Skocz do zawartości

sie pojawiło info o silniku 2,0


fantoma

Rekomendowane odpowiedzi

> tak naprade to różnica w pojemności jest tak mała że mogło spokojnie

> zostać 1.9...

no właśnie się dziwię po kiego grzyba im to 2.0, chyba że do celów marketingowych , zaczną od 165CV, za jakiś czas zapodają 180CV itd...

dla mnie 2.0 jest za duży (ta dwójka z przodu od razu przypomina mi OC) hehe.gif, taki 1,9 w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasy przyspieszeń bardzo ładne, zwłaszcza te 7,0. Mam nadzieję że

> fiat też 'dociągnie ' tak silniki.

A ja mam nadzieję, że BMW dociągnie tak silniki jak FIAT. Zapowiada się, że w końcu wykorzystają 1,6 jako bazę pod silniki benzynowe. Wygląda na to że można się spodziewać 1,6 150 KM (ten z C4 to ponoć od BMW) i 1,6 180 KM, a może też1,6 220KM... fajnie by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy BMW będzie rozwijać 1.6 , swego czasu czytałem że jako

> marka prestiżowa idzie w kierunku dużych silników .

Downsizing to wymóg dzisiejszych czasów. BMW ma w ofercie wolnossący silnik 1,6, więc nie widzę problemu by nie oferowało 1,6 Turbo z powodów prestiżowych. Auto z turbiną i przyzwoitą mocą jest bardziej prestiżowe niż wolnossące 1,6, nie sądzisz? Poza tym nikt nie pisze, że BMW ma mieć w ofercie wyłącznie silniki 1,6!

A 1,6 Turbo od BMW mamy jak już pisałem w C4 w wersji 150KM i Cooperze w wersji 175 KM i 260Nm od 1600 obr/m. Oba te silniki są znacznie lepsze od montowanych obecnie w BMW wolnossących 2,0 143KM i 2,0 170 KM

Ten pierwszy jako nowość pewnie zostanie z tymi 150KM, ten drugi pewnie zostanie podciągnięty do tych 180KM. Ja bym się najbardziej ucieszył jakąś wersją 220KM z 300Nm od 1500 rpm. Na razie jednak nic nie słychać o czymś podobnym. Pewnie silniki 1,6 t pokażą w nowej jedynce za ok 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

. Ja bym się

> najbardziej ucieszył jakąś wersją 220KM z 300Nm od 1500 rpm. Na

> razie jednak nic nie słychać o czymś podobnym. Pewnie silniki

> 1,6 t pokażą w nowej jedynce za ok 1,5 roku.

Właśnie zauważyłem, że do mini dają 1,6 211 KM i 280Nm od 1800 rpm. zlosnik.gif, tylko czemu tylko do mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.