Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej w Lacetti


spad

Rekomendowane odpowiedzi

> ja światła do jazdy dziennej mam tak fabrycznie w octavi IIpo FL i

> tam jest żarówka 21w obok żarówki do świateł przeciwmgielnych,

> obie są umieszczone w jednym kloszu w zderzaku. Oczywiście jest

> homologacja z napisem RL , ale co drugi kierowca albo mi mruga

> albo na CB zwraca uwagę że jade na halogenach i zaczyna mnie to

> juz irytować ,

to jest standard, nie ma sie co przejmowac, a nawet kiedys w przyszlosci trafisz na policje ktora Ci bedzie migac albo zatrzyma Cie jakis policial.gif i powie "to cos" na dzienne a jak wdasz sie z kolesiem w kulturalna rozmowe to wymysli na poczekaniu przepis

Quote:

a gdzies w styczniu, albo moze w lutym wyszedl przepis ze nie mozna uzywac swiatel do jazdy dziennej w polsce


rotfl.gif jednak po pokazaniu 2 rozp. odnosnie swiatel do jazdy dziennej taki osobnik zaczyna sie jakac i twierdzic ze konflikt w przepisach jest rotfl.gif szkoda ze nie nagralem tej sytuacji bo by byla niezla polewka na youtubie rotfl.gif

>więc pomysł z umieszczeniem dziennych w tym

> miejscu skodzie (i nie tylko bo nowym vw polo tez tak widziałem)

> nie udał się.

wiesz all jest zgodne z przepisami, i nie pomysl jest zly tylko brak wiedzy szoferow w polsce, pare razy zdazylo mi sie na cb ze pytano mnie co to sa swiatla dzienne.. ale bywali pseldo znawcy ktorzy zamiast kulturalnej rozmowy walili miesem i swierdzili ze to musi jakis tuman po zawodowce byc skoro jezdzie na dziennych a jest obowiazek jazdy na swiatlach mijania cala dobe screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a gdzies w styczniu, albo moze w lutym wyszedl przepis ze nie mozna uzywac swiatel do jazdy dziennej w polsce "

to ja poproszę jakieś bliższe informacje bo o ile mi wiadomo ostatnie rozporzadzenie reguluujące sprawe jazdy na światłach wyszło w maju 2009 i tam jest dopuszczenie że samochody od 1 stycznia 2010 mogą mieć z przodu właczone tylko dzienne a z tyłu nie muszą mieć pozycyjnych. Może o tę zmiane chodziło tylko ktoś gdzieś źle usłyszał? Aczkolwiek poproszę o bliższe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a propos swiatel, moze nie tyle dziennych ale zawsze.

> Widzialem ostatnio w sklepie żarowki H4 o mocy 90/100W. O co tu

> chodzi? Wczesniej zawsze widzialem, sam mam, 50/60W. One sa

> legalne czy to tez jakis wynalazek?

> Ktos sie tym bawil? Nie oslepia to wszystkiego wokoł jak sa dwa razy

> mocniejsze?

90/100W są nielegalne - zapewne jest napisane na pudełku, aby ich nie używać w Europie zlosnik.gif

Miałem kiedyś Poloneza po taksówkarzu z takimi żarówkami. Zanim zrozumiałem o co biega, ciągle miałem problemy z zapalaniem - aku był niedoładowany. Do tego upalało złaczki do żarówek - ciepło musiało być zlosnik.gif

Zalety - światła byty tak mocne, że włączanie przeciwmgielnych nie powodowało już różnicy - współczuję jadącym z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja poproszę jakieś bliższe informacje bo o ile mi wiadomo ostatnie

> rozporzadzenie reguluujące sprawe jazdy na światłach wyszło w

> maju 2009 i tam jest dopuszczenie że samochody od 1 stycznia

> 2010 mogą mieć z przodu właczone tylko dzienne a z tyłu nie

> muszą mieć pozycyjnych. Może o tę zmiane chodziło tylko ktoś

> gdzieś źle usłyszał? Aczkolwiek poproszę o bliższe informacje.

ale jakie informacje mam Ci podac jak policial.gif wymyslil sobie jakis przepis ktory nie istnieje.. nie ma zadnego przepisu ktory zabrania jezdzic na dziennych.. ale jak ktos nie ma pojecia co to swieci i mowi "to cos" zlosnik.gif

ale raz trafilem na normalnego policial.gif, zatrzymal mnie i mowi swiatelka panie kolego, odpowiadam ale auto ma swiatla do jazdy dziennej, po czym podszedl na przod auta, zlookal jedno swiatelko i powiedzial "przepraszam nie zwrocilem uwagi ze sa" no i po temacie wink.gif

tak ze smigaj na fabrycznych RL i nie przejmuj sie miganiem i tekstami na cb, ja juz to zlalem calkowicie i mam gdzies teksty wlacz sobie swiatelka, jak wzrok kierowcow ogranicza sie do swiatel mijania i nie widza swiatel zaprojektowanych do jazdy dziennej no to sorrrrrrrrry zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie zrozumiałem(kurcze czyta się ze zrozumieniem)ze to sobie nasz policjant wymyślił nowy przepis. Już myślałem że znowu namieszali z tymi światłami, a tak to wiem ze policjanci czsami wymyślają nowe przepisy, jak coś to oczywiście nie przyjmuje mandantu i spotykamy się w sądzie (czasami odmowa przyjęcia mandatu w sytuacji dwuznacznej co do interpretacji przepisów dziala na policjantów jak zimny prysznic i wycofują się z nałożenia mandatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak coś to oczywiście nie przyjmuje

> mandantu i spotykamy się w sądzie (czasami odmowa przyjęcia

> mandatu w sytuacji dwuznacznej co do interpretacji przepisów

> dziala na policjantów jak zimny prysznic i wycofują się z

> nałożenia mandatu)

dokladnie tak mialo zakonczyc sie nasze spotkanie tego dnia, bo policial.gif powiedzial to sad? a ja odpowiedzialem nie ma sprawy zlosnik.gif no i w radiowozie juz jakos nikt do sadu papierow nie pisal tylko rozstalismy sie pokojowo zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.