Skocz do zawartości

Ubezpieczenie po szkodzie całkowitej


CiastekD

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jak to wygląda bo cały dzień starałem się znaleźć w sieci lecz nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

Będzie szkoda całkowita w ramach AC. I słyszałem, że po wypłącie odszkodowania kończy sie odpowiedzialność ubezpieczyciela. Samochód zamierzam naprawić. Lecz tu moje pytanie czy tracę również ubezpieczenie z tytułu OC? czy może OC trwa nadal a muszę odnowić jedynie polisę AC. i drugie pytanie jeśli tracę OC to kiedy muszę nową polisę kupić?

Czy dopiero jak naprawię samochód? czy tego samego dnia co tracę ważność pierwszego?

bo czytałem, że za brak OC grozi kara pieniężna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tracisz OC.

AC też nie, tylko zmniejsza się kwota na którą samochód jest ubezpieczony - jest pomniejszona o tyle, ile TU wydało na likwidację szkody.

Zwykle od razu możesz doubezpieczyć brykę, aby była tak samo ubezpieczona jak przed szkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ok.gif to połowę wątpliwości rozwiało tylko to AC nie daje mi spokoju.

Bo problem w tym, że koszty naprawy przekraczają wartość samochodu więc z AC nic nie zostanie...

w takim razie wystarczy że na nowo wykupię AC i po sprawie rozumiem?

Po prostu chodzi mi o to czy to, że orzekną o szkodzie całkowitej nie wyklucza ponownego AC w tym towarzystwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak to wygląda bo cały dzień starałem się znaleźć w sieci lecz

> nie mogłem znaleźć odpowiedzi.

> Będzie szkoda całkowita w ramach AC. I słyszałem, że po wypłącie

> odszkodowania kończy sie odpowiedzialność ubezpieczyciela.

Dobrze słyszałeś - całka powoduje zamknięcie polisy.

> Samochód zamierzam naprawić. Lecz tu moje pytanie czy tracę

> również ubezpieczenie z tytułu OC? czy może OC trwa nadal a

> muszę odnowić jedynie polisę AC.

OC jest b/z, podstawą do zamknięcia umowy OC jest dokument wyrejestrowania pojazdu, czy to w wyniku złomowania, czy to w wyniku kradzieży - musi być decyzja administracyjna.

Po naprawie zawierasz nową umowę AC, bo w tym stanie to raczej nikt tego auta nie ubezpieczy :-)

> i drugie pytanie jeśli tracę OC

> to kiedy muszę nową polisę kupić?

> Czy dopiero jak naprawię samochód? czy tego samego dnia co tracę

> ważność pierwszego?

> bo czytałem, że za brak OC grozi kara pieniężna...

Patrz wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za odpowiedź 20.GIF jeszcze tylko jedno pytanie czy AC moge wziąć na miesiąc czy od razu bedę musiał wziąć na rok, bo polica OC wygasa mi za 2 miesiące. I wolałbym wszystko razem mieć od nowa w pakiecie.

Sorry za takie pytania ale takie coś pierwszy raz po prostu mi się przydarzyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki wielkie za odpowiedź jeszcze tylko jedno pytanie czy AC moge

> wziąć na miesiąc czy od razu bedę musiał wziąć na rok, bo polica

> OC wygasa mi za 2 miesiące. I wolałbym wszystko razem mieć od

> nowa w pakiecie.

TEORETYCZNIE można wykupić AC nawet na 1 dzień, to są "wolne umowy", nie regulowane ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych.

ALEEEE -> obawiam się, że kucniesz jak usłyszysz kwotę za takie krótkoterminowe ubezpieczenie...

> Sorry za takie pytania ale takie coś pierwszy raz po prostu mi się

> przydarzyło...

Kto pyta - wielbłądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oka dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi Będę więc miał najwyżej

> lekkie przesunięcie AC względem OC

> sądzę że można jużtemat zamknąć. żeby się nie robił spam potem

Kolega Sibui przesadzil z tym kucniesz za AC na mniej niz rok jest to jakis tam procent skladki rocznej z reguly okolo 10% skladki rocznej za miesiac ... tak, ze za rok wychodzi jakbys zaplacil 120% skladki rocznej...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega Sibui przesadzil z tym kucniesz za AC na mniej niz rok jest to

> jakis tam procent skladki rocznej z reguly okolo 10% skladki

> rocznej za miesiac ... tak, ze za rok wychodzi jakbys zaplacil

> 120% skladki rocznej...

> pozdr.

> M.

Zależy od towarzystwa.

Kiedyś robiłem mały "offset" u siebie i ceny polis krótkoterminowych mnie zgasiły.

Ostatecznie obszedłem temat inaczej -> wykupiłem polisę na rok z płatnością na 4 raty i opłaciłem tylko pierwszą, skutkiem czego miałem 3-m-czne AC.

Pytanie jak będzie wyglądać temat kwoty za składkę przy płatności na 12 rat, no i co jeżeli nie dojdzie do zmiany ubezpieczyciela (u mnie była zmiana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie obszedłeś - bo jeśli umowę zawarłeś na rok, a tylko opłata składki była rozłożona na raty, to całkiem możliwe jest, że ubezpieczyciel ma do Ciebie roszczenie o zapłatę pozostałej części składki.

Jeśli kupisz telewizor na raty - np. na 3 lata, to nie oznacza, że po roku płacenia rat możesz zwrócić telewizor i przestać płacić raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niekoniecznie obszedłeś - bo jeśli umowę zawarłeś na rok, a tylko

> opłata składki była rozłożona na raty, to całkiem możliwe jest,

> że ubezpieczyciel ma do Ciebie roszczenie o zapłatę pozostałej

> części składki.

Nie ma co gdybac i przewidywac czarne scenariusze wystarczy przeczytac OWU AC, ktore stanowi najczesciej, ze polisa wygasa w momencie nie oplacenia kolejnej raty skladki...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.