Skocz do zawartości

Strzały w Lagunie przy mocniejszym przyśpieszaniu:(


srobaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim samochodem przy gwałtowniejszym wciśnięciu gazu są wystrzały gazu samochód to Renault Laguna 1.8 97r reduktor asterix i centralka stag 50 około 100tys km przejechane na gazie. Wymieniłem świece i przewody wn ale nie pomogło czasami tez musze dłuzej pokrecic rozrusznikiem żeby odpalił ale nie zawsze. Zauważyłem tez że z rury wydechowej spaliny śmierdza jakby zgnitymi jajcami:)

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczyścić, a może zregenerować, a może wymienić REDUKTOR.

> Zaczął bym od tego pierwszego ale jeśli przejechałeś na nim około

> 100tys. jak piszesz to chyba warto pomyśleć o regeneracji.

> Z tego co piszesz to masz zafajdane na sztywno membrany,

Też o tym mysłałem tylko ze jak jakies 3 tyg temu strzelił po raz pirwszy to strzela do dzis przy kazdym mocniejszym wcisnieciu gazu a ktos mi mówił że gdyby membrany były padniete to było by roznie w zalezności od pogody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mieszanka jest zbyt uboga? Radzę sprawdzić czy filtr powietrza

> jest szczelnie zamknięty oraz czy żaden wężyk się nie wypiął

hmm muszę to jutro wszystko dokładnie pooglądać ale wydaje mi sie ze wszystko jest szczelne.

A może cewka?? Tylko nie wiem jak ja sprawdzic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od kontroli mieszanki bo jajcami śmierdoli jak silnik zgrzany co może być przyczyna ubogiej mieszanki a przy ubogiej lubi strzelać. STAG50 - podłącz się laptopem i zobacz co tam się dzieje. Z tym że ja także zalecałbym mimo wszystko regenerację reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym zaczął od kontroli mieszanki bo jajcami śmierdoli jak silnik

> zgrzany co może być przyczyna ubogiej mieszanki a przy ubogiej

> lubi strzelać. STAG50 - podłącz się laptopem i zobacz co tam się

> dzieje. Z tym że ja także zalecałbym mimo wszystko regenerację

> reduktora.

A czy warto regenerować reduktor czy lepiej zaraz wymienic na nowy?? Rozchodzi sie o to żebym po regeneracji po roku nie musiał go wymieniac na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy warto regenerować reduktor czy lepiej zaraz wymienic na nowy??

> Rozchodzi sie o to żebym po regeneracji po roku nie musiał go

> wymieniac na nowy.

Zregenerowałem sobie, koszt 50zł i pracuje ideał. Ludzie piszą że nie warto. Nie warto jak się oddaje do marnego gazmajstra lub ma się lewe ręce. Warto tylko trzeba to zrobić bardzo dokładnie. Dokładne czyszczenie, oryginalne podzespoły, wymiana wszystkich elementów gumowych i najważniejsze! bardzo dokładny montaż!!!! Złe ustawienie membran i będą się przycinać na elementach ruchomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy warto regenerować reduktor czy lepiej zaraz wymienic na nowy??

> Rozchodzi sie o to żebym po regeneracji po roku nie musiał go

> wymieniac na nowy.

Kupić i będzie spokój) Podzwoń po gazownikach w mieście i zobacz co i za ile Ci oferują.A może spróbuj spuścić olej z parownika.Taki szlam. Może się jeszce da uratować ten reduktor. A byłeś u gazownika na regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupić i będzie spokój) Podzwoń po gazownikach w mieście i zobacz co i

> za ile Ci oferują.A może spróbuj spuścić olej z parownika.Taki

> szlam. Może się jeszce da uratować ten reduktor. A byłeś u

> gazownika na regulacji?

Na regulacji jeszcze nie byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie kosztuje 60zł

To straszne i pewnie polozy na lopatki domowy budzet no.gif

Przez takie oszczednosci sa potem mity ,ze gaz to zuo i strzela i smierdzi i wogole do pupy.

Pomysl sobie ,ze na jednym tankowaniu 30L LPG oszczedzasz na taka regulacje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To straszne i pewnie polozy na lopatki domowy budzet

> Przez takie oszczednosci sa potem mity ,ze gaz to zuo i strzela i

> smierdzi i wogole do pupy.

> Pomysl sobie ,ze na jednym tankowaniu 30L LPG oszczedzasz na taka

> regulacje

nom i poźniej ludzie piszą na forum że się nie zbiera itp i proszą o pomoc a na zwykłą regulację najpierw nie pojadą tylko szukają dziury w całym że już reduktor padnięty itp.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To straszne i pewnie polozy na lopatki domowy budzet

> Przez takie oszczednosci sa potem mity ,ze gaz to zuo i strzela i

> smierdzi i wogole do pupy.

> Pomysl sobie ,ze na jednym tankowaniu 30L LPG oszczedzasz na taka

> regulacje

Spokojnie ja nie pisze że szkoda mi 60zł tylko napisałem ile u nie kosztuje regulacja bo jeszcze nie słyszałem zeby ktoś za 20zł regulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nom i poźniej ludzie piszą na forum że się nie zbiera itp i proszą o

> pomoc a na zwykłą regulację najpierw nie pojadą tylko szukają

> dziury w całym że już reduktor padnięty itp.....

I potem legendy kraza no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i jestem świerzo po regulacji. Podobno była mieszanka za bogata, no ale i tak nie znikneły strzały. Gość który regulował mówi ze raczej bedzie coś z układem zapłonowym ale świece i przewody świerzo wymienione. Poradzcie gdzie mam teraz szukac bo juz zgłupiałem całkiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 1 cewke to i rozdzielacz mechaniczny (kopułka i palec i to przeczyść )

jak masz dwie cewki to możliwe, ze któraś nawaliła

w mojej lagunie szarpania na benzynie, a na lpg strzały, powodował czujnik na walku rozrządu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz 1 cewke to i rozdzielacz mechaniczny (kopułka i palec i to przeczyść )

> jak masz dwie cewki to możliwe, ze któraś nawaliła

> w mojej lagunie szarpania na benzynie, a na lpg strzały, powodował czujnik na walku rozrządu,

U mnie są 2 cewki. Ale na benzynie u mnie jest ok jedynie na gazie świruje:/ idzie jakoś sprawdzić te cewki?? Nie mam możliwości podmiany cewek z innego auta a nie chce kupować w ciemno części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie są 2 cewki. Ale na benzynie u mnie jest ok jedynie na gazie świruje:/ idzie jakoś sprawdzić

> te cewki?? Nie mam możliwości podmiany cewek z innego auta a nie chce kupować w ciemno części

LPG jest bardziej wymagający od bęzy jeśli chodzi o WN.

A może reduktor się kończy i nie wyrabia z gazem przy depnięciu?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LPG jest bardziej wymagający od bęzy jeśli chodzi o WN.

> A może reduktor się kończy i nie wyrabia z gazem przy depnięciu?

> PZDR

Już sam nie wiem co wymieniać. Gaziarz stawia na WN ale przewody i świece są nowe więc pozostaje chyba cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> No i problem rozwiązany. Do wymiany była jedna cewka. Teraz autko śmiga jak nowe.:)

Oki, to jeszcze powiedz jak to zdiagnozowałeś- która padnięta. Mam ten sam problem w lagunie 2.0 8v, strzela jak głupia. Podejrzewam cewkę bo kilka razy z rana zdarzyło się że mi na 2 cylindry palił przez pare sekund!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki, to jeszcze powiedz jak to zdiagnozowałeś- która padnięta. Mam ten sam problem w lagunie 2.0

> 8v, strzela jak głupia. Podejrzewam cewkę bo kilka razy z rana zdarzyło się że mi na 2

> cylindry palił przez pare sekund!

Poprostu juz nie wiedziałem co wymieniac bo przewody nowe swiece tez wiec wymieniłem cewke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem powrocil. Znowu pojawiły sie strzały, wymieniłem druga cewke ale i tak czasami szarpnie jeszcze nie strzelil ale czuje ze przy mocniejszym wcisnieciu gazu zacznie strzelac. Co poradzicie ?? dzie dalej szukac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.