Skocz do zawartości

jaki to jest kod lakieru?


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

Chce sobie zamowic na allegro 30ml lakieru aby zatuszowac lekkie odrypski lakieru. Niestety nie wiem jak sie odczytuje z tej klapki wlewu kod lakieru. Zrobilem zdjecia ale sa zbyt niewyrazne bo robione telefonem. W zwiazku z tym mam pytanie, moglby mi ktos powiedziec jaki kod ma taki lakier?:

C5707740_1.jpg

co prawda zdjecie z allegro ale kolor taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce sobie zamowic na allegro 30ml lakieru aby zatuszowac lekkie

> odrypski lakieru. Niestety nie wiem jak sie odczytuje z tej

> klapki wlewu kod lakieru. Zrobilem zdjecia ale sa zbyt

> niewyrazne bo robione telefonem. W zwiazku z tym mam pytanie,

> moglby mi ktos powiedziec jaki kod ma taki lakier?:

> co prawda zdjecie z allegro ale kolor taki sam

Kod lakieru powinieneś mieć na tabliczce pod maską na pasie przednim.

Wątpię żeby Ci ktoś podał kod ze zdjęcia bo potem możesz mieć problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, podobno kod lakieru jest na klapce od wlewu paliwa,

Co do koloru to jest taki jak ten na zdjeciu. Zapytalem bo moze ktos ma taka asterke i wie jaki to jest kod lakieru. Ubytki lakieru sa tak znikome ze wystarczylo by jak by mi ktos napisal, albo chociaz pokazal na jakims zdjeciu przykladowym dokladnie gdzie jest ten kod (i z jakich znakow sie sklada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś próbował robić

> sprayem z tym samym kodem co lakier auta?

Nie sprayem ale pędzelkiem probowałem smile.gif W mieszalni mi dorobili 100 ml wg kodu lakieru, powiem ci, że różnicy nie widziałem. No, ale to były zaprawki a nie osprejowana powierzchnia.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam zapodałem kolesiowi z allegro ten kod i jestem ciekaw

> autentyczności? Czy nie będzie różnicy? Ktoś próbował robić

> sprayem z tym samym kodem co lakier auta?

Ja kupiłem kiedyś taką buteleczkę jak lakier do paznokci z moim kodem i muszę powiedzieć, że różnica była. Do zamalowania odprysków po kamykach itp. się nadawało ale jak bym miał tym kolorem np. całe zderzaki pomalować to by była masakra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ktoś próbował robić

> sprayem z tym samym kodem co lakier auta?

Ja właśnie jestem po takiej operacji, tzn. malowałem sprayem miejsca zarysowań. Wg. mnie lakier dobrany idealnie. Dobierali mi w motipie we wrocławiu.

Efekt jaki uzyskałem zadawala mnie jak na pierwszy raz wink.gif

Bałem się malować większe powierzchnie z miejscami odocięć w miejscach załamania lakieru i to był błąd, więc będę poprawiał bo już wiem jak teraz to wygląda i jak się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym się rożni ta zaprawka z pędzelkiem od sprayu? Kiedy co się

> stosuje?

Zaprawka z pędzelkiem nadaje się na małe rysy i odpryski, sprayem można robić już poważniejsze sprawy, np podlakierowanie zaszpachlowanego elementu itp. ale trzeba uważać aby się nie podpisać w trakcie malowania, proponuje kupić najtańszy badziew i poćwiczyć gdzieś u kogoś na murze wink.gif , to żart oczywiście, ale malowanie nie jest proste i o zaciek nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj dostalem lakier i od razu wzialem sie do roboty, co prawda

> maznalem tu i tam niecale 2h temu, ale na pierwszy rzut oka

> zgodnosc z oryginalem b. dobra.

Ale robiłeś to pędzelkiem (tym z tej strony z allegro) czy sprayem bo ten koleś też sprzedaje w sprayu. Mam 2 dość głębokie rysu długie na 10 i 30cm, oraz długie na 50cm drapniecie jak by ktoś butem przejechał masa drobnych rysek i nie wiem co kupić ten spray czy pędzelek? Ciekawe czy lakier po 11 latach nie wyblakł i czy nie będzie różnicy, no ale jak mówisz że jest git to super też kupię smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale robiłeś to pędzelkiem

Tak, ja sie nie znam na lakierowaniu wiec moze ktos fachowy sie wypowie. Ja poprawialem:

1. Na lewym przednim blotniku przy nadkolu na wysokosci listw drzwiowych mialem rdze wielkosci 1cmx1cm, czesc starlem papierem sciernym a czesc pojechalem brunoxem - nastepnie okleilem w około dokladnie tasma miejsce ktore chce przesmarowac pyndzylkiem, odtluscilem i pomalowalem.

2. Przy listwie plastikowej na progu od strony kierowcy (jakby pod drzwiami) mialem ognisko korozji wielkosci 1x2cm, pojechalem brunoxem i pomalowalem - nie wyglada to super idealnie gladnie ale to miejsce malo widoczne wiec nie chcialem juz kombinowac. Najpierw mialem tylko posmarowac brunoxem, ale ze mimo wszystko to i tak sie rzuca w oczy bo brunox jak zwiaze rdze to sie robi ciemny (prawie czarny) wiec przy okazji to tez pomalowalem aby sie tak bardzo nie rzucalo w oczy.

3. To samo lewe tylne drzwi

4. To samo prawe tylne drzwi (tutaj minimalna rdza, ale nie dawalo mi to spokoju).

5. Przy tylnej klapie minimalne ognisko rdzy wielkosci 2x5mm - brunox + zaprawka lakieru

6. Drzwi kierowcy od wewnatrz na gorze, zarysowany lakier a raczej zdarty lakier - wielkosci 5x5mm - zaprawka

Jutro sprawdze w swietle dziennym jak wyszlo, bo garaz mam tak ciasny ze nie mam jak wyjechac z otwartymi drzwiami, ale sadze ze bedzie wporzadalu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ja sie nie znam na lakierowaniu wiec moze ktos fachowy sie

> wypowie. Ja poprawialem:

> 1. Na lewym przednim blotniku przy nadkolu na wysokosci listw

> drzwiowych mialem rdze wielkosci 1cmx1cm, czesc starlem papierem

> sciernym a czesc pojechalem brunoxem - nastepnie okleilem w

> około dokladnie tasma miejsce ktore chce przesmarowac

> pyndzylkiem, odtluscilem i pomalowalem.

> 2. Przy listwie plastikowej na progu od strony kierowcy (jakby pod

> drzwiami) mialem ognisko korozji wielkosci 1x2cm, pojechalem

> brunoxem i pomalowalem - nie wyglada to super idealnie gladnie

> ale to miejsce malo widoczne wiec nie chcialem juz kombinowac.

> Najpierw mialem tylko posmarowac brunoxem, ale ze mimo wszystko

> to i tak sie rzuca w oczy bo brunox jak zwiaze rdze to sie robi

> ciemny (prawie czarny) wiec przy okazji to tez pomalowalem aby

> sie tak bardzo nie rzucalo w oczy.

> 3. To samo lewe tylne drzwi

> 4. To samo prawe tylne drzwi (tutaj minimalna rdza, ale nie dawalo mi

> to spokoju).

> 5. Przy tylnej klapie minimalne ognisko rdzy wielkosci 2x5mm - brunox

> + zaprawka lakieru

> 6. Drzwi kierowcy od wewnatrz na gorze, zarysowany lakier a raczej

> zdarty lakier - wielkosci 5x5mm - zaprawka

> Jutro sprawdze w swietle dziennym jak wyszlo, bo garaz mam tak ciasny

> ze nie mam jak wyjechac z otwartymi drzwiami, ale sadze ze

> bedzie wporzadalu

A co to jest brunox, czy przypadkiem nie jakiś odrdzewiacz. Ja tam ślady rdzy mam tylko przy chlapaczach w przednich nadkolach, reszta to cieniutkie ryski od kilku cm do kilkudziesięciu jak by ktoś śrubokrętem poprzedniemu właścicielowi przejechał. Więc na korozję mogę dać odrdzewiacz i tą zaprawkę no i na ryski drobne. Ale coś większego to chyba tylko sprayem - delikatnie by nie zrobić zacieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to jest brunox, czy przypadkiem nie jakiś odrdzewiacz.

Tak to jest odrdzewiacz, naczytalem sie ze najlepszy albo jeden z lepszych wink.gif. Powiem ci szczerze ze sie mile zaskoczylem jak po ok 20h zobaczylem te ogniska rdzy ktore wczesniej posmarowalem brunoxem. Teraz jak tylko zauwaze ze jakies gowno sie pojawia to od razu zapodam brunoxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest odrdzewiacz

Nie, to nie jest odrdzewiacz. To środek wiążący sie z rdzą, podobnie jak Cortanin. Odrdzewiacz jak sama nazwa wskazuje usuwa rdzę i (przynajmniej w teorii grinser006.gif ) po spłukaniu otrzymujesz czystą blachę.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga widac jaka blacha w astrach jest slaba. Poprzedni wlasciciel mojego samochodu trzymal go caly czas w garazu. Po kilku miesiacach widac juz efekty trzymania samochodu na dworze pod sniegiem, deszczem i sloncem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.