Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Kwestia kapci

Featured Replies

Napisano

witam

jakie to oponki zapodac do 4x4 w rozmiarze 235/70/16?

autko generalnie szosa ale czasem jednak z niej zjezdzac bedzie - polne piach blotko - ale nie typowa babranina

tak kombinuje ze moze pojsc w kierunku opon typu "all terrain" i "all weather"?

jak takie laczki sie sprawuja na mokrym i w zimowych warunkach?

i jakie sa godne polecenia?

w tej chwili sa GY wrangler ST na 4 lapach ale na tylnej osce niestety trzeba myslec o nowych

Napisano

Do takiego uzytkowania nadaja sie BF Goodrich AT ok.gif

Mialem takie swego czasu w Jeepie i spisywaly sie bardzo dobrze. Ciche na asfalcie, calkiem dobrze trzymaly w zimowych warunkach a i w lekkim terenie zachowywaly sie przyzwoicie.

Napisano

Goodyear WRANGLER ATR

Świetna opona na asfalt i w teren. Moja Nivka wczoraj wyrwała 20 drzew z korzeniami w błocie na tych oponach zlosnik.gif Na asfalcie dobrze się trzymają i są w miarę ciche.

Napisano

> Goodyear WRANGLER ATR

> Świetna opona na asfalt i w teren.

Potwierdzam, jak na taki agresywny (również z wyglądu) bieżnik to po asfalcie jeździ się na prawdę dobrze - ale bark jednej opony udało mi się rozerwać na kamieniach, więc może dlatego jestem do nich trochę uprzedzony jeśli idzie o jazdę terenową hmm.gifzlosnik.gif. W każdym razie jeśli mowa o piachu czy błocie to powinny sprawować się super ok.gifzlosnik.gif

Napisano

> Potwierdzam, jak na taki agresywny (również z wyglądu) bieżnik to po

> asfalcie jeździ się na prawdę dobrze - ale bark jednej opony

> udało mi się rozerwać na kamieniach, więc może dlatego jestem do

> nich trochę uprzedzony jeśli idzie o jazdę terenową . W każdym

> razie jeśli mowa o piachu czy błocie to powinny sprawować się

> super

Teoretycznie każdą oponę da się rozerwać o kamień. A te co teoretycznie nie można rozerwać to w ogóle na czarnym nie robią zlosnik.gif

Napisano

> Potwierdzam, jak na taki agresywny (również z wyglądu) bieżnik

Agresywny?!?!? yikes.gifz_lol1.gifzakrecony.gifzakrecony.gifzakrecony.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gif

Napisano

> Agresywny?!?!?

Na asfalcie, wśród osobówek stojących na innych pasach, robi wrażenie opony nieomal od ciągnika rolniczego zlosnik.gif - więc tym milej zaskakuje to, że generowany przez nią hałas przy szosowej jeździe nie stanowi żadnego problemu nawet w kiepsko wyciszonym aucie ok.gif

Napisano

> Teoretycznie każdą oponę da się rozerwać o kamień. A te co

> teoretycznie nie można rozerwać to w ogóle na czarnym nie robią

Dlatego piszę, że być może się uprzedziłem zlosnik.gif (po części może i tym, że mialem duży problem z dokupieniem nowej opony no.gif) - w każdym razie za radą kącikowiczów przesiadłem się nie tak dawno się na trochę inny rozmiar felg i BF Goodrich AT. zlosnik.gif

W każdym razie przy jeździe głównie po asfalcie i od czasu do czasu zjazdach w jakiś lżejszy teren GY AT/R nie powinny zawieść oczekiwań ok.gif

Napisano

Witajcie.

Też wkrótce będę musiał pomyśleć nad oponami.

Co polecicie dla auta użytkowanego niemal w 100% na asfalcie?

Dwa komplety opon - zima, lato? Czy może całoroczne wystarczą? Dodam tylko, że zimą wyjeżdżam w góry ale tylko po "normalnych" trasach, które często również bywają ośnieżone.

Auto to Opel Frontera Sport.

Pozdrawiam.

Napisano
  • Autor

> Witajcie.

> Też wkrótce będę musiał pomyśleć nad oponami.

> Co polecicie dla auta użytkowanego niemal w 100% na asfalcie?

> Dwa komplety opon - zima, lato? Czy może całoroczne wystarczą? Dodam

> tylko, że zimą wyjeżdżam w góry ale tylko po "normalnych"

> trasach, które często również bywają ośnieżone.

> Auto to Opel Frontera Sport.

> Pozdrawiam.

do takiego dylematu podchodze w ten sposob:

jezeli masz kase to kup 2 komplety z tym ze ja w takim rozwiazaniu wzialbym pod uwage nie tylko same opony ale i felunek do nich tak by miec 2 komplety kol - a to juz wydatek dosyc znaczny sie robi....

dlatego w swoim przypadku wybieram srodek pod nazwa wielosezonowe alterrain

ktore z tej kategorii wezme?? sam nie wiem jeszcze ale napewno jedne z 2 wymienianych w tym watku

Napisano

> Witajcie.

> Też wkrótce będę musiał pomyśleć nad oponami.

> Co polecicie dla auta użytkowanego niemal w 100% na asfalcie?

> Dwa komplety opon - zima, lato? Czy może całoroczne wystarczą? Dodam

> tylko, że zimą wyjeżdżam w góry ale tylko po "normalnych"

> trasach, które często również bywają ośnieżone.

> Auto to Opel Frontera Sport.

> Pozdrawiam.

u mnie przy założeniu - jazda całoroczna, asfalt plus czasem jakiś lajtowy teren

do vitary wybrałem GY ATR - podobno całkiem nieźle sprawdza się w zimie

- niestety nie miałem okazji wypróbować, bo w tym roku w krk zimy nie było wink.gif

ale z opinii na forum4x4 wynikało, że całkiem nieźle spisują się również na śniegu

trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy at'ek nie dorówna typowej zimówce

więc jeżeli na co dzień śmigasz tylko po czarnym, to lepiej zainwestować w letnie szosówki + zimowe

Napisano

> u mnie przy założeniu - jazda całoroczna, asfalt plus czasem jakiś

> lajtowy teren

> do vitary wybrałem GY ATR - podobno całkiem nieźle sprawdza się w

> zimie

> - niestety nie miałem okazji wypróbować, bo w tym roku w krk zimy nie

> było

> ale z opinii na forum4x4 wynikało, że całkiem nieźle spisują się

> również na śniegu

> trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy at'ek nie dorówna typowej

> zimówce

> więc jeżeli na co dzień śmigasz tylko po czarnym, to lepiej

> zainwestować w letnie szosówki + zimowe

ja smigam na wielosezonowych pirelli str scorpion M+S - bylem na nich w szwajcarii podczas takich opodow

280552975-kole.JPG

i dawaly rade ok.gif

ale w piachu na poligonie

280588912-5.jpg

kompletna klapa no.gifno.gifno.gif (bardzo szybko sie zapychaja)

takze na ulice i w zime OK ale w teren absolutnie ich nie polecam

Napisano

> ja smigam na wielosezonowych pirelli str scorpion M+S - bylem na nich

> w szwajcarii podczas takich opodow

> i dawaly rade

> ale w piachu na poligonie

> kompletna klapa (bardzo szybko sie zapychaja)

> takze na ulice i w zime OK ale w teren absolutnie ich nie polecam

Skoro mówisz, że podczas takich warunków drogowych jechało się dobrze, to chyba poszukam czegoś w tym stylu. Zapychaniem podczas jazdy po piasku się specjalnie nie przejmuję, obecnie mój samochód będzie się raczej poruszał w miejskiej dżungli zlosnik.gifNie ukrywam, że nie stać mnie jak na razie na dwa komplety opon.

Napisano

> Skoro mówisz, że podczas takich warunków drogowych jechało się

> dobrze, to chyba poszukam czegoś w tym stylu.

ale do dzis nie wiem czy to zaleta stalego napedu AWD czy opon hmm.gif

> Zapychaniem

> podczas jazdy po piasku się specjalnie nie przejmuję, obecnie

> mój samochód będzie się raczej poruszał w miejskiej dżungli Nie

> ukrywam, że nie stać mnie jak na razie na dwa komplety opon.

nie ma (chyba) opon cichy na asfalcie a zarazem nie zapychajacych sie w terenie

Napisano

> ale do dzis nie wiem czy to zaleta stalego napedu AWD czy opon

napęd napędem, ale czasem trzeba zahamować grinser006.gif

wiadomo że 4x4 nawet na letnich, będzie miało lepszą ciąg, niż ośka na zimówkach, tyle że z hamowaniem czy jazdą po łuku będzie już gorzej,

a w większości przypadków awaryjnie to się hamuje, a nie przyspiesza wink.gif

Napisano

> napęd napędem, ale czasem trzeba zahamować

> wiadomo że 4x4 nawet na letnich, będzie miało lepszą ciąg, niż ośka

> na zimówkach, tyle że z hamowaniem czy jazdą po łuku będzie już

> gorzej,

> a w większości przypadków awaryjnie to się hamuje, a nie przyspiesza

poweim tak: nowy CRV na hiper super zimowkach nie wjechal i musial wspomagac sie lancuchami

ja na wielosezonowych dojechalem do celu bez pomocy ok.gif

Napisano
  • Autor

jeszcze mam pytanei w tej kwestii

czy wogole na polskim rynku sa dostepne takie opony

Goodyear Wrangler ST ??

ewentualnie co na naszym rynku jest ich odpowiednikiem?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.