Skocz do zawartości

Brava 1.2 co sądzicie ?


lasin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zmiany samochodu i poważnie zastanawiam się nad Brava/Bravo. Najbardziej interesuje mnie silniki 1.2 16V. Chciałem się zapytać o opinie na temat tego silnika ?, jak spisuje sie na gazie i jakiej instalacji gazowej wymaga ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

Cześć

> Przymierzam się do zmiany samochodu i poważnie zastanawiam się nad

> Brava/Bravo. Najbardziej interesuje mnie silniki 1.2 16V.

> Chciałem się zapytać o opinie na temat tego silnika

Wymiana rozrządu przy 80kkm ( niedługo mit będzie obalony zlosnik.gif ); silnik krokowy - mogą zdażyć się problemy z obrotami na jałowym. Tyle. A po za tym kosior w swojej klasie palacz.gifok.gif

> jak

> spisuje sie na gazie i jakiej instalacji gazowej wymaga ?

Kolektor jest na plastiku wędzony, więc taką za min 3100 pln - czyli sekwencja.

> Pozdrawiam

Ja również palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Przymierzam się do zmiany samochodu i poważnie zastanawiam się nad

> Brava/Bravo. Najbardziej interesuje mnie silniki 1.2 16V.

> Chciałem się zapytać o opinie na temat tego silnika ?, jak

> spisuje sie na gazie i jakiej instalacji gazowej wymaga ?

> Pozdrawiam

Super silniczek .Ja na razie ( odpukać w ocynkowaną blachę nie narzekam na awarię. Małe spalanie jak na samochód tej wielkości.Szkoda go gazować, chociaż są amatorzy którzy sobie chwalą . Do gazowania lepszy byłby 1,6

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Brave z silnikem 1,2 80 16 V. Wydaje mi się, że jest to jeden z bardziej udanych silników w tej klasie pojemności. Auto jest dość żwawe, zalety tego silnika docenia się przy 3500 - 4000 obr/min, nie miałem żadnych problemów z awariami. Spalanie nie jest duże - w czasie lipcowego urlopu przejechaliśmy około 800 km w górach polskich, czeskich i słowackich, przy prawie pełnym obciążeniu i cały czas pracującej klimie zużycie paliwa wyniosło ok. 6 l/100 km. Nie mam instalacji gazowej, jeżdżę na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bravke 1,2 zagazowaną. Za instalke zapłaciłem troche więcej bo 4000tysia, ale to było dawno. Teraz instalki troche potaniały. Na blacie 115tys. Z więkrzych napraw, tylko skrzynia biegów którą rozwaliłem na własne życzenie but.gif(strzał ze sprzęgła) sciana.gif Wymienione wachacze z przodu i amorki. Reszta na raze fabryka. ok.gif

Mam kumpla co jeździ w przesyłkach kurierskich, zagazowaną 1,2. Ma 350tyś i do silnika sie nie dotykał.

Bardzo udane silniki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Wymiana rozrządu przy 80kkm ( niedługo mit będzie obalony ); silnik

Ja wymieniałem przy 110kkm - spoko, wszystko zależy czy te 120kkm zrobisz w ciągu 3-4 lat czy 10... w tym drugim przypadku wymiana wskazana wcześniej.

> krokowy - mogą zdażyć się problemy z obrotami na jałowym.

Część prawdy, problemy z obrotami na jałowym u mnie nie wynikały z powodu silnika krokowego, tylko zasyfienia olejem czujnika ciśnienia powietrza w kolektorze - wystarczy go przeczyścić co 40-50kkm

Tyle.

> A po za tym kosior w swojej klasie

Zgadza się. Bez problemów radzi sobie z innymi 1.4... smile.gif

> Kolektor jest na plastiku wędzony, więc taką za min 3100 pln - czyli

> sekwencja.

> Ja również

Spalanie - 7 dni w Zakopanem, wyjazd, codzienne objeżdżanie okolicznych atrakcji, wypad na Słowację do Tatralandii i powrót na pomorze, razem przejechanych ok 2000 km, spalanie - 5.7 (2 dorosłych + 2 dzieci no i bagaże w drodze do i z powrotem). Znajomi zagazowani pytali się na czym jeżdżę smile.gif - oni tankowali 4 krotnie zanim ja byłem zmuszony wjechać po PB95 cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Przymierzam się do zmiany samochodu i poważnie zastanawiam się nad

> Brava/Bravo. Najbardziej interesuje mnie silniki 1.2 16V.

> Chciałem się zapytać o opinie na temat tego silnika ?, jak

> spisuje sie na gazie i jakiej instalacji gazowej wymaga ?

> Pozdrawiam

Jak do gazu to 1.6 lub większy. Z zagazowanym 1.2 będziesz tamował ruch na ulicach grinser006.gif

Ogólnie do bryki nie ma się co przyczepiać, 1.4. też ujdzie jeśli chcesz kupić tani samochód, mi najbardziej w bryce brakuje ABS-u i klimy więc zastanowiłbym się na Twoim miejscu jeszcze nad wyposażeniem bo tego niestety nie da się później dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty też poczytaj, ale o wtrysku gazu ciekłego

> chyba miałeś kolejke kiedy na fizyce o stanach skupienia mówili...

No toś mi na odcisk nadepnął tuk.gif Instalacje V generacji to nie wstrysk gazu ciekłego tylko wtrysk LPG w stanie ciekłym - skroplonym - znaczy wtrysk cieczy. Będzie mi tu fizyka o stanach skupienia materii uczył piesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No toś mi na odcisk nadepnął Instalacje V generacji to nie wstrysk

> gazu ciekłego tylko wtrysk LPG w stanie ciekłym - skroplonym -

> znaczy wtrysk cieczy. Będzie mi tu fizyka o stanach skupienia

> materii uczył

głupi sie nie domyśli a mądry powie, że tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Przymierzam się do zmiany samochodu i poważnie zastanawiam się nad

> Brava/Bravo. Najbardziej interesuje mnie silniki 1.2 16V.

> Chciałem się zapytać o opinie na temat tego silnika ?, jak

> spisuje sie na gazie i jakiej instalacji gazowej wymaga ?

> Pozdrawiam

silniczek jest git przede wszystkim malo pali i jest cichy, tylko te broblemy z falowaniem obrotów sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silnik nie ma co narzekać, fakt że w 4-5 osób i z bagażem czuć jak cholera że momentu brak, ale spalanie miodzio poniżej 6 l, szkoda gazować. Kultura pracy tej kosiareczki jak najbardziej pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Silnik ok, spalanie niewielkie, generalnie jeździ sie fajnie.

jak dla mnie wygodne fotele i duży bagaznik.

Zużycie paliwa przyzwoite, jezdżąc podług przepisów mozna zejść do 5 z groszami.

Rzeczywiście, przy dużym załadowaniu brakuje nieco momentu ale to w końcu nie ferrari smile.gif

Co do krokowca, mam 140 tys na blacie i obroty nie falują.

To chyba indywidualny przypadek smile.gif

Ceny części zamiennych są przyzwoite (zwłaszcza dobrych zamienników- Dayco, Gates, TRW). Np. pasek rozrządu mozna dostać za 30 zł ...

PS. Szukaj egzemplarzy z końca produkcji (jeśli masz kasę smile.gif ), będą dobrze wyposażone..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Przymierzam się do zmiany samochodu i poważnie zastanawiam się nad

> Brava/Bravo. Najbardziej interesuje mnie silniki 1.2 16V.

> Chciałem się zapytać o opinie na temat tego silnika ?, jak

> spisuje sie na gazie i jakiej instalacji gazowej wymaga ?

> Pozdrawiam

Mam 1.2 z końca produkcji, czyli wersja Steel (ABS, klima), spisuje się nieźle. W tym roku byłem nim w 4 dorosłe osoby na Chorwacji, samochód wyładowany na full + box 500l na full + chodząca klima + autostrady 120-140 km/h... spalanie wyszlo 6.8-7 litrów. Ale jak obroty spadły poniżej 3000 to już pod lekką górkę bez redukcji szło bardzo ciężko smile.gif Na gazie słabo to widzę, ale przyznaję, że się na tym nie znam.

Wkurzające problemy - czasem trzepie go jak cholera przy ruszaniu - ponoć problemy (częste) ze sprzęgłem - wymiana ma pomóc, ale po co wymieniać jak nic innego nie wskazuje jeszcze na nadmierne zużycie sprzęgła... trzeba z tym żyć. Bywają ponoć problemy z alternatorami - pękanie obudów. Amory tylne zmieniałem przy ok 60kkm, przód przy ok 75kkm. Przeciekała mi też chłodnica - uszczelniłem uszczelniaczem w płynie. Inne nieszczęścia - typu wymiana łożyska i zwrotnicy w przednim kole to już wynik mojej głupoty smile.gif Z zawiechą poza tym nic nie robiłem (mam 76kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Przymierzam się do zmiany samochodu i poważnie zastanawiam się nad

> Brava/Bravo. Najbardziej interesuje mnie silniki 1.2 16V.

> Chciałem się zapytać o opinie na temat tego silnika ?, jak

> spisuje sie na gazie i jakiej instalacji gazowej wymaga ?

> Pozdrawiam

Z gazem to sobie to dobrze przekalkuluj, bo IMHO ci się nie będzie opłacało... ten silnik generalnie mało pali, a instalka nie jest za freee. Także oszczędność na samym gazie może dłuuugo nie amortyzować zwiększonego kosztu o instalację (nie mówiąc już o zmniejszonym w związku z tym miejscem w bagażniku o koło zapasowe)

Chyba że robisz jakieś wielkie przebiegi....

Jeśłi koniecznie chcesz gaz, to tak jak inni patrzyłbym raczej na 1.6 - ale tu z kolei spalanie gazu (zwłaszcza w mieście) może być nawet 2x większe niż spalanie benzyny w 1.2, a to z kolei ekonomicznie stawia całą sprawę pod znakiem zapytania (1.6 to chyba tez i wyższe OC) i nie wiem czy nie pozostałbym przy 1.2 benzyna.

Ale jeśli koniecnzie chcesz gazować - to IMHO 1.6 jest lepszy, bo duużo większe stado koni i zupełnie inaczej sięjedzie- a jeśli trafisz z metalowym kolektorem to można zapodać tańszą instalację gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśłi koniecznie chcesz gaz, to tak jak inni patrzyłbym raczej na 1.6

> - ale tu z kolei spalanie gazu (zwłaszcza w mieście) może być

> nawet 2x większe niż spalanie benzyny w 1.2 a to z kolei

> ekonomicznie stawia całą sprawę pod znakiem zapytania (1.6 to

> chyba tez i wyższe OC) i nie wiem czy nie pozostałbym przy 1.2

> benzyna.

dobry początek dnia to dobry kawał przed południem hehe.gif

twoja wiedza na temat spalania kończy się tylko na silnikach z zapłonem samoczynnym... niestety...

załóżmy, że taki 1200 pali siedem w mieście... to taki 1600 z gazem musiałby palić 14 co jest wynikiem stricte kosmicznym hahaha.gif

no chyba, że tobie się udało spalić 14 w mieście... winszuje hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry początek dnia to dobry kawał przed południem

> twoja wiedza na temat spalania kończy się tylko na silnikach z

> zapłonem samoczynnym... niestety...

> załóżmy, że taki 1200 pali siedem w mieście... to taki 1600 z gazem

> musiałby palić 14 co jest wynikiem stricte kosmicznym

> no chyba, że tobie się udało spalić 14 w mieście... winszuje

14l w 1.6 na gazie w mieście przy instalce starszej generacji ? - IMHO spoko realne (tyle na tym forum już padało) zreszta, niech się wypowiedzą ci co mają

Przy czym - przez "miasto" rozumiem tłok, korki, światła, a nie mieścine przez którą przejeżdzasz niczym w trasie tylko nieco wolniej.

A następnym razem to daj koledze bardziej konstruktywną radę skoro żeś taki "ekspert"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 14l w 1.6 na gazie w mieście przy instalce starszej generacji ? -

> IMHO spoko realne (tyle na tym forum już padało) zreszta, niech

> się wypowiedzą ci co mają

no to chyba sie wypowiadam... co nie? hehe.gif

> Przy czym - przez "miasto" rozumiem tłok, korki, światła, a nie

> mieścine przez którą przejeżdzasz niczym w trasie tylko nieco

> wolniej.

dwanaście w mieście to sporo...

> A następnym razem to daj koledze bardziej konstruktywną radę skoro

> żeś taki "ekspert"

już nie musze udawać, że sie znam... myśle, że właściciele dizli wiedzą lepiej i nie musze sie silić...

więc jak by co to tylko pozwalam se poprawic błędy i dywagacje zakrecony.gif

a koledze dałem taką odpowiedź jaką uznałem za najbardziej rzeczową palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.