Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Skutki troche zlej kalkulacji ....

Featured Replies

Napisano

Piekna pogoda, widok ladny .... az tu nagle grinser006.gif...

280896043-Picture1.jpg

.... na horyzoncie pojawia sie MitsuBitchi Triton001.gif

280896043-Picture2.jpg

hmm.gif wyglada ze facelift porzadnie zrobionyideia.gif ....

280896043-Picture3.jpg

z info od ludu ... hmm.gif facet chcial sie popisac przedmulher.gif .... i wjechal tak ze zgasl270747800-sex.gifgrinser006.gif.... czy sie ciut zakopol czy nie - ciezko powiedziechmm.gif ... w kazdym razie stanal270747800-sex.gif....

280896043-Picture4.jpg

jako ze natura eliminuje glupote naturalniegrinser006.gif .... - do najblizszej jakotakiej cywilizacji jest z dzien jazdydrive.gif .... postanowila dac facetowi nauczke ... i ciut poobracala autemsmirk.gif ... skutki jak widac - piaskownicapiaskownica.gif w srodkugrinser006.gif...

280896043-Picture5.jpg

280896043-Picture6.jpg

280896043-Picture7.jpg

280896043-Picture8.jpg

Jako ze wlasciciela nie bylopalacz.gif a luddrive.gif jezdzacy HiLux ma dobre serce270635636-JUMP2.gif ... biedny Triton zostal wrzucony na tow bar ...

280896043-Picture9.jpg

... nie bez wysilku oczywiscie 270751858-jezyk.gif (i to nie jestem jagrinser006.gif)

280896043-Picture10.jpg

280896043-Picture11.jpg

i podciagniety w bardziej odlegle miejsce mikolaj.gif....

...ale nie przy uzyciu HiLuxsmirk.gif bo nikt na ochotnika nie chcial podzielic losu wlasciciela Tritonskromny.gif ...

Pictadmin.gif by Tomija - WA HiLux Club

post-1538-14352494231782_thumb.jpg

Napisano

Hmm, nie pokazywałeś już na ogólno-motoryzacyjnym ?

Szczerze ? Przyznam się, że i mnie podobnie szarpie zlosnik.gif. Niedługo po zakupie HR-V wybrałem się w góry. Pewnego późnego wieczora wracaliśmy ze spaceru z "wyżyny". Pusto, życie już zamarłe ...a przy drodze niewielki stok narciarki. Auto nie było jeszcze przeze mnie wypróbowane, więc z lekką dozą wrodzonego szaleństwa wykręciłem w jego stronę hehe.gif. Daleko nie ujechałem - śnieg zapadł się pod kołami. Jakimś cudem udało się stamtąd wyjechać blagam.gif W oczach miałem już perspektywę oczekiwania na poranek w aucie i bardzo "mrożące" powitanie ze strony obsługi stoku i jego klientów uzbroj_zlo.gif

Napisano

Weź mnie nie strasz...

Właśnie miałem w planach wypróbować swojego na plaży wink.gif

Napisano

> Weź mnie nie strasz...

> Właśnie miałem w planach wypróbować swojego na plaży

Po polskich plazach zdaje sie nie wolno (choc jezdza quadami na ten przyklad). Generalnie pare zasad musisz znac, choc wszystkich pewnie nie wymienie:

- na grzaskim, szczegolnie pod gore, albo po rozmoklym - nigdy sie nie zatrzymuj

- nie ruszaj buksujac kolami

- jak juz wjezdzasz na piach, to dobrze, by dla odmiany z lekkim buksowaniem (ale nie zatrzymuj sie zlosnik.gif )

- jesli ruszyc nie mozesz, ale jeszcze na brzuchu nie siedzisz, to spusc powietrze z opon, tak z pol bara - na lekkim flaku powiniennes latwiej ruszyc (szczegolnie po sypkim)

- najlepiej jedz z kolega i linka kinetyczna, we dwoch naraz nie wjezdzajcie w grzaski teren

- jesli masz/mozesz miec, to zainwestuj w opony co najmniej A/T, albo najlepiej M/T ;-)

- jak powiesiles sie na brzuchu... to lec po rolnika z traktorem biglaugh.gif

Czy cos jeszcze? No oceniaj zamiary na mozliwosci =)

p.s. dobrze miec w bagazniku saperke i siekiere oraz porzadne dywaniki ;-)

Napisano

> - jesli masz/mozesz miec, to zainwestuj w opony co najmniej A/T, albo

> najlepiej M/T ;-)

Na sypki piach najlepsze są AT... MT zbyt szybko się zakopują...

Napisano

Dzięki za porady, już trochę czytałem o jeździe po piasku a Ty podałeś wszystko w jednym miejscu ok.gif

Może uda mi się wkrótce kupić jakieś używane A/T na tę okoliczność.

Powiedz, czy na wszelki wypadek przed wjazdem na piach nie lepiej upuścić od razu trochę wiatru z opon?

W sumie zanim na te plażę wjadę to i tak obadam sytuację sprawdzając jak grząskie jest podłoże wink.gif

Napisano
  • Autor

> Hmm, nie pokazywałeś już na ogólno-motoryzacyjnym ?

niezlosnik.gif --- juz kiedys dostalem rant.gif ze takie rzeczy nikogo nie interesujafoch.gifzlosnik.gif

> Szczerze ? Przyznam się, że i mnie podobnie szarpie . Niedługo po

> zakupie HR-V wybrałem się w góry. [...] Daleko nie ujechałem - śnieg zapadł

> się pod kołami. Jakimś cudem udało się stamtąd wyjechać

tia tylko ze HR-V to nie AWDzlosnik.gif - to przeciez klasa Mini-SUV w przypadku HRV ktory jest FWD z Honda Real Time 4x4 hmm.gif.... wiec IMHO trudno zeby jak Wrangler czy LC jezdzilgrinser006.gif

W

> oczach miałem już perspektywę oczekiwania na poranek w aucie i

> bardzo "mrożące" powitanie ze strony obsługi stoku i jego

> klientów

tia przynajmniej nie skonczles jak ten Tritonzlosnik.gif...

Napisano
  • Autor

> Weź mnie nie strasz...

alez jestem daleki od tegogrinser006.gif. Ani cie nie straszesmirk.gif .. ale wyciagal cie tez nie bede bo ... troche dalekogrinser006.gif...

> Właśnie miałem w planach wypróbować swojego na plaży

tia czasami mozna tak skonczycgrinser006.gif ...

280905357-DSC00368.JPG

280905357-DSC00369.JPG

280905357-DSC00367.JPG

post-1538-14352494307117_thumb.jpg

Napisano

> Dzięki za porady, już trochę czytałem o jeździe po piasku a Ty

> podałeś wszystko w jednym miejscu

Na zdrowie =)

> Może uda mi się wkrótce kupić jakieś używane A/T na tę okoliczność.

> Powiedz, czy na wszelki wypadek przed wjazdem na piach nie lepiej

> upuścić od razu trochę wiatru z opon?

> W sumie zanim na te plażę wjadę to i tak obadam sytuację sprawdzając

> jak grząskie jest podłoże

Ja bym radzil najpierw wybrac sie w dwa auta w jakies srednio piaskowe miejsce i poprobowac w ogole jak to jest. Bez praktyki i doswiadczenia naprawde trudno przewidziec, jak sie auto zachowa, a plaza to jeden z trudniejszych terenow (bardzo sypki piach).

Pocwicz podjezdzanie pod gorke na piachu i ruszanie - to chyba najbardziej zdradliwe etapy =)

p.s. z tego co wiem, to w rejonach Warszawy ludzie jezdza na poligon w Okuniewie, ale cos slyszalem, ze ostatnio troche gonia z tego terenu.

Foty z Okuniewa:

okuniew1cc7.jpg

okuniew2nt9.jpg

okuniew9uh7.jpg

Filmiki z Okuniewa:

I na koniec bonus z Okuniewa ;-)

okuniewxc9.jpg

Napisano

> alez jestem daleki od tego. Ani cie nie strasze .. ale wyciagal cie

> tez nie bede bo ... troche daleko...

No fakt, musiałbym trochę poczekać zanim byś się pojawił z pomocą wink.gif

> tia czasami mozna tak skonczyc ...

No właśnie tego się trochę obawiam faktycznie, muszę na początek wypróbować auto w terenie trochę mniej wymagającym, z mniejszą ilością piachu a potem skieruję się na plażę.

Napisano

Rozejrzę się za jakimś dobrym miejscem.

Tak poglądowo, jest ktoś chętny na wypad w teren dla "Początkującego offroadowca"?

Napisano

> p.s. z tego co wiem, to w rejonach Warszawy ludzie jezdza na poligon

> w Okuniewie, ale cos slyszalem, ze ostatnio troche gonia z tego

> terenu.

Ja jeżdżę do Kuklówki (30km od Warszawy). Teren prywatny ale dostępny dla off-róldowców zlosnik.gif bo właścicielem jest jakiś off-rółdowiec. Jest tam wszystko od górek, przez błota i jeziorka po lasy. W sumie od groma terenu:

68b4a8f85f484846.jpg

884599c77ce6e5f6.jpg

Napisano

> Rozejrzę się za jakimś dobrym miejscem.

> Tak poglądowo, jest ktoś chętny na wypad w teren dla "Początkującego

> offroadowca"?

A czym jeździsz? Ze znajomymi robimy wypad 14 albo 15 czerwca do Kuklówki. Ja jadę Nivką, a oni Gazikami. Tylko powiedz czym jeździsz bo jakieś x5 albo cross-coutry lub inne HRV nie dadzą rady zlosnik.gif

Napisano

> A czym jeździsz? Ze znajomymi robimy wypad 14 albo 15 czerwca do

> Kuklówki. Ja jadę Nivką, a oni Gazikami. Tylko powiedz czym

> jeździsz bo jakieś x5 albo cross-coutry lub inne HRV nie dadzą

> rady

Jak jest tylko takie bloto, jak na twoim zdjeciu to faktycznie, ale z reguly na tak duzym obszarze, jak opisujesz, teren jest zroznicowany i moze znajdzie cos dla siebie. Mozesz porownac ze zdjeciami i filmami podpietymi przeze mnie powyzej? Chlopaki szukaja nowej miejscowki, bo na poligonie juz gonia i mandaty czasem wlepiaja.

Napisano

> Jak jest tylko takie bloto, jak na twoim zdjeciu to faktycznie, ale z

> reguly na tak duzym obszarze, jak opisujesz, teren jest

> zroznicowany i moze znajdzie cos dla siebie. Mozesz porownac ze

> zdjeciami i filmami podpietymi przeze mnie powyzej? Chlopaki

> szukaja nowej miejscowki, bo na poligonie juz gonia i mandaty

> czasem wlepiaja.

Teren jest zróżnicowany ale przejazdy między terenami są między drzewami najczęściej przez takie błoto. Więc jeśli ktoś chce wjechać na teren musi to pokonać. No chyba, że rajcują go tylko takie górki jak na drugim zdjęciu to może jechać bo to jest na samym początku i tam jest sucho.

Napisano

Sie wie zlosnik.gif Ale jak tu nie pobawić się nowym sprzętem, czasem mimo przewyższających chęci nad zamiarami hehe.gif

Napisano

> A czym jeździsz? Ze znajomymi robimy wypad 14 albo 15 czerwca do

> Kuklówki. Ja jadę Nivką, a oni Gazikami. Tylko powiedz czym

> jeździsz bo jakieś x5 albo cross-coutry lub inne HRV nie dadzą

> rady

Jeżdżę Fronterą. Jednak jest to całkowita seria, oraz ja jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o jazdę terenową.

Aby zapuścić się w miejsca o których mowa przede wszystkim musiałbym zainwestować w jakieś A/Tki a jak na razie nie mieszczą się w budżecie.

Napisano

> Jeżdżę Fronterą. Jednak jest to całkowita seria, oraz ja jestem

> całkowicie zielony jeśli chodzi o jazdę terenową.

> Aby zapuścić się w miejsca o których mowa przede wszystkim musiałbym

> zainwestować w jakieś A/Tki a jak na razie nie mieszczą się w

> budżecie.

Pokaż jakąś fote opon które masz i jak wysoko siedzi ta frotka. Był kiedyś jeden gostek frotką i nawet daleko dojechał zlosnik.gif Jakby coś to się pociągnie i damy rade ok.gif Frotka nie taka zła jest w teren. Bardziej trzeba się przygotować do prac fizycznych. Trzeba wziąć kilka butelek z wodą na ewentualne uzupełnianie w chłodnicy i na mycie jej. Coś do wycierania rąk z błota, szpadel bądź łopatę, przynajmniej jedną deskę. Szmatę żeby umyć po wszystkim szyby i lampy. No i oczywiście jakieś kalosze i krótkie spodnie zlosnik.gif Długa lina też by się przydała ale nie taka z tesco elastyczna tylko sznur. Jak masz chlapacze to lepiej zdjąć przed terenem. Jak się piszesz to zapraszam na za 2 tygodnie. Dużo adrenalinki murowane zlosnik.gif

Napisano

> Pokaż jakąś fote opon które masz i jak wysoko siedzi ta frotka. Był

> kiedyś jeden gostek frotką i nawet daleko dojechał Jakby coś to

> się pociągnie i damy rade Frotka nie taka zła jest w teren.

> Bardziej trzeba się przygotować do prac fizycznych. Trzeba wziąć

> kilka butelek z wodą na ewentualne uzupełnianie w chłodnicy i na

> mycie jej. Coś do wycierania rąk z błota, szpadel bądź łopatę,

> przynajmniej jedną deskę. Szmatę żeby umyć po wszystkim szyby i

> lampy. No i oczywiście jakieś kalosze i krótkie spodnie Długa

> lina też by się przydała ale nie taka z tesco elastyczna tylko

> sznur. Jak masz chlapacze to lepiej zdjąć przed terenem. Jak się

> piszesz to zapraszam na za 2 tygodnie. Dużo adrenalinki murowane

Brzmi groźnie smile.gif

Ogólnie moje opony nadają się już do wymiany więc wiele na nich nie zdziałam. Postaram się zrobić jakieś fotki wkrótce.

Za dwa tyg to wątpię aby mi się udało bo to akurat czas oddawania wszystkich prac semestralnych. sick.gif

Napisano

> Brzmi groźnie

> Ogólnie moje opony nadają się już do wymiany więc wiele na nich nie

> zdziałam. Postaram się zrobić jakieś fotki wkrótce.

> Za dwa tyg to wątpię aby mi się udało bo to akurat czas oddawania

> wszystkich prac semestralnych.

Ja nie mam połowy bieżnika zlosnik.gif tzn. od wewnętrznej strony wszystkie opony są łyse, a od zewnętrznej całe rotfl.gif I daje rade w terenie. Najważniejsze, żeby to nie były opony typowe do plaskacza kierunkowe z jodełką.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.