Skocz do zawartości

5letni Kropek ulegia biodegradacji :(


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

smialem sie kiedys z tego ze fiaty ulegaja biodegradacji... ale kur@#$ to juz przestaje byc zabawne, w tym miesiacu polecialy:

- wezyki od hamulcow przednich (podobno 'spadly' z mocowan i sie przetarly...

- wahacz przedni lewy - dokladniej to tuleja, ale w kropku tuleja=wymiana wahacza frown.gif

- fotel kierowcy

a teraz cos piszczy... znaczy nie cos tylko wentylator od chlodnicy...

ciekawe co dalej... a bylo tak pieknie, przez 4lata ekspolatacji (kupiony roczny), tylko lozysko lewe i normalne ekspolatacyjne rzeczy byly robione...

wie ktos moze czy da sie go jakos nasmarowac? czy lepiej wywalic i za ponad 300pln kupic nowy? smile.gif

--

Tomek

z Kropkiem 1.2 8V i prawie 80kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> smialem sie kiedys z tego ze fiaty ulegaja biodegradacji...

U mnie przy okazji wymiany miski olejowej biodegradacji rdzowej zlosnik.gif uległy śruby mocujące rurę wydechową do kolektora wydechowego. Nikt nie odważył dotknąć się do tego kluczem ( nieprzelotowe szpilki ), bo w "najlepszym wypadku" groziło pourywanie się wszystkiego sciana.gif Niestety, warunkiem ściągnięcia miski olejowej jest "rozpięcie wydechu", więc rozwiązaniem bezpiecznym i akceptowalnym całkowicie było przerżnięcie oink.gif rury wydechowej diaksem, czyli tarczą do cięcia.... uzbroj_zlo.gif

274900940-DSC01641ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sobote biodegradacji uległy tylne przeowdy hamulcowe. Cały płyn spokojnie sobie spłynąl na ziemię, na szczęście wszystko sie wydarzyło na parkingu przy prawie zerowej prędkości. Dodam ze auto miało wykonaną kampanie 4400-przewody były konserwowane bo według serwisu były dobre crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smile.gif widze ze nie ja jeden, ale wlasciwie to nie zalic sie tu przyszedlem, tylko szukam jakiegos HOWTO przesmarowac gnoja zeby nie piszczal wink.gif

przymierzalem sie do zdejmowania, i nie wyglada na skomplikowana operacje, ale nie wiem czego sie spodziewac... lozyska kulkowego? slizgowego?... zalac to WD40, a potem towotem zaciagnac?, moze paste miedziana?

--

Tomek

nie dam sie Kropkowi... pojedzimy jeszcze razem kolejne 80kkm chocbym mial go pchac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wziąłem się za podłogę mojego 10 letniego kropka, ale nie wyglądało to tragicznie, myślałem że będzie gorzej. W zasadzie ruda pojawiła się tylko wzdłuż progów, widać że poprzedni właściciel dbał o niego smile.gif. Teraz jest wszystko na nowo zakonserwowane więc myślę ze trochę wytrzyma.

Pozdrawiam

evola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w sobote biodegradacji uległy tylne przeowdy hamulcowe. Cały

> płyn spokojnie sobie spłynąl na ziemię, na szczęście wszystko

> sie wydarzyło na parkingu przy prawie zerowej prędkości. Dodam

> ze auto miało wykonaną kampanie 4400-przewody były konserwowane

> bo według serwisu były dobre

Słuchaj to ja bym to reklamowal w ASO i po pupa.gif im nakopal bo u mnie tak sie stalo podobnie ale przy wyzszej predkosci, uf ale dobrze ze hamowanie w kropkach jest dwusystemowe. devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj to ja bym to reklamowal w ASO i po im nakopal bo u mnie tak

> sie stalo podobnie ale przy wyzszej predkosci,

Zgadzam się tylko jest mi szybko potrzebny sprawny samochód i nie mam czasu na użeranie się z ASO dlatego auto stoi już u mechanika.

uf ale dobrze ze

> hamowanie w kropkach jest dwusystemowe.

co z tego jak mój przestał hamować i zostal mi ręczny confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie przy okazji wymiany miski olejowej biodegradacji rdzowej

> uległy śruby mocujące rurę wydechową do kolektora wydechowego.

> Nikt nie odważył dotknąć się do tego kluczem ( nieprzelotowe

> szpilki ), bo w "najlepszym wypadku" groziło pourywanie się

> wszystkiego Niestety, warunkiem ściągnięcia miski olejowej

> jest "rozpięcie wydechu", więc rozwiązaniem bezpiecznym i

> akceptowalnym całkowicie było przerżnięcie rury wydechowej

> diaksem, czyli tarczą do cięcia....

i tu widać dlaczego jedne samochody sa tańsze, drugie droższe, w 10-cio letnim BMW rozpinałem cały wydech do zdjęcia skrzyni (wymiana sprzęgła) śruby jak nowe, zero pryskania oliwką, odrdzewiaczem itp. Zwykły klucz oczkowy 13 i pyk śruba odkrecona ok.gif

W espero przy wymianie wydechu zamiast kluczy musiałem użyć diaxa.

Odnośnie trwałości w espero wytrzymał 6lat, w beacie ma juz 10 i wygląda jak nowy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tu widać dlaczego jedne samochody sa tańsze, drugie droższe, w

> 10-cio letnim BMW rozpinałem cały wydech do zdjęcia skrzyni

> (wymiana sprzęgła) śruby jak nowe, zero pryskania oliwką,

> odrdzewiaczem itp. Zwykły klucz oczkowy 13 i pyk śruba odkrecona

> W espero przy wymianie wydechu zamiast kluczy musiałem użyć diaxa.

> Odnośnie trwałości w espero wytrzymał 6lat, w beacie ma juz 10 i

> wygląda jak nowy

No tak, kiedyś produkowano ze stali, teraz robi się z blota pomieszanego z kupą.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, kiedyś produkowano ze stali, teraz robi się z blota

> pomieszanego z kupą....

może coś w tym jest - np szmelcwagen, w golfie 1 bezwypadkowym i nie przerabianym - wszystko ładnie sie odkreca.

W golfie II, nie mówie juz o pseudo samochodzie o numerze III wszystko sie urywa no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a teraz cos piszczy... znaczy nie cos tylko wentylator od

> chlodnicy...

> ciekawe co dalej... a bylo tak pieknie, przez 4lata ekspolatacji

> (kupiony roczny), tylko lozysko lewe i normalne ekspolatacyjne

> rzeczy byly robione...

> wie ktos moze czy da sie go jakos nasmarowac? czy lepiej wywalic i za

> ponad 300pln kupic nowy?

> --

> Tomek

> z Kropkiem 1.2 8V i prawie 80kkm...

Wentylator można bardzo prosto przesmarowć i będzie chodził sprubuje wkleić tu adres gdzie to opisywałem jeśli mi się nie uda szukaj w moich wiadomościach wysłanych

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Number=274691185&page=&view=&sb=5&o=&fpart=1&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.