Skocz do zawartości

Czy docierac po wymianie pierścieni ??


pabu

Rekomendowane odpowiedzi

Zafundowałem mojej asterce wymianę pierścieni olejowych oraz wymianę uszczelniaczy zaworowych wraz z ich docieraniem. I teraz moje pytanie: czy po wymianie pierścieni olejowych powinno się w jakiś szczególny sposób docierać silnik? Mój mechanik polecił tylko nie palować silnika przez jakiś czas. Czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno pierscienie przez jakis czas beda sie ''ukladaly'', bo jak rozumiem z tulejami nic nie robiles,wiec moze sie nawet zdarzyc,ze przez jakis czas moze brac oleju troszke. co do samego docierania ,to w sumie w obecnych czasach sa juz nieco lepsze materialy niz kiedys i juz takiego typowego docierania jak kiedys to jest coraz mniej no ale nie katuj silnika przez jakis czas.niech sobie to sie wszystko spokojnie spasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie słyszałem o docieraniu uszczelniaczy zaworowych (całe życie

> trzeba się uczyć). Chyba, że chodziło Ci o docieraniu zaworów.

Oczywiście, że o docieranie zaworów no ale to zrobił mechanik wink.gif

A pytam o docieranie pierścieni olejowych smile.gif

Chciałbym jeszcze wiedzieć czy przyspieszyć termin wymiany oleju czy nie ma takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym jeszcze wiedzieć czy przyspieszyć termin wymiany oleju czy

> nie ma takiej potrzeby?

Jak robiłem remont silnika w Fieście, to mechanik zalecił mi wymianę po tysiącu kilometrów, że niby mogą jakieś opiłki się zebrać. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jak dotąd gość mnie nie zawiódł i go posłuchałem. Z tym, że ja robiłem kompletny remont ze szlifem cylindrów i nowymi tłokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym jeszcze wiedzieć czy przyspieszyć termin wymiany oleju czy

> nie ma takiej potrzeby?

Ja jak wymieniałem pierścienie to nie piłowałem silnika przez pierwsze 2k km no i wymieniłem trochę wcześniej olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.