Skocz do zawartości

ABS - problem


langum

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zapalila mi sie kontrolka ABS bylo slisko wiec w ramach sprawdzenia dalem mocno po hamulcach i rzeczywiscie nie dziala. Dzis rano po odpaleniu kontrolka nadal sie palila ale po kilkuset metrach zgasla. Po nacisnieciu hamulca nawet przy malutkiej predkosci ABS zaczal dzialac ale tak jakby chcial a nie mogl i po chwili znowu zapalila sie kontrolka i bylo wszystko ok (czyli hamuje ok ale ABS nie dziala). Czy ktos juz to przerabial? Ile mnie cos takiego moze kosztowac?

Oprocz tego pytanie z innej beczki ile powinienem uslyszec za robocizne- wymiana rozrzadu w 1.2 aso zaspiewalo 360?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z absem miałem to samo - powodem był kiepski kontakt przy klemie.

Jestem laikiem w tych sprawach chociaz dzieki temu autu troche sie juz nauczylem. Moglbys napisac jak dla debila co musialbym zrobic? No chyba ze bez wizyty u mechaniora sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli zbliza sie zima i zdecydowanie wole moc korzystac z tego elektronicznego syfu. W przyszlym tyg mam zamiar sie za to zabrac. Jak juz bedzie gotowe to postaram sie zrelacjonowac co to bylo i przede wszystkim ile kosztowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powoli zbliza sie zima i zdecydowanie wole moc korzystac z tego

> elektronicznego syfu. W przyszlym tyg mam zamiar sie za to

> zabrac. Jak juz bedzie gotowe to postaram sie zrelacjonowac co

> to bylo i przede wszystkim ile kosztowalo.

Ja to se naprawiłem tak naprawa ABS EBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko i tak ci padnie i wydasz furmane kasy na reaktywację, nie miałem jeździłem, miałem też jeździłem, nie mam dalej jeźdzę z ABSem czy bez jak masz się wyłożyć to i tak to robisz. Tylko te łgarze marketingowy wmuwili nam że nie możemy bez tego jeździć - możemy. Jedyny dobry wynalazek w samochodach to klima reszta no.gif. ABS, TC i ESP dobre dla spasionych jankesów - prawdziwy kierowca nie potrzebuje tych pseudo pomagaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie dziala, na kompie pokazalo błąd motor pomp,czyli pewnie pompa padła.Patrzyłem na allegro i można kupić używke ale nawet nie wiem za bardzo czy każda będzie pasować a jeśli nie to jakie numerki z oznaczeń muszą sie zgadzać.

Wiem, że w bravo były co najmniej dwie rózne pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miewam tak jak wsiądzie pasażer na miejsce za kierowcą

pali się kontrolka ABS-u

złączka nie kontaktuje trzeba podnieść kanapę i poprawić

wtedy gaśnie przynajmniej u mnie

jak pali się razem z kontrolką Hamulca Ręcznego to błąd EBD oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem w tym ze mi się świeci sama kontrolka od absu bez tej od

> hamulców czyli bo nie jest raczej problem wymagajaćy prucia

> centralki

najlepiej podjedź na komputer i sprawdź koszt około 50 zł, wtedy będzieszs wiedział dokładnie co to może być- przyczyn może być dużo: uszkodzony lub zabrudzony czujnik, uszkodzony pierścień magnetyczny, brak zasilania w układzie abs, albo coś jeszcze innego. Jak sprawdzisz to daj znać co to było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,miałem to samo z tymi kontrolkami,auto 2 wekendy temu sprowadzone z italiańców a tu palą się abs i ręczny, pierwsza rzecz to wyczyszczenie czujników we wszystkich 3 kołach...nie pomogło...no to 50 dyszek do łapki i na komputra pojechałem ,wyszło że przekażnik szybko się grzeje i zozłancza obwód czy jakoś tak...następne 3 dni to zlokalizowanie tego przekaźnika ,ale się w końcu znalazł-poszrdł do wymiany i po sprawie...mam spokój z lampkami i abs-y działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> spoko i tak ci padnie i wydasz furmane kasy na reaktywację, nie

> miałem jeździłem, miałem też jeździłem, nie mam dalej jeźdzę z

> ABSem czy bez jak masz się wyłożyć to i tak to robisz. Tylko te

> łgarze marketingowy wmuwili nam że nie możemy bez tego jeździć -

> możemy. Jedyny dobry wynalazek w samochodach to klima reszta .

> ABS, TC i ESP dobre dla spasionych jankesów - prawdziwy kierowca

> nie potrzebuje tych pseudo pomagaczy.

Oj to sie nie zgodze mialem okazje jezdzic w samochodzie z abs i esp i bezpieczenstwo jazdy bez porownania,auto wiele wiecej bledow kierowcy wybacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.