Skocz do zawartości

Pytanie o ładowność


marionap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Przymierzam sie do kupna nowego auta.Rozglądam się i pytałem juz u sąsiadów o Daewoo Nubire ale myslę też o Fiacie Siena 1.2. Miałem wcześniej Matiza i go sprzedałem teraz mam Nissan sunny. Rodzina sie powiększa i chce kupić wieksze auto. Mam pytanie o ładowność bagażnika w Sienie. Czy w tym sedanie można zmieścić wózek głeboki taki używany tuż po urodzeniu dziecka? Wiem ze wózek po złozeniu ma wymiary około 95x65X30- stelaż z kołami. Czy może ktoś ma wymiary bagażnika? Mam zamiar jeszcze oprócz wózka włożyć koło dojazdowe po zamontowaniu instalacji gazowej. Czy da rade to zmieścić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do palio (w podobnej cenie) do bagażnika włazi wózek i tygodniowe zakupy z biedrony,... przemyśl to zeby.GIF

Poza tym przy przeprowadzce jedyną rzeczą , której nie przewiozłem była lodówka, bo bałem się ją położyć, reszta bez problemu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

> Przymierzam sie do kupna nowego auta.Rozglądam się i pytałem juz u

> sąsiadów o Daewoo Nubire ale myslę też o Fiacie Siena 1.2.

> Miałem wcześniej Matiza i go sprzedałem teraz mam Nissan sunny.

> Rodzina sie powiększa i chce kupić wieksze auto. Mam pytanie o

> ładowność bagażnika w Sienie. Czy w tym sedanie można zmieścić

> wózek głeboki taki używany tuż po urodzeniu dziecka? Wiem ze

> wózek po złozeniu ma wymiary około 95x65X30- stelaż z kołami.

> Czy może ktoś ma wymiary bagażnika? Mam zamiar jeszcze oprócz

> wózka włożyć koło dojazdowe po zamontowaniu instalacji gazowej.

> Czy da rade to zmieścić?

> Pozdrawiam

Powiem tak... Jak możesz to bierz kombi. Kupiłem Albeę głównie ze względu na bagażnik (no i na cenę, ma się rozumieć). Naprawdę trudno jest zapakować dobrze bagażnik w sedanie i często marnuje się sporo przestrzeni. Wózek-kołyska się prawdopodobnie zmieści, ale poza nim to już chyba nie za wiele. Ostatnio jak postanowiłem porobić trochę porządków i wywieźć część rzeczy z domu to gondola wylądowała na tylnym siedzeniu, w bagażniku stelaż wózka bez zdejmowania kół siedzisko spacerówki, fotelik samochodowy 0-9 kg + 1, albo 2 miękkie torby o wymiarach mniej więcej 30x30x60. Nie musiałem upychać, ale bez kombinacji i optymalizacji kolejności pakowania za wiele więcej do tego bagażnika nie wejdzie.

Wózek to Roan Marita chyba (możesz sobie poszukać wymiarów). Albea ma chyba podobny bagażnik do Sieny, tyle że jest pewnie z 6-7 cm szersza.

(Następne auto jakie kupię to będzie albo kombi, albo hatchback). wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, mamy takie same auta i takie same wózki smile.gif i fakt ze czasmi nie za łatwo sie wkłada ale generalnie ja z tym wózkiem potrafiłem się zapakować na wakacje w 3 osoby dorosłe + dziecko i dało rade, wszystko było w bagażniku. Trochę kombinacji było no i nie ukrywam ze dużo rzeczy było w małych siatkach ale generalnie jak to wszystko wypakowałem do sie drapałem po głowie ( i nie tylko ja) gdzie się to wszytko zmieściło smile.gif. Pewnie ze kombi lepszy ale nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak

> to wszystko wypakowałem do sie drapałem po głowie ( i nie tylko

> ja) gdzie się to wszytko zmieściło . Pewnie ze kombi lepszy ale

> nie jest źle.

Wiesz, ja 2 lata temu kupiłem Albeę z powodu wyjazdu na stypendium do Szwecji. Auto zapakowałem tak, że wyglądało niemal jak lowrider. wink.gif Stąd zresztą moje pytania później na forum czy da się Albeę obniżyć w bezpieczny sposób, bo zyskuje niesamowicie na wyglądzie (ba, staje się po prostu ładnym i dość proporcjonalnym sedanem). Więc o ekstremalnym pakowaniu coś wiem. wink.gif W końcu upchnąłem w nim rzeczy dla 2 dorosłych i wtedy rocznego malca. Niemniej wiązało się to chyba z 3-krotnym przepakowywaniem (zająłem bagażnik + tył auta + przestrzeń na nogi pasażera). W kombiaku tak by nie było, bo znacznie mniej istotna staje się tam sekwencja wkładania rzeczy (a wiem coś o tym, bo był czas, że pakowałem Mondeo kombi - i muszę rzec, że rzeczywiście niewiele więcej tam wchodzi niż do bagażnika Albei, ale komfort pakowania jest zupełnie inny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić ok.gif.

Co do wózka z gondola to powinien się zmieścić.

Ja miałem bardzo duży wózek z gondolą i musiałem zdejmować koła oraz odczepiać gondole, żeby to wszystko włożyć do bagażnika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

> Przymierzam sie do kupna nowego auta.Rozglądam się i pytałem juz u

> sąsiadów o Daewoo Nubire ale myslę też o Fiacie Siena 1.2.

> Miałem wcześniej Matiza i go sprzedałem teraz mam Nissan sunny.

> Rodzina sie powiększa i chce kupić wieksze auto. Mam pytanie o

> ładowność bagażnika w Sienie. Czy w tym sedanie można zmieścić

> wózek głeboki taki używany tuż po urodzeniu dziecka? Wiem ze

> wózek po złozeniu ma wymiary około 95x65X30- stelaż z kołami.

> Czy może ktoś ma wymiary bagażnika? Mam zamiar jeszcze oprócz

> wózka włożyć koło dojazdowe po zamontowaniu instalacji gazowej.

> Czy da rade to zmieścić?

> Pozdrawiam

kiedyś woziłem wózek gondolowy (DELTIM), wanienkę, koło zapasowe. naprawdę pojemny bagażnik.

teraz woziłem dokładnie ten (właśnie sprzedaję) i po zdjęciu kół sporo jeszcze się mieści, pomimo, że te MERC jest większy od poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

> Przymierzam sie do kupna nowego auta.Rozglądam się i pytałem juz u

> sąsiadów o Daewoo Nubire ale myslę też o Fiacie Siena 1.2.

> Miałem wcześniej Matiza i go sprzedałem teraz mam Nissan sunny.

> Rodzina sie powiększa i chce kupić wieksze auto. Mam pytanie o

> ładowność bagażnika w Sienie. Czy w tym sedanie można zmieścić

> wózek głeboki taki używany tuż po urodzeniu dziecka? Wiem ze

> wózek po złozeniu ma wymiary około 95x65X30- stelaż z kołami.

> Czy może ktoś ma wymiary bagażnika? Mam zamiar jeszcze oprócz

> wózka włożyć koło dojazdowe po zamontowaniu instalacji gazowej.

> Czy da rade to zmieścić?

> Pozdrawiam

Ja do swojej Sieny wkładam spory wózek z gondolą, nawet nie muszę zdejmować kół

Fakt że potem nie miesci się już zbyt wiele ale jakieś zakupy w siatach jeszcze wchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !!!

> Przymierzam sie do kupna nowego auta.Rozglądam się i pytałem juz u

> sąsiadów o Daewoo Nubire ale myslę też o Fiacie Siena 1.2.

> Miałem wcześniej Matiza i go sprzedałem teraz mam Nissan sunny.

> Rodzina sie powiększa i chce kupić wieksze auto. Mam pytanie o

> ładowność bagażnika w Sienie. Czy w tym sedanie można zmieścić

> wózek głeboki taki używany tuż po urodzeniu dziecka? Wiem ze

> wózek po złozeniu ma wymiary około 95x65X30- stelaż z kołami.

> Czy może ktoś ma wymiary bagażnika? Mam zamiar jeszcze oprócz

> wózka włożyć koło dojazdowe po zamontowaniu instalacji gazowej.

> Czy da rade to zmieścić?

> Pozdrawiam

Bardzo wielkie dzięki za te informacje. Plusem w Sienie dla mnie jest to że ona nie rdzewiejej no chyba że była gdzieś puknięta. Sieną chyba lepiej się parkuje w mieście niż Palio. Silnik 1.2 do Palio chyba jest za słaby? Fakt z dzieckiem nie będę szalał smile.gif. I druga sprawa , gdzie montuja butle z gazem w Palio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo wielkie dzięki za te informacje. Plusem w Sienie dla mnie jest

> to że ona nie rdzewiejej no chyba że była gdzieś puknięta.

Palio jest zrobione w tej samej technologii, rok temu miałem zdarty lakier nad tylną częscią progu,z lenistwa nie ruszyłem tego, a do dziś widać tam tylko gołą blachę z ocynkiem smile.gif, zero rudzielca

> Sieną chyba lepiej się parkuje w mieście niż Palio.

Po przesiadce z CC jeszcze nic nie przytarłem,

parkuję w ciasnym ciągu pod blokiem, zawsze wjazd "na kopertę"

zawiecha wysoka, krawężniki są mu nie straszne, jak i również offroadowe wyprawy na ryby zeby.GIF

Co do cofania polemizował bym,jest duża szyba z tyłu, dodatkowo mam większe lusterko (wkładka panoramiczna w w kabinie, pomaga smile.gif )

razi trochę mały promień skrętu:/

>Silnik 1.2 do Palio chyba jest za słaby? Fakt z dzieckiem nie będę szalał . I

> druga sprawa , gdzie montuja butle z gazem w Palio?

załadowane będzie mulić...

wybierasz, albo bagażnik, albo pod podłogą bagażnika(od spodu auta) na stelażu na koło zapasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo wielkie dzięki za te informacje. Plusem w Sienie dla mnie jest

> to że ona nie rdzewiejej no chyba że była gdzieś puknięta. Sieną

> chyba lepiej się parkuje w mieście niż Palio. Silnik 1.2 do

> Palio chyba jest za słaby? Fakt z dzieckiem nie będę szalał . I

> druga sprawa , gdzie montuja butle z gazem w Palio?

mam siene i powiem Ci ze czy to przodem czy to tylem to trzeba stawac siena na czuja smile.gif tylka w ogole nie widac przez tylna szybe. Co do rudej to moja jest z 98r i musialem troche powalczyc z malymi wykwitami na tylnych nadkolach, a dokladniej na samych rantach. Poza tym jest ok smile.gif Co do silnika to ja na pewno bym nie wzial 1,2 smile.gif no chyba ze w cc/sc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo wielkie dzięki za te informacje. Plusem w Sienie dla mnie jest

> to że ona nie rdzewiejej no chyba że była gdzieś puknięta. Sieną

> chyba lepiej się parkuje w mieście niż Palio. Silnik 1.2 do

> Palio chyba jest za słaby? Fakt z dzieckiem nie będę szalał . I

> druga sprawa , gdzie montuja butle z gazem w Palio?

Palio naprawdę fajnie się manewruje i nie ma żadnych problemów z parkowaniem wink.gif Widoczność jest dobra i można dojechać dokładniej niż Sieną (śmigałem jakiś czas Albeą ojca i wiem, że te wysokie dupsko potrafi zmylić) smile.gif Wysokie zawieszenie przydaje się przy podjazdach pod krawężniki i pozwala nie martwić się zbytnio drobnymi ubytkami asfaltu na drogach wink.gif Co do silnika 1.2, mam taki z LPG i powiem, że daje radę. Powiem więcej - bałbym się sam mocniejszego silnika w aucie które w zakrętach prowadzi się jak wóz drabiniasty zeby.GIF Krótka skrzynka w Palio pozwala wykorzystać konie co jednego, więc nawet wyprzedzić jakąś ciężarówkę czy dwie się uda (nawet na 5 biegu). Butlę od gazu mam pod autem w miejscu koła, 51l, wchodzi jakieś 44, wystarcza tego w zależności od jazdy od 400 do ponad 500 km wink.gif Mając do wyboru Sienę i Palio bierz Palio wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam z 2 miesiącetemu szukałem palio i znalazłem 1,2 bez gazu i jestem z niego zadowolniony. Teraz w domu remont robiłem, to po złożeniu kanapy wanna wlazła do bagaznika, cegły i jeszcze było pełno miejsca. Jak na miasto to 1,2 silnik daje rade, w trasie pewnie tez nie będzie tragedii, ale wkoncu to nie jest wyścigówa.

No tylko ze mi w miescie spalił ostatnio 9 litrów, ale ja mam krótkie odcinki po 4 , 5 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (śmigałem jakiś czas Albeą ojca i wiem, że te wysokie

> dupsko potrafi zmylić)

Oj potrafi... Parę razy zdarzyło mi się zatrzymać tak 5 cm od słupa, czy jakiejś innej przeszkody, bo się siłą przymuszałem żeby podjechać dalej. Jak dla mnie to nie za bardzo widać czy tyłek jest 50, czy 5 cm od przeszkody, mimo tych kolosalnych lusterek i często po zatrzymaniu wychodzę z auta, po czym podjeżdżam jeszcze 30-40 cm. zeby.GIF

> jak wóz drabiniasty Krótka skrzynka w Palio pozwala wykorzystać

> konie co jednego, więc nawet wyprzedzić jakąś ciężarówkę czy

> dwie się uda (nawet na 5 biegu).

A przy jakiej prędkości ten V bieg? smile.gif Bo ja to raczej śmierć w oczach bym miał wyprzedzając na V biegu...

Butlę od gazu mam pod autem w

> miejscu koła, 51l, wchodzi jakieś 44, wystarcza tego w

> zależności od jazdy od 400 do ponad 500 km Mając do wyboru

> Sienę i Palio bierz Palio

To w Palio koło nie jest w bagażniku tylko podwieszone pod spodem? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj potrafi... Parę razy zdarzyło mi się zatrzymać tak 5 cm od słupa,

> czy jakiejś innej przeszkody, bo się siłą przymuszałem żeby

> podjechać dalej. Jak dla mnie to nie za bardzo widać czy tyłek

> jest 50, czy 5 cm od przeszkody, mimo tych kolosalnych lusterek

> i często po zatrzymaniu wychodzę z auta, po czym podjeżdżam

> jeszcze 30-40 cm.

To samo miałem zeby.GIF Pół biedy jak się dojeżdżało do krawężnika ale gorzej jak do jakiegoś słupka albo drzewa wink.gif

> A przy jakiej prędkości ten V bieg? Bo ja to raczej śmierć w oczach

> bym miał wyprzedzając na V biegu...

No na pewno nie wyprzedzi się tak jak na IV ale w trasie nie trzeba zawsze redukować do IV żeby coś wyprzedzić smile.gif

> To w Palio koło nie jest w bagażniku tylko podwieszone pod spodem?

Jest w bagażniku jak pod spodem w jego miejscu masz butlę założoną smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale standardowo koło jest w aucie, tylko że pod wykładziną bagażnika?

> Czy jest podwieszone pod samochodem i ciągle brudne?

standartowo do koła dobierasz się od spodu auta, brudzić sie nie brudzi tak strasznie ma plastikowa osłone, może trochę rdzewieje zeby.GIF

Nie życze nikomu zmieniać koła w załadowanym na max palio, najpierw trzeba rozpakować żeby tył się podniósł na tyle by dobrać sie do koła zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mamy chyba jedyną przewagę Albei nad Palio.

> U mnie jest w zagłębieniu w podłodze bagażnika.

I teraz sobie wyobraź, że jedziesz gdzieś z rodzinką, łapiesz gumę i wywalasz wszystko z bagażnika żeby się do koła dostać wink.gif A w Palio odkręcasz zaślepkę, zdejmujesz osłonę i masz już koło smile.gif IMHO to w Palio jest lepszy patent wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz sobie wyobraź, że jedziesz gdzieś z rodzinką, łapiesz gumę i

> wywalasz wszystko z bagażnika żeby się do koła dostać A w Palio

> odkręcasz zaślepkę, zdejmujesz osłonę i masz już koło IMHO to w

> Palio jest lepszy patent

No nie wiem. zeby.GIF

Ja sobie kupiłem kilkanaście toreb do bagażnika w Tesco (całkiem porządne zresztą, mimo, że 30 zł kosztowały). Więc pakowanie i rozpakowanie to szczegół, jeśli torby zapakowane są raczej luźno.

BTW, nigdy jeszcze nie złapałem gumy, więc statystycznie ta różnica między autami nie ma znaczenia. Dlatego umieściłem wink.gif przy poprzedniej wypowiedzi. Gdybym za cenę zbliżoną do Albei mógł kupić Palio, albo w ogóle kupić nowe Palio to wybór byłby oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.