Skocz do zawartości

TOYOTA a zmiany cen ....


TOMMY_B

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka:

list klienta skromny.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Quote:

Szanowni Państwo,

Zwracam się do Państwa ze sprawa dość nietypowa, aczkolwiek dla mnie, jako świeżo upieczonego nabywcy TOYOTY COROLLI VERSO 2,2 D4D, dość istotna.

A mianowicie: swój upragniony, rodzinny samochód zamówiłem w Carolina Car Company w kwietniu br., informacje o dostępności do obioru otrzymałem pod koniec czerwca br., a dokumenty potrzebne do rejestracji otrzymałem z CCC dnia 3 lipca 2008. Dnia 7 lipca dokonałem rejestracji pojazdu oraz, zgodnie z prawem, opłaciłem ubezpieczenie OC/AC/NW.

Umówiłem się tez na 9 lipca na odbior pojazdu z CCC przy Prymasa 1000-lecia w Warszawie. I do tego momentu wszystko przebiega zgodnie z założeniami. Jakie było moje zdziwienie, gdy stawiając się po odbiór mojego uprawnionego auta zobaczyłem, iż nie wyjeżdżając z salonu - już straciło na wartości Ok. 7 tysięcy złotych. Auto, w pewnej części kredytowane na zasadach preferencyjnych nagle stało się kredytowanym na zasadach niemalże karnych …. Sami Państwo rozumieją, iż fakt upublicznienia nowych cenników był ta informacja dnia, która przyćmiła radość z odbioru nowego, jakże upragnionego auta.

W dniu dzisiejszym postanowiłem podzielić się z Państwem moimi przemyśleniami na ten temat. I tak się właśnie zastanawiam, czy jest fair, ze w dniu odbioru zapłaciłem za auto więcej niż było ono warte w cenniku ??? Wydaje mi się, iż sytuacja do końca nie jest uczciwa.

W związku z powyższym chciałbym poprosić Państwa o ustosunkowanie się do opisanej wyżej sytuacji i ponowna analizę mojego, zapewne nieodosobnionego przypadku. Rozumiem, ze patrząc na to od strony stricte biznesowej, w stosunku do mnie, jak i innych będących w podobnej sytuacji, powinna zostać zastosowana korekta ceny ?? W końcu towar, jakim jest niewątpliwie moje wymarzone auto COROLLA VERSO D4D nie został wydany, a w momencie wydania jego cena była niższa, niż ta, która przyszło mi za niego zapłacić.

Przedstawiając ta sytuacje mam na celu skłonienie Państwa do ponownego przemyślenia przez TOYOTA MOTOR POLAND LTD. Procesu sprzedaży ww. auta. Poddaje także pod przemyślenie korektę ceny zakupu auta w CCC lub, jeśli pierwsze jest niemożliwym, rekompensata w postaci równowartości różnicy miedzy cena przeze mnie zapłacona a ta obowiązująca w dniu 9 lipca 2008 (podkreslam: w dniu odbioru przeze mnie auta od dealera TMPL). Rekompensata ta mogą być np. darmowe przeglądy okresowe do wykorzystania w okresie gwarancji. Tzn nie darmowe, a zapłacone przeze mnie w zawyżonej cenie sprzedaży.

Licząc na bezwloczne ustosunkowanie się przez Państwa do ww. przypadku pozostaje

Z poważaniem,


i odpowiedz TOYOTA MOTOR POLAND

Quote:

Szanowny Panie

Z uwagą zapoznaliśmy się z przesłaną przez Pana wiadomością. Jest nam przykro, że proces zakupu samochodu, który winien być wyłącznie przyjemnością, w krótkim czasie zastąpiony został uczuciem rozczarowania.

Ceny samochodów z rocznika 2008 zostały zrewidowane i obniżone ze względu na umocnienie się złotówki w stosunku do euro oraz ze względu na „harmonizację” cen na terenie całej Europy.

Chcemy zapewnić Pana, że wprowadzone zmiany cennikowe nie były planowane ze znacznym wyprzedzeniem. Jako dystrybutor musimy dostosowywać ceny do zmieniających się warunków rynkowych i nie jest wykluczone, że w przyszłości ceny mogą ponownie wzrosnąć.

Autoryzowana Stacja Dealerska Carolina Car Company zapewniła nas, iż sprzedawca odpowiedzialny za Pana transakcję skontaktuje się z Panem pod koniec tygodnia i dokona korekty faktury, aby zwrócić Panu różnicę w cenie.

Z poważaniem

Agnieszka Górnicka

Koordynator ds. Kontaktów z Klientami

Toyota Motor Poland

tel. 22/ 4490656

fax: 22/ 4490659

email:


nieskromnie powiem ze list w imieniu kolegi popelnilem ja skromny.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

zapraszam do dyskusji grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba przyznać , że ta babka zawsze miała jaja

> fakt jest faktem, że Toyota i tak na tym nie straci, skoro tak łatwo

> poszło - musieli to brać pod uwagę

a jaki to jest problem

jak chcesz podwyzszyc cene, to jest problem, ktos sie zgadza i kupuje, a ktos mowi nie zgadzam sie i kupuje u kogo innego (gorzej, jak tych drugich bedzie wiekszosc)

a tutaqj, ktos sie upomni (i trzeba szybko zwrocic roznice, zeby nie bylo za brdzo naglosnione) a ktos nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak tu nie kochać Toyota Motor Poland

> Swoją drogą to kolejny dowód na to, że akcja TMP była bardzo

> perfekcyjnie przygotowana i zainwestowali w nią duuuuuużo kasy.

wlasnie dzwonili od dealera, ze na klienta czeka przygotowana FV korygujaca cene i roznica w cenach do odbioru gotowizna z kasy delalera zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak na serio to niestety ale zarobki handlowców w sprzedających

> Toyoty są mizerne ... 40 zł za Yarisa + 1500brutto podstawy

> dziwie sie tym co tam pracują , a nie oferują leasingów i kredytów

$20 hahaha.gif żyć nie umierać rotfl.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak na serio to niestety ale zarobki handlowców w sprzedających

> Toyoty są mizerne ... 40 zł za Yarisa + 1500brutto podstawy

> dziwie sie tym co tam pracują , a nie oferują leasingów i kredytów

to moze nieskromne pytanie

ile samochodow miesiecznie sprzedaje sredni powiedzmy warszawski salon i ile w nim pracuje handlowcow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba przyznać , że ta babka zawsze miała jaja

> fakt jest faktem, że Toyota i tak na tym nie straci, skoro tak łatwo

> poszło - musieli to brać pod uwagę

Ciekawe ilu osobom będzie chciało się wysyłać takie pisma.... hmm.gif

Tomek miał z tego frajdę i na dodatek przyniosło to efekt... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak na serio to niestety ale zarobki handlowców w sprzedających

> Toyoty są mizerne ... 40 zł za Yarisa + 1500brutto podstawy

> dziwie sie tym co tam pracują , a nie oferują leasingów i kredytów

swieca.gif ..... niestety takie płace są tylko dla fanatyków marki lub "młodych" co chcą sobie pojeździć faint.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepszy efekt to jak silnik wyje na maksymalnych obrotach jak

> tramwaj a auto dalej przyspiesza

Ale to już mówisz o tej z bezstopniową... zlosnik.gif

A ja ciągle nawiązuje do poprzedniej, którą miałem okazję jeździć...

Pewnie wstyd się przyznać ale nowej nie miałem okazji jeszcze ujeżdżać... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to już mówisz o tej z bezstopniową...

> A ja ciągle nawiązuje do poprzedniej, którą miałem okazję jeździć...

> Pewnie wstyd się przyznać ale nowej nie miałem okazji jeszcze

> ujeżdżać...

a są hybrydy ze stopniowaną skrzynią ? icon_eek.gif

co prawda ja Priusem nie jezdziłem ale za to mocniejszymi hybrydami tak devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kasa juz odebrana gotowizna z salonu CCC

Brawo dla Ciebie.... waytogo.gif

BTW - 7 lat temu kupiłem 32" Panasonic'a 100 Hz za prawie 4.000 pln.

Teraz jest w Media Markt za 1.000 pln - myślisz, że byłbyś w stanie coś z tym zrobić....???? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brawo dla Ciebie....

ale juz nas tam nie lubia zeby.GIF

> BTW - 7 lat temu kupiłem 32" Panasonic'a 100 Hz za prawie 4.000 pln.

> Teraz jest w Media Markt za 1.000 pln - myślisz, że byłbyś w stanie

> coś z tym zrobić....????

sprobowac mozna zeby.GIF

aha, ja nie bylem taki odwazny zeby domagac sie zwrotu kasy w swoim imieniu, 5 miesiecy po odbiorze auta zeby.GIF ale w sumie - dla Ciebie wszystko hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale juz nas tam nie lubia

Spoko.. za kilka lat gdy będzie chciał zmienić samochód - nikt nie będzie już o tym pamiętał, a dla bezpieczeństwa wybierzcie po prostu inny salon..... zlosnik.gif

> sprobowac mozna

> aha, ja nie bylem taki odwazny zeby domagac sie zwrotu kasy w swoim

> imieniu, 5 miesiecy po odbiorze auta ale w sumie - dla Ciebie

> wszystko

W takim razie czekam na roboczą wersję listu.... zlosnik.gif

Od siebie dorzucę jakieś wyrazy na "K", na "CH" i dodam, że czuję się przez nich oszukany.... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.