Skocz do zawartości

jaki polecacie silnik do LPG?


vander

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli do LPG to idealny jest 1.2 75KM znany również w Punto I. 1.4 tez się w miarę dobrze gazują ale jest paliwożerny i generalnie słabszy od 1.2 Poza tym 1.2 znajdziejsz w wersji HL paliówki. Szukaj auta bez instalacji i zakładaj nową co gwarantuje zero problemów, zwłaszcza, że koszt II generacji z butlą w kole to coś koło 1300-1400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli do LPG to idealny jest 1.2 75KM znany również w Punto I. 1.4

> tez się w miarę dobrze gazują ale jest paliwożerny i generalnie

> słabszy od 1.2 Poza tym 1.2 znajdziejsz w wersji HL paliówki.

> Szukaj auta bez instalacji i zakładaj nową co gwarantuje zero

> problemów, zwłaszcza, że koszt II generacji z butlą w kole to

> coś koło 1300-1400zł.

II generacja do plastikowego kolektora w 1.2 cfaniaczek.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,2 8V ma alu

> 1,2 16V ma plastik

a wydawało mi się że w 1.2 8v miałem plastik hmm.gif, w każdym bądź razie teraz mam 1.2 16v i mam instalację podciśnieniową - zakładana przez FIATa - Tartarini. Różni się tylko tym, że gaz doprowadzany jest do każdego kanału oddzielnym wężykiem yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem Puntem, teraz być może kupię Palio ale mam dylemat jaki

> wybrać silnik 1.2 1.4 czy 1.6 w grę wchozi tylko z LPG - chodzi

> mi o spalanie oraz koszty eksploatacji. Który polecacie? ;d

więc 1,4 jest 8V i jest to najprostszy silnik do zagazowania bo ma 8V a nie 16V.

Co do mocy - ja latam ponad 180 km/h na gazie smile.gif

Mam sekwencję i nie czuję różnicy jak przełączę na benzynę ani na autostradzie przy pedale w podłodze ani w mieście podczas ruszania ze świateł.

No oprócz spalania. Pali mi po mieście bo tylko takie trasy robie w korkach 3miasta Reda-Gdańsk-Reda 7,3-7,8 l LPG na 100 km yikes.gif

A tu zrzut zapasu mocy na gazie - oczywiście tylko sekwencja smile.gif

180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie polecam ale powiem że mam 1.6 16V sienę gaz drugiej generacji spalanie gdy jeżdze książkowo 90-110 km/h 8,5l/100km gdy chcę poszaleć nigdy nie przekracza 10.5l/100 km przy czym słowo poszaleć u mnie to prędkości do 200km/h aż się sam dziwię ale tak mi chodzi na gazie. Problemy które miałem z gazem drugiej generacji to membrany siadły po 60000 km (brak wolnych obrotów nieraz i problem i ich ustawieniem) no i częste czyszczenia parownika (wina brudnego gazu) ale to robię sam we własnym zakresie i sam potem ustawiam napięcie membran gdyż mam kontrolkę wskazań sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie polecam

jak nie polecasz, to po co piszesz hmm.gif

> czyszczenia parownika (wina brudnego gazu) ale to robię sam

100x lepiej i taniej wymieniać filtr LPG, niż bawić się z reduktorem. nie wspominając, co za paskudny gaz tankujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Problemy które miałem z gazem

> drugiej generacji to membrany siadły po 60000 km (brak wolnych

> obrotów nieraz i problem i ich ustawieniem) no i częste

> czyszczenia parownika (wina brudnego gazu) ale to robię sam we

> własnym zakresie i sam potem ustawiam napięcie membran gdyż mam

> kontrolkę wskazań sondy lambda.

Ja Ci współczuję bo mam sekwencję i nie wiem że mam gaz - nie ma nawet szarpnięcia przy przełączaniu pomijając jakies sprawy zaglądania pod maskę.

Podsumowując moim zdaniem SEKWENCJA raz a co do pytania to odpowiedź jest prosta im prostszy silnik tył mniej awaryjny - stad odpowiedź 1.4 8V jest najlepszy bo nie ma problemów z zagazowaniem i klolektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr gazu nie zatrzymuje wszystkich zanieczyszczeń jedynie części stałe. Po odparowaniu z gazu zbiera się w reduktorze nieraz taki szlam który po pewnym czasie twardnieje itp. ale kto tego sam nie widział nie uwierzy... dlatego sam to czyszcze bo umiem :-). A pozatym moje przebiegi na gazie sięgają 50 tyś. na rok więc kolego jak przejedziesz ze 150 tyś na gazie i kiedyś oderwą ci się z butli gazowej opiłki i szlam i pójdzie ci na sekwencję to ja ci będe współczuł bo gaz w polsce jest jak wszystko nigdy nie wiesz co tankujesz nawet na najlepszej stacji. Sekwencja jest napewo lepsza ale swojego czasu kosztowała 2,5 raza tyle co instalacja lpg 2 generacji. Siena w wersji 16V ma kolektor metalowy więc żadnego problemu niema :-) a co do przełańczania i mocy to też niewidzę róznicy w zachowaniu się silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Ci współczuję bo mam sekwencję i nie wiem że mam gaz - nie ma

> nawet szarpnięcia przy przełączaniu pomijając jakies sprawy

> zaglądania pod maskę.

> Podsumowując moim zdaniem SEKWENCJA raz a co do pytania to odpowiedź

> jest prosta im prostszy silnik tył mniej awaryjny - stad

> odpowiedź 1.4 8V jest najlepszy bo nie ma problemów z

> zagazowaniem i klolektorem

ale do jednopunktu z alu kolektorem sekwencja to przerost formy nad treścią. oczywiście, że jak ktoś ma kasę, to jak najbardziej ok.gif

do plastik kolektora tylko sekwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr gazu nie zatrzymuje wszystkich zanieczyszczeń jedynie części

> stałe. Po odparowaniu z gazu zbiera się w reduktorze nieraz taki

> szlam który po pewnym czasie twardnieje itp. ale kto tego sam

> nie widział nie uwierzy... dlatego sam to czyszcze bo umiem :-).

przecież plastikową śrubę na parowniku to każdy, kto ma LPG odkręcić potrafi hehe.gif więc co to za filozofia?? a ten "szlam" u każdego się zbiera więc nie widzę powodów, dla których inni mają mieć gorsze warunki eksploatacji - więcej jeździsz, to więcej wymieniasz. to wynika z eksploatacji, a nie z jakości gazu, który wszędzie powinien być jednakowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jednakowego gazu to niebyło i niebędzie. a co do odkręcenia plastikowej śruby to może wszyscy to umieją ale co to daje ? a co daje odkręcenie jeszcze 6 imbusów to tylko będą wiedzieć wtajemniczeni którzy to robili który wyczyścili ściankę parownika pod membrana oraz uszczelką pod dźwigienką sterowaną tą membraną ale ja niemam ochoty przekonywać kogoś kto tego nie robił. Po takim czyszczeniu trzeba ustawić napięcie membrany według wskazań lambdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszędzie jednakowego gazu to niebyło i niebędzie. a co do odkręcenia

> plastikowej śruby to może wszyscy to umieją ale co to daje ? a

> co daje odkręcenie jeszcze 6 imbusów to tylko będą wiedzieć

> wtajemniczeni którzy to robili który wyczyścili ściankę

> parownika pod membrana oraz uszczelką pod dźwigienką sterowaną

> tą membraną ale ja niemam ochoty przekonywać kogoś kto tego nie

> robił. Po takim czyszczeniu trzeba ustawić napięcie membrany

> według wskazań lambdy.

generalnie do podstawowych czynności przy reduktorze należy spuszczanie tego masła i regulacja reduktora co ileś tam kkm.

jeśli Ty robisz tak, że go rozkręcasz i myjesz/czyścisz, ustawiasz etc. to oczywiste, że możesz tak robić. tylko pytanie PO CO??

ludzie na prawidłowo wyregulowanej instalce przejeżdżają po 150 kkm i więcej. no i wymieniają tylko filtr i spuszczają masło. NIC więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czyli kto ? teoretycznie firmowy gaz, silnik zawsze rozgrzany przed przełączniem na gaz ok zgodze się, że możliwy jest przebieg 150000 ale z kilkoma regulacjami po drodze. Mi akurat membrana i uszczelka dźwigni membrany padła po 60 tyś. więc prosze się nie kłócić tylko po jakichś 50 tyś zajrzeć do parownika a wtedy zmieni się zdanie o wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie czyli kto ?

poczytaj dobre forum o LPG - chociażby tutaj na AK lub na AC

teoretycznie firmowy gaz, silnik zawsze rozgrzany

> przed przełączniem na gaz ok zgodze się, że możliwy jest

> przebieg 150000 ale z kilkoma regulacjami po drodze. Mi akurat

> membrana i uszczelka dźwigni membrany padła po 60 tyś. więc

> prosze się nie kłócić tylko po jakichś 50 tyś zajrzeć do

> parownika a wtedy zmieni się zdanie o wszystkim

po prostu pech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pech albo książkowe wiadomości którę bardzo różnią się od praktyki

poczytaj doświadczenia innych. ja obstawiam pecha no.gif

BTW - niedawno też to przechodziłem i po 60 kkm wymieniłem reduktor LOVATO. ale ZTCW te typy tak mają, więc nie płaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.