Skocz do zawartości

Brak ładowania, obiawy


Lesiu_Zett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skończyło się mi dzisiaj ładowanie... Wracałem do domu 30kilometrów na samym aku, ostatnie 3 kilometry musiałm na lince bo elektronika już padła...

Ale zaczne od początku, silnik 1.2 75, altek z 1.1 spi czyli ten stary, pancerny. Altech pracuje cicho, nie wyje, pasek jest, wszystko się kręci, wszystko teoretycznie działa.

Obiawy są takie, absolutny brak ładowania, nie zapala się kontrolka ładowania ani przy włączonym zapłonie ani przy pracującym silniku. Wsztstie kable na oko wyglądają dobrze zamocowane, nie są luźne. Wszystkie masy są i przewodzą dobrze.

Pytanie. Czy brak świecenia kontrolki ładowania ma wpływ na to? Gdzie szukac przyczyny? Co sprawdzić??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz ci pisze... i stawiasz piwo jak trafie....

najprawdopodobniej szczotki masz cale, regulator ok... kable ok, jedyny objaw poza brakiem ladowania to brak swiecenia kontrolki... prawdopodobna przyczyna

1. spalona zaroweczka (ponoc moze miec wplyw na ladowanie) ja nie moge tego potwierdzic

2. najprawdopodobniej urwal ci sie przewod w wirniku ktory wychodzi z uzwojenia i idzie do tej miedzianej (nie wiem jak to nazwac) tulejki po ktorej jezdza szczotki. znam takie juz 3 przypadki w altkach 1,1 spi...

u mnie urwalo go jakies 1,5 cm ale dolutowalem brakujaca czesc zaizolowalem (rurka termo) i przykleilem do takiego ramienia w srodku wirnika (oryginalnie tez jest przyklejone ale slabo i tu sila odsrodkowa + syf lecacy na wirnik najprawdopodobieuj wygina ten drucik i szczorki albo obudowa go poprostu scina) i w tej miedzianej tulejce wyciolem wieksza szczeline (bo fabrycznie jest ten przewod zaprasowany) wcisnolem ten przewod zaklepalem delikatnie i zalutowalem.

calosc chodzi juz 2 lata bez jakiekolwiek awarii... tfu tfu tfu... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Skończyło się mi dzisiaj ładowanie... Wracałem do domu 30kilometrów

> na samym aku, ostatnie 3 kilometry musiałm na lince bo

> elektronika już padła...

> Ale zaczne od początku, silnik 1.2 75, altek z 1.1 spi czyli ten

> stary, pancerny. Altech pracuje cicho, nie wyje, pasek jest,

> wszystko się kręci, wszystko teoretycznie działa.

> Obiawy są takie, absolutny brak ładowania, nie zapala się kontrolka

> ładowania ani przy włączonym zapłonie ani przy pracującym

> silniku. Wsztstie kable na oko wyglądają dobrze zamocowane, nie

> są luźne. Wszystkie masy są i przewodzą dobrze.

> Pytanie. Czy brak świecenia kontrolki ładowania ma wpływ na to? Gdzie

> szukac przyczyny? Co sprawdzić??

> Pozdro

sprawdź żarówkę bo jak regulator napięcia pada potrafi ją przepalić

a potem ściągnij szczotko trzymacz i będziesz wiedział czy szczotki padły czy regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak bo altek jest wzbudzany właśnie prądem płynącym przez żarówkę z

> momencie przekręcenia kluczyka w pozycje zapłon

hmm.gifhmm.gifhmm.gif niech pomyślę

przekręcasz klucz i zapodajesz plus na żarówkę i leci przez nią + na altek a gdzie minus na żarówkę bo nie łapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no z altka poczytaj sobie jak sie wzbudza alternator to zrozumiesz

A ja tak zasadniczo tez nie rozumie... W tamtym roku zmieniałem zegary u Prota i tydzień czasu jezdziłem wogole bez zegarów i kontrolek... I ładowanie było bo przynajmniej przez kilka dni codziennej jazdy nie rozładowałem aku. OCB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja tak zasadniczo tez nie rozumie... W tamtym roku zmieniałem

> zegary u Prota i tydzień czasu jezdziłem wogole bez zegarów i

> kontrolek... I ładowanie było bo przynajmniej przez kilka dni

> codziennej jazdy nie rozładowałem aku. OCB?

a jeździłeś lajtowo np. do 3k rpm czy dawałeś w palnik ostrzej? zlosnik.gif bo na wysokich obrotach altek sam sie wzbudzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeździłeś lajtowo np. do 3k rpm czy dawałeś w palnik ostrzej? bo

> na wysokich obrotach altek sam sie wzbudzi

a jezdziłem róznie zeby.GIF

Ale wczoraj to tez dawałem w palnik i mimo tego się nie wzbudził. Dodam jeszcze, ze kontrolka sprawdzona i zaroweczka jest sprawna, działająca. mimo tego kontrolka się nie swieci. Jutro wyciągne altka isobie go obejze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Starszy to ty będziesz, ale madrzejszy to juz nie :

> Kolejny raz widze ze zamiast coś wnoszącego w temat powiedziesz to

> poprostu spamujesz. Spadaj sobie na IKP spamować

ty juz taki nie rob sie madry biglaugh.gif

a co ja ci mam napisac poraz enty to samo co reszta co trza sprawdzi chyba to zostalo powiedziane n-razy w tym watku wiec tu bez takich mi ze spamowaniem swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.