Skocz do zawartości

House of tuning


k0nd0

Rekomendowane odpowiedzi

a takie coś znalazłem na innym forum:

Quote:

Witam.

Praca nad Pontiac Firerbird nie jest profesjonalnie wykonana macie rację.To jest Niestety wykonanie firmy HOT, czego do dzisiaj załuje i nie polecam nikomu tej firmy.

Krótki opis przeróbek tego auta:

Odwoząc auto do Hota prace mialy trwac 3,5 miesiąca max (trwaly rok) Auto miało wygladać lepiej niz ferrari. Przedni zderzak miał być szpiczasty z przerobionym dołem (orginal szpiczasy jest brdzo ladny)auto miało być poszerzone z wlotami takie jak na pewno wsyzscy widzieli na zdjęciach najlepszych supr z usa i tył miał być taki jaki jest w tej chwili. Ale przedni zderzak i boki nie są takie jak były w planie. Widzac reklamy w gazeci myślałem że HOT jest to powazna firma,ale juz po kilku miesiącach się rozczarowałem.Okazalo się zupełnie co innego.Umowiłem się z firmą na okresloną kwotę i zostaiwłem samochód w Pozaniu. Na wstępie zarzadali zaliczki 10 000 zl. Wpłaciłem im zaraz tą kwotę.Niestety przez 1,5 miesiaca nic przy aucie nie zrobili nic.(podobno czekali na felgi) Po jakimsś czasie dokleili przedni zderzak zeby nie bylo że nic nie robią, troche dziwnny inny niz chialem( zderzak pewnie dlatego taki bo chyba 1 mieli na stanie) W umowie ten zderzak mial byc szpiczasty tak jak orginal,tylko dól zderzaka mial byc przerobiony.(ale coz Waldek właściciel zapewniał że będzie dobrze) W tym momencie prace staneły znowu na kila tygodni. Dostawałem następne tel ze potrzeba gotówki ,że nie mają pieniędzy na opłaty i jak nie wpłace to nie będą nic robic !!! wiec wyslalem kolejne 4 tys..Zaczęto robić środek lecz z zewnątrz tylko był zrobiony przedni zderzak i doklejony tylni nawet nie odlane z formy.Termin prac minal ;a auto nawet w połowie nie zrobione( no tak brali zaliczki to po co mieli sie spieszyc) robili inne auta a mnie mieli gdzies.Znajomy jezdził do Hota co 2 tyg i mi mowil"nic przy Twoim aucie nie robią"Wiec sie wkurzylem i postanowilem pojechac 650 km do Hota informujac przez tel że jutro będe.Dopiero w ten dzien zaczeli robic poszerzenia.Przyznał się do tego jego pracownik ktorego przypadkiem spotkałem.Poszerzenia i progi wloty zrobili najprostrzym sposobem jaki tylko mogł być.Ja chciałem zrobic to bardziej groznie zaokroglone,nawet mowilem Waldkowi ze robi mi kanciaste auto On zapewniał że tak jest dobrze(dobrze bo prosto bo jak by chcial zrbić to tak jak na zdjeciach najlepiej stuningowanych supr to by pewnie wogole tego by nie wykonał) Tak wiec minelo pół roku !! czyli zrobili 2 zderzaki i boki (to sie robi 2 lub 3 tyg max) Auto zostalo odstaione z HOTa do malowania do innej firmy.(niestety firma HOT to tylko 2 majstrow pożal sie boze i 2 garaze, spawarka i klika narzedzi) Tu kolejne mistrzostwo swiata !!!! auto malowali 2,5 miesiaca !!!!!! oczywiscie nie wspomne ze kolejne zaliczki na auto musialem wyslac.Jak tu się nie denerwować auto miało być gotowe na wakacje na sezon a tu byla juz jesien.Po wymalowaniu tego auta nastepne kilka miesiecy składali środek.Miały być jeszcze drzwi do góry...no ale Hot nie umie czegoś takiego zrobić ( na zlotach chłopaki sami w swoich garazach robili takie drzwi) W końcu się wkurzyłem i postanowiłem wziąć od nich samochód i odstawiłem do wykończenia środka do znajomego i on dopiero solidnie wykończył środek.(Hot za głupie chromowane progi zażyczył sobie 500 zł!!!!!! o zgroza a najdrozsze kosztują 200zł) Wykonałem telefon do Waldka z HOTa że jade po auto ,informując go żeby zrobił jakąś dobrą cenę biorąc pod uwage hurtową ilość rzeczy i 8 miesięczne opóznienie w pracy.W tym momencie zaczeły się najwieksze przegiecia.Wysłał mi kosztorys o wartości prawie 2 razy wiekszej niz ustalona.Naliczył np pieniadze za ( najbardziej smieszne rzeczy) : laweta (lakiernik .mechanik.elektryk) 600 zł rozebranie środka x3 - 1000zł,olej+filtr oleju+wymiana+olej skrzynia -800 zł Przeciez to że nie ma lakierni czy elektryka to nie moja wina, rozebranie środka wiadomo jest wkalkulowane w cene skóry,oleje za 800 zł to chyba musza być jakieś Amerykanski NASA do statków kosmicznych Całej listy nie bedę wymieniał ale SZOK !!!!!!! ogólnie cena prawie 2 razy tyle co umawuialismy.Po przeczytaniu wyceny mocno się zdenerwowałem i zlapalem za tel zeby obgadać cene.No niestety jak przystało na Hota Waldek nie odbierał tel wiedząć że się wkurze tylko odpisywal smsy.Na drugi dzień wiedząć że mi nerwy przejdą odebrał tel i zaczelismy konsultować ceny.Niestety nic to wiele nie dało. Był górą wzioł zaliczek 70 % miał auto i co miałem zrobic.Nie wydał by mi auta jakbym nie dopłacił reszty.Zeby nie było że mi nic nie opuscił z ceny stargowałem na tych śmiesznych rzeczach co wyzej napisałem i pojechałem odebrać auto.Przy odbiorze auta Waldek miał mnie gdzieś nawet nie chciał sprawdzic czy wszystko działa.Przejechałem się kawałek wszystko niby ok ,ale mowie że wytestujmy podtlenek ,a On na to "podtlenek działa tylko w lecie jak butla zagrzeje sie do +40 stopni" śmiejąc się z kolegami przy tym," -- oczywiscie to nie prawda

Poniewaz nie miałem pojęcia jak działa podtlenek uwierzyłem.Wypłaciłem ostanią część i pojechałem do domu.

------Tak po krótce opis pracy HOTA i podejscia do klijenta.W sumie machnałem w tym momencie reką na nich trudno człowiek uczy się na błędach przepłaciłem jakieś 15-20 tys złotych i nie do końca zrobione po mojej myśli auto. Trudno nigdy więcej nie oddam Hotowi auta ani zaden z moich znajomych,ktorzy widząc jak w h... leci Hot oddali auta do innej kokurencyjnej solidniejszej firmy

Teraz pewnie bym tego wszystkiego ne pisał na temat Hota ,ale odstawiłem auto do drugiej firmy i tu się zaczeły dopero jaja wynikłe z pracy Hota.Wszystko prawie złe wykonane i wszystko prawie do poprawek.Mineło prawie 4 miesiące od odboiru auta od HOTA a ja do dziś miedzy zlotami jezdze po róznych firmach i wszystko poprawiam za Hota.

Teraz wymienie usterki pewnie o kilku zapomne ale co tam i tak tyle tego jest ze szok.Pewni Ci co widzieli auto na zlotach zalwazyli to wszystko.

Zewnatrz:

1.Lakeir na przedniej masce zle polozony,na zagieciach przeswity,nad wlotami zaczyna lakier odpryskiwac od maski

2.Dospawane progi nie sa zabezpieczone od dolu zadnym srodkiem wiec juz rdzewieja.

3.Progi boczne sa za wysoko wspawane przez co od zamykania drzwi ściera se lakier na progach

4.Lewna przednia lampa zostala obnizona od prawej !!!!!!Sznurkiem!!!! zgroza przez co padl silniczek od pdnoszenia lampy do gory.

5.W tylnich poszerzeniach za nisko wspawana blacha wzmaciajaca,przez co jadac na dziurze ociera o opone.

6.Tylni zderzak przy oponie zle spasowane i sie sciera na dziurach

7.Patrzac od tyl na poszerzenia w miescu łączacym z tylem koło lampy jedna strona wystaje o centymetr w porownaniu z drógą.

8,Tylna klapa pomalowana w innym odcieniu zielonego.

9.Tylna klapa zle spasowana do poszerzen przy zamykaniu ociera o przerobione poszerzenia w wyniku czego sciera sie lakier.

10.USTERKA GROZILA WYBUCHEM AUTA. -- przewody paliwowe od NITRO przykrecone na zwyklych opaskach gdzie jest cisnienie kilka atmosfer i cieklo paliwo na silnik przez co iskra i juz mnie nie byloby na tym swiecie

11.Na tylnej lotce z lewego boku juz wychodza pechcerze pod lakierem nadaje sie do malowania

12..Tylna lewa lampa pod czas deszcu paruje

13. Zapalanie na pilota za alarmem kosztowalo 2000 zł mialo byc extra a zwykle za 300 zl z allegro.i tak zapalajac pilotem ,auto bedace na biegi mialo nie dzialac i niestety tak zapalilem i auto samo wjechalo w krawezik przez co musialem wymieniac zderzak. Alarm to dziala tylko na przednie drzwi a na tyl maske i klape nie dziala

14.Podswietlanie spodu kosztowalo 1600 zl mialo by profesjonalne a założyli zwykłe świetlówki za 400zł. z allegro przez co jedna świetlówka juz sie spaliła.

15.Nitro miało działać w lecie przy zagrzaniu butki do 40 ,nie działa!!.Po konsultacji z firma profesjanalna montujaca nitro okazała sie ze, wciskajac gaz do spodu nitro nie działało poniewasz, przycisk do odpalenia sie przesunoł poniewaz był zle zamontowany.Po usunięciu tej usterki okazało sie ze jest ok ale dysza jest na 50km a nie na 90 jak zapewniał Hot.50KM na motor 3,4v6 to prawie nic i nic taka moc nie daje.Więc musiałem zmienic wtryskiwacze i dyszki.

To tyle z zewnątrz pewnie o czyms zapomniałem ale to trudno.

Wewnątrz:

1.Najwieksze mistrzostwo!!! podczas deszczu zaparowała przednia szyba, włączyłem nawiew ale nic nie dawał okazało się że zaszyli skórą nawiew na szyby

2.Przy montarzu instalacji muzycznej okazało się że,cała tapicerka jest zle pozakładana, pourywane uchwyty i wszystko sie ruszało podczas jazdy.

3.Swietlówki weewnętzne załozyli komputerowe które potrzebują 12V napięcia a w aucie jest około 14v, więc po koleji wszystkie się spaliły(wystarczyło założyc 1 rezystor obnizajacy napiecie).

4.Zrobili mi skurzaną podłoge za 1.300 zł. poniewasz twierdzili że w całym Poznaniu i okolicy nie ma wykładziny w koloze skóry. Ja szukajac materiału na dywaniki w małej miejscowosci w pierwszym leprzym sklepie kupiłem wykładzine w identycznym koloze jak skóra.

Podsumwywujac całą prace wykonywaną przez Hota czas wykonania, termin wykonania,podejscie do klijenta jak i przedewszystkim jakośc i cene nie polecam tej firmy nikomu. Chciałem się z Waldkiem z Hota dogadac na temat pokrycia kosztów wszystkich napraw lecz on traktuje mnie olewacko i sie zemnie śmieje. Sam powiedział przy rozmowie jezeli umieszcze taki artykół na stronach internetowych i nie bedzie miał pracy to zlikwiduje firme Hot i powstanie inna firma o innej nazwie w której będzie pracował Waldemar Hołdyński.

Na tym kończę , za kilka tygodni auto po wszystkich poprawkach bedzie wygladac i działać jak nalezy i zapraszam wszystkich na moja strone

Pozdrawiam właściciel Pontiac Firebird


więc uważajcie na tą firmę sick.gifsick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niezły tuning... i to z mojego miasta :/

Kolejna firma z Poznania, która sie nie popisała. Nie pierwsza i nie ostatnia jak sądzę. Coraz bardziej skłaniam sie ku stwierdzeniu że idą na ilość a nie na jakość sick.gif Po moich doświadczeniach z inną firmą z Poznania uważam że brak u nas profesjonalistów, coraz częściej czyta się o takich fuszerach... szkoda słów sick.gif

Pzdr4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a takie coś znalazłem na innym forum:

> Quote:

> Witam.

> Praca nad Pontiac Firerbird nie jest profesjonalnie wykonana .......

> strone www.pontiac.gorlice.pl

> Pozdrawiam właściciel Pontiac Firebird

> więc uważajcie na tą firmę

to co pisze mnie przeraza ale z drugiej strony przy takich pieniądzach zostawiać auto i kase bez umowy to sie prosi zeby dostać po dupie i dostał. Szkoda tylko ze HOT okazał sie następną firmą z kiepskim podejsciem do klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co pisze mnie przeraza ale z drugiej strony przy takich

> pieniądzach zostawiać auto i kase bez umowy to sie prosi zeby

> dostać po dupie i dostał. Szkoda tylko ze HOT okazał sie

> następną firmą z kiepskim podejsciem do klienta

jeśli jest umowa ,a wykonawca się z niej nie wywiązał o co ewentualnie morze potwierdzić rzeczoznawca, można sprowadzić sprawe na droge sądową ,jeśli oczywiście nie można jej rozwiązać ugodowo.

Niestety firma okazała się "klapą" a myślałem o wstawieniu im autka, poważnie chciałem zmodyfikować wygląd Tipo (coś jak "Provocazjone")

pozdrawiam i nie chce nawet współczuć

ok.gif (wole nie odczuć takiej straty kasy i nerwów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli jest umowa ,a wykonawca się z niej nie wywiązał o co

> ewentualnie morze potwierdzić rzeczoznawca, można sprowadzić

> sprawe na droge sądową ,jeśli oczywiście nie można jej rozwiązać

> ugodowo.

> Niestety firma okazała się "klapą" a myślałem o wstawieniu im autka,

> poważnie chciałem zmodyfikować wygląd Tipo (coś jak

> "Provocazjone")

> pozdrawiam i nie chce nawet współczuć

> (wole nie odczuć takiej straty kasy i nerwów)

Jeśli chciałeś autko wstawić w Poznaniu do jednej z firm to uwierz mi że ciężko znaleźć dobrą. Lepiej poszukać indywidualnie dobrego blacharza i lakiernika i im zlecić prace i samemu wszystkiego dopilnować, ale to jest moje zdanie

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna firma z Poznania, która sie nie popisała. Nie pierwsza i nie

> ostatnia jak sądzę. Coraz bardziej skłaniam sie ku stwierdzeniu

> że idą na ilość a nie na jakość Po moich doświadczeniach z inną

> firmą z Poznania uważam że brak u nas profesjonalistów, coraz

> częściej czyta się o takich fuszerach... szkoda słów

> Pzdr4all

która to firma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chciałeś autko wstawić w Poznaniu do jednej z firm to uwierz mi

> że ciężko znaleźć dobrą. Lepiej poszukać indywidualnie dobrego

> blacharza i lakiernika i im zlecić prace i samemu wszystkiego

> dopilnować, ale to jest moje zdanie

> Pzdr

w Poznaniu mechanika, poza jednym, może dwoma wyjątkami, leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co tu słyszę na około co raz mniej wierzę nie tylko w firmy tuningowe ale tez w pisma, które opisują cudowne działania firm i dodatków typu doloty, strumienice:( gdzie znalazła sie dawna obiektywność confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj smile.gif wszedlem na twoja stronke o twoim aucie...i jezeli to co tam jest na zdjeciach to ten przerobiony firebird...to...mhmhmmm jak mozna tak spier...lic amerykanskie auto??????!!!!!!!!!mogles sobie kupic calibre to by podobnie wygladalo....

a swiatla od integry to jakis zart?? trzeba bylo sobie kupic jakiegos japonczyka i prawie fabrycznie by wygladal podobnie....czerwona kartka za zeszmacenie amerykanskiego auta ktorego producent by sie chyba powiesil jakby zobaczyl co zrobiles z samochodem.....a co do sprawy wadliwej firmy HOT to jak mozna tak sfrajerzyc sie?? dawac zaliczke 10 tys. firmie ktora jest polozona 650 km od twojego domu yikes.gifyikes.gif chyba czlowieku masz za duzo pieniedzy na moje oko bo fure moglbym Ci podobnie zrobic w swoim garazu za polowe tekj sumy jaka wladowales w nie....:P bede mial ubaw na najblizszy tydzien zakrecony.gifzakrecony.gifzakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz z pismami to jest roznie,pisza co im wygodnie ,opisuja najwieszke firmy bo te ciagle sie w nich reklmuja i kolko sie zamyka,tak to wyglada,my mielismy taka sytuacje ze wykonalismy tapicerke do samochodu a kiedy opisano to auto w jednej z najbardziej poczytnych gazet tuningowych byla podane ze zupelnie inna firma to robila biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchaj wszedlem na twoja stronke o twoim aucie...i jezeli to co tam

> jest na zdjeciach to ten przerobiony firebird...to...mhmhmmm jak

> mozna tak spier...lic amerykanskie auto??????!!!!!!!!!mogles

> sobie kupic calibre to by podobnie wygladalo....

> a swiatla od integry to jakis zart?? trzeba bylo sobie kupic jakiegos

> japonczyka i prawie fabrycznie by wygladal podobnie....czerwona

> kartka za zeszmacenie amerykanskiego auta ktorego producent by

> sie chyba powiesil jakby zobaczyl co zrobiles z samochodem.....a

> co do sprawy wadliwej firmy HOT to jak mozna tak sfrajerzyc

> sie?? dawac zaliczke 10 tys. firmie ktora jest polozona 650 km

> od twojego domu chyba czlowieku masz za duzo pieniedzy na

> moje oko bo fure moglbym Ci podobnie zrobic w swoim garazu za

> polowe tekj sumy jaka wladowales w nie....:P bede mial ubaw na

> najblizszy tydzien

kolega po mocniejszych ????

1. o gustach sie nie dyskutuje

2. nawet jakby byli 2 tys km to co z tego co za różnica błedem był brak umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne bo z tego co wiem to Waldek nie jest wlascicielem tej firmy

> a zupelnie inna osoba wiec cos tu kolega kreci

może po prostu są DWA HOTy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega po mocniejszych ????

> 1. o gustach sie nie dyskutuje

> 2. nawet jakby byli 2 tys km to co z tego co za różnica błedem był

> brak umowy

Nie dobrze rozbawiony 270751858-jezyk.gif

ad. 1 sa gusta i gusciki, oraz pewnych kanonow sie nie lamie, takie jest moje zdanie i moge chyba sie wypowiedziec co sadze o tym zbeszczeszczeniu amerykanskiego auta....

ad. 2 moze i racja, przeciez mogl sobie za takie pieniadze zamowic tuning auta w stanach i podejrzewam ze by go to wyszlo taniej bo czesci w USA sa stosunkowo niedrogie...:P tylko ze jakby mi ktos auto robil (co raczej nie nastapi) to chcialbym sie temu przygladac bo kazdy chyba wie ze w naszym kraju wiekszosc "mechanikow" robi wszystko na odpier....ol,

Osobiscie wole samemu pomeczyc sie podlubac i miec pewnosc ze wszystko dobrze dziala niz potem wyladowac w rowie bo jakis kretyn zapomnial dokrecic kola.....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchaj wszedlem na twoja stronke o twoim aucie...i jezeli to co tam

> jest na zdjeciach to ten przerobiony firebird...to...mhmhmmm jak

> mozna tak spier...lic amerykanskie auto??????!!!!!!!!!mogles

> sobie kupic calibre to by podobnie wygladalo....

> a swiatla od integry to jakis zart?? trzeba bylo sobie kupic jakiegos

> japonczyka i prawie fabrycznie by wygladal podobnie....czerwona

> kartka za zeszmacenie amerykanskiego auta ktorego producent by

> sie chyba powiesil jakby zobaczyl co zrobiles z samochodem.....a

> co do sprawy wadliwej firmy HOT to jak mozna tak sfrajerzyc

> sie?? dawac zaliczke 10 tys. firmie ktora jest polozona 650 km

> od twojego domu chyba czlowieku masz za duzo pieniedzy na

> moje oko bo fure moglbym Ci podobnie zrobic w swoim garazu za

> polowe tekj sumy jaka wladowales w nie....:P bede mial ubaw na

> najblizszy tydzien

jak byś nie zauważył kolego to jest wypowiedz zaciągnięta z innego forum grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dobrze rozbawiony

> ad. 1 sa gusta i gusciki, oraz pewnych kanonow sie nie lamie, takie

> jest moje zdanie i moge chyba sie wypowiedziec co sadze o tym

> zbeszczeszczeniu amerykanskiego auta....

> ad. 2 moze i racja, przeciez mogl sobie za takie pieniadze zamowic

> tuning auta w stanach i podejrzewam ze by go to wyszlo taniej bo

> czesci w USA sa stosunkowo niedrogie...:P tylko ze jakby mi ktos

> auto robil (co raczej nie nastapi) to chcialbym sie temu

> przygladac bo kazdy chyba wie ze w naszym kraju wiekszosc

> "mechanikow" robi wszystko na odpier....ol,

> Osobiscie wole samemu pomeczyc sie podlubac i miec pewnosc ze

> wszystko dobrze dziala niz potem wyladowac w rowie bo jakis

> kretyn zapomnial dokrecic kola.....

> pzdr

ma kolega całkowitą racje ino to pierwsze troche w mocnych słowach było 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Poznaniu mechanika, poza jednym, może dwoma wyjątkami, leży.

Kogo masz na mysli ?

Dwoch to jest wybitnie uzdolnionych ( Geko i Robert z Auto Lidera ), ale procz tego, to jeszcze paru dobrych by sie znalazlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.