Skocz do zawartości

Alternator - co robić?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę naprawić alternator i wstępnie wiem, że naprawa przekroczy cenę 400zł. Trzeba wymienić tylko rolkę napędzającą ale ona sama kosztuje ponad 300zł. Czy lepiej regenerować stary altek, czy też lepiej kupić nieoryginalny nowy np. taki . Sprzedawca daje rok gwarancji na alternator ale obawiam się, czy nie trafię na jakiś chiński wynalazek. Może ktoś z Was kupował u niego alternator. Cena jest bardzo kusząca bo wydając tyle samo kasy będę miał albo stary regenerowany alternator albo nowy zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadzwoń i zapytaj co to za alternator. Ten zakład regeneruje

> alternatory więc może chodzi o regenerowany ?? Nie spotkałem się

> z chińskimi alternatorami

Ten na aukcji jest nowy. Regenrowany jest ok. 30 zł tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy lepiej regenerować stary altek, czy też lepiej kupić nieoryginalny nowy

Od kiedy w sc zamontowałem regenerowany i padł mi po roku wolę montować nowe zamienniki. W Brava nowy zamiennik sprawował się u mnie bez żadnych problemów poza tym, że nie do końca pasował przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kiedy w sc zamontowałem regenerowany i padł mi po roku wolę

> montować nowe zamienniki. W Brava nowy zamiennik sprawował się u

> mnie bez żadnych problemów poza tym, że nie do końca pasował

> przy montażu.

Ale chyba wiesz, ze w SC padaja altki niezaleznie z czego sa zrobione ? wink.gif

One sa w zlym miejscu zamontowane i zaden tego nie wytrzyma zlosnik.gif

Mi oryginal w Seicento wytrzymal 100tys km i sie spalil.

Teraz mam zamiennik z allegro. Przejechal 20tys i narazie jest ok ok.gif. Byl tanszy od oryginalu 2x ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokładnie jaki masz zamontowany w aucie, altków jest do wyboru, koloru, montowane były zależnie od tego czy ma klimę, jaka wersja, a nawet czy południe czy północ europy, różnią się wielkością amperażu, wiem bo przeszedłem to wymieniając u siebie, żeby było śmieszniej to nalepka z typem altka jest tak umiejscowiona że tylko jak go zdejmiesz to odczytasz dane, chyba że się pogimnastykujesz i spróbujesz odczytać przy pomocy lusterka stomatologicznego (ja nie próbowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.