Skocz do zawartości

Wyjęcie szyby z drzwi


lukasz1t

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki jak w temacie grinser006.gif Jednak sprawa nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać...

Potrzebuję zrobić porządek z (jedyną grinser006.gif) elektryczną szybą w moim bolidzie i oczywiście jak zwykle idzie pod górę. Chodzi o odczepienie mechanizmu podnoszenia szyby od samej szyby, jednak ktoś dał tam taką nietypową rynienkę (ta co jest na spodzie szyby), że nie mogę niczym ścisnąć tego bolca plastikowego (nie da się tam podejść sciana.gif), który przechodzi przez otwór w szybie.

W związku z tym wpadłem na inny pomysł. Czy da się wysunąć do góry całą szybę wraz z tym plastikiem? Bo na obrazkach z manuala nie wygląda żeby coś tam blokowało możliwość wysunięcia tego plastiku (zaznaczonego na czerwono) z rynienki, ale u mnie coś nie szło crazy.gif Nie chciałbym niczego tam połamać, bo wygląda to na strasznie delikatne, a jak się połamie to dupa blada... Oczywiście wyjąłem uszczelkę z drzwi i już szyba praktycznie wychodziła jakoś pod kątem tylko ten plastik nie chciał się wysunąć. Jak to z nim jest? cool.gif

282842268-plastik.jpg

post-129023-14352504301988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem jest taki jak w temacie Jednak sprawa nie jest taka prosta

> jak mogłoby się wydawać...

> Potrzebuję zrobić porządek z (jedyną ) elektryczną szybą w moim

> bolidzie i oczywiście jak zwykle idzie pod górę. Chodzi o

> odczepienie mechanizmu podnoszenia szyby od samej szyby, jednak

> ktoś dał tam taką nietypową rynienkę (ta co jest na spodzie

> szyby), że nie mogę niczym ścisnąć tego bolca plastikowego (nie

> da się tam podejść ), który przechodzi przez otwór w szybie.

> W związku z tym wpadłem na inny pomysł. Czy da się wysunąć do góry

> całą szybę wraz z tym plastikiem? Bo na obrazkach z manuala nie

> wygląda żeby coś tam blokowało możliwość wysunięcia tego

> plastiku (zaznaczonego na czerwono) z rynienki, ale u mnie coś

> nie szło Nie chciałbym niczego tam połamać, bo wygląda to na

> strasznie delikatne, a jak się połamie to dupa blada...

> Oczywiście wyjąłem uszczelkę z drzwi i już szyba praktycznie

> wychodziła jakoś pod kątem tylko ten plastik nie chciał się

> wysunąć. Jak to z nim jest?

A takimi szczypcami nie da rady ścisnąć tego bolca 734_thumb.jpg ?? Żeby wyciągnąć całą linke z prowadnicy to musiałbyś wysypać kulki które przenoszą napęd z silniczka na prowadnice. A tego nie da się zrobić bez wyciągnięcia siłownika z drzwi. Poza tym jest później sporo roboty z poskładaniem tego w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takimi szczypcami nie da rady ścisnąć tego bolca ?? Żeby wyciągnąć

> całą linke z prowadnicy to musiałbyś wysypać kulki które

> przenoszą napęd z silniczka na prowadnice. A tego nie da się

> zrobić bez wyciągnięcia siłownika z drzwi. Poza tym jest później

> sporo roboty z poskładaniem tego w całość.

Gdybym miał takie szczypce to pewnie poszłoby bez problemu. Mam kilka prostych i niestety żadnymi nie udało się tamtego ścisnąć crazy.gif Nie wiem czy tak tam powinno być, czy ktoś coś zamotał, ale ta rynienka/listewka u mnie jest zrobiona całkiem bez sensu i tylko zbiera brud i wilgoć i w dodatku bardzo utrudnia demontaż oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robilem dokladnie takimi szczypcami (no dobra inny kolor mialy zeby.GIF ) i wyszly bez najmniejszego problemu. Szyby wyjmowalem chyba z 4 razy juz, wiec wprawe mam juz wycwiczona i schodzi w 5 sekund. Wg mnie najlepsza, najszybsza i najprostsza opcja. A same szczypce 10 zl w Castoramie kosztuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że przecierasz szlaki. grinser006.gif Ja powiem szczerze nigdy nie wyjmowałem, ale myślę, że z odpowiednimi narzędziami pójdzie jak po maśle. wink.gif Dobrze dobrze, działaj, niedługo elektryka u mnie więc będziesz moim mentorem w tej sprawie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzę, że przecierasz szlaki. Ja powiem szczerze nigdy nie

> wyjmowałem, ale myślę, że z odpowiednimi narzędziami pójdzie jak

> po maśle. Dobrze dobrze, działaj, niedługo elektryka u mnie

> więc będziesz moim mentorem w tej sprawie.

Ja tam elektryką nie muszę się zajmować, bo u mnie wszystko jest i działa zlosnik.gif Jak bardzo będziesz chciał to dam ci zajrzeć jak to u mnie jest zrobione grinser006.gif Chcę tylko zrobić porządek z podnośnikiem szyby, bo już bardzo kiepsko chodzi crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się, ze szczypcami poszło bez większych problemów. Tylko mam do was jeszcze parę pytań. Ile kulek powinno być w tym mechanizmie? Bo w manualu nie jest jednoznacznie napisane. Ja u siebie jak to rozebrałem to naliczyłem jedynie 25 kulek, a pilnowałem każdej jednej która wypadała. Najwyraźniej jakiś partacz i tam już się grzebał i mi pogubił sporo kulek sciana.gif Teraz już wiem czemu to tak kiepsko działało... oslabiony.gif

I jeszcze tak z ciekawości zapytam jak powinna wyglądać szyba w drzwiach (chodzi mi o tą rynienkę/listwę)? Bo u mnie wygląda to mniej więcej tak:

282844961-szyba.jpg

Po co jest to coś zaznaczone znakiem zapytania? Bo ja nie widzę w ogóle sensu takiego rozwiązania, nie dość że to zbiera brud, wilgoć, to jeszcze utrudnia dostęp do demontażu. Chyba tu znów ktoś coś u mnie namotał... angryfire.gif

post-129023-1435250430994_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i udało się, ze szczypcami poszło bez większych problemów. Tylko

> mam do was jeszcze parę pytań. Ile kulek powinno być w tym

> mechanizmie? Bo w manualu nie jest jednoznacznie napisane. Ja u

> siebie jak to rozebrałem to naliczyłem jedynie 25 kulek, a

> pilnowałem każdej jednej która wypadała. Najwyraźniej jakiś

> partacz i tam już się grzebał i mi pogubił sporo kulek Teraz

> już wiem czemu to tak kiepsko działało...

> I jeszcze tak z ciekawości zapytam jak powinna wyglądać szyba w

> drzwiach (chodzi mi o tą rynienkę/listwę)? Bo u mnie wygląda to

> mniej więcej tak:

> Po co jest to coś zaznaczone znakiem zapytania? Bo ja nie widzę w

> ogóle sensu takiego rozwiązania, nie dość że to zbiera brud,

> wilgoć, to jeszcze utrudnia dostęp do demontażu. Chyba tu znów

> ktoś coś u mnie namotał...

U mnie ani w Bestii, ani w Czarnym takich rynienek nie bylo niewiem.gif

A co do samego mocowania szyby w tym uchwycie-mi sie juz oba polamaly ale od czego jest drut rotfl.gif

Na razie dziala idealnie zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie ani w Bestii, ani w Czarnym takich rynienek nie bylo

> A co do samego mocowania szyby w tym uchwycie-mi sie juz oba polamaly

> ale od czego jest drut

> Na razie dziala idealnie

No cóż, u mnie jest wiele dziwnych rozwiązań, ale ja staram się powoli doprowadzać wszystko do porządku waytogo.gif

Siłownik elektrycznej szyby udało się złożyć i w sumie najmniej problemu było z... kulkami grinser006.gif Jak się okazało u mnie jest trochę inaczej i wystarczy 26 kulek (jedna schowała się w smarze 270751858-jezyk.gif), które tworzą dwa rzędy po 13 kulek. Gdy się wszystko dokładnie przejrzy, przeanalizuje i zrozumie zasadę działania to wtedy złożenie tego do kupy jest banalnie proste ok.gif Ważne jest aby nie pogubić kulek, ponieważ brak nawet jednej może spowodować gorsze działanie mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik "na sucho" działa dobrze, ale jak się przyczepi do niego szybę, to niestety nie ma poprawy w stosunku do tego co było wcześniej sick.gif

Zapewne silnik już się "kończy" i nie pozostaje nic innego jak wymiana na nowy, jeżeli czyszczenie, konserwacja i smarowanie nie pomagają... icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe ok.gif Sęk w tym, że to całe ustrojstwo działa, bez szyby ta linka jeździ w jedną i drugą stronę bez problemu. Dopiero jak się do tego przypnie ciężar (czyli szybę) to zaczynają się problemy. W dół szyba jeszcze zjeżdża, ale w górę niestety jakby brakowało temu silniczkowi mocy i bez pomocy ręką ani rusz. Sam mechanizm pewnie jest w porządku, tylko silnik już stary (w końcu 21 lat ma) i się kończy... sick.gif

EDIT: A te podnośniki z CC/SC działają na innej zasadzie i czy tym samym są bardziej niezawodne? No i czy podeszłyby P&P? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja to bym sprawdził jakie napięcie jest na silniczku podczas

> podnoszenia, jak jest spadek na przewodach i złączach to szyby

> nie podniesie

W takim razie jakie powinno być właściwe napięcie na silniku podczas jego działania? U mnie wyszło nieco ponad 5V hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.