Skocz do zawartości

Opony letnie - co polecacie?


muchamed

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce pytac na Motokaciku, wole tutaj wink.gif

Na czym Wasze makarony jezdza?

Przymierzam sie do zakupu, no i nie wiem co wybrac...

Pirelli Cinturato P6? P7?

Yokohama A.Drive? C.Drive?

Rozmiar 195/65R15.

Ewentualnie co sadzicie o Firestone'ach TZ300? Najtansze z najlepszych mam wrazenie. Za 171zł bodajze widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce pytac na Motokaciku, wole tutaj

> Na czym Wasze makarony jezdza?

> Przymierzam sie do zakupu, no i nie wiem co wybrac...

> Pirelli Cinturato P6? P7?

> Yokohama A.Drive? C.Drive?

> Rozmiar 195/65R15.

> Ewentualnie co sadzicie o Firestone'ach TZ300? Najtansze z

> najlepszych mam wrazenie. Za 171zł bodajze widzialem.

Z doświadczenia wlasnego zapomnij, że istnieje coś takiego jak Firestone bo ani w lecie ani w zimie nie trzyma dobrze. Kolega z pracy kupował w zeszłym roku A.Drive w rozmiarze o jakim piszesz i był bardzo zadowolony. Ja osobiscie jestem fanem Pirelli ale z lini P Zero i te z czystym sumieniem polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Yoko C.Drive. Byly genialne. Bridgestone Turanza ER300 pozniej zalozone juz mi tak nie pasowaly...

OK. Firestone juz w sumie skreslony.

Yoko A czy C? C oznacza wyzsza linie? Automatycznie przeklada sie to na jakosc wykonania, lepsza mieszanke etc.?

Pirelli. Cinturato w nazwie modleu oznacza jakies normy eko czy cos jeszcze? Gdyby ktos zechcial sie jakimis opiniami nt. P6/P7 podzielic wink.gif

P ZERO nie ma zdaje sie w moim rozmiarze mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem Yoko C.Drive. Byly genialne. Bridgestone Turanza ER300 pozniej zalozone juz mi tak nie

> pasowaly...

> OK. Firestone juz w sumie skreslony.

> Yoko A czy C? C oznacza wyzsza linie? Automatycznie przeklada sie to na jakosc wykonania, lepsza

> mieszanke etc.?

A jest najniższe z serii .drive, C powinno być miększe, ale to ciężko wyczuć, prócz bieżnika i ceny zlosnik.gif różnice mogą być znikome.

Moje punto lata na yoko z poprzedniej linni S306 i te opony są iście genialne dla mnie.

Na Delcie jest GT w spadku po poprzedniku i muszę przyznać, że podchodziłem do nich bardzo sceptycznie, ale wykazały się bdb i dały do myślenia jeśli chodzi o gonienie za marką wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yokohama A.Drive?

> Rozmiar 195/65R15.

mam właśnie A-drive w identycznym rozmiarze , za tą cenę GENIALNE opony , bardzo ciche , dość miękkie - komfortowe , abs się nie napracuje na nich , niedawno miałem sytuację awaryjnego hamowania na suchym - bardzo stabilne i trzymały tor jazdy , na mokrym bardzo dobre (nowy bieżnik) , z minusów - jeszcze nie stwierdziłem (co nie znaczy że nie mają )

polecam

EDIT : przedtem auto miało założone P6 (185\65\15) - twardy badziew , na mokrym słabooo , a bieżnik miał jeszcze ok 5mm , ale pozbyłem się tego dziadostwa i kupiłem yoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pirelli. Cinturato w nazwie modleu oznacza jakies normy eko czy cos jeszcze? Gdyby ktos zechcial

> sie jakimis opiniami nt. P6/P7 podzielic

Poprzedni sezon był moim pierwszym na Pirelli P7 w rozmiarze 205/55 R16.

Nigdy wcześniej nie jeździłem na lepszych oponach, trzyma się wściekle tak samo na suchym jak i na mokrym ok.gif

Aczkolwiek nie spodziewałem się, że po jednym sezonie tak dużo ich ubędzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce pytac na Motokaciku, wole tutaj

> Na czym Wasze makarony jezdza?

> Przymierzam sie do zakupu, no i nie wiem co wybrac...

> Pirelli Cinturato P6? P7?

> Yokohama A.Drive? C.Drive?

> Rozmiar 195/65R15.

> Ewentualnie co sadzicie o Firestone'ach TZ300? Najtansze z najlepszych mam wrazenie. Za 171zł

> bodajze widzialem.

A to do Lancii ? jak tak to pewnie coś komfortowego i cichego by pasowało - w tych kategoriach na pewno b dobre będą Michelin - ja w zeszłym sezonie założyłem Primacy HP (205/55/16) i aż trochę za miękko do Alfy mi się zdaje, cicho aż dziwnie wręcz smile.gif

Za to prezycja czy wyczucie drobnych ruchów kół na kierownicy i stabilność przy wyższych szybkościach raczej gorsza niż w Firestonach (nie pamiętam modelu jaki to był) . Przyczepność na pewno lepsza, no ale tyo nowe a tamte stare. To prowadzenie, to chyba kwestia sztywnosci ścianek (Michelin ma miękkie bardzo) i piowierzchni styku opony z asfaltem - ten sam rozmiar, to samo ciśnienie, a Michelin jest jakby węższy. No i pali na Michelinkach mniej.

A jak te Turanza EZ300 byś opisał, bo o nich teraz myślę ? lub o polecanych nieraz też Bridgestone ale ER050A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt. Bridgestone'ow ER300 mam slaba opinie.

Mialem Yoko C.Drive a pozniej ER300. Te drugie we wszystkich kategoriach byly slabsze od Yoko.

Byly glosniejsze, mniej komfortowe, nie lepily sie do drogi jak Yoko. Nie bylem zadowolony. Jedynym minusem Yokohamy byl fakt ich szybkiego scierania sie, ale... jestem im to w stanie wybaczyc za to co dawaly w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w testach ADAC Cinturato wypada swietnie

Wlansie to widzialem, ze Cinturato P6 bryluja...

Calkiem nowa opona.

Ale mam zagwozdke. Teraz waham sie juz pomiedzy...

Yokohama A.Drive AA01 i C.Drive AC02 a Pirelli Cinturato P6 i P7 (bez Cinturato, bo takich nie widzialem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlansie to widzialem, ze Cinturato P6 bryluja...

> Calkiem nowa opona.

ja nie odwazylem sie znowu P7 zanabyc zeby.GIF

po 2 sezonach moje fabryczne P7 ktore dostalem z autem, zrobily sie tak strasznie glosne i twarde ze w tej chwili czekam az zjada zamowione RE050A i p7 ida w odstawke

> Ale mam zagwozdke. Teraz waham sie juz pomiedzy...

> Yokohama A.Drive AA01 i C.Drive AC02 a Pirelli Cinturato P6 i P7 (bez Cinturato, bo takich nie

> widzialem).

C.Drive ponoc dosc chwalona opona jest.. A.Drive to nie wiem bo nie zaglebialem sie w ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce pytac na Motokaciku, wole tutaj

> Na czym Wasze makarony jezdza?

> Przymierzam sie do zakupu, no i nie wiem co wybrac...

> Pirelli Cinturato P6? P7?

P6 (ale nie Cinturato) użytkowałem dokładnie w takim rozmiarze jak piszesz w 147 2.0TS - wg mnie doskonałe smile.gif Jedyna wada to to że były głośne. P7 w rozmiarze 205/55/16. Były równie dobre. Moc samochodu podobna, waga większa.

Z egzotyków naprawdę fajne są Vredestein SporTrac3. Bardzo mile je wspominam, szczególnie po szybkiej/nerwowej jeździe w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.