Skocz do zawartości

Wymiana oleju, tylko jaki


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

Za cholerę nie pamiętam jaki miałem lany ale wiem że czas na wymianę. Marka Lotos ale lepkości za cholerę.. Auto ma 130 000 przebiegu, nie kopci nie dymi. 15W40 będzie dobry? Tylko mineralny czy pół syntetyk? Napiszcie też orientacyjne ceny i oleju i filtra żebym się nie dał zrobić rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym Cie nie lubił to bym Cie zagryz. biglaugh.gif

O oleju to już milion sto osiem razy tu było. beksa.gifmi sie chce. biglaugh.gif20.GIF

A jak będziesz wymieniał na nowy , to to jaki miałeś do teraz jest mało ważne. skromny.gif

Lotos 10W40 półsyntetyk,4l-82zł, ok.gif filtr oleju-coś przeszło dwie dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żebym Cie nie lubił to bym Cie zagryz.

> O oleju to już milion sto osiem razy tu było. mi sie chce.

> A jak będziesz wymieniał na nowy , to to jaki miałeś do teraz jest

> mało ważne.

> Lotos 10W40 półsyntetyk,4l-82zł, filtr oleju-coś przeszło dwie

> dychy.

Hkhmmmm....

Jak mało ważne?

Jakby miał do tej pory minerał a nalał syntetyk to mogłoby się okazać ważne cfaniaczek.gif

Ważne żeby nie lać lepszego niż był bo Ci wypłucze osady i może być zonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hkhmmmm....

> Jak mało ważne?

> Jakby miał do tej pory minerał a nalał syntetyk to mogłoby się okazać

> ważne

> Ważne żeby nie lać lepszego niż był bo Ci wypłucze osady i może być

> zonk...

I taaaaaam palacz.gif, nic tam sie nie wypłucze,trza dać se tylko czasu na zlanie całkowite starego oleju{u mnie ściekał sobie całą nocke w garażu} i też miałem mineral, a teraz zalałem półsyntetykiem i ćwiczy, aż miło. zlosnik.gif

Może jakieś przypadki sie zdarzały tak jak mówisz hmm.gif, ale to raczej rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zalany. Lotos 10W40 półsyntetyk i nowy filterek. Robiłem w serwisie. Z robocizną, olejem (4litry + małe opakowanie 0,6l na dolewkę zlosnik.gif) i filtrem wyszło 110 zł. Tylko filtr dali troszku większy bo tego co powinien być czyli OP545 nie było confused.gif Mam nadzieję, że nie będzie to problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko filtr dali troszku

> większy bo tego co powinien być czyli OP545 nie było Mam

> nadzieję, że nie będzie to problemem

No ja taki mam-OP545, jest jeszcze jeden do Uno,ale nie pasował u mnie na gwincie. oslabiony.gifTakże jaki Ci dali "większy"? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No może Lotos najlepszy nie jest ale zły też nie.. Zaleca się tylko

> wymiane nie co 12 ale 10 000 km...

eeee.. 270751858-jezyk.gif nie słuchaj takich mądrości. Jak lepiej sie poczujesz to zmieniaj co 10kkm ale ten Lotosik 10w40 można śmiało zmieniać co 15kkm. Ja tak robię i o mój olej prosi sie jeszcze znajomy mechanik który wlewa to do innych autek(oczywiście nie najnowszych), bo mówi że jest jeszcze dobry taki olej.

Pozatym u mnie przy 10kkm olej dopiero zaczyna czarnieć... może to zaleta LPG hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee.. nie słuchaj takich mądrości. Jak lepiej sie poczujesz to

> zmieniaj co 10kkm ale ten Lotosik 10w40 można śmiało zmieniać co

> 15kkm. Ja tak robię i o mój olej prosi sie jeszcze znajomy

> mechanik który wlewa to do innych autek(oczywiście nie

> najnowszych), bo mówi że jest jeszcze dobry taki olej.

> Pozatym u mnie przy 10kkm olej dopiero zaczyna czarnieć... może to

> zaleta LPG

No to ja jakiś inny jestem, bo wymieniam mobil 1 2W50 po 10kkm i jest bardzo czarny cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee.. nie słuchaj takich mądrości. Jak lepiej sie poczujesz to

> zmieniaj co 10kkm ale ten Lotosik 10w40 można śmiało zmieniać co

> 15kkm. Ja tak robię i o mój olej prosi sie jeszcze znajomy

> mechanik który wlewa to do innych autek(oczywiście nie

> najnowszych), bo mówi że jest jeszcze dobry taki olej.

> Pozatym u mnie przy 10kkm olej dopiero zaczyna czarnieć... może to

> zaleta LPG

No wiesz.. Zaleca się wymianę oleju co 12 kkm lub po roku więc stosuje się do zaleceń. W końcu wymyślił to ktoś mądrzejszy ode mnie i mam nadzieję nie tylko dlatego żeby sprzedawać swój produkt... Co do samych wymian i tego co mówi Twój mechanik chyba ważniejszy od stanu oleju, jest fakt żeby go nie zabrakło bo myślę, że to jest bardziej niebezpieczne niż spóźniona o miesiąc czy dwa wymiana..

A olej czernieje niezależnie od przegiegu. Mój mechanik mówi, że wystarczy przejechać 100 km i olej będzie juz przepalony. Kolor o niczym nie świadczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A olej czernieje niezależnie od przegiegu. Mój mechanik mówi, że

> wystarczy przejechać 100 km i olej będzie juz przepalony. Kolor

> o niczym nie świadczy..

W Dieselach odrazu po wymianie jest czarny jak smoła. Ale jeśli chodzi o mój olejek to nie kłamię że długo nie czernieje. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego jak sądzisz że lepszy jest olej LOTOS od MOBILA 1 to pomyśl

> jeszcze raz

Myśle i myśle i nic nie moge Ci napisac, tylko to że jednak pitolisz. biglaugh.gifPo pierwsze nigdzie nie napisałem, ze jest lepszy jeden od drugiego . niewiem.gif

Po drugie wojny o to jaki lepszy i który olej lac nie rozpętuj, bo będzie to już 20 pewnie z kolei. hmm.gifhehe.gif

A po trzecie po czym sadzisz , że Mobil jest lepszy? cfaniaczek.gifBo zagraniczny, bo reklamuja go w telewizji, czy po tym że jeżdzi na nim Kubica? palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gość który go zalewał mówił, że poziom oleju na bagnecie powinien wskazywać 3/4, mechanik mówi że powinien być cały... Już sam nie wiem a książka po niemiecku... spineyes.gifmlot.gif A autko postało przez noc, i po pracy jadę w trasę i chcę dolać jeśli brakuje tylko ile? Jaki poziom na bagnecie...? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj gość który go zalewał mówił, że poziom oleju na bagnecie

> powinien wskazywać 3/4, mechanik mówi że powinien być cały...

> Już sam nie wiem a książka po niemiecku... A autko postało

> przez noc, i po pracy jadę w trasę i chcę dolać jeśli brakuje

> tylko ile? Jaki poziom na bagnecie...?

Kurde jak mnie rozwalają takie teorie.

Sąsiad przyszedł do mnie kiedyś bo mam kanał i chciał zmienić olej.

Nalaliśmy, odpaliliśmy, odstał swoje i mierzymy a tam max pokazuje na miarce.

No to ja zamykam maskę i mówię - gotowe. A on, nieee...

Bo mu szwagier powiedział (autorytet-mechanik) że ma być 3/4 i chu... na co ja w śmiech - wygoniłem go.

Za godzinę słyszę zza płotu jakieś krzyki. Słucham a tam go ojciec bluzga - idioto, będziesz olej spusczał???

Podlewarował sobie lekko przód i bez kanału wsunął się i upuścił trochę oleju sciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

Po to jest podziałka, żeby się w niej mieścić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetna historia naprawdę, czyli lać do max tak w skrócie?

Nie więcej i nie mniej jak podziałka pokazuje.

Jak nalejesz więcej to wał może kąpać się w oleju co stawia wielkie opory i będzie Ci ten olej wywalać każdą możliwą szparką.

Jak nalejesz mniej to może nie zasysać smok i wiadomo...

Ja osobiście staram się lać pod max, żeby do następnej wymiany się nie martwić o olej tylko sprawdzać dla pewności stan.

Po to jest tak podziałka a nie jeden punkt, żeby było łatwiej lać.

Lanie oleju do silnika to nie jest lanie wody do szklanki, trudno jest tak idealnie nalać "w punkt" bo i w filtrze i w układzie olej zostaje, a po nalaniu musi sobie ścieknąć, itp itd...

Ten zakres pomaga nam łatwo i szybko nalać olej bez dolewania po kieliszku, odpalania żeby się olej rozszedł, czekania aż ścieknie itp.. gdyby zamiast max/min była jedna kreska pokazująca prawidłowy poziom to byśmy lali olej godzinę a potem co miesiąc dolewali (w zależności ile komu bierze oleju silnik lub wyrzuca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po dolaniu do max wał o którym piszesz będzie pracował ok? Też nie

> zamierzam dolewać później. Więc dolewam pod max na podziałce.

> Dzięx

Zawsze tak robię i jest ok, jakby miało być źle toby nie pisali w tym miejscu max grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.