Skocz do zawartości

[F] wymiana sprezyn - jakis tutorial? :)


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Chcialbym sie dowiedziec, czy wymiana sprezyn w efce wymaga jakiegos specjalistycznego sprzetu. Wiem ze tylnie wymienia sie bezproblemowo, ale jak jest z przednimi? Czy 2 osoby + jakis podstawowy zestaw narzedzi wystarcza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej.

> Chcialbym sie dowiedziec, czy wymiana sprezyn w efce wymaga jakiegos

> specjalistycznego sprzetu. Wiem ze tylnie wymienia sie

> bezproblemowo, ale jak jest z przednimi? Czy 2 osoby + jakis

> podstawowy zestaw narzedzi wystarcza?

> Pozdrawiam

Teściu wymieniał sam na podwórku i nawet nie miał ściągacza do sprężyn boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze go nie ubilo...czyli opowiesc z cyklu: " Nie probujcie tego w domu".

TYLKO uzycie sciagacza ( i jego poprawne zalozenie, bardzo wazne) gwarantuje, ze przetrwacie naprawe cali i zdrowi. Slyszalem opowiesci, jak przytoczona powyzej, niesety nie konczyly sie szczesliwie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TYLKO uzycie sciagacza ( i jego poprawne zalozenie, bardzo wazne)

> gwarantuje, ze przetrwacie naprawe cali i zdrowi.

No właśnie też tak słyszałem, że ściąganie sprężyn bez ściągaczy jest dość ryzykownym posunięciem. Z faktu że u mnie należy się wymienić całe zawieszenie oraz to że w dobie kryzysu mechanicy śrubują ceny a ja na dużą ilość gotówki nie narzekam zamierzam zakupić ściągacze i samemu dokonać wymiany. I moje pytanie brzmi: Czy muszę kończyć samochodówkę aby zdjąć ściągacze smile.gif? Jak wygląda prawidłowe założenie ściągaczy na sprężyny i kolejność działania przy ich zdejmowaniu??

ps. Amorki też będę wymieniał więc jakieś wskazówki uwzględniające amorki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.