest pod tył w radiu. Basik jest, na pewno nie jest on jakis gleboki, soczysty ipt itd, ale jest. Oczywiscie za kazdym razem jak podlaczenie skrzynke pod wzm. w innej furce to az sie nie chce jej wpinac znowu prosto u mnie w radio, ale... lepszy rydz niz nic... Moze teraz w wakacje w jakis wieczor pobawie sie z kablami, bo pytalem juz tu na forum o przekroje i wszystko mam opracowane, tylko ten czas.... crazy.gif

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie jak mozna podłączyc suba jesli radio ma wyjscia na 4

> głosniki które są podpięte ??

miałem długo u siebie suba na głosniku 20cm dwucewkowym , zasilany z dwóch kanałów Pionka DEH1400 i grało to bardzo przyzwoicie, oczywiście nie jest to to samo co duzy sub ze wzmakiem, ale uważam że dla poczatkujacego w CA lepiej miec takiego, niz nie miec go wcale zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 100% więcej - moje zabytkowe KEH-P8400 ma 35Wx4 max, 22W RMS. A

> jestem pewien, że widziałem w instrukcji któregoś Pioneera, co

> ma 4x50W max, że to 4x27W RMS (a najprawdopodobniej nie było to

> radyjko o najmocnieszym wzmacniaczu).

Powtarzam się:nie sama moc "napisana w instrukcji" jest ważna-nawet jeśli jest to więcej niż 20W RMS....to ważniejsze jest przy jakim THD jest ona zmierzona bo przy kwadratowej amplitudzie sygnału wejściowego i THD powyżej 30%-nie ma problemu żeby napisać że radio ma 4x30 RMS.Drugą sprawą jest wydajność prądowa większość scalonych końcówek w radiach ma maksymalny prąd rzędu 4A...a tylko niektóre ponad 6-ma to kolosalne znaczenie dla mocy przy niskich częstotliwościach+niskich impendancjach "znamionowo" 4 omowych subwoferów,których impendancja nie raz spada do poniżej 2 omów poniżej Fs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez przesady ;-/ mam tak u siebie, bo notorycznie nie mam czasu na

> polozenie kabli i podlaczenie wzm, wiec 30cm podpiete jest pod

> tył w radiu. Basik jest, na pewno nie jest on jakis gleboki,

> soczysty ipt itd, ale jest. Oczywiscie za kazdym razem jak

> podlaczenie skrzynke pod wzm. w innej furce to az sie nie chce

> jej wpinac znowu prosto u mnie w radio, ale... lepszy rydz niz

> nic... Moze teraz w wakacje w jakis wieczor pobawie sie z

> kablami, bo pytalem juz tu na forum o przekroje i wszystko mam

> opracowane, tylko ten czas....

> J

Jogi, a ten sub jest w polce czy w skrzynce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oki. to skoro tak dziala, to moze ja sobie wpiernicze we polke

> zamiast elips...

jak chcesz to mozemy sie umowic jakos w W-wie, posluchasz jak to dziala. U siebie tez mialem elipsy Pioneera TS-E6990, graly calkiem fajnie i bylo miejsce w bagazniku zlosnik.gif ale jak wsadzilem skrzynke, to elipsy leza sobie na szafie w domu ok.gif

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak chcesz to mozemy sie umowic jakos w W-wie, posluchasz jak to

> dziala. U siebie tez mialem elipsy Pioneera TS-E6990, graly

> calkiem fajnie i bylo miejsce w bagazniku ale jak wsadzilem

> skrzynke, to elipsy leza sobie na szafie w domu

> Pozdro

> J

Nie bede Ci zawracal glowy smile.gif mam kumpla pod reka z subwooferem Polk'a wiec moze mi pozwoli na momen podpiac u siebie.

Szukam jakiejs alternatywy : http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Number=274794218&page=0&view=collapsed&sb=5&o=93&fpart=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanie jak mozna podłączyc suba jesli radio ma wyjscia na 4

> głosniki które są podpięte ??

Najprostszym wyjściem byłoby podpięcie tylnych wyjść głośnikowych do zwrotnic. Wyjście basowe podłączyć do 2-cewkowego głośnika przyzwoitej firmy subwoofera. Wyjścia po odfiltrowanym basie do tylnych głośników. Zalety: pozostają 4 głośniki + bas z subwoofera( który o wiele skuteczniej przetwarza niskie częstotliwości). Jeśli obudowy do subwoofera to polecam: bandpass. Mały litraż obudowy i naprawdę ładne brzmienie.

Ps. Wyjść głośnikowych w radiach samochodowych nie polecam mostkować.

Po1. W 99% współczesnych radio-odtwarzaczy są to już wyjścia mostkowe.

Po2. Nie da się podłączyć sygnału w tej samej fazie w układ mostkowy, bo po prostu nie będzie to grało wink.gif( wyjątkiem są stare philipsy i któryś model blaupunkta Bremen, w których producent przewidział możliwość podłączenia 4 głośników o mocy 6W bądź 2 o mocy 20W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.