Skocz do zawartości

jak działa silniczek szyby?


bot

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie krok po kroku jak działa mechanizm podnoszenia szyb?

to znaczy, jeśli dajmy na to przy otwartej szybie wcisnę żeby ta zamknęła się do końca, to silniczek zaskakuje i podnosi szybę ale skąd wie kiedy ma się zatrzymać? zatrzymuje go czujnik w uszczelce o którym gdzieś tutaj czytałem?

i w drugą stronę. kiedy szyba jest zakmnięta a ja wciskam maksymalne otwarcie szyby to w jaki sposób wie że już koniec i dalej nie otworzy? co i do czego wysyła sygnały? i co z mechaniznmem który ma zapobiegać przycinaniu rąk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie myle to ten czujnik tez ma cos wspolnego, ale generalnie to jak sie nie myle kwestia oporow ktore zatrzymuja szybe, czyli opuszczasz szybe doczodzi do konca jest opor wiec system rozlacza, tak mnie sie to widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie nie myle to ten czujnik tez ma cos wspolnego, ale generalnie

> to jak sie nie myle kwestia oporow ktore zatrzymuja szybe, czyli

> opuszczasz szybe doczodzi do konca jest opor wiec system

> rozlacza, tak mnie sie to widzi

ale przeciez jak przytniesz np czyjąś szyję 893goodvibes.gif to nie tylko odpuszcza, ale i zjeżdza w dół, to skąd ma wiedzieć czy to opór czyjeś grdyki czy już całkiem zamknięta i to opór uszczeliki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przeciez jak przytniesz np czyjąś szyję to nie tylko

> odpuszcza, ale i zjeżdza w dół, to skąd ma wiedzieć czy to opór

> czyjeś grdyki czy już całkiem zamknięta i to opór uszczeliki?

mylisz dwa pojęcia adam. My w abarthach mamy dodatkowo czujnik zapobiegający zatrzaśnięciu ręki bądź szyji hehe.gif a są przeceiż autka bez tego zabezpieczenia niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> my klekoty w wersji z nienajwyzszej polki ( czyt. active) tez mamy

> anty gniota

> ops... oczywista popieprzylem komu odpowiadam to do johnego mialo

> leciec

spoko, piszę tylko, że w abarthach jest to standard, a w niektórych wersjach poniżej jest to tylko opcja niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sie nie myle to ten czujnik tez ma cos wspolnego, ale generalnie

> to jak sie nie myle kwestia oporow ktore zatrzymuja szybe, czyli

> opuszczasz szybe doczodzi do konca jest opor wiec system

> rozlacza, tak mnie sie to widzi

Szyba zamyka się bądź otwiera do momentu poczucia oporu - wtedy (jak już jeden z kolegów wspomniał) - załącza się "wyłącznik przeciążeniowy" zapobiegający spaleniu sie silniczka.

Natomiast kwestia gilotynowania związana jest ściśle z górną uszczelką (nad szybą). Są tam czujniki, które czując ucisk - powodują zjazd szyby w dół (czyli niedopuszczenie do zgilotynowania).

Spróbujcie podczas zamykania szyby jednocześnie przycisnąć np palcem górną uszczelkę (przyciskając ją od dołu).

Szyba powinna momentalnie zjechać w dół (zależy jeszcze w którym miejscu tego palucha przyciśniemy wink.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mylisz dwa pojęcia adam. My w abarthach mamy dodatkowo czujnik

> zapobiegający zatrzaśnięciu ręki bądź szyji a są przeceiż autka

> bez tego zabezpieczenia

chyba mi nie powiesz, że tego nie ma w standardzie w stilo boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się tutaj gdyż nic innego nie znalazłem a pojawił mi się problem z elektryczną szybą od strony kierowcy.

W momencie zamykania kiedy szyba dojdzie do końca, silniczek się nie rozłączy i słychać przez króciutką chwilkę niemiłosierny zgrzyt przekładni. To samo przy opuszczaniu szyby jak dojedzie do dołu.

Czy padły mi jakieś krańcówki, da się to jakoś naprawić czy trzeba wymienić cały mechanizm? Ma ktoś może jakiś manual jak się do tego mechanizmu dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.