Skocz do zawartości

airbag failure...


DarMor

Rekomendowane odpowiedzi

pomóżcie...

od wczoraj wyświetla mi się komunikat AIRBAG FAILURE - STOP ENGINE no i oczywiście świeci się czerwona kontrolka z poduszki...

wiadomo której poduszki to się tyczy i gdzie szukać jakiegoś rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej pasażera !

a to od pasażera nie jest ikonka pomarańczowa? jak przekręcę kluczyk AIRBAG OFF (jak woziłem dzieciaka na przednim foteliku) to zaświecała się ikonka pomarańczowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to od pasażera nie jest ikonka pomarańczowa? jak przekręcę kluczyk

> AIRBAG OFF (jak woziłem dzieciaka na przednim foteliku) to

> zaświecała się ikonka pomarańczowa...

Ikona pomarańczowa sygnalizuje zadziałanie maty . Czyli mata "waży" kto i z jaką wagą siedzi na siedzeniu pasażera , by w razie dzwona z odpowiednią siłą nadmuchać poduchę . A od AirBaG Falure jest ta czerwona kontrolka sygnalizująca ów awarię . Najczęściej pada kostka na kablach pod siedzeniem pasażera , które najczęściej się przesuwa . I dlatego trzeba pomarańczową kostkę pod w/w siedzeniem wyczyścić płynem do czyszczenia styków "Kontakt S" I porządnie ją docisnąć i powinno być ok . W najgorszym wypadku wymienić kostkę , lub (tańszy wariant) zlutować kabelki . Powinno pomóc . Znana przypadłość Fiatów i Alf R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc pobawiłem się tym dzisiaj w garażu... wziąłem zrobiłem wg instrukcji którą mi podesłałeś...

wysunięcie tacki, rozpięcie kostki, otworzenie kostki, psik psik kontaktem i składanie...

na chwilę obecną wygląda na to że AIRBAG FAILURE zniknął smile.gif zobaczymy na dniach...

dzięki za pomoc ok.gif

20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej zrobić to plastikowymi szybkozłączkami !

Na takich moja osłona pod silnikiem wisi, już 3 raz się rozwaliło.. trzeba w końcu kupić śruby i to zrobić porządnie....

Oryginalne trzymadła urwał mi tata śmigając 40km/h po ukraińskie autostradzie :| yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na takich moja osłona pod silnikiem wisi, już 3 raz się rozwaliło..

Moja od 1,5 roku i jest ok.gif kwestia odpowiedniego zamocowania opasek i odpowiednich opasek.... lepsze są od srub bo elastyczne

Nic nie odpadnie nawet przy Vmax... old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem ten problem, czyściłem, porządnie wtykałem i tak, i tak się psuło. Szczególnie w wersjach 3D. Pojechałem do elektryka, wyciągnął kostkę i polutował kabelki na stałe. I działa wink.gif koszt: 25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie psikanie nic nie daje, i nie wiem czy zepsuło się coś innego czy jednak trzeba będzie kostki polutować confused.gif

Do tej pory zawsze wystarczyło pogmerać pod siedzeniem i był na jakiś czas spokój, ale tym razem to już 3 różnymi preparatami czyściłem i dalej failur. Doradźcie coś, lutować czy jechać na komputer sprawdzić czy to na pewno kostki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie psikanie nic nie daje, i nie wiem czy zepsuło się coś innego

> czy jednak trzeba będzie kostki polutować

<..............................................>

Jedź i sprawdź .. zawsze będziesz miał pewność.. a tak zukasz a może jednak mata do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest ok, czy może być do wymiany??

to różnie... tak na prwadę możemy tylko prorokować.. tu chodzi o dziesiątne częsci Ohma - ta kaseta jest dość czuła a co moze być przyczyna tego nie wiemy.... ja radze jednak udać sie i przynajmniej mieć to czarno na białym... ( skoro czyszczenie kostki nie pomaga )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym najpierw podjechał do elektryka żeby polutował na stałe te kabelki zamiast kostki. Poduszki są bardzo ważne (o czym się niedawno przekonałem..) i uważam, że koszt 25 zł, które ja zapłaciłem za taką usługę wart jest swojej ceny. Jak to Ci nie pomoże to komputer, to jest koszt ok 60 zł (również w województwie Śląskim wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też zrobię, mam tylko nadzieję, że to tylko nie mata:(

moze byc mata. u mnie też mrugała, a po chwili wylało błąd.

jesli mata, to albo kupienie nowej (duzy koszt koło 500zł) lub mata uzywana (ale ile pochodzi?) lub emulator...

poszukaj w archiwum- pisałem o emulatorze- sam taki mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. ja jeszcze w kwestji tego failura. czy jeśli poduszki dajmy na to w tylnych fotelach pasażerów, bądź też poduszki przedniego fotela pasażera są wyłączone wyłącznikiem to failur mimo to się pojawi jeśli kostka odpowiadająca za którąś z tych poduszek się rozluźni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam wszystkich. ja jeszcze w kwestji tego failura.

<........................................................>

Tak. Bynajmniej u mnie w Stilo 3D tak było. Wracając do wcześniejszych wypowiedzi, koledzy, w Stilo 3D nie tylko pod siedzeniami są kostki od poduszek (jeżeli chodzi o 6 poduszek w 3 drzwiowym). Sprawdźcie jeszcze w bagażniku po prawej i lewej stronie pod tymi schowkami/półkami zamykanymi czy co to jest smile.gif u mnie np. za Airbag Failure odpowiadała ta w tym schowku po lewej stronie, wyczyszczenie pomogło i błędu nie ma od 6000 km smile.gif

nono.gifPKT9 FAQ kącikowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien że ta poduszka generująca failur była wyłączona wyłącznikiem w trakcie tego błędu? Przepraszam że tak wnikliwie pytam, ale to ma dla mnie znaczenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobie również dziękuję. Właśnie elektronik dzisiaj sugerował mi wywalenie kostki pod siedzeniem pasażera. rzecz dziwna, failur poduchy to pojawiał się to znikał na wybojach w trakcie jazdy. Elektronik (umówmy się że tak go będę nazywał) 2 razy w ciągu dnia "zaciskał" kostkę i nic. Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz napisac jak znaleść tą matę na ePER ?

Otwierasz ePER na stronie Stilo następnie otwierasz grupę 555.Wejdziesz na urządzenia elektryczne otwierasz 55508 na tej stronie obrazek 4/6 i masz matę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.