Skocz do zawartości

...jeszcze tutaj o kontrolke wtrysku spytam...


Slawek_Carlsson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem gdy jade autkiem na benzynie przeważnie zapala się popularna "marchewa" i swieci cały czas...gdy przełącze na gaz znika...czasem jest tak ze na benzynie dopiero po jakims czasie się zaswieca. Dodam że gdy zaświeci się kontrolka wtrysku to jadac na benzynie auto przy znacznie niższszch niz normalnie obrotach odcina paliwo...wydaje mi sie ze wtedy silnik pracuje w jakims "trybie awaryjnym"

...dodam ze autko chodzi równo, nie przerywa, tylko odcięcie obrotów jest znacznie nizej...na gazie objaw nie występuje i w ogóle kontrolka sie nie zapala...prosze o jakies rady, przkopałem archiwum ale za bardzonic nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...poczytałem troche archiwum i teraz tak:

prawdopodobnie do wymianymam termostat (podczas jazdy ogrzewanie znika a na postoju działa dobrze), doczytałem również że kontrolka wtrysku moze zaświecać sie od czujnika temp. cieczy chłodzącej który moze być uszkodzony, zastanawiam sie również nad zresetowaniem kompa...teraz Panowie od czego zacząć?? i jak dokładnie zdiagnozować czypadnięty jest termostat...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym na 100% pewien czy to uszczelka, słabe ogrzewanie może być na skutek zapowietrzonego układu chłodzenia, zwłaszcza że przy gazie II gen. w punto parowniki sąo wiele za wysoko w stosunku do korka chłodnicy, odkręć na zimnym silniku korek i powąchaj go , jak czuć spaliny (zapach jest charakterystyczny ) to UPG. Komputer mógł nałapać błędów od gazu i trzeba go zresetować w punto I podobno wystarczy zdjąć klemę od aku. na kilkanaście minut, ale przy uruchamianiu po założeniu klemy włącz stacyjkę (nie zapalaj silnika) policz do 60 i wyłącz stacyjkę,włącz ponownie i uruchom silnik nie dodając gazu. Niektórzy czekają na wolnych obrotach aż włączy się wentylator. To pozwoli ustawić silnik krokowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie byłbym na 100% pewien czy to uszczelka, słabe ogrzewanie może być

> na skutek zapowietrzonego układu chłodzenia, zwłaszcza że przy

> gazie II gen. w punto parowniki sąo wiele za wysoko w stosunku

> do korka chłodnicy, odkręć na zimnym silniku korek i powąchaj go

> , jak czuć spaliny (zapach jest charakterystyczny ) to UPG.

> Komputer mógł nałapać błędów od gazu i trzeba go zresetować w

> punto I podobno wystarczy zdjąć klemę od aku. na kilkanaście

> minut, ale przy uruchamianiu po założeniu klemy włącz stacyjkę

> (nie zapalaj silnika) policz do 60 i wyłącz stacyjkę,włącz

> ponownie i uruchom silnik nie dodając gazu. Niektórzy czekają na

> wolnych obrotach aż włączy się wentylator. To pozwoli ustawić

> silnik krokowy. Pozdrawiam.

...teraz jeszcze jedno pytanko, czy da rade wymienic termostat nie ruszajac tego "elektronicznego ustrojstwa" które jest bezpośrednio nad termostatem?? bo jak to mam odkrecac to przed praca musze sie zaopatrzyw w uszczelke pod to badziewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam mały problem gdy jade autkiem na benzynie przeważnie

> zapala się popularna "marchewa" i swieci cały czas...gdy

> przełącze na gaz znika...czasem jest tak ze na benzynie dopiero

> po jakims czasie się zaswieca. Dodam że gdy zaświeci się

> kontrolka wtrysku to jadac na benzynie auto przy znacznie

> niższszch niz normalnie obrotach odcina paliwo...wydaje mi sie

> ze wtedy silnik pracuje w jakims "trybie awaryjnym"

> ...dodam ze autko chodzi równo, nie przerywa, tylko odcięcie obrotów

> jest znacznie nizej...na gazie objaw nie występuje i w ogóle

> kontrolka sie nie zapala...prosze o jakies rady, przkopałem

> archiwum ale za bardzonic nie znalazłem...

Masz pewnie LPG II gen. więc po przełączeniu na LPG obwód tej kontrolki jest przerywany - dlatego gaśnie ale uszkodzenie i tryb awaryjny ECU pozostają. "Marchewa" przy LPG najczęściej świeci właśnie z powodu źle zainstalowanej lub wyregulowanej instalacji LPG. Odczytaj błędy a dowiesz się dlaczego świeci i gdzie szukać usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz pewnie LPG II gen. więc po przełączeniu na LPG obwód tej

> kontrolki jest przerywany - dlatego gaśnie ale uszkodzenie i

> tryb awaryjny ECU pozostają. "Marchewa" przy LPG najczęściej

> świeci właśnie z powodu źle zainstalowanej lub wyregulowanej

> instalacji LPG. Odczytaj błędy a dowiesz się dlaczego świeci i

> gdzie szukać usterki.

...a wiesz moze gdzie podepną mi auto pod kompa na ślasku i błędy odczytają...?? bo w ASO mi krzyknęli 80 zł w Gliwicach... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...a wiesz moze gdzie podepną mi auto pod kompa na ślasku i błędy

> odczytają...?? bo w ASO mi krzyknęli 80 zł w Gliwicach...

Każdy kto ma Euroscana, czyli zapewne spora część "gazowników" (za 30-50zł), jak Ci się chce jechać do Sosnowca (Pn, Wt) albo do Bielska (Cz, Pt) to po wcześniejszym umówieniu się mogę Cię "podłączyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy kto ma Euroscana, czyli zapewne spora część "gazowników" (za

> 30-50zł), jak Ci się chce jechać do Sosnowca (Pn, Wt) albo do

> Bielska (Cz, Pt) to po wcześniejszym umówieniu się mogę Cię

> "podłączyć".

...dziękuję, jeśli wymiana czujnika njie pomoze chetnie skożystam z propozycji waytogo.gif w razie czego poproszę o numer kom. na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz tak, wymieniłem wkład termostatu i ogrzewanie jest bardzo słabe ale tym razem na postoju nie grzeje w ogóle a grzeje tylko na wysokich obrotach...wymieniłem czujnij temp cieczy dajacy sygnał do komputera itez lipa...marchewa nie zgasła...teraz zapala sie w różnychsytuacjach - raz na zimnym, raz na ciepłym silniku, czasem na zakręcie...wygląda mi to jakby jakis kabelek był przetarty albo coś... moze teraz coś więcej mi pomozecie...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.