Skocz do zawartości

Jakie świece ??


MikePhobos

Rekomendowane odpowiedzi

> po co więcej elektrod jeżeli iskra jest jedna

bo iskra przeskoczy tam, gdzie jej łątwiej i ma do wyboru 4 elektrody

nawet przy jednoelektrodowej iskra przeskakuje w różnych miejscach elektrody masowej, nigdy w tym samym

Brisk swego czasu miał w ofercie (pewnie dalej są) świece 'bezelektrodowe' gdzie elektroda masowa była w postaci ząbkowanego pierścienia

iskra przeskakuje w miejscu, gdzie jest najlepsza jonizacja

więcej elektrod nie opłaca się stosować w starych silnikach, biorących olej, dwusuwach itp, bo się łatwiej 'zarzucą'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więcej elektrod nie opłaca się stosować w starych silnikach,

> biorących olej, dwusuwach itp, bo się łatwiej 'zarzucą'

Wiecej elektrod nie oplaca sie stosowac w zadnym silniku napedzajacym auto jezdzace w miescie. Cykle pracy sa zbyt krotkie, aby swieca mogla dokonywac "samooczyszczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to znowu ja tym razem z pytaniem "jakie świece do fiacika"?? jedno

> ?? dwu czy czteroelektodowe ?? na dwu.....wydaje mi sie ze pali

> gorzej. teraz mam jedynki..

Kup normalne świece i już. Nawet gdyby były 10-elektrodowe to zawsze przeskakuje jedna iskra w miejscu gdzie ma najbliżej między którąkolwiek z elektrod.

A to, że "pali gorzej" to wszystko zależy od kierowcy. Jeżeli kierowca koniecznie będzie chciał odczuć, że "pali gorzej" lub "pali lepiej" to na pewno tak będzie, a gdy po prostu kupi świece to będzie bez zmian, bo tak właśnie jest.

Kiedyś kupiłem jakieś świece 4-elektrodowe, bo akurat takie były w sklepie i nie zauważyłem kompletnie żadnej różnicy choćbym nawet bardzo chciał zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.