Skocz do zawartości

Tuleje belki tylnej - rodzaje.


notebuk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupiłem dzisiaj 2 tuleje tylnej belki. Maja oznaczenia: 0051840600 oczywiscie RICAMBI ORIGINALI czyli FIATA.

Z tego co widze na forum przewijały sie inne czyli: 0050706505.

Czy ktos może powiedziec albo sprawdzic w EPERZE jaka jest miedzy nimi roznica? Dodam jeszcze ze wygladaja porzadnie ale nie maja namalowanej tej ZIELONEJ strzalki.

Dodatkowo zapytam czy jest gdzies na forum manual jak wymienic je samemu step by step. Z tego co przeszukalem wyglada na to ze wiekszosc z Was wymienia to w warsztatach. Ja lubie sam:P i pewnie nawet bez manuala sie za to wezme jak tylko naszykuje sobie jakis sciagacz.

Wszelkie sugestie mile widziane.

PS: Czy jest wogóle jakas ksiązka typu "naprawiam sam" do STILO. Nie udalo mi sie dotad namierzyc w sieci zadnego wydawnictwa, ktore by takową wydalo.

pozdrufka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo zapytam czy jest gdzies na forum manual jak wymienic je

> samemu step by step.

Jeśli masz w domu prasę oraz drugą osobę do pomocy przy wymianie, to możesz się porywać na samodzielną wymianę.

Filozofii przy wymianie nie ma, ale roboty jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że wymienialiśmy z ojcem jakieś 2 tygodnie temu obie tuleje. Nie mamy prasy wiec oddaliśmy do warsztatu. Za wymiane policzyli sobie 150zł od strony. Okazało się, że stare tuleje tak mocno siedziały, że aż uszczelniacze w prasie przepuściły przy ( 15 tonach nacisku ) . Tuleje siedziały od nowości ( 135 tys / 2002r).

Wiec bez dobrej prasy nawet nie ma co próbowac.

A tak swoją drogą to słyszałem, że podobno w ASO do NB wsadzają stare tuleje od Stilo, bo tamte coś nie bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodatkowo zapytam czy jest gdzies na forum manual jak wymienic je samemu step by step.

Nie ma.

> Z tego co przeszukalem wyglada na to ze wiekszosc z Was wymienia to w warsztatach. Ja lubie sam:P i pewnie nawet bez manuala sie za to wezme jak tylko naszykuje sobie jakis sciagacz.

Zakładając hipotetycznie, że ściągniesz ... a jak wciśniesz ? cfaniaczek.gif

> PS: Czy jest wogóle jakas ksiązka typu "naprawiam sam" do STILO.

Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> policzyli sobie 150zł od strony. Okazało się, że stare tuleje

> tak mocno siedziały, że aż uszczelniacze w prasie przepuściły

> przy ( 15 tonach nacisku ) .

Ja zapłaciłem za wymianę 2 tulei z tyłu i łączników z przodu 150 robocizny, ale to po znajomości cool.gif

U mnie stare palnikiem wypalali grinser006.gif

I pytanie z innej beczki, co może ściągać na prawo - zbieżność zrobiona, wahacz,stabilizatory,sprężyny, tuleje tylnej belki wymienione? Może ta zbieżność jakoś lipnie zrobiona, bo była na zimówkach robiona starym sprzętem, ale ponoć była sprawdzana też na komputerowej i wyszło że jest ok, a ściąga dalej? Mam chyba przekłądnie kierowniczą do regen. czy to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie stare palnikiem wypalali

To było cholernie "mądre". Nie ma się czym chwalić oslabiony.gif

Kuzyna tak serwis załatwił przy wymianie tulei. Też rozgrzewali belkę palnikiem, bo prasy nie mieli.

Efekt taki, że mocowania tulei nie "wróciły" już do poprzednich wymiarów i pojawiły się malutkie luzy między tulejami, a mocowaniami w belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma.

> Zakładając hipotetycznie, że ściągniesz ... a jak wciśniesz ?

myśle co by je wcisnac tym samym sciagaczem. Zrobie sobie cos w ten desen:

http://www.allegro.pl/item758705771_sciagacz_tulei_wahacza_fiat_stilo_punto_multipla.html

Nie wiem czy ktos juz probowal to wtloczyc czyms takim?

Teoretycznie po porzadnym nasmarowaniu gniazda i tulei smarem powinno sie dac to wcisnac, jednak na 100% nie dam głowy uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 51840600 to są najnowsze, pozmianowe tuleje od Nuova Bravo. Wg mojej

> wiedzy pasują.

fajnie, dzieki za info.

Jednak nie maja namalowanych strzalek, stad mozna by wnioskowac iz mozna je wtloczyc w dowolnej pozycji? Jak sa to zamienniki, to zapewne bez oleju w srodku czyli tylko typowy silentblock gumowo-metalowy stad zapewne nie ma znaczenia jak beda zamotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się składa że wymienialiśmy z ojcem jakieś 2 tygodnie temu obie

> tuleje. Nie mamy prasy wiec oddaliśmy do warsztatu. Za wymiane

> policzyli sobie 150zł od strony.

<..............................>

latwo sie je powinno dac wyjac, po wdluznym przecieciu zwykla pilka do metalu po uprzednim rozbebeszeniu jej wnetrza. wtedy by sie moze i obeszlo bez prasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> latwo sie je powinno dac wyjac, po wdluznym przecieciu zwykla pilka

> do metalu po uprzednim rozbebeszeniu jej wnetrza.

No i tutaj jest chyba problem. W serwisie podpatrywałem pracę mechaników i właśnie trzpień przechodzący przez środek tulei wyciskano prasą. Później zrobiono jak napisałeś - osłonę tulei przecięto wzdłużnie brzeszczotem i wybito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Witam

> zakupiłem dzisiaj 2 tuleje tylnej belki. Maja oznaczenia: 0051840600

> oczywiscie RICAMBI ORIGINALI czyli FIATA.

> Z tego co widze na forum przewijały sie inne czyli: 0050706505.

dobra, odgrzewam trochę temat bo nie umiem znaleźć odpowiedzi hmm.gif

jak kolega u góry pisze, są dwa numery tulei, które pasują do naszych stilaczów. Numer 51840600 jest, jak ktoś pisał owy, od bravo ok.gif

Jak to się ma do ostatnio głośno i szeroko komentowanej na kąciku nuovo bravo akcji serwisowej dot. wymian wadliwych tulei w belkach nowych bravo niewiem.gif 51840600 były wadliwe i wracali do starych poczciwych tulei o ozakowaniu 50706505 , czy zmieniali na te nowe? hmm.gifspineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.